Çocuk Eğitimi

Çocuk Eğitimi

Bu kategoride Çocuk Eğitimi ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA“İdeal Anne-Babalar Ne Yapar? isimli bu kitap, çocukların zorlayıcı davranışlarına yön vermek, güçlü aile bağları oluşturmak; ayrıca çocukları mutlu, nazik ve sorumlu yetişkinler olarak yetiştirmek için çok önemli ve uygulanması kolay stratejiler sunuyor. Eğitmen ve Psikolog Dr. Erica Reischer, anne-babaların kolayca uygulayabileceği yöntem ve teknikleri gerçek hayattan örneklerle anlaşılır bir tarzda ele alıyor. Bu kitap, ideal anne-babaların neler yapabileceğini aşağıdaki bazı başlıkla..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇocukluk dönemi ‘altın çağı’ dır. Yani çok değerli, önemli ve bildiğimiz bilmediğimiz tüm değerli mücevherlerden daha kıymetli bir dönemdir. Özellikle bu yaşlardayken çocuğun eğitimiyle oyun olmaz. Çünkü eğitimle ilgili ihmal edilen her bir gereklilik, ileride mutlaka üç kişiye (anne, baba ve çocuk)olumsuz geri dönüşümü olacak bir gölge gibi takipçisi olacaktır. Dolayısıyla bilhassa bebeklikten ergenliğe kadar çocuk eğitimi, ihmal kaldırmaz bir zorunluluktur. Bu yüzden bu ‘altın çağı’ iy..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%25

ACIKLAMA..

12,96TL 9,72TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAAile kelimesini duyduğumuzda sıcak bir yuva gelirdi eskiden aklımıza. Bacasından dumanların tüttüğü, bahçesinde rengarenk çiçeklerin açtığı, çocuk gülücüklerinin kuş cıvıltılarına karıştığı masal gibi bir yer...Kentleşme ile önce bahçelerimizi feda ettik apartman canavarlarına; popüler kültürle sıcaklığını kaybetmeye başladı yuvalarımız. Herkesin özel televizyonu, bilgisayarı ve telefonu olan teknoloji çöplüğü ve otellere dönüşmeye başladı evlerimiz. Ortak zaman geçirme anlayışımız, alış..

24,07TL 21,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇocuğun tuvalet eğitimine hazır olması ne demek? Çocuğunuz için en uygun yöntem hangisi? Eğitim süreci hem ebeveyn hem de çocuk için nasıl daha eğlenceli hâle gelebilir? Özel ihtiyaçları olan ve özel eğitim gören çocuklarda tuvalet eğitimi nasıl olmalıdır?Tüm zamanların en çok okunan ve tavsiye edilen tuvalet eğitimi kitabı Anne! Tuvaletim Geldi! ..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAOkul öncesinde başarılı bütünleştirmeyle ilişkili temel sorunları ele alan mükemmel bir kaynak...okuyucuların öğrendiklerini kendi deneyimlerine yansıtmalarına yardımcı olacaktır. LAurie A. Dinnebeil, Dr., Toledo Üniversitesi Okul öncesi bütünleştirme, çocuğu genel eğitim sınıfına yerleştirmekten çok daha fazlasıdır. Yaratıcı, etkili destekler ağının çocuk, öğretmenler ve program için halihazırda olması gerekmekte ve bu kapsamlı ders kitabı bunun nasıl gerçekleştirileceğini göstermektedi..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA“Çocuk yetiştirme konusunda, herkes için tek çözüm diye bir şey yoktur. Her çocuk, bizim gibi, anne babası gibi kendine özgü huylara ve karakterlere sahiptir. Benim kitabımda doğru yol, size doğru hissettiren, sizin ve çocuğunuz için uygun olan yoldur.” Dr. Christopher Green, çocuklarla ve anne babalarla geçirdiği 30 yıldan sonra, etkili bir ebeveyn olmanın yolunun, neyin normal olduğunu bilmekten ve çocukların yaramazlık değil, sadece çocukluk yaptığını kabullenmekten geçtiği..

27,78TL 23,61TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

Modern hayatla birlikte değişen alışkanlıklar, paylaşılan zaman, göz ardı edilen küçük fırsatlar ve hızlı yaşam aile kavramını da dönüştürdü. Anne-babaların çocuklarıyla yaşadığı çatışmalara yenileri eklendi, televizyonun yanında tablet ve telefonla harcanan zaman, teknolojinin kötüye kullanımı, bilgi kirliliği gibi tehlikeler de artık çocuklarımızın hayatında. Kişiliğin büyük oranda belirlendiği 0-6 yaş aralığından başlayarak ergenliğe ve genç yetişkinliğe uzanan kapsamlı bir zaman diliminde ai..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇocuklarımız dünyaya “sevilme” ihtiyacıyla gelirler ve gözlerini dünyaya kapatana dek bu ihtiyaç hiç bitmez. Bu süreç içinde, hayatı ne kadar kaliteli yaşayacakları, bizim onlarla kurduğumuz sevgi temelli ilişkiye bağlıdır. Çocuklarımızla ilişkimizin en zorlu kısmı, onlara sınır koyma ihtiyacı hissettiğimiz anlardır.Yöntemler konusunda kafamızın bulanıklığı, zaman zaman bizi pişmanlığa sürükleyebilir. Hiç istemediğimiz sözler söylemiş olarak veya “asla yapmam” dediklerimizi yaparken bula..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADijital bir denizin içindeyiz. Deniz sürekli değişiyor ve yüzmenin olanakları her seferinde yeniden keşfediliyor. Ebeveynler olarak bu denizde ilerlemeye çalışırken çocuklarımızı nasıl yönlendireceğiz? Peki ya onlar bizden daha becerikliyse... Onları olası tehlikelerden nasıl koruyacağız? Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek bu soruların yanıtlarını arıyor. * Çocukların teknolojiyi nasıl kullanacağına dair bilinçli kararlar vermek, * teknoloji ve çocuk gelişimi konularında en son bilgi ve a..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Kadınlar zayıf ama anneler güçlüdür.” diyor ünlü yazar Victor Hugo. Ne kadar doğru bir sözdür tartışılır ama anneler gerçekten güçlü olmalı... Hem de öyle sıradan değil bildiğiniz süper kahramanlar gibi üstün güçlere sahip olmalı!Dinlemeli, konuşmalı, zıplamalı, kaldırmalı, koşmalı, sabretmeli, empati kurmalı, şefkat göstermeli, sevmeli hatta bunların bir çoğunu aynı anda yapmalı. Hele bir de double anneyse tüm güçlerini ikiyle çarpmalı.  Bu kitapla sizi hamilelik öncesinden başlayan a..

17,59TL 15,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAGelişimin böylesine hızlı olduğu erken çocukluk yıllarındaki çocuklarla çalışan eğitimcilerin her çocuğun biricik olduğu ilkesini ve de daha birçok ilkeyi göz önünde bulundurarak etkili eğitim ortamları hazırlamalarının önemi büyüktür. Etkili ve çocuğa göre eğitim ortamları hazırlamanın temelinde bu dönem çocuklarının gelişimlerini bilmek elzem olarak görülür.Eğitimci gelişim özelliklerini iyi bilirse, altı aylık bir bebeği yürütmek için zorlamayacağı gibi otuz altı aylık bir çocuğa da y..

33,33TL 30,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“…Çeyrek asırdır içinde bulunduğumuz coğrafyada eğitim-öğretim faaliyeti yürütürken, özellikle gençlerle sıcak ve samimi ilişkiler kurmaya ve onlara yakın olmaya çalıştım. Onları önce anlama, sonra da onlara faydalı olma çabasında oldum. Pek çok gözlem ve tecrübe ile basit sorunlar karşısında çaresiz kaldıklarında, hayatlarına dokunarak, onlara rehberlik etmeye gayret ettim. Bir baba olarak çocuk büyüttüm ve çocuk büyüten binlerce anne ve babayla çocukları konuştum. Kendi çocuklarımla i..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

Eski zaman büyücüleri bir kazanın içine türlü çeşit maddeler katıp, kaynatarak sihirli iksirler hazırlarlarmış. Birbiriyle hiç ilgisi olmayan bu maddelerin belli oranlarda karıştırılıp kaynatılmasında ortaya içene kuvvet veren belki içimi zor ama şifalı bir çorba çıkarmış. Çok uzaklara gitmeyelim o iştahsız o hasta zamanlarımızda annelerimizi bir tas çorba içmemiz için direttiği zamanları hatırlayalım. Çorba önemlidir, küçümsenmeye gelmez, hem en güçsüz zamanlarımızda yanımızda olur, hem de kur..

13,89TL 11,81TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Günümüzde otizm spektrum bozukluğu ile ilgili araştırmaların ve uygulamaların sayısının her geçen gün arttığı, bu durumun da anne babalar, alanda çalışan öğretmenler ve uzmanların en etkili uygulamayı seçme konusunda kararsızlıklar yaşamasına neden olduğu görülmektedir. En etkili uygulama konusunda yaşanan kararsızlıkları gidermek için pek çok kuruluş tarafından yapılan çalışmalar bu uygulamalardan birinin de öykü temelli uygulamalar olduğunu göstermiştir. Öykü temelli uygulamalardan en bilinen..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMACihat Şener alışageldiğimiz eğitimcilerden çok farklı. Gençlere öğüt vermek yerine yol göstermeyi, anne babaları yönlendirmek yerine çocukların yolunu açmayı, öğretmekten önce anlamayı, sınavlarda başarılı olmak yerine hayatta başarılı olmayı, gerçekçi ve anlamlı olanı seçmeyi öneriyor. Sıra dışı bir sağduyu ve dinginlik içinde, bir can yoldaşı ve ev içindeki en yakınımız gibi... Başarının ve mutluluğun ölçütü... Çocuğum okula gitmek istemiyor! Özel okul seçimi doğru mu? Ergen çocu..

12,04TL 10,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMABenlik saygısı, özgüven ve mutluluk çocukların kendine güvenen bir yetişkin olmaları için vazgeçilmez özelliklerdir. Peki, tüm potansiyellerini gerçekleştirmeleri, mutlu ve kendinden emin bir yetişkin olmaları yolunda çocukları nasıl teşvik edeceğiz? Özgüven ile kibir ve erken gelişme arasındaki ince çizgiden nasıl uzak duracağız? Gael Lindenfield’ın elinizde tuttuğunuz klasikleşmiş kitabı kendinden emin ve mutlu çocuklar yetiştirmelerine yardım etmek için ebeveynleri pratik ve rahatlat..

23,15TL 19,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Zihinsel engelli çocukların gelişim süreçleri, normal gelişim gösteren çocuklarla aynıdır, sadece engellilik düzeyine göre gerilik görülmektedir. Fakat otizmli çocuklardaki gelişim süreci biraz daha farklı işlemektedir. Otizmli çocukların gelişim aşamalarında inanılmazsıçramalar görülmektedir. Örneğin, Nasılsın? sorusuna yanıt veremeyen çocuk, 3 yaşında okuma yazmayı öğrenmiştir veya çok net bir konuşmaya sahipolduğu halde söylenen hiçbir sözcüğü anlayamamaktadır. İşte otizmli çocuklardaki bu sı..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Her Yaştan Çocuk Sahibi Ebeveynler İçin: Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Başetme Yolları. Çocuğunuzun Davranışlarındaki Şifreyi Çözme Çocuğunuz sınav stresi mi yaşıyor? Ya da yalnız uyuyamıyor, kardeşini kıskanıyor, iştahsızlık çekiyor ve hırçın mı? Herkes çocuğunun davranışlarını gözlemleyerek yaşadığı korkuların şifrelerini çözme becerisine sahip olmak ister ancak bunun yollarını bilimsel gerçeklere ve otuz yıllık gözlemlere dayanarak öğrenmek isyenler için Sabiha Paktuna Keskin’in..

34,26TL 30,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo