Elektrik - Elektronik Mühendisliği

Elektrik - Elektronik Mühendisliği

Bu kategoride Elektrik - Elektronik Mühendisliği ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%5

ACIKLAMAÜretilen elektrik enerjisinin tüketicilere kaliteli, sürekli, güvenli ve ucuz olarak sunulması bölgenin sosyo–ekonomik  gelişmesinde, işletmelerin verimli ve emniyetli çalışması açısından önemli bir faktördür. Bu maksatla şebeke tesis edilirken iyi bir planlamanın yanında, iyi bir mühendislik çalışması da yapılarak uygun tesis elemanları seçilmeli ve gerekli koruma elemanlarıyla donatılmalıdır. Elektrik tesisleri normal işletme yanında, bir arıza halinde meydana gelecek önemli değişimler..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%5

ACIKLAMAElektrik enerjisinin sanayi, ticaret, ulaşım, tarım, konut vb. diğer alanlarda her gün biraz daha yaygınlaşarak kullanılması sistemin daha güvenli tesis ve işletilmesini zorunlu kılmıştır. Gelişen elektronik ve bilgisayar teknolojisi sayesinde elektrik enerji sistemlerinin izlenilmesi, kontrol edilmesi, tüketilen değerler yanında önemli parametrelerinin ölçülmesi, sistemin her elemanının korunması ve sonuçların değerlendirilmesi daha pratik hale gelmiştir. Bilindiği gibi enerji dağıtım ..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMA..

32,41TL 30,79TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAProf. Dr. İsmail Kaşıkçı, 1952 Denizli doğumludur. Liseyi bitirdikten sonra Almanya'da Elektrik ve Elektronik bilim dalında iki lisans, Londra üniversitesinde mikroelektronik ve güç sistemleri üzerine Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır. Mannheim ABB firmasında 3 sene Nükleer Santral yapımında çalışmış ve özel kurslar almıştır. 5 sene ITT firmasında mikroelektronik Chip Desing üzerine çalışmıştır. Aynı firmada 10 sene AG ve YG elektrik tesisleri, plan, proje bölümünde çalışmış ve çeşitli ..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu Kitap 154 problem ve çözümlerinden oluşturuldu. Problemlerin seviyesi üniversite 1. Sınıf Temel Fizik (Elektrik) ile daha ileri düzeydeki Elektromanyetik Teori derslerini kapsamaktadır. Problemlerin çözümünde fiziksel ilkeler açıklanarak, uygun teknikler tüm ara işlemleriyle verildi. Öğrencilerin derslerde gördükleri elektrik ve manyetizma ile ilgili kavramları tam olarak anlayabilmeleri ancak değişik problemler üzerinde çalışmak, konuları anlama ve kavramları açısından öğrenmeyi olumlu yönde..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Temel ve İleri Düzeyde Dijital Elektronik kitabında öncelikle dijital elektroniğin temeli anlatılmış ve daha sonra bu temel üzerine inşa edilen ileri düzeydeki uygulamalara değinilmiştir. Bu bağlamda kitabın bölümlerinde sırasıyla dijital elektronik kavramları, sayı sistemleri, dijital kodlar, lojik kapılar, Boolean cebiri, Karno tabloları, birleşik lojik devreler, latch ve flip - floplar, zamanlayıcılar, sayıcılar, senkron sayıcı tasarımları, kaydediciler, dijital - analog dönüştürücüler, belle..

41,67TL 37,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Doğru akım makineleriBir fazlı transformatörlerBir fazlı asenkron motorlarÜç fazlı asenkron motorlarAlternatörlerSenkron MotorlarFırçasız DC motorlarAdım motorlarAsım motorların kontrolüMotor Sürme SistemleriOtotransfarmatörlerÜç Fazlı Trasfarmatörler(İç Kapak)..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElektrik santrallarında alternatörlerle elektrik enerjisinin üretimi yapılır. Yük arttıkça alternatörler pararel bağlanarak yük aralarında bölüştürülür. Enerji iletim hatlarının sonunda Senkron Motorlar başta çalıştırılarak gerilimin voltaj regülatörü gibi ayarlanmasında kullanılır. Alternatif akımın doğru akıma çevrilmesinde komitatrisler kullanılır...

35,19TL 31,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Bu kitapta elektrik akımının doğasıyla ilgili çok temel bilgi verildikten sonra direnç, kondansatör ve bobin tanıtılıyor; bunların akım gerilim ilişkileri göz önüne getirilebilecek bir biçimde açıklanıyor; daha sonra da fiziksel karşılaştırmalar yapılıyor. Elektronik devre elemanları kısaca tanıtılıyor ve modern dijital elektronikle ilgili temel kavramlar veriliyor. Yer yer detaylara iniliyor. İşlemsel kuvvetlendirici uygulamaları, geri besleme, güç kaynakları, elektrik motorları, lehim havyalar..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap 1958 yılından beri İTÜ Elektrik ve İTÜ Maçka Elektrik Fakültelerinde okutmakta olduğum Yüksek Gerilim Tekniği ders notlarının önemli bir kısmının bir araya getirilmesiyle meydana gelmiştir. Bilindiği üzere son yıllarda Fakültemiz Elektrik Mühendisliği Bölümünde Yüksek Gerilim Tekniği dersleri 6. ve 7. yarıyıllarda Yüksek Gerilim Tekniği I ve II adı altında iki aynı ders olarak okutulmaktadır. Kitabın hacmini çok fazla büyütmemek ve her ders için öğrenciye ayrı bir kitap vermek amacı il..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitabın amacı, “Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği” bölümlerinde birinci ya da ikinci sınıflarda okutulan “Elektronik Mühendisliği” dersleri için bir kaynak, ders kitabı oluşturmaktır. Böylesi bir eserle, ilgili öğrenciler, mesleklerine iyi bir başlangıç yapabilecek ve mesleklerine ait konuları önceden giriş düzeyinde anlayacaklardır. Yazarlarımız yılların bilgi ve deneyimli böylesi bir eseri yansıtmışlardır. Ayrıca, böylesi bir eserin, “Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğine Gir..

35,19TL 33,43TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAElektroniğin gelecekteki adı fotonik... Fotonların, elektronlara nazaran yüz kat daha hızlı olması ve geçtiği metaryali ısıtmaması gibi üstünlüğü vardır. Yakın gelecekte elektronların yerini fotonlar alacaktır. Elektron ve fotonların bir arada kullanıldığı bir zamandayız. Şöyle ki: diyodun karşılığı fotodiyot, transistörün fototransistör gibi... Enerji Tasarrufunun gündemde olduğu zamanımızda: aydınlatma teknolojisinin yerini, optoelektroniğin güzel bir uygulaması olan Led’ler olmaküze..

11,11TL 10,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElektrik sistemlerinin kurulması ve işletilmesinde topraklama, öncelikle insanları ve yararlı hayvanları tehlikeli akımlardan korumak için yapılır. Bunun yanı sıra topraklama ile potansiyel dalgalanmaları ve sekonder devrelerdeki etkilenmeler önlenir.  Kitapta, IEC ve EN'deki son yayımlanan elektrik tesislerinde topraklama normları geniş bir şekilde anlatılmıştır. Konu Başlıkları Topraklama Tesisleri, Koruma İletkeni ve Potansiyel Dengeleme Temel Topraklama AG Elektrik Güvenlik Özgü..

46,30TL 41,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMA..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap Güç Sistem Analiz ve Tasarım metotlarını temel kavramlarla beraber derinleştirerek vermektedir. Sistem analiz konularında matematiksel tekniklere gerekli önem verilmiş ve fiziksel kavramlar üzerinde belirgin bir şekilde durulmuştur. Bilgisayar uygulamaları ve örnek problemlerle ilgili teorinin okuyucu tarafından anlaşılması sağlanmış, teori ve modelleme temel düzeyden ele alınarak yeni ve karmaşık durumlar için geliştirilmiştir. Ayrıca, bölümler arasında Güç Sistem Koruması ile..

60,19TL 54,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Yazarın 1984-2007 yılları arasında Azerbaycan Petrol Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde aynı isimle verdiği derslerin birikiminden derlenen iki ciltlik Elektrik Makinaları kitabının bu cildinde Senkron Makinalar ve Doğru Akım Makinaları alt başlıkları işlenmektedir. Kitabın birinci bölümünde senkron makinaların uyarma sistemi; generatör, motor ve kompansatör çalışma durumlarında senkron makinanın parametreleri, vektör diyagramı, temel bağlantıları, çalışma karakterist..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABaşlangıçta bu kitap lisans öğrencileri için yazılmakla beraber, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, ne çok ileri seviyede ve ne de çok popülirist seviyede olmayan faydalı bir giriş kitabı haline gelmiştir. Aynı zamanda bu kitap, optoelektronik, fiber optik ileşitim ve lazerlerle ilgili yazılan özel kitaplara bir giriş yapmayı da sağlamıştır.  ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElektronik alanında ilerlemenin en iyi yolu okumak, düşünmek, tasarlamak ve uygulamaktır. Bu kitabın tüm bu faaliyetler için size yardımcı olacaktır. Kitabın her bölümünü dikkatlice okumanız, örnek problemleri adım adım takip etmeniz, konularla ilgili bölüm testlerini ve sorularını çözmeniz veya çözmeye çalışmanız, bu kitaptan beklenecek maksimum faydayı sağlayacaktır. Bu kitapta bahsedilen bölümler, son derece anlaşılır ve sade bir dil kullanılarak sebep-sonuç ilişkisine önem verilerek ..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

- Durum Denklemlerinin Elde Edilmesi Durum Denklemlerinin Çözümleri Öz Çözüm Özel Çözüm Tam Çözüm Zorlanmış Çözüm (Ön Kapak) Çözümlü Elektrik Devre Problemleri Kısım - 1 adlı bu kitapta elektrik devrlerinin analizini yapabilmek için geliştirilmiş çözüm yöntemlerinden Dal Gerilimleri Yöntemi (D.G.Y.) Kiriş Akımları Yöntemi (K.A.Y.), Düğüm Gerilimleri Yöntemi (D.G.Y.) ve Çevre Akımları Yöntemi (Ç.A.Y.) olmak üzere dört yöntem incelenmiş ve bu yöntemler uygulanarak bir elektrik devresinin denklem ..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo