Elektrik - Elektronik Mühendisliği

Elektrik - Elektronik Mühendisliği

Bu kategoride Elektrik - Elektronik Mühendisliği ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%5

ACIKLAMAÜretilen elektrik enerjisinin tüketicilere kaliteli, sürekli, güvenli ve ucuz olarak sunulması bölgenin sosyo–ekonomik  gelişmesinde, işletmelerin verimli ve emniyetli çalışması açısından önemli bir faktördür. Bu maksatla şebeke tesis edilirken iyi bir planlamanın yanında, iyi bir mühendislik çalışması da yapılarak uygun tesis elemanları seçilmeli ve gerekli koruma elemanlarıyla donatılmalıdır. Elektrik tesisleri normal işletme yanında, bir arıza halinde meydana gelecek önemli değişimler..

42,00TL 39,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%5

ACIKLAMAElektrik enerjisinin sanayi, ticaret, ulaşım, tarım, konut vb. diğer alanlarda her gün biraz daha yaygınlaşarak kullanılması sistemin daha güvenli tesis ve işletilmesini zorunlu kılmıştır. Gelişen elektronik ve bilgisayar teknolojisi sayesinde elektrik enerji sistemlerinin izlenilmesi, kontrol edilmesi, tüketilen değerler yanında önemli parametrelerinin ölçülmesi, sistemin her elemanının korunması ve sonuçların değerlendirilmesi daha pratik hale gelmiştir. Bilindiği gibi enerji dağıtım ..

45,00TL 42,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMA..

40,00TL 38,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElektronik, serbest elektronların hareketlerinin ve yönlerinin denetimini sağlayan bir bilim dalıdır. Yaşantımızın her kesiminde kendisini gösteren elektronik, bizlere kolaylık sağlayan bir araçtır. Aynı zamanda elektronik hemen hemen bütün bilim dalları ile iç içe geçmiştir. Elektronik diğer bilim dallarını da kolaylaştırarak, onları daha cazip hale getirmektedir. Gündelik yaşantımızda da kullanmakta olduğumuz elektronik, bizlere daha kaliteli ve kolay bir hayat sunmaktadır. Çağımız tek..

70,20TL 63,18TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Temel ve İleri Düzeyde Dijital Elektronik kitabında öncelikle dijital elektroniğin temeli anlatılmış ve daha sonra bu temel üzerine inşa edilen ileri düzeydeki uygulamalara değinilmiştir. Bu bağlamda kitabın bölümlerinde sırasıyla dijital elektronik kavramları, sayı sistemleri, dijital kodlar, lojik kapılar, Boolean cebiri, Karno tabloları, birleşik lojik devreler, latch ve flip - floplar, zamanlayıcılar, sayıcılar, senkron sayıcı tasarımları, kaydediciler, dijital - analog dönüştürücüler, belle..

75,60TL 68,04TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Doğru akım makineleriBir fazlı transformatörlerBir fazlı asenkron motorlarÜç fazlı asenkron motorlarAlternatörlerSenkron MotorlarFırçasız DC motorlarAdım motorlarAsım motorların kontrolüMotor Sürme SistemleriOtotransfarmatörlerÜç Fazlı Trasfarmatörler(İç Kapak)..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMakina İlkelerine Giriş Transformatörler Güç Elektroniğine Giriş AA Makinaların Temelleri Senkron Generatörleri Senkron Motorlar Asenkron Motorlar DA Makinaların Temelleri DA Motor ve Generatörler Tek Fazlı ve Özel Amaçlı Motorlar Üç Fazlı Devreler Bobin Adımı ve Dağıtılmış Sargılar Çıkık Kutuplu Senkron Makinaların Teorisi Sabitler ve Dönüşüm Faktörlerinin Tablosu (İçindekiler’den)..

44,44TL 40,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta elektrik akımının doğasıyla ilgili çok temel bilgi verildikten sonra direnç, kondansatör ve bobin tanıtılıyor; bunların akım gerilim ilişkileri göz önüne getirilebilecek bir biçimde açıklanıyor; daha sonra da fiziksel karşılaştırmalar yapılıyor. Elektronik devre elemanları kısaca tanıtılıyor ve modern dijital elektronikle ilgili temel kavramlar veriliyor. Yer yer detaylara iniliyor. İşlemsel kuvvetlendirici uygulamaları, geri besleme, güç kaynakları, elektrik motorları, lehim havyalar..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap 1958 yılından beri İTÜ Elektrik ve İTÜ Maçka Elektrik Fakültelerinde okutmakta olduğum Yüksek Gerilim Tekniği ders notlarının önemli bir kısmının bir araya getirilmesiyle meydana gelmiştir. Bilindiği üzere son yıllarda Fakültemiz Elektrik Mühendisliği Bölümünde Yüksek Gerilim Tekniği dersleri 6. ve 7. yarıyıllarda Yüksek Gerilim Tekniği I ve II adı altında iki aynı ders olarak okutulmaktadır. Kitabın hacmini çok fazla büyütmemek ve her ders için öğrenciye ayrı bir kitap vermek amacı il..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%5

ACIKLAMABu kitabın amacı, “Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği” bölümlerinde birinci ya da ikinci sınıflarda okutulan “Elektronik Mühendisliği” dersleri için bir kaynak, ders kitabı oluşturmaktır. Böylesi bir eserle, ilgili öğrenciler, mesleklerine iyi bir başlangıç yapabilecek ve mesleklerine ait konuları önceden giriş düzeyinde anlayacaklardır. Yazarlarımız yılların bilgi ve deneyimli böylesi bir eseri yansıtmışlardır. Ayrıca, böylesi bir eserin, “Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğine Gir..

46,00TL 43,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAElektroniğin gelecekteki adı fotonik... Fotonların, elektronlara nazaran yüz kat daha hızlı olması ve geçtiği metaryali ısıtmaması gibi üstünlüğü vardır. Yakın gelecekte elektronların yerini fotonlar alacaktır. Elektron ve fotonların bir arada kullanıldığı bir zamandayız. Şöyle ki: diyodun karşılığı fotodiyot, transistörün fototransistör gibi... Enerji Tasarrufunun gündemde olduğu zamanımızda: aydınlatma teknolojisinin yerini, optoelektroniğin güzel bir uygulaması olan Led’ler olmaküze..

22,00TL 20,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Genç mühendislerin elinden düşmeyen bu kitabın temel özelliği, geleneksel konuları basit bir dille ele alması, anlatımını uygulamaya yönelik örneklerle desteklemesi ve her baskıda yeni konuları bünyesine alarak sürekli güncel kalabilmesidir. Yaklaşık 50 yıldır kendisini otomatik kontrol sistemlerinin uygulamalarına adamış, tecrübeli bir araştırmacı ve mühendis Benjamin C. Kuo tarafından kaleme alınmıştır. Yazarın en önemli özelliği bilimsel çalışmaları yanında, yıllardır sürdürdüğü eğitim hizme..

55,56TL 52,78TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAElektrik sistemlerinin kurulması ve işletilmesinde topraklama, öncelikle insanları ve yararlı hayvanları tehlikeli akımlardan korumak için yapılır. Bunun yanı sıra topraklama ile potansiyel dalgalanmaları ve sekonder devrelerdeki etkilenmeler önlenir.  Kitapta, IEC ve EN'deki son yayımlanan elektrik tesislerinde topraklama normları geniş bir şekilde anlatılmıştır. Konu Başlıkları Topraklama Tesisleri, Koruma İletkeni ve Potansiyel Dengeleme Temel Topraklama AG Elektrik Güvenlik Özgü..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMA..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElektronik mesleği ile uğraşanların en büyük hedefi kendi projelerini hayata geçirmektir. Sadece dijital entegreler ya da microişlemcilerin kullanıldığı sistemleri tasarlamak zordur. Mikro denetleyiciler ise kullanıcıya bir çok kolaylık sağlar. PIC 16F84 de microchip firmasının ürettiği esnek özellikleri olan bir mikrokontrolördür. (Önsöz’den)..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap Güç Sistem Analiz ve Tasarım metotlarını temel kavramlarla beraber derinleştirerek vermektedir. Sistem analiz konularında matematiksel tekniklere gerekli önem verilmiş ve fiziksel kavramlar üzerinde belirgin bir şekilde durulmuştur. Bilgisayar uygulamaları ve örnek problemlerle ilgili teorinin okuyucu tarafından anlaşılması sağlanmış, teori ve modelleme temel düzeyden ele alınarak yeni ve karmaşık durumlar için geliştirilmiştir. Ayrıca, bölümler arasında Güç Sistem Koruması ile..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAAC Devre Analizi – I, Analog Elektronik, Analog Elektronik – I, Analog Elektronik - II Arkasından Ne Yazdılar?, Bilgisayar Destekli Tasarım, Birazda Gülelim DC Devre Analizi, DC ve AC Makinelerin Bobinajı, Dijital Elektronik, Elektrik Bilgisi Elektrik Tesisat Bilgisi – I, Elektromekanik Kumanda Sistemleri, Elektronik Devreler Endüstriyel Elektronik Uygulamaları, Endüstriyel Elektronik, Girişimcilik İşletme Yönetimi, Kalite Güvence ve Standartlar, Mikrodenetleyiciler, Ölçme Tekniği ..

19,26TL 17,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yazarın 1984-2007 yılları arasında Azerbaycan Petrol Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde aynı isimle verdiği derslerin birikiminden derlenen iki ciltlik Elektrik Makinaları kitabının bu cildinde Senkron Makinalar ve Doğru Akım Makinaları alt başlıkları işlenmektedir. Kitabın birinci bölümünde senkron makinaların uyarma sistemi; generatör, motor ve kompansatör çalışma durumlarında senkron makinanın parametreleri, vektör diyagramı, temel bağlantıları, çalışma karakterist..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABaşlangıçta bu kitap lisans öğrencileri için yazılmakla beraber, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, ne çok ileri seviyede ve ne de çok popülirist seviyede olmayan faydalı bir giriş kitabı haline gelmiştir. Aynı zamanda bu kitap, optoelektronik, fiber optik ileşitim ve lazerlerle ilgili yazılan özel kitaplara bir giriş yapmayı da sağlamıştır.  ..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo