Endüstri Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Bu kategoride Endüstri Mühendisliği ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%5

ACIKLAMABu kitapta malzeme bilimine ait temel ilke ve konular bilimsel ve teknolojik bir yaklaşım içerisinde ele alınmıştır. Konuların daha da kolay anlaşılmasını sağlamak için birçok yerde metinler şekillerle desteklenmiş ve sayısal örnekler verilerek te konuların anlaşılması kolaylaştırılmıştır. Bu kitap çeşitli mühendislik dallarına ait ders programlarında okutulan Malzeme Bilimi, Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi gibi derslerin içeriğine ve anlatım sırasına uygun hazırlanmıştır. Şöyle ki..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta, Türkiye’de endüstriyel bazda odunda zarar yapan hayvan türlerinin (böcek ve diğer canlılar) tanımı, yayılışı, zarar yaptığı bitkiler, zarar şekilleri, biyolojileri ve bunlara karşı alınması gerekli önlemlerle savaş yöntemleri üzerinde durulmaktadır. Zararlı türleri okuyuculara daha iyi tanıtmak amacıyla, her türe ve zarar şekillerine ait resimler konu içinde mutlaka verilmeye çalışılmıştır. Aslında bir ders kitabı olarak hazırlanmış olmasına rağmen, kitap içinde hem teorik hem de uy..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMA..

50,00TL 47,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bütün üretim sistemlerinde, teknolojik gelişime paralel olarak, iş verimliliğindeki artış ile iş güvenliği dikkate alınarak insanın görev alanı ve fonksiyonlarının detaylı olarak tanımlanması bir zorunluluktur. Ortam ve alet/makinalarla etkileşim içerisinde üretimin en önemli parçası konumundaki insana ilişkin özelliklerin değerlendirilip üretim sistem gerekleri ile tümleşik ve kusursuz bir tasarım için ergonomi biliminin ilkelerinden yararlanılmaktadır. Günümüz rekabetçi koşulları altında ins..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEşiğinde olduğumuz yeni endüstri devrimi neler getiriyor? Endüstri 4.0, yeni teknolojilere, endüstriyel üretime ve üretim dünyasına yeni bir bakış içeriyor:Sanayi devrimi sadece bir kez olmadı, şimdie kadar üç kez büyük endüstriyel dönüşümden geçti dünya. İlk sanayi devrimi, herkesin bildiği gibi Büyük Britanya'da üretime makinelerin girişi ve ilkel düzeyde otomasyonla başlamıştı. 1800'lü yılların sonlarında başlayıp ilk dünya savaşına dek devam eden dönüşüme, Ogan Özdoğan ikinci sanayi..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta geleneksel iki boyutlu filtreler dışında yapay sinir ağları, rastgele sinir ağları, zorlamalı sinir ağları, hücresel yapay sinir ağları, hücresel rastgele yapay sinir ağları dalgacık dönüşümü, dalgacık hücresel yapa sinir ağları, Markov rastgele alan süzgeçleri, iteratif hücresel resim işleme algoritması, yönlendirmeli süzgeçleri, genetik algoritma ve görüntü iletimi gibi son derece güncel konular anlatılmaktadır. Bu yöntemler çeşitli sentetik verilere ve gerçek problemlere uygulanmış..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÖğrencilerin proje çalışmalarına yardımcı olmak üzere Prof. Dr. Kemal Onat tarafından hazırlanan “Buhar Kazanlarının Isıl ve Mukavemet Hesaplar“ konulu kitabın mevcudunun tükenmesi ile doğan boşluğu daha daha geniş kapsamlı bir kitapla doldurmayı düşündük. Buhar kazanı esas itibariyle ocak içeren bir ısı değiştiricidir. Yanma ve ısı geçişi temel konularına ağırlık veren, genişletilmiş bir buhar kazanı kitabının öğrenciler ve pratikte çalışan mühendisler için daha yararlı olacağı inancı, ..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap teorik bir kitap değildir. Okuyucu olarak, firmaların üretim,araştırma-geliştirme, kalite ve mühendislik bölümlerinde çalışan mühendis ve teknik kökenli personel hedef alınmıştır. Kitabı takip etmek için istatistik bilgisine gerek yoktur. Ancak bazı bölümlerde, istatistik bilgileri olan okuyucular için, daha önceki bilgileriyle bağdaştırabilmeleri amacıyla yer yer notlar düşülmüştür. Ayrıca, kitabın sonuna, kitapta kullanılan teknik terimler için bir Türkçe-İngilizce sözlük eklenmiştir...

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Elinizdeki bu kitap, size, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan plastiklerin türlerini, üretim yöntemlerini, kullanım alanlarını ve geri kazanımlarını kısaca tanıtmak üzere hazırlanmıştır. (Arka Kapak)..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitapta "Isı Transferi" konusu mühendislik düzeyinde ele alınmış ve ısı transferinin tüm konuları açık ve yalın bir dille anlatılmıştır. Her konuyla ilgili toplam 101 şekil ve 148 kaynak verilmiştir; ayrıca 95 adet de uygulamaya yönelik problem çözülmüştür. Her konuyla ilgili olarak verilen eşitliklerin,  ilgili uygulamalarda kullanılmasına dikkat edilmiştir. Isı transferi kitaplarında pek fazla yer verilemyen "kütle transferi" de ayrı bir bölüm olarak ele alınmıştır. Kitap içeriği ve..

45,00TL 42,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap, 2001 yılında Springer Verlag Yayınevi tarafından İngilizce olarak basılarak uluslararası dağıtım ağına Engineering Ceramics adı ile girmiştir. Kitabın yayınevimiz tarafından yapılan baskısında, önceki baskıya son yıllardaki önemli gelişmeler dikkate alınarak ve bazı çözümlü problemler eklenerek oluşturulan bilgiler yer almaktadır. Kitap; Seramik malzemesinin yapısı, Seramik tozları, iğnecikleri, lifleri ve kristallerinin üretimi ve nitelikleri, Seramik parçalarının üretimi, Seramik mal..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

... Bilgi Teknolojilerindeki baş döndürücü hız beraberinde pek çok yeni uygulama ve tekniği hayatımızın bir parçası haline getirdi. Artık “devir“ işletmelerin değil, tedarik zincirlerinin rekabet ettiği bir devir oldu. Bilgi Teknolojileri, insanları değişik bir boyutta bir araya getirip yeni bir dünyayı şekillendiriyor. Akabinde üretim dünyası da bu değişimi olanca hızı ile yaşıyor. Elinizdeki eserin önemi de işte tam burada başlıyor ve bilgi teknolojilerinin çeşitli yöntemlerini gözler önüne ..

23,98TL 21,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Endüstri ilişkileri üç taraflı ilişkiler bütünü olup, çalışma hayatı ile ilgili kuralların konulmasında üç taraflı bir güç mücadelesi ve etkileşimi yansıtmaktadır. Endüstri ilişkilerinin temel konusunu kurumsal ilişkiler oluşturmakta ancak çalışma hayatındaki bireysel ilişkiler de endüstri ilişkilerinin ilgi alanına girmektedir. (Önsöz’den)..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Kitaptan, endüstri ve örgüt psikolojisi ile ilgilenenler, endüstri kurum ve kuruluşlar personel ve yöneticileri, endüstri psikolojisi ile ilgili ders alan öğrenciler, endüstri ve örgüt psikolojisi dersi okutan meslektaşlarımızın yararlanabileceklerini düşünmektedir. (Tanıtım Bülteninden)..

29,00TL 27,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitabın hazırlanmasında amaç, endüstri ve sistem mühendisliğini tanımlamak, iş dünyasındaki yerini anlamak ve çalışma alanları ile birlikte bazı çözüm tekniklerinin genel bir resmini vermektir. Ayrıca kitap, endüstri mühendisliğine genel bir bakış isteyenlere de yararlı olacaktır. Bu kitap endüstri ve sistem mühendisliğine ait yöntemlerin herhangi biri hakkında ayrıntılı bilgi vermemekte fakat çeşitli örgütlerde bir endüstri mühendisinin neler yapabilme kabiliyetinde olduğunu gösterm..

49,00TL 44,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-8

ACIKLAMAYöneylem Araştırması; Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde Ana Bilim Dalı olarak açılmış olup, kantitatif karar verme tekniklerine dayandırılan alt bilim dallarını kapsamaktadır. Yöneylem Araştırması her ne kadar bir ders olarak lisans programlarında yer almış olsa da; esasen, tam olarak gerçek yaşamı yansıtan bir bakış açısıdır. Gerçek yaşamımızda temel aktivitelerimizden olan; karar verme sürecinin Yöneylem Araştırmasında tanımlı hale geldiğini görebiliriz. Karar durumlarının doğru algıl..

40,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Isı; sıcaklık farkı nedeniyle, enerjinin maddeden maddeye geçebilen şekli olarak tanımlanır. Enerjinin geçişi ısı transferinin olmasını gerektirir. Bu nedenle ısı transferi konusu sadece makine mühendislerini değil aynı zamanda diğer birçok branşları da yakından ilgilendirir. Isı transferi ve termodinamiğinin temel kavramları, Bir boyutlu ve Çok boyutlu ısı iletimi, Isı iletiminde nümerik yöntemler, Isı taşınımının esasları, Sınır tabaka analizi, Türbülanslı akımda zorlanmış taşınım, Tüp ve kana..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Bilgisayar; insanlık tarihinde tekerleğin icadı ve elektriğin icadından sonra hayatı bunlar kadar etkileme potansiyeli olan bir buluştur. Bilgisayarın tasarım ve imalat amacıyla kullanılması, tasarımı ve imalatı önemli ölçüde etkilemiş, Bilgisayar destekli tasarım, Bilgisayar destekli imalat ve bunların türevleri olan birçok kavramın ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Bilgisayarın gücündeki ve CAD/CAM yazılımlarındaki gelişme, son yıllarda elle CNC programlamanın yerini CAD/CAM programlama almış..

30,09TL 28,59TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Planlama gelecekle ilgilidir ve gelecek belirsizlikler taşır. Tüm belirsizliklerin ortadan kaldırılması ise imkânsızdır. Ancak gerçekleşmesi olası durumlar dikkate alınarak gelecekle ilgili planlar hazırlanır ve planlara göre şu anda yapılması gerekenler belirlenir. Her şeyin belirsizlikler içinde düşünülmesi ne kadar yanlışsa, her şeyin önceden belirlenebileceğini düşünmek de o kadar yanlıştır. Bu durumda mühendisler, özellikle endüstri mühendisleri, planlama yapmak istediklerinde öncelikle bel..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10
GELİNCE BİLDİR!

Bu eser, Mühendislik Fakültelerinde Makina, Endüstri, Uçak, Gemi, Tekstil, İşletme Mühendisliği Bölümleri ve Harp Okulları ders programlarında yer alan İmal Usulleri dersinde kullanılmak üzere bir referans kitabı olarak hazırlanmış olup, Metalurji Mühendisliği öğrencileri içinde iyi bir yardımcı kaynak niteliği taşımaktadır.(Önsöz’den)..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim