İletişim Bilimleri

İletişim Bilimleri

Bu kategoride İletişim Bilimleri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAÇizgi roman hakkında yapılan birçok çalışmada bu edebi türün modern bir hikȃye anlatıcısı olduğu ifade edilmektedir. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmada tüm dünyada yaygın olarak kullanılan kitaplar arasındadır. Resim le metnin birlikteliğinden doğan ve çizgi bantlarda hayat bulan çizgi roman, tarihi gelişimi süresince hem sinemanın, hem de çizgi film yapımcılarının vazgeçemedikleri önemli bir kaynak olmuştur. Bu çalışmada çizgi romanın tarihi serüveninden başlanarak okuyucuya, dün..

27,50TL 24,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABir doz cesarete mi ihtiyacınız var? Yoksa bir şişe mütavazılığa mı? Ekip ruhu eksikliği mi çekiyorsunuz yoksa? Böyle durumlarda ilham almak için film seyretmekten başka bir şey yapmanıza gerek yok . Bu kitap, filmleri “iyileşme” bakış açısından seyretmek için son derece sistematik hazırlanmış, ilgi çekici ve tabii ki pozitif bir rehber.Filmler, psikoloji kavramlarını örneklerle açıklayan ve kurgu karakterlerin tecrübelerinden yararlanmayı sağlayan doğal bir öğretim aracıdır. Bu kitabın ..

80,00TL 72,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMATürkçenin yabancı dil olarak öğretimine yönelik hazırlanmakta olan eserler, sayı ve içerik bakımından gün geçtikçe daha da çeşitlenmektedir. Özellikle son yıllarda anadili Arapça olan ve Türkçe öğrenen bireyler için birçok çalışma yapılmaktadır. Bu bağlamda birkaç yıl önce ülkemize geçici sığınmacı olarak gelip bir süre sonra yerleşen Arap göçmenlere Türkçe öğretmek amacıyla hazırlanmış olan eserler de çoğalmıştır. Söz konusu alandaki kaynak eserler genellikle Türkçeyi temel düzeyde öğre..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAAnlam arayışı kuşkusuz hayatımızın en temel arayışlarından biri. Bu arayışı kendine başlıca hedef olarak seçmiş bir bilim dalının oluşturulacağı, yirminci yüzyılın başında, modern dilbilimin kurucusu İsviçreli bilgin Ferdinand de Saussure tarafından müjdeleniyor. Aslında dil ve edebiyat alanından çok daha önceleri tıp ve askerlik alanında ortaya çıkmış olan göstergebilim giderek kapsama alanını genişletti ve bugün anlam taşıyan her türlü dizgeyi inceliyor. Yalnızca dil ve edebiyat metinl..

29,00TL 26,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Zihindeki duygu, düşünce ve bilgilerin sözle ifade edilmesi olarak tanımlanan konuşma, Türkçe öğretiminde önemli bir beceri alanıdır. Zihinde yapılandırılan duygu, düşünce ve bilgiler belirli yöntem ve amaçlarla ses, hece, kelimeler ve cümleler yoluyla aktarılır ve bu aktarma işlemi beden diliyle desteklenir. Bu aktarma işlemi ne kadar iyi yapılırsa, insanlarla kurulan iletişim de aynı ölçüde başarıya ulaşır. İnsanların toplum içerisinde kendilerini ifade edebilmesi, kendilerine o toplumda yer ..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADiğer sosyal bilim dallarıyla karşılaştırıldığında ülkemizde akademik iletişim çalışmalarının gelişme aşamasında olduğu söylenebilir. Bununla ilgili yapılacak bir yazın araştırması ya da İletişim Fakültelerinin ve bölümlerinin kuruluk tarihleri veya iletişimle ilgili bilim dallarının Üniversitelerarası Kurul’ca kabul ediliş tarihlerine bakıldığında bu gerçek kendiliğinden ortaya çıkar. Bu noktadan hareket edildiğinde, iletişim alanında yapılacak, özellikle de görgül araştırmaların yazına..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Medya Analizleri adlı kitapta, günümüz medyasında belirleyici konumda olan temel tartışma konuları, iletişim uzmanları için yol gösterici temel parametreler çerçevesinde yorumlanmış ve medya tartışmaları için, sonuca dönük bir rota çizilmiştir. Toplumsal yaşamı yakından ilgilendiren; Şiddet, Cinsellik, Çocuk Pornografisi konuları kitapta medya perspektifinde, sosyolojik-psikolojik boyutları ve iletişim biliminin temel verileri ışığında çözüm önerileri geliştirilerek yapılandırılmıştır. Ayrıca ça..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta okuyuculara ve uygulayıcılara sponsorluk alanındaki gelişmeler, uygulamalar, yapılan yasal düzenlemeler ve yeni kavramlar aktarılmaya çalışılmıştır.(Tanıtım Bülteninden)..

38,00TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Örgütlerin hizmet verdikleri toplum kesimleriyle iletişim ve etkileşime girmeleri karşılıklı güven ve işbirliğine zemin hazırlayarak amaçlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Ancak bu güven ve işbirliğinin devamlı olabilmesi tarafların hak ve sorumluluklarını yerine layıkıyla getirmelerine de bağlıdır. 24 Nisan 2004 tarihinde yürürlüğe giren 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu bu konuda tarafların karşılıklı hak ve sorumluluklarını düzenleyerek sağlıklı bir devlet-vatandaş ilişkisi..

40,00TL 36,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYıllarca öğrencilerime iletişim alanının, özellikle sürekli değişen ve gelişen radyo ve televizyon alanının ne kadar geniş, disiplinlerarası, kaygan ve kırılgan bir araştırma konusu olduğunu anlattım. 1990 yılında yayınlanan “Elektronik Kitle İletim ve Değişim: Teknolojik Kurumsal Kültürel Evrim“ kitabını yazarken, o tarihte olanaklar ölçüsünde güncel olan bilgiler ve iletişim bilimlerinde temeli atan kuramlardan faydalanmıştım. Aradan geçen her yıl, kitabın içindeki güncelleştirilmesi g..

38,00TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Genel ve Teknik İletişim“ isimli kitap, öğrencilerin kaynak gereksinimini karşılamak amacıyla yazılmıştır. Piyasada değerli yazarlarca kaleme alınmış önemli kitaplar bulunmaktadır. Ancak, kitapların karmaşık bir yapı arzetmesi ve ağır bir dilin kullanılması nedeniyle maksimum fayda sağlanmasına yönelik bir güçlüklerin ortaya çıktığı görülmektedir. Bu nedenle söz konusu kitabın yazılmasına ve akademik camiaya sunulmasına karar verilmiştir. Kitap yazım aşamasında kaynaklar kısmında belir..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHalkla ilişkiler uygulayıcılarından, Allen H. Center ve Patrick Jakson, “İş yerinde mutlu olmayan çalışanın, muhatap olduğu kişileri memnun edebilmesi mümkün değildir.“ derler. “İş yerindeki insanın mutluluğu.“ İşte bu ifade üzerine çok çok düşünce ortaya atılmış, yönetim bilimleri, işletme, psikoloji, halkla ilişkiler ve bu ana disiplinlerin alt dalları, hatta mühendislik bilimleri, bu ifadeyi ve içeriğini sorgulamışlardır. Karmaşık ve çok yönlü irdelenen bu konuda aslında ortak tarihse..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Basın Kanunu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkında Kanun Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanun Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun Türkiye Radyo ve Televizyon Kanunu Matbaalar Kanunu İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun İlgili Yönetmelikler (Tanıtım Bült..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKlasik bilişsel-davranışçı yaklaşımla günümüzün fizyoloji odaklı yaklaşımı arasında başarılı bir denge kuran bu kitap, bilişsel psikolojinin “beyin ve biliş“, “algı“, “dikkat“, “belek“, “imgeleme“, “dil“ ve “düşünme“ gibi temel konu ve kavramlarını açıklıyor ve daha üst düzeyde çalışmalar için zemin hazırlıyor. Olgular ve tanımlar örneklerle ve hemen her sayfada yer alan şema, grafik ve fotoğraf benzeri görselerle destekleniyor. Kuramlar deneylerle somutlaştırılıp günlük yaşamdaki uygula..

38,00TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Eleştirel pedagoji, medya üzerine medya dolayımı ile çalışılan iletişim fakültelerindeki öğretim üyelerinin ve medya okuryazarlığı üzerine çalışan tüm eğitimcilerin dikkat etmesi gereken, başka ve farklı sözün, bakışın üretimine olanak veren pedagojik bir anlayıştır. Eleştirel pedagojinin sağladığı açılımla, medya hakkında düşünürken ve çalışırken, tarihsel, toplumsal, siyasal, kültürel ve ekonomik bağlamların öneminin, bu bağlamların eğitim sürecindeki aktörler tarafından nasıl algılandığının v..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İletişim, kişilerin belirli bilgilere ve düşüncelere sahip olmaları amacıyla bilgi, düşünce ve duyguların aktarılmasıdır. İletişimin bir türü olan gazetecilik de bir yönüyle amacı olan “öykücülük“tür. Bu amaç, dünyayı anlayabilmeleri için insanlara gerekli bilgileri sunmaktır. Bu yolda karşılaşılan güçlüklerden ilki, insanların yaşamlarını sürdürmek için gereksinim duydukları bilgileri bulmaktır. İkincisi ise söz konusu bilgileri, bireylere anlamlı ve ilintili bir biçimde sunmaktır. “Bilgi Çağı“..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki bu kitap iletişim alanına ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen herkesin bilmesi gereken temel sorulara cevap aramaktadır. Bu bağlamda;  İletişim nedir?  İletişim süreci nedir?  İletişim sürecinin öğeleri nelerdir? İletişim çeşitleri nelerdir? Demokratik bir toplumda kitle iletişim araçlarının işlevleri nelerdir? İletişim araçlarının birey ve toplum etkileri nelerdir? Etki araştırmaları kaç dönemde incelenebilir? Ayrıca, normatif medya kuramları ve temel iletişim mo..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Varolduğundan bu yana kendini anlatma; duygularını, düşüncelerini ifade etme, çevresindekilerle etkileşimde bulunma çabası içinde olan insanoğlunun yaşamında, olmazsa olmaz en temel yapı taşlarından biri, kuşkusuz, iletişimdir. Mağara duvarlarına kazınan sembol ve işaretler, insanoğlunun 21. yüzyılın modern iletişim teknolojilerine sahip olma serüveninin de başlangıcı olmuştur. Elbette iletişim kurma çabası, insanın sosyal bir varlık olmasının doğal bir sonucudur. Bu kitap çalışmasının..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İçindekiler; Birinci Bölüm: Sosyal Medya - İletişim Sosyal Medya, Sosyal Değişim Elektronik Perakendecilik ve Bir Reklam Mecrası Olarak Sosyal Ağ Siteleri Elektronik Parekendecilik ve Bir Reklam Mecrası Olarak Sosyal Ağ Siteleri Mc Luhan ve Baudrillard’ın Penceresinden Sosyal Medyanın Etkisi: İfadenin Esareti, Gözetlenen Toplum ve Kayıp Kimlik Sendromu İkinci Bölüm: Sosyal Medya - Pazarlama İletişimi Sanal Dünyada e-Ağızdan Ağıza Pazarlama Üzerine Bir İnceleme Sosyal Medya KOBİ’ler için B..

39,50TL 35,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

“Birlikten kuvvet doğar“ özdeyişinden yola çıkılarak hazırlanan bu kitap iletişim becerilerini geliştirmek isteyen herkes için kaleme alınmıştır. Dolayısıyla elinizdeki çalışma öğrenci ve öğretim elemanlarından, 7’den 77’ye toplumun tüm kesimlerine yönelik bir eser olma iddiasındadır. İletişim becerilerini artırmak suretiyle okuyucuların kişisel gelişimlerine olumlu katkılarda bulunabilmek kitabın başlıca amaçları arasında yer almaktadır. Hangi yaş ve mevkide olursa olsun, yaşamını daha anlamlı ..

20,00TL 19,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo