İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Bu kategoride İnşaat Mühendisliği ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAu kitap, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okutulan Bilimsel ve Mühendislik Hesaplamalarına Giriş dersinin içeriği ile uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca kitabın, ülkemizdeki diğer mühendislik ve mimarlık bölümlerinde okutulan paralel derslerin hedeflenen amaçlarına ve beklentilerine de uygun olmasına özen gösterilmiştir.Okuyuculara sunulan MATLAB programı konuları; Genel Bilgiler, Denetim ve Döngüler, Vektörler ve Matrisler, Veri Okuma, Çizimler, Dosyalar, Eğri ..

40,00TL 36,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Teknik Mekanik I (Statik) konulu bu problem kitabında, yalnız problem çözümüne yer verilmiş, teorik açıklamalar üzerinde durulmamıştır. Teknik Mekanik I adlı eserimin içeriğinde teorik bilgiler ve gerekli açıklamalar mevcuttur. Ayrıca bu konuda yazılmış birçok eser vardır. Ancak öğrencinin henüz yeni bilgileri ile, değişik kitaplardan yeteri kadar faydalanamaması, bu problem kitabının derlenmesine neden olmuştur. Problemlerin çoğu çeşitli üniversitelerin inşaat bölümlerinde uygulama olarak v..

7,00TL 6,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKitap üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümleri öğrencileri için ders notu olarak hazırlanmıştır. Çelik yapı projeleri ve çelik yapı yapımında çalışmakta olan kişilere yararlı olacak bir kaynak kitaptır. Konu Başlıkları: - Çelik Yapı Birleşimleri - Çekme Çubukları - Basınç Çubukları - Eğilmeye Çalışan Yapı Elemanları - Eksantrik Yük Etkisinde Bulunan Sabit En Kesitli Çubukların Hesaplanması..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

İçindekiler; Asansörler Sıvalar Kaplamalar Boyalar Badanalar ve Cilalar, Kapılar Pencereler Akıllı Evler iş Güvenliği ve Deprem Yönetmeliği..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMABu çalışma Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ders planında yer alan Yapı Statiği 2 dersi içeriği doğrultusunda hazırlanmıştır. Kitap genel olarak iki ana bölümden oluşmuştur. 1. Bölümde şekil değiştirmeler ve onlara bağlı olarak yer değiştirmelerin hesap yöntemleri verilmiştir. 2. Bölümde önce sistemlerin hiperstatiklik ve serbest dereceleri açıklanmış ve sonrada hiperstatik sistemlerin hesap yöntemleri verilmiştir. Hiperstatik sistemlerin hesap yö..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAYapı işlerinde görev alacak teknik elemanların çeşitli ödevleri vardır. Günümüz çalışma hayatında çok yönlü özellik gösteren bu ödevler yasal, ekonomik, yönetim, sosyal ve parasal olarak özetlenebilir. Bu ödevlerin iyi bir şekilde yerine getirilmesi şüphesiz gerekli bilgileri öğrenmek ve uygulamak ile olacaktır. Kitabımız genç teknik elemanlarımıza gerek öğrenimleri sırasında gerekse çalışma yaşamlarında ki uygulamlarında yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Eserde görülebilecek ek..

55,00TL 49,51TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Profesör Meriam ve Kraige’in Mühendislik Mekaniği; doğruluğu, anlaşılırlığı ve güvenirliliği yaygın kabul görmüş bir kitap serisidir. Serinin Statik kitabı 60 yılı aşkın bir sürede mekaniğin temellerini güçlü bir şekilde mühendislik öğrencilerine aktarmayı başarmıştır. Şimdi yedinci basımından çevirisi yapılan bu ders kitabı, mühendislik tasarımıyla ilgili farklı yoğun problemler içeriği ile öğrencilerin problem çözebilme kabiliyetini geliştirebilmelerine yardımcı olmaya devam etmekte ve birçok ..

65,01TL 58,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Amacına uygun, sağlam ve ekonomik yapılar elde edebilmek için Yapı malzemeleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmak şarttır. Önsöz, içindekiler, 14 ayrı bölüm halindeki metin, referanslar ve indeks’den oluşan toplam 320 sayfalık bu “Materials of Construction“ kitabı aşağıdaki konuları kapsamaktadır. 1. Malzeme ve Mühendislik 2. Malzemelerin Yük altındaki Davranışı 3. Demirli Metaller 4. Demir-dışı Metaller 5. Plastikler 6. Ahşap 7. Yapı Taşları 8. Tuğl..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

Bu kitapta genel kabuğun ve değişik kabuk tiplerinin statik, stabilite ve dinamik analizleri, varyasyon ve denge-statik yöntemleriyle ayrı ayrı bölümler halinde verilmiş ve sayısal uygulamaları yapılmıştır. Böylece genel kabuğun ve çeşitli kabuk tiplerinin yüzey denklemleri ve yüzeyin karakteristik değerleriyle nonlineer, lineer ve lineer mambran denge denklemleri, lineer stabilite denklemleri çıkarılmış, bunlara uygun olarak nonlineer ve lineer kinematik ve elastisite bağıntıları ile dinamik de..

60,00TL 48,97TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%-2

ACIKLAMAYayınlanan bu kitapta Elastisite Teorisi problemlerinin geleneksel ve varyasyon metotlarla şekillendirilmesi, Bu problemlerin çözümünün klasik, Sonlu Elemanlar (SEM) ve Sınır Değer (SDM) metotları ile gerçekleştirme düzeni, Uygun analizi takip eden algoritmalar gösterilmiş, SEM ile eğitim, öğretim, analiz proğramları sunulmuştur. (Önsöz’den)..

22,00TL 22,43TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yayınlamış olduğumuz bu kitapta öncelikle genel malzeme hakkında teorik bilgi verilerek malzemelerin yapısı incelenmiştir. Malzemenin yapısı ve davranışları bir mühendis tarafından bilinmesi gereken önemli hususlardan biridir. Bu nedenle maddelerin iç yağları ve davranışları anlatılmıştır. (Önsöz’den)..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu problem kitabı, Prof. Dr. Mehmet Bakioğlu tarafından yazılan ve 2006 yılında Birsen Yayınevi tarafından yayınlanan, Mühendislik Mekaniği – Statik kitabında çözümü öğrenciye bırakılan problemlerin çözümlerini içermektedir. Kitapta bulunan problemlerin çözümü öğrenciye yönelik olup çözümler açıklamalı olarak yapılmıştır. Dolayısıyla kitap bir yardımcı ders kitabı niteliğindedir.  Konu Başlıkları     Mekanikte Kullanılan Temel Kavramlar ve Bazı İdealleştirmeler     Düzlemde Bir Noktad..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİlk olarak 1980 yılında basılan daha sonra ikinci ve üçüncü baskısı yapılan ve baskısı tükenen bu kitap, Yüksek Teknik Öğretmen Okulunda A.D.M.M.A İnşaat Mühendisliği bölümünde başlayan Gazi Üniversite’sinde devam ettiğim çalışmalarım ile mühendislik çalışmalarımın ve yurtdışı gözlemlerimin ortaya koyduğu uzun bir sürenin ürünü olup, okuyucuların yoğun talebi üzerine dördüncü baskı olarak tekrar basılmıştır. İnşaat Mühendisliği disiplininin en temel kavramlarının içeren Yapı Statiği, İnş..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%5

İnşaat sektörü ve sektörde yer alan yapı sahipleri ve teknik elemanlar inşa edecekleri veya inşa ettikleri yapıların yapım, yönetim ve maliyet hesaplarını yaparken kendilerine kaynak oluşturacak gerekli zamanlarda müracaat edecekleri temel kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Ayrıca ilgili yüksek öğrenim kurumlarında bu alanla ilgili derslerin öğrencilere anlatılması temel bilgilerin öğretilmesi sırasında da öğretim elemanları da çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Bu eserde inşaat sektörünün yapı iş..

32,00TL 30,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEngineering design and construction greatly depend on proper selection and use of materials. Therefore, all engineers need to have a sound knowledge of materials to achieve success in their endeavors. In order to furnish civil engineering students with the necessary preliminary knowledge, there are two compulsory materials courses one being designed for second year and the other for third year students in the Civil Engineering Department of Middle East Technical University (METU). In ad..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA1939 yılında Ankara'da doğdu.1962 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden Mühendis, 1963 yılında Yüksek Mühendis diploması aldı ve ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde asistan olarak göreve başladı. 1969 yılında Doktorasını bitirdi. 1978 yılında Profesör oldu. 1974-1976 yılları arasında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlığı 1978-1981 yılları arasında ODTÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1981-1984 yılları arasında ABD "lowa State Universitiy " de Misafir Profesör olarak ça..

22,50TL 20,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta, Yapı Statiği derslerinin başlangıç konularını oluşturan İzostatik Sistemler kolay izlenebilir bir şekilde anlatılmaya çalışılmıştır. Böylelikle öğrencilerin Yapı Statiği’ne ilgi duymaları ve ileri düzey Yapı Statiği derslerine hazırlanmaları amaçlanmıştır. Aynı zamanda bu kitabın, ilgili dersleri veren öğretim elemanları için de temel bir kaynak olması hedeflenmiştir. Kitapta konular sade bir anlatım tarzı ile sunulurken, problem çözümlerinde ise ayrıntılara girilmiş ve her ..

69,99TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

İki cilt olarak yazılan bu kitap mühendislik fakültelerinde okutulan mukavemet derslerine yardımcı olmak amacı ile hazırlanmıştır. Kitapların içinde çok sayıda çözümlü problem bulunmaktadır. Ayrıca her iki ciltte bütün bölümlerin başına konu ile ilgili temel bilgileri ve formülleri içeren bir özet kısmı konulmuştur. Birinci cilt; gerilme ve şekil değiştirme analizi, gerilme şekil değiştirme bağıntıları, kırılma hipotezleri, kesit tesiri diyagramları, normal kuvvet, kesme kuvveti, burulma, Eylems..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

1. Harçlar 2. Duvar örülmesi 3. Sıva yapılması 4. Kapı ve pencereler 5. Döşeme kaplamaları 6. Duvar kaplamaları ve giydirme cepheler 7. Boya işleri 8. Çatı işleri 9. Cam işleri 10. Tenekecilik 11. İzolasyon 12. Aksesuarlar 13. Malzemeler(İç Kapak)..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo