Yer Bilimleri

Yer Bilimleri

Bu kategoride Yer Bilimleri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMABu kitapta ülkemiz ve dünya genelindeki benzer eserlerde kullanılan ana temalara sadık kalınmıştır. Eser hazırlanırken çok sayıda ülkede işlenen benzer içerikli Genel Fiziki Coğrafya derslerine uyum gözetilmiştir. Çünkü ECTS Label ve ders içeriklerine bağlı denklik için, Ects kapsamınca 8 bölümden oluşan ve 16 haftaya yayılabilecek en fazla 60 krediden 2 veya 3 kredilik bir derse uyarlanmıştır. Bu eser bir ders kitabı, aynı zamanda başvuru kitabı veya tercih edilmiş bir Genel Fiziki Coğr..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAYerbilim dizisinin birinci kitabı olan Jeoloji 2010 yılında yayımlanmıştır. İkinci kitap Jeomorfoloji ile dizi tamamlanmış olmaktadır. Jeomorfoloji, yeryüzü biçimlerini inceleyen bilim dalının adıdır. Jeomorfoloji ABD’de jeolojinin bir dalı olarak Physical Geology adıyla gelişmiştir. Avrupa’da ise Geomorphology, Fiziksel Coğrafyanın bir kolu olarak ortaya çıkmış ve ilerlemiştir. Bu kitapta topoğrafyalar (morfolojik birimler, relief, avarız) ele alınmaktadır: - Akarsu topoğrafyası (nem..

54,00TL 51,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAFollowing the losses suffered during the two major earthquakes that struck Turkey in 1999, there has been broad recognition among Turkey’s governmental, non-governmental and academic organizations of the need for extensive response planning based on detailed risk analyses of likely seismic hazards in Turkey in general and Istanbul in particular. The current research project had the following objectives: 1. The development of an Istanbul metropolitan area risk model based on current dat..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÜlkemizde değişik amaçlar için farklı ölçeklerde haritalar üretilmektedir. Bu haritalar yeryüzüne dayalı her türlü projelendirme ve uygulamalarda değişik meslek elemanları tarafından kullanılmaktadır. Harita sektörünün haricindeki teknik elemanların, kullandıkları bu haritaların üretilmesi ile ilgili teknik esasları ve uygulama projelerini kendilerinin yapabilmeleri için, konu ile basit ölçme tekniklerini bilmeleri ve uygulayabilmeleri gerekir. Bu eser, özellikle harita sektörünün dışınd..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap uzun yıllardır vermekte olduğumuz Genel Topoloji ders notlarından oluşmaktadır. Fakat, topoloji matematiğin çeşitli dallarında kullanıldığı için kitap lisans programından daha geniş şekilde yazılmıştır. (Önsöz’den)..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMA..

59,50TL 56,52TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAİçindekiler Hidrolojik Dolaşım ve Yeraltısularının Oluşumu Su Taşırlar Su Taşıyan Ortamların Fiziksel ve Hidrolik Özellikleri Yeraltısularının Akışı Kuyu Hidroliği Yeraltısuyu İşletmesi Yeraltısuyu Bütçesi Yeraltısularından Yararlanma ve Kullanma Yönetemleri..

37,00TL 35,15TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAPetrol ve doğal gaz yüzyıllardır önemini koruyan temel enerji kaynaklarıdır. Bu kitapta petrol ve doğal gazın oluşumu, özellikleri, yeryüzüne çıkarılması ve üretimi konularında merak ettiklerinizin yanı sıra dünyada ve Türkiye’de petrol ve doğal gaz üretiminin gelişim sürecini de bulabilirsiniz. Ülkemizin enerji üretim ve tüketiminde petrol ve doğal gazın üstlendiği rolün de anlatıldığı bu kitap ile petrol hakkında yanlış bilinen birçok konuyla ilgili doğruları öğrenme fırsatına da ulaşa..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

İçindekiler; Jeomorfolojinin Konusu ve Yeryüzünün Genel Hatları Yerkabuğunun Malzemesi Yer Kabuğu Hareketleri Akarsu Aşındırılması ve Biriktirmesi Yapısal Jeomorfoloji Akarsu Topoğrafyası Karst ve Karstik Şekiller Kıyı Topografyası Glasyel Topografya Kurak Bölgeler Topografyası Depremler..

25,00TL 23,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABüyük Patlama’dan önce ne vardı? Kediler neden mırıldar? Hücreler birbirleriyle nasıl konuşur? Ölümsüz yaratıklar var mıdır? Beyin aklı nasıl oluşturur? Optik yanılsamaya neden düşeriz? Bir şey kara delikten kurtulabilir mi? Okurlar bu kitapla bilimin mucizelerini sanatçıların gözünden keşfedecek. Evrenin “Nereden geldik, nereye gidiyoruz?” sorusunun cevap arayışını, gerçek biliminsanlarının kaleme aldığı yazıları NEREDE, NEDEN, NASIL’da okuyacaklar. Ve bu yazılar, her biri ko..

49,00TL 44,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAfetlerde doğanın gücünün acımasız biçimde dışa vurulmasına tanıklık edilir. Deprem doğal afetler çerçevesinde en beklenmedik anda ortaya çıkışı ve kendini önceden hiç haber vermeyişiyle çok amansız bir yıkım unsurudur. Bireyler ve toplumlar için ciddi bir ürküntü kaynağıdır. Ülkemizde depremlerin sıklığı ve aralarından bazılarının yıkım gücünün yüksek oluşu toplumumuzda bu konuya karşı belli bir ilginin yönelmesine yol açmış bulunmaktadır. Eldeki bu metin bu ilgiye cevap verebilecek şek..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAJeofizik problemlerinin çözümünde genel erek, yeriçini yada bir Jeofizik belirtiye neden olan kaynağı modellemeye çalışmaktır. Bu yönü ile de Jeofizik, Jeolojiden farklı olarak, algıladığı yada incelendiği im (sinyal) aracılığı ile yeryuvarıyla bir iletişim içindedir. Jeofizikçinin yer ile iletişimi başlıca iki yolla olmaktadır. Bunlardan birincisi pasif iletişim, öteki de aktif iletişimdir. Pasif iletişimde yer belirli bir fiziksel alanı ile ilgili olarak imler göndermekte, Jeofizikçile..

19,00TL 17,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitapta okuyucunun iyi bir analiz ve soyut matematik bilgisine sahip olduğu varsayılarak, analizin soyut analize taban oluşturacak temel topolojik bilgiler verilmeye çalışılmıştır.  ..

45,00TL 42,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitap mikrodizi verisi üzerinde temel veri madenciliği analiz yöntemlerini uygulayarak, sınıflandırma ve kümeleme işlemlerinin nasıl yapılacağı ve birliktelik kurallarının nasıl elde edilebileceği konusunu ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır.  Mikrodizi analiz yöntemlerinin uygulanmasında R programlama dili yaygın biçimde kullanılmaktadır. Bu konuda araştırmacıların hazırladığı çok sayıda mikrodizi R paketi bulunmaktadır. Kitabımızda ele alınan veri madenciliği yöntemleri uygulamal..

45,00TL 42,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkiye Ekonomik Coğrafyası, programı bakımından bir üniversite ders kitabıdır. Yüksek öğretim coğrafya lisans öğrencileri için hazırlanmış olmakla birlikte, hiç kuşku yok ki bu alanla ilgilenen bilim adamları, öğretmenler ve Türkiye ekonomisi ile ilgilenen siyaset adamları için de önem taşıyan bir temel kaynaktır. Çünkü, Türkiye’nin iktisadî sektörleri, belki iktisat ilmi bilim adamlarından biraz farklı olarak, coğrafyacı mantığı ile ele alınmış; bu konularda bazı çözümlemeler ve sentez..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Türkiye, kurak ve nemli bölgeler arasındaki coğrafi konumu, bu konuda jeolojik devirlerin en kısası fakat kanımca morfolojik bakımdan en etkilisi olan Pleistosen’de meydana gelen iklim değişiklikleri dolayısıyla uğradığı klimatik kuşak kaymaları, östatik seviye değişikliği, büyük bir kısmı Pleistosen’de oluşmuş çok çeşitli volkanik şekilleri ve düşey doğrultudaki binlerce metreyi geçen büyük seviye farkları nedeniyle gerçekten çok değişik ve çeşitli morfojenetik bölgelerin özelliklerini taşıyan..

37,00TL 35,15TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Ölçme Bilgisi - Arazi Ölçmeleri - Topoğrafya, yapı ile ilgili her türlü projelere esas olacak şekilde kadastro çalışmaları, imar planları ve inşaat uygulamalarında geniş bir şekilde uygulanmaktadır.Hazırlanan bu kitap büyük bir kitleye hitap edecek şekilde hem bir öğrenci ders kitabı hem de uygulama yapacaklara yardımcı kitap olarak düşünülmüştür. Özellikle Ölçme Bilgisi dersini okuyan her seviyedeki teknik okulların ve teknisyen seviyesindeki elemanların konuları rahatlıkla anlayabilmesi amacıy..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap İnşaat Mühendisliği, Jeoloji ve Maden Mühendisliği, Çevre Mühendisliği bölümleri derslerinde okutulmak üzere hazırlanmıştır. Teorik metinler uygulamalarla desteklenmiştir. ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEsas meşguliyeti yeryüzünü ölçmek, tasarımlamak ve çizmek olan topoğrafya, bu özelliği sebebiyle oldukça çok sayıda mühendislik ve teknik uygulama alanı ile ciddi bir ara kesite sahiptir. İnşaat mühendisleri, Mimarlar, Şehir plancıları, Çevreciler, Jeoloji ve Jeofizikçiler , Ziraatçılar, Madenciler ve hatta Meteorolojiciler ilk akla gelebilecek teknik uygulayıcı ve kullanıcılarıdır. Kısaca eserini yeryüzü ve yakın çevresine “dikilecek“ olan her uygulayıcının az veya çok, mutlaka topogra..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAYerbilimi’nin ilk kitabına konu olan jeoloji, çağdaş bir bilim olarak pek çok meslek üyesinin ilgi alanına giriyor. Üniversitelerimizin yerbilim eğitimi verilen bölümlerinde temel ders, jeolojidir. Tarım, orman, çevre , inşaat mühendisliği eğitiminde jeoloji büyük önem taşır. Biyoloji ve coğrafya öğrenimi gören öğrencilerin de temel jeoloji bilgisine sahip olmaları gerekir. Bölge planlama eğitiminde jeolojiye önem verilmezse önemli bir eksiklik ortaya çıkar. 32 yıllık üniversite biriki..

54,00TL 51,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo