Ziraat - Veterinerlik

Ziraat - Veterinerlik

Bu kategoride Ziraat - Veterinerlik ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA   Ülkemiz koşullarında Keçi yetiştiriciliği kolaylıkla yapılabilmektedir. Keçinin Büyükbaş’a oranla 1/20 oranda daha az yem tüketmesi ve her türlü yemli bitkiden büyükbaş’a oranla daha iyi yaralanabilmesi nedeniyle keçi yetiştiriciliği cazip hale gelmiştir. Keçi yetiştiriciliğinde daha az işgücüne ihtiyaç vardır. Keçinin bakımı ve beslenmesi büyükbaş’a göre çok daha kolaydır.Son yıllarda keçi sütü ve keçi sütü ürünlerine de halkımız büyük bir ilgi göstermektedir. Ülkemiz koşullarında en..

25,93TL 23,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap, Ziraat Fakültelerinin Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencileri başta olmak üzere, Tarımsal İşletme Yönetimi dersini alan öğrenciler için hazırlanmıştır. Eser tarım işletmelerinin yönetimi ve işletmelerin ekonomik analizi konusunda temel bilgileri içermekte ve yedi ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Tarımsal İşletme Yönetimine Giriş” hakkında bilgi verilmiş, ikinci bölümde “Tarımsal Üretim Ekonomisinin İlkeleri” uygulamadan örneklerle açıklanmıştır. Üçüncü bölümde “Tarımsal İş..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

69,44TL 62,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Tarım hem gelişmiş hemde gelişmekte olan ülkelerde en tehlikeli alanlardan biridir. İş kazalarını ve hastalıkları azaltmak, yaşam koşullarını iyileştirme ve verimliliği arttırmak için tarımsal ve kırsal pratik çözümlerin alanlarda uygulanmasına verilen dikkat giderek artmaktadır. Birçok ülkeden raporlar gösteriyor ki ergonomik yeniliklerin vizibilite ve etkinliği tarımsal ve kırsal ayarlarda çalışma ve yaşam koşullarını geliştirmiştir. Bu güzel örnekleri dikkate alarak, bu kitapcık özellikle gel..

56,00TL 50,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Küçük evcil hayvanlar ya da kanatlı hayvan yetiştirme konusu, geniş bir bilgi alanını kapsamaktadır. Tavuk, hindi, kaz, ördek, bıldırcın ve park kuşları hep bu bilgi haznesi içinde yer almaktadır. Bu çalışma, üretim yapan teknik kadrodan yetiştiricilere kadar çok geniş bir yelpazede görev alan kişilere gerektiğinde ihtiyaç duyacakları bilgileri kapsayan bir kitaptır. Eser, ülkemizdeki yayın eksikliği ile oluşan açığı kapamak amacıyla titiz bir çalışma sonucunda hazırlanmıştır. Tavukçuluk Cilt: 1..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap, özel ve resmi laboratuarlarda çalışan gıda ve ziraat mühendisleri, biyolog ve veterinerler ile gıda alanında mühendislik, ziraat, biyoloji, gıda teknolojisi, mikrobiyoloji ve veterinerlik öğrencileri için ana başvuru kaynağıdır. Bunun dışında eser, gıda üreticilerinin üretim aşamalarında karşılaştığı mantardan, zehirlere kadar birçok konu detaylı olarak incelenmiştir. Son olarak sağlıklı üretim konusunda uluslar arası standartların verildiği eser öğrencilere ve üreticilere yol gösteric..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Tarım, insanlık tarihi ile başlayan dünyanın en eski ve ilk mesleklerinden birisidir. İnsanın temel ihtiyaçlarından olan biyolojik gereksinmelerini karşılayan ve olmazsa olmaz olan bir faaliyetler dizinidir. Bu yönüyle diğer sektörlerden önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Her şeyden önce tarım ürünleri insan ihtiyaçlarını karşılayan yaşamsal ürünlerden oluşmaktadır. İnsanlar önce beslenmek sonra da diğer ihtiyaçlarını gidermek zorundadırlar. Bu nedenle insanların yaşamsal önemde ürünlerin ü..

27,00TL 25,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Histoloji“, hekimlik alanında eğitim öğretim yapan kurumlarda, temel bilimlerin vazgeçilmez bir bilim alanıdır. Anatomi, Fizyoloji, Biyokimya gibi birçok bilim alanında öğrenimi tamamlar; Patoloji gibi bazı bilim alanlarında ise, histoloji öğrenilmeden Patoloji anlaşılamaz. Hazırladığımız bu kitapta histolojinin organlar kısmını ele aldık. Kitap hazırlıklarımızı yaparken alanımızda daha önce yurt içinde ve yurt dışında yayımlanmış histoloji kitaplarını inceledik. Bilimsel birikimlerimizi, bili..

40,00TL 36,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yüksek bitkiler anlaşılması güç, karmaşık biyolojik sistemlerdir. Statik değillerdir, iyi organize olmuşlardır. Çevrelerindeki enerji ile maddeleri işleme yeteneğindedirler. Yaşayan organizmalarda insanı çok şaşırtan en önemli konu, büyüme ve gelişmedir. Bitkilerin büyüme ve gelişmelerini de içeren fizyolojik fonksiyonlarını anlamak ve incelemek ciddi bir meyveci için zorunludur. Meyveciler olarak vegetatif ve generatif büyüme ve gelişmeyi düzenlemek ve meyve kalitesini artırmak istiyorsak entom..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Tatlısu istakozları (Astacida, Decopoda) iç suların en büyük ve hareketli omurgasız canlılarıdır. Akuatik ekosistemlerde organik madde dönüşümünü sağlayan besin zinciri için anahtar tür özelliğindedir. Kerevit yetiştiriciliği üzerindeki çalışmalar, abiyotik (su kirliliği vb.) ve biotik (patojen vb.) etkenler nedeniyle doğal popülasyonların azalması sonucunda önem kazanmıştır. Günümüzde dünya kerevit yetiştiriciliğinde gelinen nokta ise kerevitlerin yavru üretimi yapılarak su kaynaklarına stoklan..

26,00TL 23,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türk botanikçilerinin katkılarıyla hazırladığı elinizdeki kitap, nadir endemik adı verilen bu bitkilerin, resimli bir ansiklopedisi niteliğindedir. Ender bulundukları için tehlike altında olan ve sayıları giderek azalan bu bitkilerin 444 adedi, fotoğrafları, yetiştikleri yeri gösteren haritaları ve ilk kez kim tarafından bulunup dünyaya kim tarafından tanıtıldığına dair kısa öyküleriyle birlikte kitapta yer almaktadır.(Tanıtım Bülteninden)..

55,56TL 50,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKüreselleşen dünyamızda tarımsal ürünlerin uluslararası ticari boyutu gün geçtikçe artmaktadır. Günümüz teknolojisinde de bilgi ve haberlerin oldukça hızlı yayıldığı da bir gerçektir. Nitekim Hızlı Alarm Sistemi (Rapid Alert System for Food and Feed-RASFF) ile Avrupa Birliği ülkelerine giren ürünlerde kalıntı açısından uygun olmayan ürünler ve bu ürünlerin hangi ülkelerden geldiği internetten günlük olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda tarımsal ürünlerin pestisitlerden ari olmasının ulusl..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Ülkemizin en önemli zenginlik kaynaklarından biri de iç sularımız ve denizlerimizde yaşayan canlılardır. Bu canlıların başında balıkları gelmektedir. Söz konusu olan bu ticari türlerin yanı sıra pek çok tür, biyolojik zenginliğimize katkı sağlamaktadır. Ancak sularımızın kirlenmesi, bilinçsiz ve aşırı avlanmanın etkisiyle her geçen gün türler olumsuz olarak etkilenmektedirler. Hatta bazı türler tamamiyle tükenme noktasına gelmektedir. Oysaki balıklar ekosistemin bir parçası olarak milyonlarca yı..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

İçindekiler Yunan Alfabesi Birimler ve Simgeler Boyutsuz Sayılar Hidrolik ve Pnömatikte Standart Semboller Elektrik ve Elektrik Makinalarıyla İlgili Semboller Toprak İşleme Tekniği Ekim-Dikim, Bakım ve Gübreleme Mekanizasyonu Tarımsal Savaş Mekanizasyonu Sulama Makinaları Hasat-Harman Mekanizasyonu Taşıma ve İletişim Tekniği Ürün İşleme Tekniği Termik Motorlar Tarım Traktörleri Meliorasyon Makinaları Mekanik Teknoloji Hayvancılıkta Mekanizasyon Tarımsal Mekanizasyonda İşletmecilik Tarımsal Elek..

60,00TL 48,96TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İnsan ve hayvanların beslenmelerinde bitkilerin yeri ve önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Çünkü insan ve hayvanlar, gereksinim duydukları organik bileşikleri, vitamin ve mineralleri yedikleri bitkilerden ve bitkisel ürünlerden sağlarlar. Bu nedenle bitkilerin iyi beslenip gelişmeleri yadsınamaz düzeyde önemlidir. İşte bu kitabın temel amacı, kültür bitkilerinin beslenmeleri üzerinde en yeni bilgi ve bulguları sunmaktır. İlk basımı Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı tarafından yapı..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye ve dünya entomolojisi bakımından önemli eserlerden yararlanılarak hazırlanmış olan bu kitapta, böceklerin (Arthopoda: Hexapoda) morfolojisi, fizyolojisi, anatomisi ve gelişmeleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Bu kitap, Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü ve Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü lisans öğrencileri, özellikle de entomoloji alanında yüksek lisans ve doktora çalışması yapacak kişilerin müracaat edebilecekleri önemli bir kaynak eserdir. Bu kitaptan entomoloji bilim ..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta, tarımın önemli bir girdisi olan Tarımsal mekanizasyon uygulamalarının genel çerçevesi içerisinde değerlendirilecek konulardan oluşmaktadır. Burada temel amaç; Ziraat Mühendisliği programı içerisinde temel kavramların açıklanıp, çağdaş tarım teknolojisinin evrimi ve geleceğine dönük bilgiler verilmesi yoluyla öğrencilerde görüş oluşumuna katkı sağlamaktadır. Bilim ve teknoloji alanında hızla yaşanan değişimlerin ülkemizin özgün koşullarına uyarlanması ve özümsenmesinin zaman alması ne..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Elinizdeki bu kitap, dünya üzerindeki tüm varlıkların anası, canlıların en önemli “olmazsa olmaz“larından olan SU üzerine dizayn edilmiştir. Bilindiği üzere sular bilimi deniz, göl ve içsu olmak üzere üç kategoride incelenmektedir. Bu güne kadar her biri üzerine münferiden çeşitli kitaplar yazılmış ve üniversitelerin çeşitli fakültelerinde yine münferiden dersler okutulmuştur. Son yıllarda Ziraat Fakültelerinde Su Ürünleri bölümlerinin diğer dölümlerle birleştirilmesi sonucu malesef yukarıda bel..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Geleneksel (kovansiyonel) ve organik tarımın temel dayanağı gübredir. Gübresiz tarım düşünülemez. Ancak birim gübreden çevreye zarar vermeden en yüksek ürün alınması günümüzde tarımın en önemli sorunlarından biri olmuştur. Son yıllarda gübre uygulamalarının toprak ve yaprak analizlerine dayanılarak yapılması, AB Uyum Programı çerçevesinde yürürlüğe giren yönetmeliklerle ülkemizde zorunlu hâle getirilmiştir. Analiz sonuçlarına dayanılarak gübrelerin uygulanması, çevreye verilecek zararı en aza in..

43,00TL 38,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

19,00TL 17,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo