YAZARIN KİTAPLARI : Arundhati Roy

Bu yazarımız genellikle : Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri | Hindistan - Pakistan | Edebiyat | Roman | Felsefe | Siyaset Felsefesi | Politika | Araştırma - İnceleme | Ortadoğu - Arap | Politik Hareketler | Demokrasi | Kapitalizm Üzerine | Yeni Dünya Düzeni - Globalleşme | Yönetim - Devlet Üzerine | Siyaset Bilimi kategorilerinde kitap çıkarmaktadır. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz.

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAArundhati Roy, İngiltere’nin en saygın edebiyat ödülü olan Booker Ödülünü 1997 yılında “Küçük Şeylerin Tanrısı“ adlı romanıyla aldı. Lirik bir dille, şiirsi bir anlatımla, bir söz-büyücüsü gibi kullandığı sözcüklerle, yasak bir aşkın çökerttiği bir ailenin soluk kesen dramını anlattı. Varlıklı bir Hindu ailesinin güzel kızı Ammu, ailesinin yanında çalışan bir işçiye aşık olur. Önüne geçilmez, kural tanımaz, tutkulu bir aşkla bağlanırlar birbirlerine. Oysa genç adam “Dokunulmazlar“ sınıfı..

39,50TL 35,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAParçalanmış bir hikâye nasıl anlatılır? Yavaş yavaş hikâyedeki herkese, Hayır, hikâyedeki her şeye dönüştürerek...

44,50TL 40,05TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAArundhati Roy, kelimenin tam manasıyla gözünü budaktan sakınmayan bir edebiyatçı ve düşünür.Kapitalizm: Bir Hayalet Hikâyesi, neoliberal saldırının korkunç etkilerinin tüm dünyayı sardığını, ülke isimleri değişse de her yerde aşağı yukarı aynı korku tiyatrosunun sahnelendiğini bir kez daha fark ettiriyor.Roy, kapitalizmle mücadele edenlerin bile unuttuğu, akışına bıraktığı temel çelişkileri, açmazları bir bir hatırlatıyor. Bu kitap bir uyanış çağrısı: Ülkelerin değil ama yoksulların kade..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

“Ölümden sonra hayat olup olmadığını tartışırken, gündemimize bir soru daha ekleyebilir miyiz: Demokrasiden sonra hayat var mıdır? Eğer demokrasiden, yani halihazırdaki Batı liberal demokrasisinden ve onun çeşitlemelerin sonra da bir hayatımız olacaksa,bu nasıl bir hayata benzeyecektir?.. “Buradaki soru gerçekte şöyledir: Biz demokrasiye ne yaptık? Demokrasiyi neye çevirdik? Evvel beri ’demokrasi’ dediğimiz şeyi un ufak edip nasıl bir hale getirdik? Onu nasıl sığlaştırdık ve içini nasıl boşaltıp..

4,63TL 3,72TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Edebiyatçı kimliğiyle olduğu kadar aktivist kimliğiyle de tanınan Arundhati Roy bu kitabında, Amerika’nın Afganistan operasyonundan Hindistan’daki baraj politikalarına dek, Ortadoğu’nun hassas meselelerine duyarlı bir bakış açısı geliştiriyor. Sonsuz Adaletin Muhasebesi, seyirci kalmaktansa çıkıp sözünü söylemenin çok güzel bir örneği... (Arka Kapak)..

7,87TL 7,08TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMABizde en son “Çekirgeleri Dinlemek“ kitabı çıkan, “Küçük Şeylerin Tanrısı“ romanıyla ve siyaset üzerine yazıları ve konuşmalarıyla bütün dünyada tanınan Arundhati Roy’un son kitabı. Roy’un bu kitabı “Dağılmış Cumhuriyet - Yoldaşlarla Yürümek“, üç makale üzerinden Hindistan’daki siyasal durumu, Hindistan’ın ormanlarındaki Maoist gerillalalar içinde geçirdiği günleri ve bizim ülkemiz için de geçerli olan siyasal değerlendirmelerini içeriyor.....

2,78TL 2,23TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%20
GELİNCE BİLDİR!

’’Tatil günlerinde yapılan protestolar, savaşları durdurmaz. 15 Şubat 2003’te, beş kıtada 10 milyonu aşkın insanın Irak’ta savaşa karşı yürümesi harika bir şeydi, ancak yeterli değildi. O gün cumartesiydi ve hiç kimse işini bırakmak zorunda kalmamıştı. George W. Bush bu durumun farkında. Bu yüzden, onun, kamuoyunun ezici çoğunluğunun karşı çıkışına aldırmaması hepimize iyi bir ders olmalı ve bundan böyle acil olarak, büyük şirketlerin küreselleşmesini arkasına almış İmparatorluk’a karşı gerçek d..

4,63TL 3,72TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim