Bilgisayar Kültürü

Bilgisayar Kültürü

Bu kategoride Bilgisayar Kültürü ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%5

ACIKLAMATasarım mükemmeli arıyor. Kuşkusuz onu asla bulamayacak, çünkü o, ilk söz ile birlikte mükemmel olan sona erdi. Mükemmel olana yakın olan ise hiçlikte gizli. Hiçlik ise başlangıçta yani ilk ve özgün olanda gizlenmiş durumda. Tasarlamadan önce tasalanmakta fayda var. Samuel Beckett'e "uzaklaşın, kendinizden de benden de!" derken sağlıklı düşünmenin ve sonucunda üretimin başladığının ilk işaretlerini vermiş olmaktadır. Kısaca "ilham almak ve tasarlamak için uzaklaşın, kendinizden de benden..

23,15TL 21,99TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAYeni programlamaya başlayan bir kişinin programlama dillerini ve bu dillere ait kavramları anlaması zor olabilir. Ancak Small Basic, programlamayı son derece kolay ve eğlenceli hale getiren bir programlama dilidir. Yeni başlayanlar bile programlamayı hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Small Basic, programlamayı kolay, anlaşılır ve eğlenceli hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Karmaşa yaratan bazı engelleri azaltarak karmaşık programlama dillerine daha kolay adım atmanızı sağlar. Smal..

33,33TL 30,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“İster politikayla ilgilenin ister iş dünyasıyla, ister orduyla ya da isterseniz medyayla -ya da sadece sıradan bir vatandaş olun- bu kitabın okunması gerekir. ”- Eric Schmidt, Google CEO’su“Siber dünya üzerine yazılmış en okunabilir ve anlaşılır kitap.”- Amiral (E) James Stavridis, ABD Deniz Kuvvetleri ve NATO Müttefik Kuvvetler Eski Komutanı“Siber güvenlik hakkında bilmek istediğiniz her şey açık ve zeki bir tarzda mükemmelce sunulmuş.”- Walter Isaacson, Steve Jobs’un Yazarı“Bu kitaba ..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnternete dair temel kavramlar, ağ ne demektir, internete nasıl bağlanılır, modemler ne işe yarar ve nasıl çalışır, servis sağlayıcı ne demektir, çevirmeli ağ ve adım adım bağlantı kurmak... (Arka Kapak)..

14,00TL 12,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİçindekiler • İnternet Reklamcılığı Terimleri • İnternette Reklam Çeşitleri • İnternet Reklam Maliyeti Hesaplama Yöntemleri • İnternet Reklam Ödeme Çeşitleri • Sosyal Ağ Reklamcılığı • Arama Motoru Reklamcılığı • Mobil Reklamcılık • Video Reklamcılığı • Geleceğin Reklamcılığı • Web Site Reklamcılığı ve Pazarlaması • E-Posta Reklamcılığı • Reklam Bandı Reklamcılığı • İnternette Kampanya Planlama ve Oluşturma • İnternette Reklam Hedefleme • E-Ticaret ve E-Pazarlama • Facebo..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Beyin ve sinir sistemi, değişik disiplinlerin ilgisini çekmiş bir konudur. Tıp, psikoloji, felsefe, mühendislik gibi farklı disiplinler konuya farklı yönlerden yaklaşmışlardır. Yaşamımıza iyice giren bilgisayarlarla birlikte bu yaklaşımlara yeni bir bakış da eklenmiştir. 1995’te bir grup meraklının düzenlediği “Bilgi İşleyen Makine Olarak Beyin“ adlı toplantıda, beyin cerrahisi, felsefe, elektrik mühendisliği gibi çok farklı disiplinlerin konuyla ilgili yaklaşımları bir arada ve günlük bir dill..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İnternet Cinlikleri adını taktığımız Duygu İkonları, bilgisayar klavyesi yardımıyla, hemen bütün duygularımızı, davranışlarımızı ve o andaki her yaptığımızı, internet aracılığıyla karşımızda canlı olarak sohbet ettiğimiz ya da elektronik mektubumuzu daha sonra görecek birine aktarmamıza yarayan hoş bir buluştur. Duygu ikonlarının en geniş kullanımı yüz ifadeleri biçimindedir. Ama anlamları kişiseldir. Ne anlam taşımasını istiyorsanız o anlama gelirler. Karşınızdakinin anlayacağına güveniyorsanı..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAWeb sayfası ne demektir, örnek bir web sayfası, sayfalardaki bağlantılar, Bilgisayar Okulu'nun web sitesi üzerindeki uygulamaları, web sitelerinden bilgisayarımıza dosya indirmek, web sayfaları üzerinde resim, film ve sesler... Web sayfası yapmak, ilginç web sitelerinden örnekler... (Arka Kapak)..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA*Internet Information Server ve yapısı *Kurulum ve kurulum sonrası değişiklikler *WWW hizmeti *SMTP hizmeti *Sanal sunucu *FTP hizmeti......

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir Hacker’ın Gözüyle, Saldırı Senaryoları, Sistem Açıkları ve Korunma Yöntemleri.. Okuyacağınız bu kitapta; bir saldırganın hedeflediği sisteme sızma, göçertme, çıkar elde etme yolunda kullanacağı yöntemler ve bunlara karşı alabileceğiniz güvenlik önlemleri, titiz bir şekilde, belirli bir sıra ve düzen dahilinde konu olarak ele alınmıştır. Belirtmek isterim ki bu metotlar saldırgan adaylarına ışık tutmak için değil, düşmanı düşmanın silahıyla vurmanızı sağlamak için yazılmıştır... Kit..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%2

ACIKLAMABu kitapta ölçme araçlarının karşılaması gereken en temel varsayımlardan biri olan geçerliğe ilişkin delil sunmak amacıyla araştırmacılara uygulayacakları analizlerin nasıl gerçekleşeceğini göstermek amaçlanmıştır. Kitabın birinci ve ikinci bölümünde sırasıyla açımlayıcı ve doğrulayıcı faktör analizlerinin teorik temelleri ile güncel bilgisayar programları yardımıyla bu analizlerin nasıl gerçekleştirileceği üzerine odaklanılmaktadır.Üçüncü bölümde gözlenen ve örtük değişkenler ile yol an..

25,00TL 24,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABilgisayar Okulu kitaplarını okuyarak bilgisayarıkolayca öğrenebilirsin! Çünkü her kitap, bu kitap gibi baştansona renkli resimlerle süslü, kolay ve eğlenceli...Tek yapman gereken, bu kitapları sırasıyla okumak!Kitaplardan bir tanesi Bilgisayar Okulu CD'sinin kılavuzu.Bilgisayar Okulu CD'sinde kitaplarda anlatılan bütünkonuların örnekleri var, yararlı oyunlar var, programlar var.....

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

31,00TL 27,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABilgisayar Okulu kitaplarını okuyarak bilgisayarı kolayca öğrenebilirsin! Çünkü her kitap, bu kitap gibi baştan sona renkli resimlerle süslü, kolay ve eğlenceli... Tek yapman gereken, bu kitapları sırasıyla okumak! Kitaplardan bir tanesi aslında kitap değil, bir CD: Bu CD'de kitaplarda anlatılan bütün konuların örnekleri var, yararlı oyunlar var, programlar var...Paint ile nasıl resim yapılır, çizme ve boyama araçları nasıl kullanılır? Örnek ve uygulamalarla bilgisayarda resim yapma ve b..

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Bilgisayar okuryazarı bir birey yalnızca teknik olarak bir bilgisayarı tanıyan veya yalnızca iletişim ve arkadaşlık amaçları ile kullanan birey değil, bilgiye ulaşma ve işleyebilme hususunda bilgisayarı etkin bir biçimde kullanabilen bir bireydir. Dolayısıyla bilgi çağı olarak adlandırılan 21. yüzyılda eğitim fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin hangi branştan olursa olsun bilgi kaynaklarına ulaşıp edindikleri bilgileri saklayabilmeleri, bu bilgileri yorumlayıp noktalayabilmeleri v..

38,00TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu Kitap Kimler İçin Günümüzde bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun insanlar, diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de bilgi işlem sektöründeki açığı dolduramadılar. Bunun üzerine diğer branşlardan pek çok insan bu sektöre girdi. Bununla birlikte. Microsoft veya başka firmaların kısa süreli kursları ile bilgisayar konusunda yetkinliğini ispatlamaya çalışan insanlar da girmeye başladırlar. Öyle ki, 2 - 3 aylık kurlarla insanlar sistem yöneticisi veya uygulama geliştirici unvanla..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYedeklemek, dosyaları kopyalamak, disketi biçimlemek, Windows Gezginini kullanmak, dosya silmek, yeni klasör yaratmak, dosya ve klasörleri bulmak, masaüstünü düzenlemek, Başlat menüsünü kullanmak, ekran koruyucuları, ekran görünümünü ve sesi ayarlamak, virüsler, bedava programlar, korsanlık... (Arka Kapak)..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitabın amacı, Bilgisayar Bilimine dayalı bölümler için sağlam bir temel oluşturacak, mesleki alanda temel bilgileri kazandıracak ciddi bir kaynak oluşturmaktır. Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri ve enformatik gibi üniversitelerin Bilgisayar Bilimine dayalı bölümlerinde bulunan dersler hakkında ciddi temel bilgiler kazandırmak ve mesleğin temelini oluşturmaktır. Böylece sektör çalışanları ve söz konusu disiplinlerde öğretim gören öğrenciler, hem..

46,30TL 43,98TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAArduino ile kontrol edebilecekleriniz hayal gücünüz ve donanımlarınız ile sınırlı... Elektronik devre tasarımına ve ürün geliştirmeye yeni bir soluk getiren Arduino ile uygulama geliştirmeye başlamak için ihtiyacınız olan; temel/orta/üst seviye konuları kitabın içeriğinde bulabileceksiniz. Arduino Kartları ile; • RFID Kart ile Personel Takip • Processing Dili • Android ve Arduino İletişimi • Android Aygıt Üzerinden Sıcaklık Kontrolü(termostat) • Toprak Nem Sensörü Kontrolü • Gr..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo