Bilgisayar Teknolojisi

Bilgisayar Teknolojisi

Bu kategoride Bilgisayar Teknolojisi ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap, internet dünyasında çeşitli bilişim suçları işleyen Siyah Şapkalı Hackerların “Hacking” alanında kullandıkları araçları ve yöntemleri öğretmek için hazırlanmıştır. Kitapta yer alan her konu özenle hazırlanarak hem daha kolay öğrenmeniz, hem de uygulamanız amaçlanmıştır.Kali Linux Kurulumu RAT, Stealer, Keylogger  Antivirüs Atlatma Web Uygulama Güvenliği Aktif Bilgi Toplama Pasif Bilgi Toplama OSINT, SHODAN XSS Çeşitleri ve Saldırısı Cross-site Request Forgery  SQL Enje..

24,07TL 21,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap, özellikle son yıllarda hızla değişen yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen Bilişim sektöründeki değişimi ve gelişimi gösteren bilgileri içermektedir.Özellike Bilişim sektöründeki eğilimin ve yakın süreçte ortaya çıkacak gelişmelerin hem yaşantımızı nasıl değiştireceği, hem de sektördeki firmalarda nasıl bir değişime yol acaçağını göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır. ..

44,00TL 39,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%5

ACIKLAMAVeri üretiminin ivmelenen bir hızla arttığı modern dünyamızda veri madenciliği ve makine öğrenmesi en önemli çalışma alanları arasında yer alıyor. Bu kitabımızda, önce, veri madenciliği üzerine temel kavramlar açıklanmış; ardından da veri ön işleme, veri dönüştürme ve veri transferi gibi veri madenciliğinin tüm aşamaları ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Kavramlar ve algoritmalar anlatılırken, okuyucunun ihtiyaç duyacağı düşünülen pek çok önemli bilgi “tasarımcıya not” olarak ayrıca belir..

27,78TL 26,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇocuklarımız bu kitapta ağırlıklı olarak HTML (Hyper Text Markup Language) kodlama yapısı kullanarak nasıl tasarımlar yapılacağını öğrenecektir. Böylece çocuklarımız bilgisayar başında geçirdikleri zamanlarını en verimli şekilde kullanacaklar, aynı zamanda görsel zekalarını ve düşünce sistemlerini oldukça geliştireceklerdir. Ortaya belirli çalışmalar çıkardıkça çocuklarımızın kendine olan özgüveni de olumlu düzeyde artacaktır. MEB müfredatı ile uyumlu olarak hazırlanan kitabımız lise düz..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA1980 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Liseden sonra 1977 Ekim ayında bilgisayar sektörüne teknik servis personeli olarak iş hayatına başladı.Bir yıl çalıştıktan sonra Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümüne başladı. 2 yıllık üniversite eğitimini bölüm birincisi olarak bitirdikten sonra tekrar çalışma hayatına döndü. Bir yandan çalışırken bir yandan da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünü okudu.Sek..

21,00TL 17,85TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAUygulamaktan sakın korkmayın!Web geliştiricisinin amacına ve ihtiyacına yönelik bir içeriğe sahip olan bu kitap ile geliştirmiş olduğunuz web uygulamalarını Linux sunucusu altında çalıştırmayı, tüm felaket senaryolarına göre fiziki (sunucu, network) ve yazılımsal yapılandırmayı öğreneceksiniz.Kitapta anlatılan konular sayesinde bulut teknolojilerini yüzde yüz öğrenmiş, CentOS Linux işletim sistemi üzerinde hakimiyet kazanmış, network (ağ) ve güvenlik gibi temel kavramları da öğrenmiş ola..

42,00TL 37,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitapta yararlanılan kaynakların herkesin ulaşabileceği, herkesin kullanımına açık kaynaklar olmasına dikkat edilmiştir.   Tüm alıştırmalar tek tek tasarlanmış, çalıştırılmış, denenmiş ve hiçbir kaynaktan birebir alınmamıştır. Tüm şekiller tek tek özenle çizilmiş veya program çıktısı olarak konulmuştur.  Bu kitapta çok fazla detaya girilerek kullanıcının ayrıntılar içerisinde boğulmaması amaçlanmıştır. Bu nedenle  fazla detaya girmeden, alıştırmalarla pekiştirerek kolay öğrenilmesi ..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMA“John Maeda’nın kitabından alıntı yapmayı ve sonra kitabı onaylamayı (ya da onaylamamayı) planlamıştım. Ancak kitabı okurken hemen etkisi altına girdim; böylece tek yapmam gerekenin Sadeliğin Yasaları’nı destekleyecek en güçlü sözcükleri seçmek olduğunu anladım. Bu önemli bir kitaptır ve Maeda sadelik gibi son derece karmaşık bir konuyu şaşırtıcı derecede kolaylıkla kavranıp  kullanılabilecek hale getirmiştir. Bravo!” —Tom PetersSonunda sadeliğin akıl sağlığına eşdeğer olduğunu öğrendik..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitap “veri yapıları ve algoritmalar” konusunu anlamak ve öğrenmek için ciddi bir başlangıç kaynağıdır. Konular, “veri yapıları ve algoritmalar”ı kapsamında aşağıdaki başlıklar altında ele alınmıştır. Herşeyden önce algoritma tasarımına ait temel bilgiler verilmiş ve SPARKS algoritma dili anlatılmıuştır; daha sonra konular herhangi bir programlama diline bağımlı kalmadan, ancak verilen örneklerin bilinen her programlama diliyle tasarlanabileceği uygulama örnekleri verilmiştir. Bu kita..

45,00TL 42,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMA•    Dosya işlemleri •    Sinüzoidal fonksiyonlar ve karmaşık sayılar •    Matlab ortamında vektör ve matris gösterimi •    Matematiksel fonksiyonlar •    İstatiksel analiz •    Linner denklem sistemlerinin çözümleri •    Linner olmayan denklem ve denklem sistemlerinin çözümleri •    Sayısal optimizasyon •    Eğri uydurma, ara değer ve dış değer hesabı •    Sayısal türev ve entegrasyon işlemleri •    Diferansiyel denklemlerin çözümü •    Karakter dizileri, zaman ve bit gösteri..

60,19TL 49,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABilgisayar Okulu kitaplarını okuyarak bilgisayarı kolayca öğrenebilirsin! Çünkü her kitap, bu kitap gibi baştan sona renkli resimlerle süslü, kolay ve eğlenceli... Tek yapman gereken, bu kitapları sırasıyla okumak! Kitaplardan bir tanesi aslında kitap değil, bir CD: Bu CD'de kitaplarda anlatılan bütün konuların örnekleri var, yararlı oyunlar var, programlar var...Birinci Kitap: Tanışma Bilgisayar nedir? Nasıl Çalışır? Bilgisayarın görünen ve görünmeyen, parçaları nelerdir? Bilgisayarın ..

14,00TL 12,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bilginin en büyük güç olduğu günümüz dünyasında, teknoloji hızla gelişmekte, bilgi de aynı hızla çoğalmakta ve değişmektedir. Teknoloji 1890 yılında insanlığı ABD’de deli kart sistemiyle veri girişi yapılan ilk bilgisayarla tanıştırmıştır. İlk bilgisayarın yapılmasıyla teknolojide büyük bir hız kazanarak gelişmeye devam etmiştir. Günümüzde okur yazar kelimesinin karşılığı teknoloji okur yazarı olmuştur. Bugünün cahil insanı tenolojiyi bilgi üretmek, bilgiye ulaşmak, bilgiyi saklamak ve kullanmak..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

84,00TL 75,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAGünümüzde bir sanatçının geçimini yapıtlarıyla sağlaması mümkün mü? İnternet her türlü yaratıcı ürünü bu derece ulaşılabilir ve ücretsiz hale getirmişken sanattan maddi bir karşılık beklemek gerçekçi mi? Telif hakları, internet çağında önemini ne kadar koruyor? Cory Doctorow, Özgür ve Bedava’da telif haklarının yaşadığı değişime, sektörel kurnazlıklara ve internetin gerçeklerine değinerek tüm yaratıcılara bilişim çağına ayak uydurabilmeleri için bir yol haritası çiziyor. Sanatsal üretim..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMA*Kesme Olayları - Zamanlayıcı ve Sayıcılar *7-Li Gösterge Uygulamaları *LCD Dısplay Uygulamaları *Karşılaştırıcı / A&D Çevirici / EEPROM Bellek *IR Remote Controller & Programlanabilen Zamanlayıcı   ..

35,00TL 33,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-8

ACIKLAMA..

27,50TL 29,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMASanal Alemin çirkin elleri bu kez çocuklarımıza uzanıyor!“Sanal Alemde Kadın Olmak” isimli kitabıyla “internet ortamında kadınlara kurulan tuzakları” anlatan İsmail Polat, bu kez çocuklarımıza uzanan kirli ellere dikkat çekiyor.Bu kitapta 11-17 yaş arasındaki çocuklarımıza ve gençlerimize kurulan çirkin tuzakları göreceksiniz.Çocuklarımızı sanal dünyadaki tehlikelerden nasıl koruyabiliriz? Anne-babalara düşen görevler neler? Pedagog ve psikologlar neler öneriyor? Bilişim uzmanları han..

11,11TL 9,44TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

39,00TL 35,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAWeb ile HTTP Kavramları Site Tasarımı ve Yönetimi Metinlerle Çalışma Resimlerle Çalışma HTML vee CSS Stilleri Web Şablonları ile Web Sitesini Hazırlama Yerleşim Araçlarını Sayfad Kullanma Gelişmiş Tablolama Seçenekleri Çerçeveli Sayfalar Oluşturma Gelişmiş FrontPage Denetimlerini Kullanma Dinamik HTML Komutlarını Web'e Taşıma Web'de Veritabanı Dosyaları ile Çalışma Form Nesneleri ile Çalışma FrontPage ile Sitenin Yayımlanması SharePoint Tabanlı Ekip Web Siteleri Oluşturma ..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAçık Kaynak Kodlu PostgreSQL veritabanı, ilişkisel (relational) modeli kullanan ve SQL standart sorgu dilini destekleyen, nesne ilişkisel (object relational) veritabanı yönetim sistemidir. Ücretsiz, platform bağımsız, dünyanın birçok yerinde geliştiricisi olan ve yüksek hacimli işlere uygundur. PostgreSQL diğer ticari ya da açık kaynak kodlu veritabanlarında bulabileceğiniz özelliklerin hemen hepsini hatta daha fazlasını kapsamaktadır. Bu kitabın yazılmasındaki amaç PostgreSQL veritaban..

42,50TL 38,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo