İşletim Sistemleri - Diğer

İşletim Sistemleri - Diğer

Bu kategoride İşletim Sistemleri - Diğer ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAİletişim olgusu toplumsal bir varlık olan insan için her dönem önemli bir konuma sahip olmuştur. Tarihin ilk dönemlerinden itibaren doğa ile iç içe yaşayan insan beslenme, barınma ve korunma gibi temel ihtiyaçlarını giderirken iletişim kurmaya çabalamıştır. İletişim her dönem insanların hayatlarını biçimlendirmiş, yaşayışlarına yön vermiştir.Toplumsal dönüşümü hızlandıran ve sosyalleşmeyi biçimlendiren iletişim olgusu medyanın etkisiyle birlikte daha zengin bir yapıya kavuşmuştur. Gelene..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Linus Torvalds çocukluğundan beri bilgisayarlarla oyalanmış, Helsinki’de dar bir grup içinde tanınan, şu can sıkıcı teknoloji takıntılılardan birisiydi. Sonra öncülük edecek bir işletim sistemi yazdı ve bunu Internet aracılığıyla bedelsiz olarak dağıttı. Torvalds bugün uluslararası bir halk kahramanı. Ve onun tarafından yaratılan LINUX, 12 milyonu aşkın insanın yanı sıra IBM gibi şirketlerce de kullanılıyor. Şimdi Torvalds, insanların inanç değiştirmesine neden olan yazılımının tarihine e-post..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKodlama, küçükten büyüğe her bireyin problem çözme becerisi, algoritmik düşünme, sistem temelli düşünme gibi hayatın her alanında ihtiyaç duyduğu pratikleri kavramasına yardımcı olur.Kitap, kodlama kavramını hem günlük hayattan örneklerle anlatırken, Blockly, code.org ve Scratch gibi blok kodlama araçları ile teknik karşılığını göstererek pekiştiriyor.Serinin ilk kitabı “Temel Kodlama Eğitimi – 1” özellikle 1 ve 2.sınıflar için özenle hazırlanmıştır.  Serinin ikinci kitabı “ Temel Kodla..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMicrosoft’un yeni işletim sistemi olan Windows Phone 7&7.5 Mango, devrim niteliğindeki yeniliklerle mobil dünyasında gücünü göstermeye başladı. Siz de Windows Phone 7&7.5 uygulamaları yapmaya ilk adımlarınızı bu kitap ile atarken, mobil platformlar arasında en gözde ve en yeni işletim sistemi olan Windows Phone 7&7.5 serisi ile programlamanın tüm ayrıntılarını bu kitapta bulacaksınız. Yazılım geliştiricileri, bilgisayar programcıları, yazılım mühendisleri ve bilgisayar mühendisleri Windo..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Linux’un temellerine ve ötesine derinlemesine hükmedin! 16 farklı Linux dağıtımı üzerinde uzmanlaşın! Masaüstleri, sunucular ve iş istasyonları için Linux’ta uzmanlaşın. Binlerce, ücretsiz açık kaynak yazılımı bulun, kurun ve kullanın. Linux’ta müzik çalın, film izleyin, görüntü ve dokümanlarınızı Bir Linux masaüstünden Internet’te gezinin, e-posta gönderin veya sohbet edin. Kendi e-posta ve Web sunucularınızın ayarlarını yapın Güvenlik duvarlarını ve diğer araçları kullanarak güvenli ba..

54,00TL 44,71TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAGünümüzde Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri yaşamın her alanı için vazgeçilmez olmuştur. İnternet ortamı hemen her konuda bulanıklığa neden olacak kadar fazla bilgi paylaşımı sağlamaktadır. Bu durum İşletim Sistemleri gibi Bilgisayar Bilimlerinin konularında görülmektedir. İyi planlanmış, duru, çelişmeyen ve uygulamalı bir bilgilendirme olmadığı sürece üretime dönüşebilecek bir eğitim süreci sağlanamamaktadır. Bu konuda Akademisyenlerimizin çalıştığı alanlarla ilgili Türkçe e..

28,00TL 25,21TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu Kitap Kimler İçin Günümüzde bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun insanlar, diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de bilgi işlem sektöründeki açığı dolduramadılar. Bunun üzerine diğer branşlardan pek çok insan bu sektöre girdi. Bununla birlikte. Microsoft veya başka firmaların kısa süreli kursları ile bilgisayar konusunda yetkinliğini ispatlamaya çalışan insanlar da girmeye başladırlar. Öyle ki, 2 - 3 aylık kurlarla insanlar sistem yöneticisi veya uygulama geliştirici unvanla..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

İçindekiler; İleri Düzey Montaj Modelleme Yukarıdan Aşağıya Montaj Modelleme Montajlarla Çalışmak Montaj Düzenlemesi Büyük Montajlar Sac ve Konstrüksiyon Sac Parçalarının Modellenmesi Parçaların Saca Dönüştürülmesi Montaj Bağlamında Sac Modellemesi Konstrüksiyonlar..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMicrosoft’un yeni nesil işletim sistemleri olan Windows Server 2012 R2 ve Windows Server 2016 sistem ve sunucu yönetim platformlarını derinlemesine incelediğimiz “Windows Server Sistem Yönetimi” serimizin ikinci kitabını sizlerin istifadesine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İki kitaplık serimiz ile Windows Server 2012 R2 ve Windows Server 2016 sistem, sunucu rolleri, uygulama, güvenlik ve performans yönetimi hakkında merak edilen konuları gerçek hayattan uygulamalarla, en iyi senaryo..

55,00TL 49,51TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Sistem konfigürasyonuzu yönetmek SSCM 2012 ile şimdi çok daha kolay... SCCM 2012, server altyapısı ile client aygıtlar da dahil olmak üzere bütün bilgi-işlem bileşenlerinin kolaylıkla ve etkin bir şekilde yönetilmesi için kapsamlı bir yönetim platformu olan Microsoft System Center 2012’nin yapılandırılması için vazgeçilmez olan konfigürasyon yazılımıdır. Uzun adıyla System Center Configuration Manager, yönetimi merkezileştiren, organizasyon bazında neredeyse en önemli konfigürasyon bileşenlerin..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

En Kapsamlı ve Yetkin Linux Kitabı! - Linux'a Giriş - Red Hat Linux Kurulumu - Openlinux Kurulumu - Arabirim Esasları ve Sistem Konfigürasyonu - K Desktop Environment: KDE - Gnome - X Window System ve Pencere Yöneticileri - Kabuk İşlemleri - Linux Dosya Yapısı - Kabuk Özellikleri ve Konfigürasyonu - Posta Programları - Usenet ve Haber Okuyucuları - FTP ve Gopher - World Wide Web - Ağ Araçları - Internet Sunucuları - Apache Web Sunucusu - Gopher Sunucusu - Domain Name Service - Posta, Haber, P..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMALinuxu bilgisayarınıza yüklemek size ne yararlar sağlayacaktır? 1) Bilgisayar ile ilişkili bir eğitim görüyorsanız, çok kullanıcılı işletim sistemleri içinde kararlılık ve güvenilirlik bakımından en popüleri olan UNIX işletim sistemini öğrenmek zorundasınız demektir. Ancak UNIX, PCler üzerine yüklenemez. Evde kullanabileceğiniz bir PC üzerine ancak Linuxu yükleyebilirsiniz ve Linux, komut ve özellikleri bakımından, grafik arayüzleri bakımından UNIXin tam bir kopyasıdır. O halde evdeki..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASee it Done. Do it yourself The easiest, friendliest, most visual guide to Apple’s newest, most powerful version of Mac OS X! Reaches a huge and growing market of beginner Mac users, PC switchers to Mac, and those upgrading from earlier versions of Mac OS X The perfect step-by-step, full-colour visual complement to Mac OS X Snow Leopard’s graphical, intuitive interface Thoroughly updated to reflect the newest features and capabilities Summary Easy Mac OS X Snow Leopard is the perfe..

74,50TL 67,05TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Gömülü Linux Sistemleri Hakkında Türkçe’de İlk ve Tek Kaynak... Nâzım Koç’un kaleme aldığı Gömülü Linux Sistemleri, konu hakkında Türkçe’de uzun zamandır beklenen derli toplu kaynak eksikliğini ortadan kaldırıyor. Temel bir başvuru kaynağı niteliğindeki kitap konuyu ele alışıyla da, konuyla ilgili diğer kaynaklardan ayrılıyor. Gömülü Linux Sistemleri 4 kısımda ele alınıyor: Birinci kısımda, amaca uygun çekirdek seçimi ve derlenmesi, ikinci kısımda derlenen çekirdeğin belleğe yüklenmesi, üçüncü..

56,00TL 50,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

“Linux Kernel Development“ details the design and implementation of the Linux kernel, presenting the content in a manner that is beneficial to those writing and developing kernel code, as well as to programmers seeking to better understand the operating the operating system and become more efficient and produntive in their coding. The book details the major subsystems and features of the Linux kernel, including its design, implementation, and interfaces. It covers the Linux kernel with both a p..

149,00TL 134,09TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%5

ACIKLAMAM. Mano’nun bu temel kitabı, sayısal bilgisayarlarda donanım işlemlerini anlamak için en gerekli bilgileri sunmakta ve bilgisayar donanımıyla ilgili üç konuyu kapsamaktadır. İlk dört bölümde bilgisayarın kurulum ve tasarımında kullanılan sayısal bileşenler anlatılmaktadır. Daha sonra basit bir temel bilgisayar tasarlamak isteyen tasarımcının atması gereken adımlar ayrıntılı olarak verilmektedir. Sonraki iki bölüm merkezi işlemci biriminin kurulum ve mimarisiyle ilgilidir. Ardından giriş..

45,00TL 42,76TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Windows Vista Yöneticinin Cep Danışmanı, Windows Vista yöneticileri için kısa, özlü ve kullanımı kolay bir başvuru kitabı, yetkili bir kaynaktır. Kolay anlaşılır tabloları, listeleri ve adım adım alıştırmaları ile Vista’yı yönetirken zaman ve emek harcamamanızı sağlayacak, uygulamada sorunları çözüp sonuca ulaşmak için kullanabileceğiniz doğru ve eksiksiz bir kaynak kitaptır. Windows Vista Yöneticinin Cep Danışmanı ile Windows Vista’yı yükleyip yapılandırmayı; kullanıcı çalışma alanını en iyi ..

21,00TL 18,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGünümüzde teknolojiler hızla gelişmekte ve değişmekte. Bu teknolojileri anlamak ve şirketlerde kullanmak BT ve Sistem Yöneticileri için ekstra bir çaba gerektiriyor. Bu kitabın amacı da; Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi olan Windows Server 2012 hakkında en geniş ve teferruatlı bilgiyi, BT çalışanlarına ve sistem yöneticilerine aktarmaktır. Bu kitap; IT sektöründe çalışan, Microsoft Server ailesinin yeni üyesi hakkında bilgi edinmek isteyen herkese hitap etmektedir. Microsoft Ser..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Günümüzde bilgisayar kullanmak denildiği zaman kastedilen şey Windows kullanmaktır. Yani bir kişiye bilgisayar kullanmasını bilip bilmediği sorulduğu zaman, aslında Windows sisteminin kullanımından bahsedilmektedir. Fakat dünyadaki tek işletim sistemi Microsoft’un lisanslı ürünü olan Windows işletim sistemi değildir. Son yıllarda açık kaynak kodlu ve özgür bir yazılım olan Linux işletim sistemi hızla yaygınlaşmaktadır. Maalesef bilgisayar kullanıcılarının bir kısmının Linux’ten haberi yoktur vey..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMA.net Ortamı .Windows Formları ve Kontrol Nesneleri JSharp Veri Komutları Veri Tabanlarına Erişim ve ADO.net GDI+ ile Grafiksel Nesnelerin Yönetimi JSharpile ASP.net (Ön Kapak)..

30,00TL 28,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo