Programlama Dilleri Ve Geliştirme

Programlama Dilleri Ve Geliştirme

Bu kategoride Programlama Dilleri Ve Geliştirme ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAÖzellikle makine ve kalıp alanında faaliyet gösteren endüstri kuruluşlarının günümüz teknolojisinde çok önemli bir yeri olan Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Destekli Üretim ve Bilgisayar Destekli Mühendislik unsurlarını devreye sokmaları firma menfaatleri açısından çok önemlidir.Bu kitapta, SolidWorks 2018 programı kullanılarak bir “Saç Kurutma Makinesinin” en baştan sonuna kadar tasarlanması, montajı, teknik resim görünüşleri, plastik enjeksiyon kalıp tasarımı ve dolum an..

36,11TL 32,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap, programlamaya ilgi duyanlar için temel bilgisayar ve algoritma kavramları ile C# programlama diliyle değişken tanımlamadan, veritabanına uzanan süreçleri adım adım ek bir materyale ihtiyaç duymadan öğretmeyi amaç edinmiştir. Bu bağlamda içerikte yer alan konular için C# console uygulamaları geliştirilerek adım adım ekran görüntüleri ve açıklamalar ile desteklenerek okuyucunun kendi kendine tekrarlayabileceği nitelikte sunulmuştur.Derslerimde kullandığım örneklerden derlediğim b..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta, son zamanların en sevilen ve kullanışlı dillerinden biri olan Python 3, yenilikleri ile birlikte anlatılmıştır. Arayüz ve interaktif kabuk ile başlanıp, kullanılabilecek pek çok komut detaylıca ve örneklere dayandırılarak anlatılmıştır. Birbirinden öğretici, keyifli uygulama ve oyunlar ile programlama dünyasına zevkli bir giriş hedeflenmiştir. Ayrıca her bölümde  sık karşılaşılan hatalar ve bu hataların nasıl giderileceği de izah edilmiştir. Kitaptaki, konu ve uygulama sıral..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-8

ACIKLAMAYazılım dilleri birbirlerini her zaman etkilemişlerdir. Her yazılım dili bir önceki teknik deneyimlerin uzantısı olarak adım adım gelişmiş, çeşitlilik gösterseler de temel esaslar etrafında kümelenmeye başlamışlardır. İşte Objective-C de ''C'', ''C++'' ve ''Java'' felsefesinin böyle bir üyesidir. Objective-C'nin merkezinde ANSI C yatmaktadır. Bu sağlam bir temel demektir. Smalltalk gibi bir ''kült'' dilinin de bazı hoş taraflarını kasıtlı olarak almıştır. Nasıl ''C'' kullanan bir yazılım..

37,04TL 40,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Tüm yanıtlar tek kitapta! Kısa sürede açık kaynaklı Web teknolojilerini kullanarak dinamik ve etkileşimli Web siteleri oluşturacak ve PHP, MySQL ve Apache’yi kullanmayı öğreneceksiniz. Bu kitapta, birbirinin üstüne kurulan adım adım derslerle PHP script’lerinin, MySQL veritabanlarının ve Apache Web sunucusunun temellerini öğreneceksiniz. İster Linux, ister Windows veya Mac OS X çalıştırın, kitapla birlikte verilen CD-ROM’da yazılımı kurmanızı ve öğrenmenizi, öğrendiklerinizi denemenizi ve üret..

37,04TL 30,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu bölümde Java dilinin basit bazı özellikleri ve geleceği incelendi. Java C veya C++ gibi bir programlama dilidir. Fakat Javanın en yaygın kullanım alanı HotJava için applet yazmaktır. Appletler WEb sayfasının parçası olarak çalıştırılan program parçalarıdır. Appletler, animasyon, oyun ve interaktif programlar olabilirler. (Önsöz’den)..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADünya üzerinde milyonlarca internet kullanıcısı bulunmakta ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. İnternet kullanıcılarının sayısı bu şekilde artarken, ağdaki bilgilerin niteliği ve sunum şekli de sürekli gelişme kaydetme zorunluluğu taşımaktadır. Bu bağlamda web sitelerinin kapsamı her geçen gün artmaya devam ediyor. Her geçen gün web sitelerine yeni teknolojiler ekleniyor, siteler gelişiyor, büyüyor ve genişliyor. Bu şekilde aktif bir yapının içerisinde yer almanın en temel şartı, geliş..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABilişim teknolojilerinin hızla gelişimine paralel olarak önemi gün geçtikçe artan internet, artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştır. Buna bağlı olarak da web tasarımı veya internet programcılığı da bilgi teknolojileri içerisinde önemi gittikçe artan başlıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her seviyedeki eğitim kurumunun müfredatında gerek internetin kullanımına, gerekse internet üzerinden bilgi paylaşımına yönelik dersler yer almaktadır. Bu kitap meslek ..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAJava, diğer programlama dillerinden çok daha farklı bir dünyadır. İçerdiği teknolojilerin çokluğu nedeniyle yeni başlayanlar genelde Java’ya nereden başlayacaklarını bilemezler. Bununla birlikte hemen hemen bütün teknoloji içerikli konularda olduğu gibi Java konusunda da nitelikli Türkçe kaynak sıkıntısı bulunmaktadır. Piyasadaki çoğu Türkçe ve İngilizce kitap, okuyucuya Java Dili’nin kavramlarını vermekte başarılı olsa da bu kitaplar içerdikleri uygulamalar göz önüne alındığında komut ..

41,67TL 37,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Internet veriye ulaşmamızda önemli bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternetin giderek daha fazla önem kazandığı günümüzde, birçok hizmet internet üzerinden sağlamaktadır. Aynı şekilde firmalarında e-işlemleri takip edebilmeleri ve müşterilerine internet tabanlı hizmet sunabilmeleri için interneti altyapı olarak kullanmaktadırlar. İnternetin altyapı olarak kullanılması bizi hep sunucu taraflı yazılım geliştirmeye yönlendiriyor. Asp.Net 2.0 sunduğu kolaylık ile sunucu taraflı yazılım geliş..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAMicrosoft Visual Studio .net Çalışma Ortamı Visual C++ .net Komutları Windows Formları ve Kontrol Nesneleri Veri Tabanlarına Erişim, SQL Skriptleri ve Sorguları ADO.NET ile Veri Tabanı Yönetimi GDI+ İle Grafiksel Nesnelerin Yönetimi C++ .net İle Dosya Yönetimi Nesneye Yönelik Programlama Prensipleri ve Uygulamaları Yönetilen (Managed) ve Yönetilmeyen (Unmanaged) C++ Uygulamaları Visual C++ .net Ortamında MFC Uygulamaları Web Servisleri ve XML Uygulamaları (Ön Kapak)..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

- XML’in doğuşu ve onu her çeşit belgenin Web üzerindeki yapısal formatı haline getiren nitelikleri Açıklamalarıyla kullanıma hazır yüzlerce XML kod örneği Temel XML kavramları XML belgesinin temel yapısı ve bileşenleri Microsoft’un XML stratejisi XML ve HTML arasındaki farklar Doğrulama teknolojilerinin ayrıntıları Açıklamalı ve uygulamalı örneklerle Şema ve DTD (Document Type Definitions) kullanımları Programlama teknolojileri DOM (Document Object Model) ve SAX (Simple API fork XML)..

12,96TL 10,73TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAPython öğrenmesi kolay, söz dizimi temiz bir programlama dilidir. Bu programlama dilini kullanarak yazılım geliştirme sürecinde verimliliği artırabilir, başka dillerle tamamlanması aylar sürecek bir çalışmayı haftalar, hatta günler içinde tamamlayabilirsiniz. Eğer hiç programlama deneyiminiz yoksa Python özellikle sizin için biçilmiş kaftandır. Bu kitapta, hem bir betik dilinin kıvraklığına, hem de eksiksiz bir programlama dilinin gücüne sahip bir dil olan Python’u olabildiğince sade ve..

31,48TL 28,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-8

Etkin, atik ve etkileşimli internet sitelerinin oluşturulmasında kullanılan JavaServer Pages (JavaSunucu Sayfaları, JSP) teknolojisi artık kendisini kanıtlamış ve olgunlaşmıştır. Dünyada binlerce sitenin başarılarının temel yapısında bu teknoloji vardır. Adından da anlaşılacağı gibi bu teknoloji Java yazılım diline dayalıdır. Java dilinin pek çok özelliklerini, unsurlarını ve yararlarını içermektedir. En dikkate değer ayırıcı kimliği ise Java’nın bugün kullanımda olan her türlü bilgisayar ve işl..

50,93TL 55,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMASAP PP kitabı tedarik zinciri yönetimi içerisinde ERP olarak SAP'inin konumunu, genel olarak R/3 modülleri hakkında  bilgiler içermekle beraber PP (production planning) olarak adlandırılan modülün organizasyonel verileri, sistemsel ana verileri, üretim planlama stratejileri, malzeme ihtiyaç planlaması (MRP), talep yönetimi, kapasite planlama, uzun dönemli planlama ve üretimin yöneltim süreçleri ile birlikte tüm raporlama araçları hakkında bilgi vermektedir. • Tedarik Zinciri Yönetimi (S..

25,93TL 23,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

M. Fatih Küçükkelepçe’den anlatımı ile sade, konuları ile anlaşılır yepyeni bir kitap! Delphi ile Asp. Net kitabının yazarından, kendisine özgü akıcı ve anlaşılır üslubu ile yazılmış Delphi 2007/2009 kitabında şu konuları bulacaksınız: Delphi ve Ide Veri Tipleri ve Yönetimi Metot ve Fonksiyonlar Karar Yapıları Hata Yönetimi ve Mesaj Pencereleri Formlar ve Bileşenler Windows Mesaj ve Apileri Veri Kontrolü Bileşen Yazımı Firebird Sql Delphi ile Veritabanı Rave Report Delphi 2009 ve Y..

45,37TL 40,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGünlük yaşantımızda ister amatör, isterse profesyonel bilgisayar kullanıcısı olalım mutlaka bir gün Office programlarından birine ihtiyaç duymaktayız. Bu kitapta Microsoft Office programlarının son versiyonu olan Office 2016 versiyonu anlatılmaktadır.Kitap geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Office programlarını yeni kullanmaya başlayanlardan, Office programlarının önceki versiyonlarını kullananlara kadar herkesin bir şey bulabileceği bir kitap.Kitapta mümkün olduğu kadar uygulama yapı..

34,26TL 30,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Java Nedir? Java Temelleri Java’yı Safyalarınızda Kullanmak İlk Appletleriniz Stringler ve Thingler Kararlar, Kararlar... Kullanıcı ile Çalışmak Kullanıcı Arabirimi Oluşturmak Yerleşim Düzeni Sayfalarınızı Hareketlendirmek Java ve JavaScript Tic-Tac-Toe Basit Bir Hesap Makinesi Hiyerarşik Menü Daha Fazla Öğrenmek Özel Sözcükler Java Nesne Hiyerarşisi JDK 1.0 ile JDK 1.1 Arasındaki Farklar Kitaba Web Desteği (Ön Kapak)..

14,81TL 12,26TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Test-Driven Development (TDD) is now an established technique for delivering better software faster. TDD is based on a simple idea: Write tests for your code before you write the code itself. However, this “simple“ idea takes skill and judgment to do well. Now there’s a practical guide to TDD that takes you beyond the basic concepts. Drawing on a decade of experience building real-world systems, two TDD pioneers show how to let tests guide your development and “grow“ software that is coherent, r..

165,56TL 149,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo