Programlama Dilleri Ve Geliştirme

Programlama Dilleri Ve Geliştirme

Bu kategoride Programlama Dilleri Ve Geliştirme ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAÖzellikle makine ve kalıp alanında faaliyet gösteren endüstri kuruluşlarının günümüz teknolojisinde çok önemli bir yeri olan Bilgisayar Destekli Tasarım, Bilgisayar Destekli Üretim ve Bilgisayar Destekli Mühendislik unsurlarını devreye sokmaları firma menfaatleri açısından çok önemlidir.Bu kitapta, SolidWorks 2018 programı kullanılarak bir “Saç Kurutma Makinesinin” en baştan sonuna kadar tasarlanması, montajı, teknik resim görünüşleri, plastik enjeksiyon kalıp tasarımı ve dolum an..

39,50TL 35,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

42,00TL 37,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap, programlamaya ilgi duyanlar için temel bilgisayar ve algoritma kavramları ile C# programlama diliyle değişken tanımlamadan, veritabanına uzanan süreçleri adım adım ek bir materyale ihtiyaç duymadan öğretmeyi amaç edinmiştir. Bu bağlamda içerikte yer alan konular için C# console uygulamaları geliştirilerek adım adım ekran görüntüleri ve açıklamalar ile desteklenerek okuyucunun kendi kendine tekrarlayabileceği nitelikte sunulmuştur.Derslerimde kullandığım örneklerden derlediğim b..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta, son zamanların en sevilen ve kullanışlı dillerinden biri olan Python 3, yenilikleri ile birlikte anlatılmıştır. Arayüz ve interaktif kabuk ile başlanıp, kullanılabilecek pek çok komut detaylıca ve örneklere dayandırılarak anlatılmıştır. Birbirinden öğretici, keyifli uygulama ve oyunlar ile programlama dünyasına zevkli bir giriş hedeflenmiştir. Ayrıca her bölümde  sık karşılaşılan hatalar ve bu hataların nasıl giderileceği de izah edilmiştir. Kitaptaki, konu ve uygulama sıral..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-8

ACIKLAMAYazılım dilleri birbirlerini her zaman etkilemişlerdir. Her yazılım dili bir önceki teknik deneyimlerin uzantısı olarak adım adım gelişmiş, çeşitlilik gösterseler de temel esaslar etrafında kümelenmeye başlamışlardır. İşte Objective-C de ''C'', ''C++'' ve ''Java'' felsefesinin böyle bir üyesidir. Objective-C'nin merkezinde ANSI C yatmaktadır. Bu sağlam bir temel demektir. Smalltalk gibi bir ''kült'' dilinin de bazı hoş taraflarını kasıtlı olarak almıştır. Nasıl ''C'' kullanan bir yazılım..

46,00TL 49,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADünya üzerinde milyonlarca internet kullanıcısı bulunmakta ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. İnternet kullanıcılarının sayısı bu şekilde artarken, ağdaki bilgilerin niteliği ve sunum şekli de sürekli gelişme kaydetme zorunluluğu taşımaktadır. Bu bağlamda web sitelerinin kapsamı her geçen gün artmaya devam ediyor. Her geçen gün web sitelerine yeni teknolojiler ekleniyor, siteler gelişiyor, büyüyor ve genişliyor. Bu şekilde aktif bir yapının içerisinde yer almanın en temel şartı, geliş..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABilişim teknolojilerinin hızla gelişimine paralel olarak önemi gün geçtikçe artan internet, artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştır. Buna bağlı olarak da web tasarımı veya internet programcılığı da bilgi teknolojileri içerisinde önemi gittikçe artan başlıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her seviyedeki eğitim kurumunun müfredatında gerek internetin kullanımına, gerekse internet üzerinden bilgi paylaşımına yönelik dersler yer almaktadır. Bu kitap meslek ..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Internet veriye ulaşmamızda önemli bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternetin giderek daha fazla önem kazandığı günümüzde, birçok hizmet internet üzerinden sağlamaktadır. Aynı şekilde firmalarında e-işlemleri takip edebilmeleri ve müşterilerine internet tabanlı hizmet sunabilmeleri için interneti altyapı olarak kullanmaktadırlar. İnternetin altyapı olarak kullanılması bizi hep sunucu taraflı yazılım geliştirmeye yönlendiriyor. Asp.Net 2.0 sunduğu kolaylık ile sunucu taraflı yazılım geliş..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAMicrosoft Visual Studio .net Çalışma Ortamı Visual C++ .net Komutları Windows Formları ve Kontrol Nesneleri Veri Tabanlarına Erişim, SQL Skriptleri ve Sorguları ADO.NET ile Veri Tabanı Yönetimi GDI+ İle Grafiksel Nesnelerin Yönetimi C++ .net İle Dosya Yönetimi Nesneye Yönelik Programlama Prensipleri ve Uygulamaları Yönetilen (Managed) ve Yönetilmeyen (Unmanaged) C++ Uygulamaları Visual C++ .net Ortamında MFC Uygulamaları Web Servisleri ve XML Uygulamaları (Ön Kapak)..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-8

Etkin, atik ve etkileşimli internet sitelerinin oluşturulmasında kullanılan JavaServer Pages (JavaSunucu Sayfaları, JSP) teknolojisi artık kendisini kanıtlamış ve olgunlaşmıştır. Dünyada binlerce sitenin başarılarının temel yapısında bu teknoloji vardır. Adından da anlaşılacağı gibi bu teknoloji Java yazılım diline dayalıdır. Java dilinin pek çok özelliklerini, unsurlarını ve yararlarını içermektedir. En dikkate değer ayırıcı kimliği ise Java’nın bugün kullanımda olan her türlü bilgisayar ve işl..

63,00TL 68,04TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASAP PP kitabı tedarik zinciri yönetimi içerisinde ERP olarak SAP'inin konumunu, genel olarak R/3 modülleri hakkında  bilgiler içermekle beraber PP (production planning) olarak adlandırılan modülün organizasyonel verileri, sistemsel ana verileri, üretim planlama stratejileri, malzeme ihtiyaç planlaması (MRP), talep yönetimi, kapasite planlama, uzun dönemli planlama ve üretimin yöneltim süreçleri ile birlikte tüm raporlama araçları hakkında bilgi vermektedir. • Tedarik Zinciri Yönetimi (S..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

M. Fatih Küçükkelepçe’den anlatımı ile sade, konuları ile anlaşılır yepyeni bir kitap! Delphi ile Asp. Net kitabının yazarından, kendisine özgü akıcı ve anlaşılır üslubu ile yazılmış Delphi 2007/2009 kitabında şu konuları bulacaksınız: Delphi ve Ide Veri Tipleri ve Yönetimi Metot ve Fonksiyonlar Karar Yapıları Hata Yönetimi ve Mesaj Pencereleri Formlar ve Bileşenler Windows Mesaj ve Apileri Veri Kontrolü Bileşen Yazımı Firebird Sql Delphi ile Veritabanı Rave Report Delphi 2009 ve Y..

49,00TL 44,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGünlük yaşantımızda ister amatör, isterse profesyonel bilgisayar kullanıcısı olalım mutlaka bir gün Office programlarından birine ihtiyaç duymaktayız. Bu kitapta Microsoft Office programlarının son versiyonu olan Office 2016 versiyonu anlatılmaktadır.Kitap geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Office programlarını yeni kullanmaya başlayanlardan, Office programlarının önceki versiyonlarını kullananlara kadar herkesin bir şey bulabileceği bir kitap.Kitapta mümkün olduğu kadar uygulama yapı..

34,26TL 30,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Test-Driven Development (TDD) is now an established technique for delivering better software faster. TDD is based on a simple idea: Write tests for your code before you write the code itself. However, this “simple“ idea takes skill and judgment to do well. Now there’s a practical guide to TDD that takes you beyond the basic concepts. Drawing on a decade of experience building real-world systems, two TDD pioneers show how to let tests guide your development and “grow“ software that is coherent, r..

165,56TL 149,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Bu kitabın, dilimizdeki diğer C kitaplarından farklı tarafları şunlardır: 1) Kitaptaki tüm konular Bilgisayar Bilimi bakış açısından ele alınmış ve bilgisayar biliminin temel algoritmaları (arama, sıralama, kaynaştırma vb.) ve bunlarla ilişkili test edilmiş C programları kitabımızda yer almaktadır. 2) Kitap, hem ANSI C’nin temel özelliklerini vermekte hem de Turbo C dili ve fonksiyonları hakkında gayet zengin örneklerle detaylı bilgi sunmaktadır. Kitapta ayrıca Internet üzerindeki araştırmalar..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAC’ye yeni başlayanlar için temel kavramlar, operatörler, değişkenler, sabitler, temel I/O fonksiyonları, kontrol deyimleri, döngüler. Fonksiyonlar ve Yapısal Programlama Teknikleri Diziler Göstericiler ve Stringler Onlarca örnek program, şekil ve basit anlatımla artık zor değil. Dosya işlemleri Kendi veritabanı programlarınızı yazabilirsiniz. Yapılar (Structures) ile kendi tiplerinizi tanımlayabilirsiniz. C’de Grafik Kendi arabirimlerinizi oluşturabilir, basit konsol oyunları yazabilirsi..

47,22TL 42,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Kapsamlı web uygulamaları geliştirmenin en kolay yolu! ASP .NET 2.0’ı her yönüyle tanıyın. Vısual Web Developer ile çalışmayı öğrenin. Ana sayfalarla ve içerik sayfalarıyla çalışın. Site haritasını oluşturun Standart ASP .NET 2.0 uygulama dosyalarını öğrenin Dinamik içerikli sayfa tasarımında uzmanlaşın. Sunucu kontrollerini öğrenin. Kimlik denetimi ve yetkilendirmeyle güvenlik ve kişiselleştirme sağlayın CSS ve temalarla sayfalarınıza stil verin Veritabanlarıyla bağlantı kurun Ve..

36,11TL 29,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAlgoritma; bilgisayar programcılığı yolunda ilerlemek isteyen herkesin ilk uğrayacağı duraktır. Eğer algoritma ve analitik düşünme yeteneği başlarda kazanılmamışsa ilerleyen süreçlerde yazılımcıları sıklıkla çıkmaza sürükleyecek kodlama sıkıntıları meydana gelecektir. Bu kitap ile algoritmanın temel kavramlarından başlayarak, arama ve sıralama algoritmalarına kadar temelden ileri düzeye 60’ın üzerinde algoritmayı uygulamalı olarak göreceksiniz. Her bir algoritmanın probleminin kavranışı..

42,00TL 37,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAErişilirlik (accessibility) bir uygulamanın içeriğinin ve vermiş olduğu hizmetin “herkes“ tarafından eksiksiz ulaşılabilir olmasıdır. Kolayca algılanabilir, değerlendirilebilir ve kullaınılabilir olması, duruma, ihtiyaçlara ve tercihlere cevap verebilecek esneklikte olması demektir. Öncelikle engelliler, daha sonra bütün kullanıcılar açısından erişilirlik özelliğine sahip web sayfaları ve uygulamalar tasarlamak büyük önem taşımaktadır. Numan Pekgöz’ün kaleminden Web’de Erişilirlik, XTML..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Java Veri Yapıları’nın ne kadar kolay öğrenilebildiğine şaşıracaksınız... Java 5 sürümüyle ortaya konulan Java Collections Framework (JCF) çatısı, Veri Yapıları konusunda, klasik yöntemleri bir yana iterek, profesyonel programcıların hayatını kolaylaştırmıştır. Programcının isteyebileceği hemen her veri tipi ve o veri tipi üzerinde işlem yapan her algoritma JCF içinde yer alır. Programcı öğrenilmesi zor ve uzun zaman alan Veri Yapılarını kendisi kurmak zorunda değildir; istediği her yapıyı ve he..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo