Veritabanı (Databases)

Veritabanı (Databases)

Bu kategoride Veritabanı (Databases) ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10
YENİ
%10

ACIKLAMAMicrosoft’un sunmuş olduğu System Center Data Protection Manager’ın anlaşılması ve sorunsuz veri korumasının sağlanabilmesi amacı ile hazırlanan bu kitap; Yedekleme Operatörleri, Sistem Yöneticileri, Yedekleme Yöneticileri ve kendini bu alanlarda geliştirmek isteyen bilişim teknoloji meraklılarına hitap etmektedir. Kitapta, System Center Data Protection Manager ile iş yüklerinin nasıl korunacağı, kritik durumlarda korunan verilerin tekrardan nasıl geri kurtarılacağı ve DPM’in yapılandırı..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

39,00TL 35,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKitap kişisel ve kurumsal anlamda gereksinimlere uygun veritabanı tasarımını gerçekleştirebilmek, SQL veri sorgulama dilinin komut ve söz dizimini kullanarak ilgili tablolar üzerinde hızlı ve dinamik sorgular geliştirebilmek, T-SQL’in de katkısıyla işlevsel alt programlar oluşturabilmek, veritabanı nesnelerini yönetebilmek ve bütünsel anlamda veritabanı yönetimini güvenli bir şekilde sağlamak adına kendini geliştirmek ve uzman olmak isteyenler için hazırlanmıştır. Genel çerçevesi çizilen..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAVeri Tabanı Yönetimi için Temel Başvuru Kaynağı!5 Saati Aşkın Video Eğitimiyle BirlikteDünyanın en yaygın kullanılan veri platformu SQL Server’ın son sürümü Microsoft SQL Server 2016 ile artan veri hacminin getirdiği zorlukların üstesinden gelerek boyutu ve formatı ne olursa olsun verilerin hızla yararlanılabilir iş bilgilerine dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Birçok firma tarafından tercih edilen Microsoft SQL Server’ın bir kurumun tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir veritabanı yön..

54,63TL 49,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Microsoft Access 2000 İle Çalışmak, yeni kullanıcılar için hızlı ve anlaşılır yönergelerden, uzman kullanıcılar için kapsamlı yanıtlara kadar tüm bilgileri içerir ve bunlar tek bir kitapta anlatılmıştır. Microsoft’un bu çok yaygın ilişkisel veritabanı programının en sık kullanılan görev ve işlevlerini bu kitapta bulacaksınız. Kısacası, bu kaynak, bilgisayarınızın yanında bulunduracağınız ve her gün kullanacağınız yetkin bir el kitabıdır. Geniş İçerik Access 2000’i kişisel masaüstü uygulamaları,..

36,11TL 32,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

SQL Server 2012’yi kurmak, yapılandırmak ve özelleştirmek için en kapsamlı kaynak! SQ Server 2012’nin, sunduğu yetenekleri kullanmak artık çok kolay: Trancact-SQL ifadeleriyle veritabanı nesneleri oluşturun ve düzenleyin Depolanmış yordamlar ve kullanıcı tanımlı fonksiyonlar yazın Yedekleme ve kurtarmayı yönetin Yönetimsel görevleri otomatik hale getirin Veritabanınızı en iyi performans, kullanabilirlik ve güvenirlilik için yapılandırın Kimlik denetimi, şifreleme ve yetkilendirmeyi kullanarak ..

43,52TL 36,04TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAVeritabanı programlamanın temelini oluşturan SQL dilini bu kitapla öğrenin! Bu kitapta yazar, SQL’in ne olduğu ve nasıl kullanıldığı gibi konulardan önce, veritabanı kavramına değiniyor. Bu çerçevede; veritabanının ne olduğu, nerelerde hangi amaçlarla kullanıldığı, nasıl hazırlanıp programlandığı gibi konulara açıklık getiriyor. Özellikle; yeni oluşturulan bir veritabanı içerisinde tablo tasarımının nasıl yapılması gerektiği konusu üzerinde ayrıntılı bir biçimde duruluyor. Yaygın olarak..

25,93TL 23,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA'Bu kitapta Oracle veritabanında güvenlik konusu örneklerle anlatılmıştır. Konular Oracle 11g ve Oracle 12c sürümleri için hazırlanmıştır. Bu kitabı okumaya başladığınıza göre veritabanı güvenliğinin ne kadar önemli bir konu olduğunu bildiğinizi varsayıyorum. Bu nedenle önsözde klasik olarak bilginin bir kurum için ne kadar önemli olduğundan bahsetme gereğini görmüyorum. Ayrıca bu yıl içinde kaç kişinin veritabanlarından kişisel bilgilerinin çalındığı, çalınmış kaç tane kredi kartı bilgi..

45,37TL 40,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Geçtiğimizi yüzyılda, dünya nüfusunda yaşanan hızlı artış, üretimin artmasına; üretimin artması da ekonomilerin büyümesine ve ihtiyaçların değişip çeşitlenmesine neden olmuştur. Tüm bu gelişmeler, ilgili kurumlar ve kişilerin, yönetim ve koordinasyon aşamalarında doğru karar alabilmek için, değişik kaynaklardan gelen çok çeşitli bilgilere hızlı ve güvenli biçimde erişebilmesini zorunlu kılmıştır. İlişkisel veritabanı yönetim sistemleri, genellikle büyük boyutlarda, birbiriyle ilişkili bilgileri..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAIt pays to be persuasive. From senior managers to new-starters in business; at home, in the office, in the boardroom and even the bedroom the ability to confidently motivate, influence and convince others offers a competitive edge that can really set you apart and help you get what you want. Learn the power of words; how to be an effective listener; how to develop and enhance your memory; how to control the attention of others and how to read body language and other non-verbal signs. P..

65,19TL 58,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAKitap, MS SQL Server, ORACLE ve MySQL veritabanı sistemlerini içeren iki ciltten oluşmaktadır. Konular, test edilmiş örnekler ve uygulamalar verilerek anlatılmış çalışma sorularıylada pekiştirilmiştir.Her iki kitap da hem veritabanı kullanımına yeni başlayanlar hem de uzman veritabanı tasarımcılarının kullanabileceği kaynak kitap niteliğindedir. Ayrıca, üniversitelerde verilmekte olan veribabanı dersleri için ders kitabı olarak kullanılabilir. ..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Veri tabanı sistemlerine giriş Konu ile ilgili temel sorular Temel kavramlar İlişkisel veri tabanı tasarımı İlişkisel cebir SQL yapısal sorgulama dili SQL fonksiyonları Verileri gruplayarak analiz Çoklu tablolar Karmaşık sorgular DML işlemleri Veri tabanı nesneleri Kullanıcıların sisteme erişimi Veri tabanı nesneleri Tabloları isimlendirme Görünümün sorgulanması Grup fonksiyonlarının kullanımı Tabloya sütun eklenmesi Sayısal ve tarih fonksiyonları Mantıksal işleçler Çoklu tabloların kullanımı(T..

13,89TL 11,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu Kitapla Microsoft Access 2000’i Öğrenmek Çok Kolay! İşte Microsoft’un ilişkisel veritabanı yönetim sisteminin son sürümünü hızla kullanmanın görsel yolu. Bir Bakışta Microsoft Access 2000 belirli bir göreve yoğunlaşmanızı sağlar ve bu görevi yerine getirmenin en kolay yolunu anlaşılır, sıralı adımlarla gösterir. (Arka Kapak)..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASQL Server 2012 ile Programlama ve Yönetimi Hakkında Her Şey Bu Kitapta... Dünyanın en yaygın veri platformu SQL Server’ın son sürümü Microsoft SQL Server 2012, artan veri hacminin getirdiği zorlukların üstesinden gelerek, boyutu ve formatı ne olursa olsun verilerin hızla yararlanılabilir iş bilgilerine dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Microsoft SQL Server’ın hem programlama hem de yönetimi konularını özgün senaryo ve örneklerle ele alan bu kitapta SQL Server’ın hayati önem taşıyan ve ..

50,93TL 45,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAVerinin karar alma sürecinde doğrudan kullanılabilir bilgi haline dönüştürülmesi, bilgisayara dayalı bilişim sistemlerinin temel fonksiyonudur. Veritabanları ise bilişim sistemlerinin en önemli bileşenlerinden birisidir.Bu kitabın konusu, veritabanları ve bunların gerek oluşturulması gerekse de işletilmesinde kullanılan veritabanı yönetim sistemi yazılımlarını içeren veritabanı sistemleridir. Kitap kapsamında veritabanı yönetim sistemlerinin, özellikle pratikte karşılığı olan, önemli teo..

29,63TL 26,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Excel ve Word gibi programları bilgisayara kurmak demek, sayıları 100’lerle ifade edilen program, grafik ve yardım bilgilerini içeren dosyaları bilgisayarın hard diskinin değişik klasörlerine kopyalamak demektir. Bu işlem son derece karışık olduğu için bütün gelişmiş programların yanında bir kurma programı verilmektedir. Office 2000 gibi programlar kullanıcıya CD-ROM içinde verilmektedir. Bu nedenle öncelikle içinde Office 2000 programları olan ilk CD’yi CD sürücüsünü takmamız gerekir. (Önsöz’de..

34,26TL 32,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMAHiçbir ön bilginiz olmadan dinamik Web uygulamaları dünyasına adım atın! ASP .NET’i tanıyın ASP :NET ile Web sayfaları hazırlayın Dinamik Web uygulamaları oluşturun Visual Basic.NET programlama dilini öğrenin Web kontrollerini sayfalarınızda kullanın Veritabanlarıyla çalışın SQL dilini tanıyın Çok sayıda örnekle deneyiminizi artırın Bölüm sonu sınavlarıyla kendinizi deneyin (Tanıtım Yazısından)..

13,89TL 11,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta; Dünya’nın en iyileri arasına giren SQL Server veritabanı yönetim sistemi, temelden ileri seviyeye doğru uygulamalarla anlatmaktadır. Temel seviye konular hızlı geçilerek, ileri seviye konulara daha çok yer verilmiştir. Bir standart olan SQL sorgu dilini tüm detaylarıyla öğrenirken, ileri seviye uygulamalar geliştirebileceğiniz SQL Server’ın sorgu dili olan T-SQL’i de temelden uzmanlık seviyesine kadar tüm detaylarıyla öğreneceksiniz. Veritabanı yönetim sistemleri; programlam..

34,26TL 30,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bölüm 1: ASP ve VBScript Bölüm 2: ASP Nesneleri Bölüm 3: Sunucu-Tarayıcı Kod Yazma Bölüm 4: Bileşenlerin Kullanımı Bölüm 5: ASP ve ADO ile Veritabanlarına Erişim Bölüm 6: ASP Uygulamaları Bölüm 7: İleri ASP Bölüm 8: ASP’nin Ötesi... (Tanıtım Bülteninden)..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo