Doğa Bilimleri

Doğa Bilimleri

Bu kategoride Doğa Bilimleri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAHayat suda başladı. Bütün canlılar hayatlarını suya borçlu. Fakat su, insanların kullandığı kimyasal maddeler nedeniyle hızla kirleniyor. Son 200 yılda doğanın milyarlarca yıllık su birikimi sanayi çöpleriyle kirletildi. Son 25 yılda ise iklim değişti ve su döngüsü bozulmaya başladı. Doğanın ürünü olan su, şişelenerek alınıp satılmaya başlandı. Çünkü temiz su varlığı azaldı. Suyu kurtarmamız ve temizlememiz gerekiyor. Kurtarmak için de öğrenmek gerekiyor.Uluslararası alanda ekoloji, tarı..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%17

ACIKLAMA66 milyon yıl önce, şehir büyüklüğünde bir cisim uzaydan Dünya’ya düşmüş; gezegenimiz üzerindeki türlerin üçte ikisiyle birlikte dinozorları öldüren bir felakete yol açmıştı. Lisa Randall bunun bir kuyrukluyıldız olduğunu öneriyor: Güneş sistemimiz Samanyolu düzlemindeki karanlık madde diskinden geçerken, karanlık maddenin etkisi bu kuyrukluyıldızı yörüngesinden çıkarmış olabilir. Randall karanlık maddenin doğası hakkındaki varsayımlara meydan okuyor ve bilim insanlarının yeni fikirleri ..

31,48TL 26,06TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAAhtapot başka dünyadan gelen bir canlı mıdır, ne yer, ne içer, nerede yaşar, nasıl ürer, düşmanları kimdir, hangi renklere dönüşebilir vb. gibi sorulara yanıt ararken; zekâsı, türleri, evrimi ve gözleri ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.  Belki de, ahtapot üstüne Türkçe yayımlanan ilk kitap!  ..

13,00TL 11,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMATatlısu ekosistemlerinde yaşayan organizmaların yapısal ve fonksiyonel karşılıklı ilişkileri ile bunlar üzerinde etkili fiziksel, kimyasal ve biyotik faktörlerin detaylı bir şekilde ele alındığı bu kitap, bu alanda Türkçeye çevirisi yapılan ilk eserdir. Robert G. Wetzel'in kaleme aldığı “Limnoloji: Göl ve Nehir Ekosistemleri” adlı kitabın 3. Basımından hazırladığımız bu çeviri eserin, konuyla ilgili Türkçe temel kaynak ihtiyacı duyan Biyoloji özellikle de Hidrobiyoloji ve Su Ürünleri Müh..

120,00TL 108,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA HAYAT TARZINIZI DEĞİŞTİRMEYE KARAR   VERECEĞİNİZ BİR DÖNÜM NOKTASINI ŞU AN ELİNİZDE   TUTUYORSUNUZ, DEĞERİNİ BİLİN!   Dr.Maya Sheatreat-KLEIN... O bir yetişkin ve çocuk   nöroloğu, tamamlayıcı tedaviler uzmanı, bitkisel ilaçlar,   doğal gıdalar, çevre sağlığı eğitmeni ve her şeyden önce   bir anne...   Bu kitap kendi çocuğu ağır alerjik sorunlar yaşayan,   ardından gelişim problemleri göstermeye başlayıp,   meslektaşları dâhil kimse onun bu durumuna bir cevap   bulamayınca "Oğ..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMATrakya Yarımadası güneybatısında yükselen Işıklar (Ganos) Dağı ve yakın çevresinin Oligo-Miosenden günümüze geçirmiş olduğu jeomorfolojik gelişim değerlendirilmektedir.Neotektonik Dönem olarak tanımlanan, Miosen ve sonrası değişen karasal morfoklimatik ve morfotektonik denüdasyonal ortam şartlarında şekillenen dağlık alan üzerinde meydana gelen yer şekli toplulukları (jenerasyonları) sınıflandırılarak, Işıklar Dağı'nın jeomorfolojik evrimi sistematik bir biçimde Prof. Dr. Oğuz EROL'un or..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Ağaçların acıyı hissedebildiğini, hafızaları olduğunu ve ebeveyn ağaçların çocuklarıyla birlikte yaşadığını öğrendiğinizde, artık onları sanki sıradan bir işmiş gibi devasa makinelerle kesip hayatlarını altüst edemiyorsunuz.”Peter WohllebenAğaç sosyal bir varlık mıdır? Almanya’da Der Spiegel’in çok satan kitaplar listesinin zirvesinden iki yıl boyunca inmeyip satış rekorları kıran, yayımlandığı birçok ülkede aynı ilgiyi gören bu kitaba bakılırsa sorunun  yanıtı evet. Mesleğine tutkuyla..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%-8

ACIKLAMA1. GİRİŞ 1.1. Dere Kenarı Çizgisi Kavramı2. DOĞALYAŞAM (EKOLOJIK) KORİDORLARI KAVRAMI 2.2. Doğal yaşam (Ekolojik) Koridorları Nedir? 2.3. Doğal Alanların ve Ekolojik Koridorların Planlanması 2.3.1. Proje Sahasında Var Olan Mevcut Doğal Alanların Haritalanması  2.4. Yöre İçin Önemli Olduğu Düşünülen Ağaçların Haritalanması 2.4.1. Sayılabilir Durumdaki Ağaçların Belirlenmesi 2.4.2. Doğal Ağaçlık Alanlarının Belirlenmesi 2.5. Doğal Alanların Belirlenmesi 2.6. Derelerin Veya Diğer S..

22,50TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap,  Yurdumuz, İç Anadolu Bölgesi’nde “Orta Anadolu Volkanikleri" olarak tanımlanan ve oldukça geniş alanlarda yayılış gösteren, çeşitli yaş ve cinsteki volkanik kayaçların oluşturduğu alanlar üzerinde kurulan drenajın morfometrik-morfografiközelliklerini tanımlamaktadır.Karadağ, Karacadağ, Hasan Dağı-Keçiboyduran Dağı-Melendiz Dağı volkanik kütleleri üzerinde kurulan drenajın sayısal özellikleri belirlenmiştir.Volkanik kütleler üzerinde drenajın kuruluşuna etki eden morfodinamik d..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇevre, ekoloji ya da ‘‘yaşam savunusu’’ olarak adlandırılan bu hareketlerin söz ve eylem kapasiteleri, uzun zamandan beri siyasetin gündemini işgal eden ‘‘kriz tartışmalarının’’ satır başlarını oluşturan ‘‘temsiliyet, yatay örgütlenme, iletişim tekniklerinin siyasete etkisi, doğa-kültür/insan çatışkısı’’ gibi konuların da daha içeriden tartışılmasını sağladı, sağlıyor. 90’lı yıllarda bir iki yayınevi, dergi ve bir iki dernekle sınırlıyken, 2005’ten sonra birçok yerel platform kurulması, ..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKimi kuş türleri, her sonbaharda, soğuk ve yiyecek azlığı nedeniyle Avrupa göklerini terk eder.Güzel havalarla birlikte yeniden görünürler: Bu göçtür ve epey gizemlidir...Kuşlar havada yönlerini nasıl bulur? Nereye gideceklerini ve yeniden yola çıkma zamanını nasıl bilirler?Olağanüstü şartlarda yaşamalarını sağlayan sıradışı yetenekleri neler?Bir gün yolumuza bir göçmen kuş çıktığında onu nasıl tanıyabiliriz?Dünya Gezgini Kuşlar, sizleri, bu usta gezginlerin olağanüstü yolculuğunu tüm yö..

26,86TL 24,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABetonun giderek yeşili yuttuğu günümüzde bile her daim bitkilerle iç içeyiz: Evlerimizi, balkonlarımızı onlarla süslüyor, sokaklarda yanlarından geçiyor, parklarda onları seyre dalıyoruz. Peki ama bitkilerin nasıl bir dünyası olduğunu hiç düşünüyor muyuz?Bu kitapta biyolog Daniel Chamovitz bitkilerin dünyayı nasıl deneyimlediklerini inceliyor. Charles Darwin ve çağdaşlarından günümüz biliminsanlarına kadar birçok yaratıcı zihnin tasarladığı deneyler ışığında, bitkilerin görme, koklama, d..

21,50TL 19,35TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Fosil yakıtların çevre ve insan sağlığı açısından yarattığı olumsuzluklar her geçen gün hızla artmaktadır. Fosil yakıt tüketimiyle açığa çıkan sera gazlarının olumsuz etkileri artık herkes tarafından bilinmektedir. Çevreye verdikleri emisyonların net değeri sıfır olan yenilenebilir enerji kaynakları yalnız çevresel nedenlerle değil, aynı zamanda hızla azalan fosil kaynaklarının yerine sürdürülebilir enerji kaynakları aranması sebebiyle de önem kazanmıştır. Yenilenebilir enerji kaynakları arasın..

40,00TL 36,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASuyun nasıl doğduğunu, nasıl hastalandığını, nasıl ihtiyarladığını, nasıl öldüğünü ve gelişen uygarlığın onu nasıl yok ettiğini biliyor muyuz? 1906’da Pavlo Valencia altın aramak için Meksika’dan Kaliforniya’ya gitme cesareti gösterdi. Hiç suyu olmadan bir hafta hayatta kaldı; kurtarıldı ve susuzluk deneyimi kaydedildi. Bu deneyim şöyle özetleniyor: Salya koyulaşır, boğazda bir yumru oluşur, dil o kadar şişer ki adeta çeneyi sıkıştırır, boğaz o kadar kabarır ki nefes almak zorlaşır ve ko..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bilime ve bilimsel gelişmelere dayanma iddiasındaki Batı düşüncesi, insanın evrenle ilişkisinde olduğu kadar, kendi tinselliğiyle ve öteki insanlarla ilişkisinde de parçalayıcı, bölücü ve hiyerarşiktir. Kendini evrenin efendisi zannederek, ruhunu maddesinden ayıran insan giderek yalnızlaşmış, narsist, yabancılaşmış ve bencil varlığıyla kendi tahakkümünün kölesi olmuştur. Zohar’ın Kuantum Benlik’i bu Newtoncu-Kartezyen zihniyetten anlamlı bir kopuş çabasıdır. Modern atomaltı fiziğindeki son geliş..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ABD’de Macar-Litvanya kökenli göçmen bir Yahudi aileye doğan David Bohm (1917-1992) 20’nci yüzyılın en önemli kuramsal fizikçilerinden biridir. Felsefeye, nöropsikolojiye ve Manhattan projesine katkıları da dikkate alınan Bohm’un Modern Fiziğe getirdiği yeniliklerden biri “büyük ölçüde felsefi düşüncelerden doğduğunu“ söylediği “quantum fiziğinin nedensel yorumu“ idi. Bohm California Üniversitesinde kuramsal fizik grubunu yöneten Robert Oppenheimer ile ve Princeton Üniversitesinde Albert Einst..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkiye Ekonomik Coğrafyası, programı bakımından bir üniversite ders kitabıdır. Yüksek öğretim coğrafya lisans öğrencileri için hazırlanmış olmakla birlikte, hiç kuşku yok ki bu alanla ilgilenen bilim adamları, öğretmenler ve Türkiye ekonomisi ile ilgilenen siyaset adamları için de önem taşıyan bir temel kaynaktır. Çünkü, Türkiye’nin iktisadî sektörleri, belki iktisat ilmi bilim adamlarından biraz farklı olarak, coğrafyacı mantığı ile ele alınmış; bu konularda bazı çözümlemeler ve sentez..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sinâ’nın Oluş ve Bozuluş (el-Kevn ve’l-Fesâd) başlığını taşıyan bu eseri, filozofun eş-Şifâ isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki üçüncü kitabıdır. İlk iki kitapta doğa bilimleriyle ilgili problemleri inceleyerek diğer kitaplar için de geçerli olacak şekilde bu bilimlerin ilkelerini belirleyen İbn Sinâ, bu eserinde doğa bilimlerinin bir problemi olarak “oluş-bozuluş“ konusunu incelemektedir. İbn Sinâ konuyu ele alırken tıpkı Aristotel..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Uzun süredir varlar, çok sayı dalar, daha zekiler. Dört milyar yıldır buradalar ye vücudunuzdaki hücrelerden bile daha fazla sayıdalar. Bakteriler sizi nasıl canlı kılarlar ve sizi öldürmelerine nasıl engel olursunuz? “İnsan bakteriyi yendi, ama sadece kısa bir süre için...“ Bu kitapta bakteriler ile doğanın geri kalanı arasındaki gizli, çarpıcı ilişkiler ortaya konuyor. Bakteriler görünmezdirler, gizemlidirler, ölümcüldürler ve kendi kendilerine yeterler... Sizinki de dahil olmak üzere tü..

20,37TL 16,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

10,95TL 9,85TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo