Mühendislik

Mühendislik

Bu kategoride Mühendislik ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAİnsanlık tarihinde -din, bilim, felsefe, tıp, psikoloji, siyaset, ekonomi ve sanat- alanlarındaki en önemli ve kalıcı fikirlerin bir kısmı araştırılmış ve her biri kısa, erişilebilir bir biçimde sunulmuştur.Büyük ​Fikirler; içinde yaşadığımız dünyayı, dünyadaki yerimizi, geçmişi şekillendiren yolları ve geleceği şekillendirecek fikirleri kökten değiştiren kavramlar ve kuramlardır. Bunlar, insan uygarlığı üzerinde büyük bir etkisi olan fikirlerdir ve insan marifetinin tüm disiplinlerinden..

29,90TL 26,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

Malzeme bilimi ve mühendisliğine dair ilk ders olarak malzeme bilimi, makina, inşaat ve diğer mühendislik bölümlerinde okutulan Mühendisler için Malzeme Bilimine Giriş kitabı; mühendislik malzemelerinin tam spektrumuna dair güncel işlemleri, tüm fiziksel özellikleri, uygulamaları ve mühendislik malzemeleriyle ilişkili diğer özellikleri dengeli bir şekilde kapsamaktadır. Kitapta farklı malzeme sınıflarını keşfederken eşzamanlı olarak, geniş bir aralıkta yer alan yeni malzemelerin detaylı inceleme..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAHipokampus beynin neresinde yer alır ve işlevi nedir? Güldüğümüzde beynimizde neler olur? Bir beyin hasarının değerlendirilmesi için kontrol listesinde neler olmalıdır? Demans ile Alzheimer’in farkı nedir? Bu sorulara ve çok daha fazlasına, “Beyin Nasıl Çalışır?” sayesinde anlaşılır yanıtlar bulacaksınız.“Beyin Nasıl Çalışır?” beynin fizyolojisinden başlayarak travmalara, beyin ile ilgili hastalıklara hatta uyurken beynin içerisinde neler olduğu gibi beyinde gerçekleşen tüm süreçlere ili..

79,00TL 71,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKitabımız, üniversitelerin Makine Mühendisliği bölümünde eğitim alan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için yazılmıştır. Kitap içeriğinde Asur gruplarının bölünmesi, mekanizmaların yapısal ve kinematik analizleri yer ayrılmıştır. Ayrıca çok sayıda mekanizmaların serbestlik dereceleri hesaplanmış, mekanizmaların oluşma prensibi ve bakılmış çok sayıda farklı mekanizmaların hızlar ve ivmeler planı açık şekilde anlatılmıştır.Öteyandan yumruk mekanizmaları sınıflandırılmış ve onların kinem..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElektronik devre elemanlarının çalışmasını incelediğimiz bu kitap; Temel Elektronik devre elemanlarının Direnç, Kondansatör, Bobin, Transformatör, Diyot, Transistör, Amplifikatörler, Opamlar, Osilatörler, Ölçü aleti ve Osiloskop Kullanımı, Elektronik Devre Simülasyonu, Baskı Devre Hazırlama konuları ile elektronik alanında temel bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırlanmıştır.• Direnç • Kondansatör • Bobin • Transformatör • Diyot (Diyotların Çalışması) • Transistör (Transistör Çeş..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEvrim, kelime anlamı olarak gelişimi, değişimi ve farklılaşmayı ifade eder. Kıtasal/tektonik hareketler, volkanik etkinlikler ve klimatik faktörlerin etkisiyle yerküre sürekli bir değişim geçirdiği gibi; başta mutasyonlar olmak üzere, bu kitabın kapsamında her biri ayrıntılı şekilde incelenmiş çok sayıdaki biyolojik etken de yerküre üzerinde yaşayan canlıların sürekli bir değişim geçirmelerine neden olmaktadır.Gerek yerkürenin ve gerekse canlıların değişiminin çok yavaş ilerlemesi (milyo..

43,00TL 38,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMATemel bir mekanik dersinin ana amacı, mühendislik öğrencisinde, verilen bir problemi basit ve mantıklı bir biçimde analiz etme ve problemin çözümünde birkaç temel ve iyi anlaşılmış ilkeyi uygulama yeteneğini geliştirmek olmalıdır. Bu kitap, ikinci veya üçüncü sınıftaki mühendislik öğrencisine cisimlerin mukavemeti alanında verilen ilk ders için tasarlanmıştır. Yazarlar, statik ve dinamik alanındaki diğer kitaplarında olduğu gibi, bu kitabın da öğretim üyelerine bu derste, belirtilen amac..

110,00TL 104,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Mühendislik Ekonomisi Temel Prensipleri kitabı, her geçen gün daha karmaşık ve daha teknolojik yapım prosesleri isteyen üretim sektörlerindeki projelerin yönetiminde ihtiyaç duyulan ekonomik kararların alınmasına yardımcı olacak temel mühendislik ekonomisi bilgilerini aktarmak ve anlatmak için yazılmıştır. Projelerin bütün yaşam çevrimleri boyunca ekonomik ve maliyet analizlerinin ve kontrollerinin yapılması gerekir. Projelerin Kavramsal ve Yapılabilirlik safhasında proje yönetmeninin işletme y..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap, mühendislik eğitimi ve araştırmalarında önemli rol oynayan “Diferansiyel Denklemler“in çözüm yöntemlerinin tanıtılması amacıyla hazırlanmıştır. Konu ile ilgili teorik bilginin birçok ders kitabında bulunabileceği göz önünde bulundurularak özellikle çözülmüş ve çözümü öğrencilere bırakılmış çok sayıda problem üzerinde durulmuştur. Her bölüm, diferansiyel denklemlerin tanımı, çözüm yöntemlerinin anlatılmasıyla başlamakta ve bunu çok sayıda çözülmüş problem takip etmektedir. Probl..

54,00TL 48,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGenlerin G’si çocuklarımızın akademik yolculuklarında genlerin etkisine dair aydınlatıcı bir eser. Aileler, öğretmenler ve politikacılar bu kitabı mutlaka okumalı. Oldukça etkileyici bir şekilde yazılmış olan bu kitap son birkaç on yıl içindeki genetik araştırmalardan elde edilen anahtar bulgulara değinmektedir. Profesör Rob Klassen,  Psikoloji Eğitim Araştırma Merkezi, York ÜniversitesiG harfi eğitimde bir tabudur. Bu durum çocukların boş bir sayfa olduğu düşüncesine hem bilimsel hem ..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMatematik hiç bu kadar eglenceli olmamıştı!Ünlü bilmece ustası ve oyun tasarımcısından 315 yeni ve klasikleşmiş bilmece!Bilmeceler Dünyası bilmece tutkunlarını ve meraklı herkesi, matematiğin saklı güzelliğini, tarihini ve sayıların bilimiyle oluşturulmuş bilmeceleri keşfetmeye çağırıyor. Tarihi bilgilere, zihninizi yoracak bilmeceler, paradokslar, illüzyonlar ve problem çözümleri eşlik ediyor. Güncel verilerle hazırlanmış 315 bilmecenin detaylı açıklamaları, matematik ve eğitim alanları..

180,00TL 162,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%5

ACIKLAMABu kitapta malzeme bilimine ait temel ilke ve konular bilimsel ve teknolojik bir yaklaşım içerisinde ele alınmıştır. Konuların daha da kolay anlaşılmasını sağlamak için birçok yerde metinler şekillerle desteklenmiş ve sayısal örnekler verilerek te konuların anlaşılması kolaylaştırılmıştır. Bu kitap çeşitli mühendislik dallarına ait ders programlarında okutulan Malzeme Bilimi, Malzeme Bilgisi ve Malzeme Muayenesi gibi derslerin içeriğine ve anlatım sırasına uygun hazırlanmıştır. Şöyle ki..

37,04TL 35,19TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABu kitabın amacı, üniversitelerin endüstri mühendisliği, makine mühendisliği ve diğer mühendislikler ile mimarlık ve işletme bölümleri öğrencilerine,  gerçekleştirilebilir bir girişim fikrinin ardından bu düşüncenin somut olarak yaşama geçirilmesi sürecinde yapılması gereken tesis planlama ve yerleşim düzeni çalışmalarıyla ilgili bilgi ve teknikleri öğrenebilecekleri ders kitabı veya yardımcı ders kitabı olanağını sunmaktır. Ayrıca ülkemizde gelişmekte olan tesis planlama ve kurma kültür..

60,00TL 57,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

* Tablolar, Şekiller Ve Diyagramlar..

96,00TL 86,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%-8

ACIKLAMAKitaptaki konuların ana başlıkları:1. Bölüm: Predeterminist, Katılımcı Bilim (Mutlak Bütünlük) 2. Bölüm: Undeterminist, İzleyici Bili m (Organik Bütünlük) 3. Bölüm: Determinist, Müdahaleci Bili m (Mekanik Birlik ) 4. Bölüm: İndeterminist, Enstrumantalist Bilim (Sanal Çokluk)..

48,00TL 51,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMABu üç cilt Feynman’ın 1961-64 yılları arasında, California Teknoloji Enstitüsünde (Caltech), bütün birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin aldıkları fizik derslerinin tarihsel bir kaydıdır.Derslerin 1. cildi, 1961-62 akademik yılında California Teknoloji Enstitüsünde (Caltech) Prof. R.P. Feynman tarafından giriş fiziği dersi olarak verilmiş olan bir konferanslar dizisine dayanmaktadır; tüm Caltech birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin aldığı fizik dersinin ilk yılını kapsamaktadır; ikinc..

39,00TL 32,29TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

41,67TL 37,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKitabın birinci bölümünde krenleri tanıtıcı genel bilgiler, ikinci bölümünde kren yolu kirişlerine ilişkin konstrüktif bilgiler verildikten sonra, üçüncü bölümünde sürekli mukavemet ve işletme mukavemeti konulan geniş şekilde işlenmiş, bölümün sonunda da açıklayıcı uygulamalara yer verilmiştir. Dördüncü bölümde DİN 4132 ve DİN 15018'e ilişkin bilgiler açıklanmış, beşinci bölümde kren yolu kirişlerinin boyutlandırılmasına ilişkin uygulamalar yapılmış, altıncı bölümde ise EN 1993-1-9 kulla..

43,20TL 38,88TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAC Devre Analizi – I, Analog Elektronik, Analog Elektronik – I, Analog Elektronik - II Arkasından Ne Yazdılar?, Bilgisayar Destekli Tasarım, Birazda Gülelim DC Devre Analizi, DC ve AC Makinelerin Bobinajı, Dijital Elektronik, Elektrik Bilgisi Elektrik Tesisat Bilgisi – I, Elektromekanik Kumanda Sistemleri, Elektronik Devreler Endüstriyel Elektronik Uygulamaları, Endüstriyel Elektronik, Girişimcilik İşletme Yönetimi, Kalite Güvence ve Standartlar, Mikrodenetleyiciler, Ölçme Tekniği Sağlık..

21,67TL 19,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo