Popüler Bilim

Popüler Bilim

Bu kategoride Popüler Bilim ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitabın amacı, bilim hakkında sistematik bir gerçekçi anlayış geliştirmektir. Böyle bir anlayış, Hume’dan bu yana bilim imgemizi belirleyen pozitivizme karşı kapsamlı bir alternatif sunmak zorundadır. Pozitivist bilim görüşünün merkezinde, Humecu nedensel yasalar teorisi vardır. Bu kitabın ana kaygısı, bazı yeni argümanlar geliştirmek ve bu argümanların hâlâ nasıl, geniş biçimde kabul edilen bu teorinin aksine daha bilinen teorilerle bağlantılı olduklarını göstermektir. Gerçekçi Bilim..

35,50TL 31,95TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%26

“Geleceğimizin yıldızlarda olduğunu düşünürdük. Artık genlerimizde olduğunu biliyoruz.” - James Watson, DNA’nın Nobel ödüllü kaşiflerinden Gen. İnsanoğlunu inşa eden, onu tanımlayan kaynak kod. Sahip olduğumuz en insani şey. Ve onu anlamaktan ona yön verebilmeye geçtiğimiz bugünlerde, türümüzün belki de verip vereceği en büyük bilgelik sınavının konusu. Tüm Hastalıkların Şahı’yla Pulitzer kazanan Siddhartha Mukherjee, kendi ailesindeki şizofreni geçmişinden yola çıkarak bizleri bilim ..

40,00TL 29,76TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMASözcükleri ilk defa Çinliler bastı, ki sen de bu kitabı bu sayede (okuyabiliyorsun. Fakat ilk önce alfabelerin üretilmesi şarttı. Sinyaller, kodlar, telefon, radyo, televizyon ve bilsisayar ile iletişim kurmak üzere kullandığımız yöntem ve makineler hakkında bu ve bunun sibi birçok hikâyeyi bu kitapta bulacaksın. • Telefonu aslında kimin icat ettiğini, • Hangi şifreyi kırmanın tam 267 yıl aldığını, • Televizyonun mucidinin ilk makinelerini çöpten yaptığını, çünkü sahip olduğu tek mal..

12,50TL 10,62TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitapta: Buhara'da, yönetici bir aile içinde doğan, küçük yaşta Kur'an'ı ezberleyerek hafız olan, yetişkinlik döneminde ilaç ve sağlık bilimlerinde yaptığı çalışmalarla tanınan, yazdığı birçok kitapla düşünürleri etkileyen Müslüman bir bilim adamı olan İbni Sina'nın, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor."Müslüman Bilim Adaml..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAKoçbaşları ile gemileri parçalayan kadırgalar ve toplarla donatılmış kalyonlardan devasa uçak gemilerine, tüm zamanların en güçlü savaş gemilerini tanıyacağın büyüleyici bir yolculuğa çık. * Yunan ve Pers güçleri arasında yaşanan büyük Salamis Savaşı'na tanıklık et. * 104 topla donatılmış, Trafalgar Savaşı gazisi HMS Victory'nin güvertesine adım at. * Tip 45 destroyerinin içini gör. * Dünyanın sayılı süper uçak gemilerinden USS John C. Stennis'i incele. Nefes kesici fotoğraflar, den..

12,50TL 10,62TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA• Gözle görünmeyecek kadar küçük canlılar hakkındaki ilginç gerçekleri okuyun. • Mikroorganizmaların nasıl her şeyi etkileyebileceğini keşfedin. • Mikroorganizmaların özelliklerini inceleyin ve deneylerini yapın. • Mikroorganizmaların gücünün ne kadar büyük olduğunu öğrenin! ..

15,00TL 12,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%0

ACIKLAMABulutlar ne kadar ağır? Yağmur damlasının yere düşüş hızı ne? Örümcek ağının üzerindeki damlacıklar neden birbirine eşit uzaklıkta? Böyle sorular soruyorsanız bu kitap tam size göre. Matematiksel Bir Doğa Yürüyüşü doğayı ve matematiği ya da her ikisini seven okurlara hitap ediyor. John Adams, kitapta doğa olayları ile ilgili doksan altı soru soruyor ve temel matematik kullanarak bunları yanıtlıyor. Basit anlatımlar farklı matematik altyapılarına sahip okurların problemleri anlamalarına v..

17,13TL 17,06TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Bu kitap, çok uzun bir zaman önce Afrika savanlarında kendilerine yaşayacak yer seçen, yiyecek ve güvenlik arayışı içine giren ve küçük avcı-toplayıcı topluluklar kurarak sosyalleşen atalarımızın verdiği kararların, duygusal yaşamlarımızda bıraktığı izleri bulma çabalarımın sonuçlarını aktarıyor... İnsan davranışlarına evrimsel bir açıdan yaklaşarak duygusal yaşamlarımızı daha yaratıcı bir şekilde düşünebileceğimizi, bu konudaki pek çok sorumuza cevap vermenin bir yolunu bulabileceğimiz..

31,50TL 28,35TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMABum-bum bum-bum bum-bum... Süper kahraman kalbin, her ne yapıyorsan yap, saniyede bir kereden fazla atar. Akciğerlerin günde 550 litreye kadar oksijen çeker. Peki bu ikisinin birbiriyle bağlantısı nedir ve tam olarak ne yapıyorlar? Öğrenmek için bu keşif yolculuğunda çöp adama katıl. Bu kitapla, neden 25 trilyon kırmızı kan hücresine ihtiyacın olduğunu, egzersizin vücudu nasıl etkilediğini ve akciğerlerin bir badminton kortunu kaplayabileceğini (70 m2) keşfedeceksin... Rengare..

12,50TL 10,62TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%17

ACIKLAMAVücut boyutlarımız, göz rengimiz ve deri rengimiz gibi gözle görülür özelliklerimizin yanı sıra, çeşitli hastalıklara verdiğimiz tepkiler popülasyonlar arasında çeşitlilik gösterir. İnsanlar arasında gözlenen bu çeşitliliğin nedenleri biz antropologlar tarafından hala açıklanmayı bekleyen soruların başında gelmektedir. Bu kitap, ortaya çıkan bu çeşitlilikten sorumlu faktörlerin ne olduğu ve bu çeşitliliğin ne anlama geldiği üzerinedir.İnsanları ırklara ayırarak sınıflandırmak çok mu gere..

20,37TL 16,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%26

ACIKLAMA“Bilim yazarlığının zirvesi.”-Bill Gates“Etkisi bulaşıcı.”-New York Times2017 Wellcome Kitap Ödülü Finalisti“Yılın En İyi Kitabı” Seçkilerinde New York Times, Guardian, Popular Science, Times, Economist, Buzzfeed, Kirkus“Hayvanlar evrimin kreması olabilir ama asıl pasta bakterilerdir.”-Andrew Knollİçinizde trilyonlar yaşıyor. Koskoca bir dünya, capcanlı bir kolonisiniz aslında. Sadece bağırsağınızdaki bakterilerin sayısı, galaksimizdeki yıldızların sayısından fazla. Yüzlerce yıl adlarını..

32,00TL 23,81TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMANeden bazı profesyonel sporcular çok genç yaşta kalp krizinden ölürken, bazı insanlar sigara ve içkiyi hiç kesmeden doksanlı yaşları görebiliyorlar?Benzer şekilde beslenmelerine rağmen bir kişinin kilo alıp diğerinin almamasının sırrı nedir?Dr. Serdar Savaş; Genombilim, kişiye özel ve koruyucu tıp alanlarında sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli ve tanınan bilim insanları arasında. Bu kitabında Hacettepe’deki GENAR Enstitüsü’nde uzun ar-ge çalışmaları sonucu geliştirdiği ve AB tara..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADünyaya nasıl geldik? Neden buradayız? Bir amacımız var mı? Gerçeklik nedir? İnsanın doğası nedir? Madde nedir? İnsan yaşamında kültür ne kadar etkilidir? Tanrı nedir? Aşk nedir? Bilim bize anlamak istediklerimizin ne kadarını sunabilir? Dünya dışında bir yaşam var mı?Potter, elinizdeki bu harika kitabında, insanın varoluşundan bu yana üzerine kafa yorduğu büyük sorulara verilebilecek cevapları oldukça kapsamlı bir anlatımla ve örneklerle aktarıyor. Maddenin özü, evrenin varoluşu..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitapta: Tunus'ta, yönetici ve soylu bir ailede doğan, aile çevresinde kazandığı birikimi yetişkinlik dönemlerine taşıyan, insan topluluklarının geçmişte yaptığı ve gelecekte yapacağı işleri araştırmasıyla bilinen Müslüman bir bilim adamı olan İbni Haldun'un, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor."Müslüman Bilim Adamları"nda ..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMATarih öncesi savaşlarda toplar ve barut kullanılırken, ilk zırhlı araç 1485'te tasarlandı. Bu eski fikirlerin nasıl günümüzün çok özellikli ve süper güçlü silahlarına dönüştüğünü öğren... * Tarihte kuşatma silahlarının nasıl çalıştığını anla. * Amerikan İç Savaşı'ndan itibaren kullanılan büyük silahları gör.  * 20. yy. tank tasarımlarını karşılaştır.  * Bir teknoloji harikası olan M1A1 Abrams'ın içine bak. ..

12,50TL 10,62TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA• Doğadaki hayvanlar ve bitkiler hakkında ilginç haberler okuyun.• Canlılar arasındaki benzerlikleri keşfedin.• Bitkiler ve hayvanlar üzerinde çalışan bilim insanları hakkında bilgi edinin.• Canlıların özelliklerini inceleyin ve deneyler yapın...

15,00TL 12,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABeynimizin duyguları nasıl kurguladığına dair bütün bildiklerimizi yerle bir eden devrim niteliğinde yepyeni bir keşif!Duygular neden kendiliğinden oluyormuş gibi hissettirir? Mantık hep söylenegeldiği gibi duyguları gerçekten de kontrol eder mi? Duygular hastalıkları nasıl etkiler? Çocuklarınızı duygusal açıdan nasıl daha zeki hale getirebilirsiniz? Beynimizin Parmak İzleri tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap vererek bu konuda yapılan en son araştırmaları; zihni, beyni ve duyguyu ko..

38,00TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMABesinler vücudun yakıtıdır; peki ama sen o lezzetli yemekleri çiğnediğin andan itibaren neler oluyor? Çöp adam, donemeçli bağırsakların ve yaşamsal organların tarafından harika bir şekilde yürütülen upuzuuuuuun sindirim işlemini anlatıyor. • Mideni ve onun asitlerden oluşan ordusunu, * Karaciğerindeki kimyasal santrali, • Bedenini toksinlerden  temizleyen çalışkan böbreklerini tanı. Bu kitapla; bağırsaklarının neden metrelerce uzun olduğunu, doğru maddelerin kana nasıl karıştığı..

12,50TL 10,62TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMARuh diye bir şey var mı yoksa tüm duygu ve düşüncelerimiz biyokimyasal süreçlerin eseri mi? İlkçağ filozoflarına göre duygu ve düşünceler vücutla birlikte yok olmuyordu; “ruh” aracılığıyla vücuttan ayrılıp havaya karışıyor, sonra da solunum yoluyla yeni bireylerin vücuduna girerek, onların duygu ve düşüncelerini oluşturuyordu. Ruh kavramı ortaçağda tektanrıcı dinlerin öğretileri içerisinde geçerliliğini korudu. İnsanın dış dünyayı nasıl algıladığını araştıran Rönesans bilginleri sinir s..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAGökyüzümüzdeki bu zarif ziyaretçiler neyin nesidir? An itibariyle biliyoruz ki, onlar hem hayatı hem de ölümü getirmiş; bize kendi kökenlerimizi öğretmişlerdir... Kuyrukluyıldız, uzayı bir baştan diğerine kat eden bir yıldızın nefes kesen bir yolculuğuyla başlar. Pulitzer ödülüne layık görülen astronom Carl Sagan ve yazar Ann Druyan bu kitapta, egzotik mit ve işaretlerle bezeli kuyrukluyıldızların kökenini, doğasını ve geleceğini araştırmak üzere keşfe çıkıyorlar.Yazarlar kuyrukluyıldızl..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo