Popüler Bilim

Popüler Bilim

Bu kategoride Popüler Bilim ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%26

ACIKLAMA“Bilim yazarlığının zirvesi.”-Bill Gates“Etkisi bulaşıcı.”-New York Times2017 Wellcome Kitap Ödülü Finalisti“Yılın En İyi Kitabı” Seçkilerinde New York Times, Guardian, Popular Science, Times, Economist, Buzzfeed, Kirkus“Hayvanlar evrimin kreması olabilir ama asıl pasta bakterilerdir.”-Andrew Knollİçinizde trilyonlar yaşıyor. Koskoca bir dünya, capcanlı bir kolonisiniz aslında. Sadece bağırsağınızdaki bakterilerin sayısı, galaksimizdeki yıldızların sayısından fazla. Yüzlerce yıl adlarını..

32,00TL 23,81TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMANeden bazı profesyonel sporcular çok genç yaşta kalp krizinden ölürken, bazı insanlar sigara ve içkiyi hiç kesmeden doksanlı yaşları görebiliyorlar?Benzer şekilde beslenmelerine rağmen bir kişinin kilo alıp diğerinin almamasının sırrı nedir?Dr. Serdar Savaş; Genombilim, kişiye özel ve koruyucu tıp alanlarında sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli ve tanınan bilim insanları arasında. Bu kitabında Hacettepe’deki GENAR Enstitüsü’nde uzun ar-ge çalışmaları sonucu geliştirdiği ve AB tara..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADünyaya nasıl geldik? Neden buradayız? Bir amacımız var mı? Gerçeklik nedir? İnsanın doğası nedir? Madde nedir? İnsan yaşamında kültür ne kadar etkilidir? Tanrı nedir? Aşk nedir? Bilim bize anlamak istediklerimizin ne kadarını sunabilir? Dünya dışında bir yaşam var mı?Potter, elinizdeki bu harika kitabında, insanın varoluşundan bu yana üzerine kafa yorduğu büyük sorulara verilebilecek cevapları oldukça kapsamlı bir anlatımla ve örneklerle aktarıyor. Maddenin özü, evrenin varoluşu..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitapta: Tunus'ta, yönetici ve soylu bir ailede doğan, aile çevresinde kazandığı birikimi yetişkinlik dönemlerine taşıyan, insan topluluklarının geçmişte yaptığı ve gelecekte yapacağı işleri araştırmasıyla bilinen Müslüman bir bilim adamı olan İbni Haldun'un, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor."Müslüman Bilim Adamları"nda ..

14,72TL 13,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMATarih öncesi savaşlarda toplar ve barut kullanılırken, ilk zırhlı araç 1485'te tasarlandı. Bu eski fikirlerin nasıl günümüzün çok özellikli ve süper güçlü silahlarına dönüştüğünü öğren... * Tarihte kuşatma silahlarının nasıl çalıştığını anla. * Amerikan İç Savaşı'ndan itibaren kullanılan büyük silahları gör.  * 20. yy. tank tasarımlarını karşılaştır.  * Bir teknoloji harikası olan M1A1 Abrams'ın içine bak. ..

11,57TL 9,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA• Doğadaki hayvanlar ve bitkiler hakkında ilginç haberler okuyun.• Canlılar arasındaki benzerlikleri keşfedin.• Bitkiler ve hayvanlar üzerinde çalışan bilim insanları hakkında bilgi edinin.• Canlıların özelliklerini inceleyin ve deneyler yapın...

13,89TL 11,81TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABeynimizin duyguları nasıl kurguladığına dair bütün bildiklerimizi yerle bir eden devrim niteliğinde yepyeni bir keşif!Duygular neden kendiliğinden oluyormuş gibi hissettirir? Mantık hep söylenegeldiği gibi duyguları gerçekten de kontrol eder mi? Duygular hastalıkları nasıl etkiler? Çocuklarınızı duygusal açıdan nasıl daha zeki hale getirebilirsiniz? Beynimizin Parmak İzleri tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap vererek bu konuda yapılan en son araştırmaları; zihni, beyni ve duyguyu ko..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMABesinler vücudun yakıtıdır; peki ama sen o lezzetli yemekleri çiğnediğin andan itibaren neler oluyor? Çöp adam, donemeçli bağırsakların ve yaşamsal organların tarafından harika bir şekilde yürütülen upuzuuuuuun sindirim işlemini anlatıyor. • Mideni ve onun asitlerden oluşan ordusunu, * Karaciğerindeki kimyasal santrali, • Bedenini toksinlerden  temizleyen çalışkan böbreklerini tanı. Bu kitapla; bağırsaklarının neden metrelerce uzun olduğunu, doğru maddelerin kana nasıl karıştığı..

11,57TL 9,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMARuh diye bir şey var mı yoksa tüm duygu ve düşüncelerimiz biyokimyasal süreçlerin eseri mi? İlkçağ filozoflarına göre duygu ve düşünceler vücutla birlikte yok olmuyordu; “ruh” aracılığıyla vücuttan ayrılıp havaya karışıyor, sonra da solunum yoluyla yeni bireylerin vücuduna girerek, onların duygu ve düşüncelerini oluşturuyordu. Ruh kavramı ortaçağda tektanrıcı dinlerin öğretileri içerisinde geçerliliğini korudu. İnsanın dış dünyayı nasıl algıladığını araştıran Rönesans bilginleri sinir s..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAGökyüzümüzdeki bu zarif ziyaretçiler neyin nesidir? An itibariyle biliyoruz ki, onlar hem hayatı hem de ölümü getirmiş; bize kendi kökenlerimizi öğretmişlerdir... Kuyrukluyıldız, uzayı bir baştan diğerine kat eden bir yıldızın nefes kesen bir yolculuğuyla başlar. Pulitzer ödülüne layık görülen astronom Carl Sagan ve yazar Ann Druyan bu kitapta, egzotik mit ve işaretlerle bezeli kuyrukluyıldızların kökenini, doğasını ve geleceğini araştırmak üzere keşfe çıkıyorlar.Yazarlar kuyrukluyıldızl..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%0

ACIKLAMABilgisayarlarımızı her gün kullanarak şaşılacak işler yaparız. Dünyanın en büyük saman yığınından, milyarlarca sayfalık çevrimiçi içerikten, işimize yarayan iğneleri bulup çıkarırız. Çevrimiçi alışveriş yapar, sosyal medyada paylaşımlarda bulunur ya da alışveriş yaparız. Peki, bilgisayarlarımız bütün bu görevleri nasıl böyle kolaylıkla yerine getirebiliyor? Geleceği Değiştiren Dokuz Algoritma bu soruyu ve yapay zekâdan Google PageRank'a, veri sıkıştırma algoritmalarından hata düzeltme al..

17,13TL 17,06TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAİnsanlar büyüteçlerden önce ne kullanıyordu?  Tabii ki su dolu kaplar!Sonra mikroskop ve teleskoplar seldi. Yıldızlardan hücrelere kadar her şeui ve hatta hiç görünmeyen şeyleri bile görmemizi sağlayan buluş ve aygıtların izini sür.  Thomas Edison'un, "doğru" olanı bulana kadar nasıl 5000 farklı ampul tasarımı denediğini, • Kameranın, hayatına nasıl (duvarında delik olan) bir karanlık oda olarak başladığını, • Sinemaseverlerin Cineramayı çok heyecanlı • Manyetik Rezonans Görüntüleme Si..

11,57TL 9,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAGlobal Konum Belirleme Sistemi (GPS) 20’nci yüzyılın, yaşantımızın her alanına girmiş en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olarak düşünülebilir. Uydu sistemlerinin bilimsel, navigasyon ve askeri amaçlı kullanımlara getirdiği sınırsız olanaklar ve büyük ekonomik getirisi teknolojik olarak gelişmiş diğer ülkeleri de kendi uydu sistemlerini kurmaya yöneltmiştir. Bu bağlamda Rusya GLONASS, Avrupa Birliği (AB) Galileo, Çin Beidou/Compass, Hindistan GAGAN ve Japonya ise QZSS uydu programı..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇok satanlar listesine giren kitapların ve canlı öykülerin yazarı, fizik profesörü James Kakalios, gündelik hayatımızın işlemeye devam etmesini sağlayan cep telefonlarımız, dijital “bulutlar”, röntgen cihazları, kahve makineleri ve hibrid arabalar gibi temel nesnelerin arkasındaki akıl almaz bilimi açıklıyor.Modern dünyamızı bu kadar pratik hâle getiren fizik çoğumuz için gizemli bir dünyadır. Hareket sensörleri, dokunmatik ekranlar, ekmek kızartma makinelerinin arkasındaki basit fizik i..

24,07TL 21,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%0

ACIKLAMASatürn'ün halkaları nelerden oluşur? Balıklar suyun altında nasıl nefes alır? Helikopterlerin kuyruğunda neden pervane var? Neden gıdıklanırım?.. Nedenler Ansiklopedisi birbirinden güzel resimleri ve kolay anlaşılır açıklamaları ile farklı konularda merak uyandıran pek çok soruya cevap veriyor...

22,22TL 22,13TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAAleksandr Kondratov ilginç eserinde su-altı arkeolojisi başta olmak üzere etnografya, dilbilim, jeoloji ve diğer bilimlerin bakış açılarından da yararlanarak insanlığın gezegenimizdeki macerasıyla doğrudan ilişkili sorulara yöneliyor. Bu çok yönlü yaklaşımla Easter Adası kültüründen, Amerikan yerlilerinin kökenine, Polinezyalıların orijinal vatanlarından, Avustralya’nın insan yerleşimine açılmasına, Antik Dravid medeniyetinin yayılışından, efsanevi St. Brendan, Antilia ve Thule adalarına..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMABir düşünsene: Yaptığın (ve düşündüğün!) her şey kafanın içindeki olağanüstü bilgisayar ve vücudunun interneti olan sinir sistemin tarafındanidare ediliyor. Çöp adama katıl ve • Örümceksi sinir hücrelerinin, mesajları beyne nasıl  diye ilettiğini, • Şimşek hızındaki reflekslerinin seni nasıl koruduğunu, • Daha büyük bir beynin seni daha akıllı yapmadığını (bütün meselenin o minicik sinir hücresi bağlantıları olduğunu) Çöp adam; beyninin hangi bölümünün parlak fikirlere sahip olduğu..

11,57TL 9,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

Çığır açan yeni araştırmalara dayanan Beynimiz Neyse Biz Oyuz, insan beyninin bebeklik evresinden yetişkinliğe ve yaşlılık günlerine uzanan biyografisini sunuyor. Ünlü beyin araştırmacısı Dick Swaab bizi potansiyelimizi, sınırlarımızı ve isteklerimizi belirleyen beynimizin kıvrımları arasında heyecan verici bir gezintiye çıkarıyor.   Kendisini beynin yapısı üzerindeki biyolojik kavrayışımızla sınırlandırmayan Swaab, beyinle ilgili tartışmalı konulara da değiniyor ve pek çok konudaki etik s..

54,63TL 49,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÇapkınlık peşindeyseniz gözlük takmayın.Dişlerinizi fırçalayın ve kalp krizi riskini azaltın.Sakız çiğneyin ve hafızanız güçlensin.Uyuyakalın ve kilo verin.Poz verirken sağ yanağınızı gösterin ve daha akıllı görünün.Değerli eşyalarınızı çocuklarınızın odasında saklayın.İshalden mi şikâyetçisiniz? Çikolata yiyin.Ortada oturun ve daha akıllı görünün.En sona kalın ve kazanma şansınız artsın...

17,59TL 15,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMASayısız dahiyane keşif ve mühendislik harikaları dünyayı değiştirdi ve hayatlarımızı iyileştirmemize, tarım yapmamıza, bir şeyler üretmemize, makineleri çalıştırmamıza ve sağlıklı kalmamıza yardım etti. Akıllıca uysulamalar ve araç-sereçler tarih öncesi zamanlarda ortaya çıkmaya başladı ve bu süreç hiç durmadı! Bu kitapla,Güçlü buhar makinesini, "Zihin açıcı" olarak satılan gazlı içeceği (bil bakalım ne?), 1596 yılında ilk sifonlu tuvalet olarak ortaya çıkan ve evlerin kahramanı olan "..

11,57TL 9,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo