Edebiyat

Edebiyat

Bu kategoride Edebiyat ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAKoşullar her ne olursa olsun hayal kurmaktan geri durmayan Neymar hayranı neşeli, yoksul bir çocuk. Geçmişi hatalar silsilesiyle dolu mutsuz, evsiz bir adam. Bu ikilinin yolları bir gün kesişirse neler olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Hayalim Neymar 1 – Evsiz Adam ve NE. Eğlenceli, komik, coşkulu, duygusal ve de sürükleyici.....

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Bu kitaptaki öyküde birkaç arkadaşın, eğlenceli bir tatili nasıl yararlı hale dönüştürdüğüne tanık olacak; nerede, ne zaman ve hangi ortamda olursa olsun sevgi, dayanışma ve yardımlaşmayla iyi güzel ve doğrunun yakalanabileceğini görecek ve onlarla birlikte yaşayacaksınız. (Arka Kapak)..

3,00TL 2,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABüyücüler dünyasında devam eden kargaşa artık Muggle’ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts’taki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu’ndaki okul alışverişi sırasında Draco Malfoy’un bir şeyler çevirdiğini fark eder. Lord Voldemort’un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da Malfoy’un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan H..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Çoşkun titreyerek uyandı. Tepesinde bol yıldızlı gök yüzünü görünce şaşırdı; birden düşte olduğunu sandı... Sonra dalgaların sesini ve dalga sesinden farklı, su uğultusu gibi bir ses duydu. “Bu uğultu nedir?... Tanıyorum bu sesi.“ Başı çok ağrıyordu... Ağzında dayanılmaz bir acılık... Çok da üşüyor... Donuyor adeti, ama yerinden kıpırdayamıyordu... Yattığı yeri elleriyle yokladı; ıslak bir kumlukta olduğunu anladı. “Hayır, düş değil bu... Deniz kıyısında olduğum kesin... Ama neden?... Her yanı, ..

4,00TL 3,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYakalanmamak için bağırarak kaçan Bora, kedinin kuyruğuna bastı. Minnoş öyle bir bağırdı ki, “Eyvah, kedicik ölüyor!“ diye düşündüm, elimde olmadan bir çığlık da ben attım. İşte tam o sırada bütün sesler karıştı ve bir uğultuya dönüştü. (Arka Kapak)..

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Küçük Kurt’un Büyük Maceraları Devam Ediyor! Küçük Kurt’u yine birbirinden zorlu işler bekliyor. Ormana Oyunbozan Kurt ve GSGKS geldi. Yani Gerçekten Sert Genç Kurt Sürüsü! Bu da yetmezmiş gibi Küçük Kurt’un kardeşi Kokulu nefes GSGKS’nin maskotu oldu!!! Peki Küçük Kurt bu kadar problemin üstesinden gelip anne ve babasını gururlandırabilecek mi? (Tanıtım Bülteninden)..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMABu eser, Ahmet Rasim’in çocukluk günlerini, okul hayatını, eski İstanbul’daki çocukların nasıl yetiştirildiğini tüm ayrıntılarıyla anlattığı bir anı kitabıdır. O dönemde çocuklara verilen eğitimin ilkel ve yanlış yönlerinin tüm açıklığıyla sergilendiği kitap, bugünün çocukları için hala ibret vericidir...

4,00TL 3,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

7,50TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Is it a boy a girl?“ asked the woman looking at the newly born child. “A boy?“ said the doctor. “I hate boys.“ shouted the woman. “I Don’t want to see him again.“ Life would not be easy for Dvid. He would have to face the reality of the life as he grew older, and and try to find hapiness. (Arka Kapak)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMASevgili Çocuklar... Dünya Çocuk Edebiyatı’nın usta kalemi Jules Verne’in Parıltı Yayıncılık’tan çıkan son kitabı “Balonla Beş Hafta“ ile karşınızdayız. Yazar, bu kitabında bizleri, Afrika’nın balta girmemiş ormanlarına götürüyor. Doktor Samuel Ferguson; sadık yardımcısı Joe ve yakın dostu Dick Kennedy ile beraber, daha önce hiçbir kaşifin ulaşamadığı Afrika’nın ücra topraklarını keşif için, bir balonla yola çıkıyor. Bu yolculuğundan sizleri de Doktor ferguson’la beraber büyük bir macer..

5,90TL 5,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAnam eşikte, bahçede gül biçiyor babam beşikte, sazına söz diziyo. Ben, yüz beş yaşında bir delikanlı anam, bir şamar attı yanağıma “Git“ dedi, “babanın beşiğini salla..“ (Arka Kapak)..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Ben bir dedektifim, aktris değil... Ancak karşıma öyle bir fırsat çıktı ki, hem araştırıyorum hem de bir filmde oynuyorum! River Heights’a gelen film yapımcısı, bu şehrin tarihindeki ünlü soygunu konu alan bir film çekmek istiyor. Üstelik de benim, soyguncu Rackham çetesi üyelerinin kız kardeşi olan Esther rolünü çok iyi oynayacağım görüşünde! Ben de neden denemeyeyim diye düşündüm... Ancak kameralar çalışmaya başlar başlamaz sorunlar çıkmaya başladı. Gıda zehirlenmesi, jeneratörlerin bozulması..

2,40TL 2,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Beril ve Seza’nın masmavi düşleri vardı. Güneşi yakalayacaklardı. Böylece tüm istekleri yerine gelecekti. Ama bir gün bu güneş gibi parlak düşleri büyük bir sırla yer değiştirdi. Çocuk edebiyatımıza değişik renkler katan “Çocukların Sırrı“, çocukların sorumluluk duygusunu vurguluyor. “Ulviye Alpay“’ın “Çocukların Sırrı“ kitabı bir çocuk romanı. Yazarın “Babam Sınıfta Kaldı“, “Şirin Kız Yurdunu Geziyor“, “Harflerle Dans“, öykü kitaplarının birkaçı. “Gökçe Akgül“’ün resimleriyle “Çocukların Sırrı..

5,50TL 4,95TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMANat’in Yeni Yuvası Büyük bahçe kapısının önünde bir otobüs durdu. İçinden zayıf, çelimsiz, üstü başı yırtık pırtık on, on iki yaşlarında bir çocuk indi. Yağmur yağıyordu. Bahçe kapısının önündeki adama doğru yürüyerek, “Afedersiniz efendim. Bhear Bahçesi burası mı?“ dedi. Kapının önünde duran adam, “Seni buraya kim yolladı?“ Çocuk, “Bay Laurence. Ondan hanımefendiye de bir mektup getirdim.“ Adam, çok yumuşak bir sesle; “Güzel. Eve git. Mektubu kendisine ver. O seninle ilgilenir, oğlum...

6,00TL 5,11TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAKlasik, kelime anlamı olarak “Üzerinden çok zaman geçtiği hâlde değerini yitirmeyen, türünde örnek olarak görülen eser.“ demektir. Bizler de Damla Yayınevi olarak dünya edebiyatının eskimeyen romanlarından oluşan diziyi siz okurlarımız için hazırladık. Romanlar sade, akıcı bir Türkçe ile dilimize kazandırıldı. Hepinize iyi okumalar... Balonla Beş Hafta Ay’a Seyahat Dünya’nın Merkezine Seyahat 80 Günde Dünya Turu Denizler Altında 20.000 Fersah Moby Dick Güliver’in Gezileri Sefille..

75,00TL 63,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Göldeki yüzme dersi sırasında yüzme öğretmeni Karlos birden suyun altında kayboluverir. Tabii ki Prenses Lilliperi de onu kurtarmak için arkasından suya atlar. Karlos’u ararken tam gücünün tükendiğini hissettiği anda karşısına bir denizkızı çıkar. Lilliperi ona başlarından geçenleri anlatınca denizkızı Karlos’u bulması için Lilliperi’ye yardım edeceğine söz verir. Lilliperi’nin bacaklarını muhteşem bir kuyruğa dönüştürür ve ikisi birlikte Göl Kraliçesi’nin sarayına doğru yüzerler. Kraliçe onlar..

19,00TL 17,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İnternette sörf yaparken nelere ve kimlere rastlayacağınızı bilemezsiniz. Sürprizlerle doludur bu dünya. Kerem (yalıçapkını) böyle bir yolculukta Işınsu (çobanaldatan) ile tanışır. Benzer tutkulara sahip bu iki genç insan, günün birinde tesadüfen karşılaşırlar. İkisi de bilinme sevdalıdır eve araştırma tutkunudur. Bu onların birbirilerine tutku duyumlarını da sağlar. Ama bu tutkular onları derin denizlerde dolaşan bir denizaltıya götürecektir. Denizaltıda dünyayı mahvedecek korkunç planlar yapı..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Rıfkı Bey emin değildi. Az duyulur bir sesle “Haa?“ dedi. Ama anlaşılan sorumluluk almak istemiyordu. Abim kararlıydı. Rıfkı Beye hangi balık taze, nasıl anlaşılır ille de öğretecekti. Kese kağıdından başka bir balık daha çıkardı. Sonra bir başkasını, bir başkasını... Diğeri yeterince cesaret kazanmış olacak ki, o da elini kese kağıdına sokup aynı işlemi tekrarlamaya başladı. Abimin, “Baktıklarımızı üste koyalım da karışmasın!“ dediğini duyduktan sonra çaresizliğini anlamıştım. (Arka Kapak)..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAO sapanı sen yapmamıştın. Tam beş bilye vermiştin onun için. Arkadaşın önce nazlanmıştı. “Taş bilyeyi de isterim,“ demişti. Sonunda anlaştınız. Taş bilyeyi verip sapanı aldın. Bu, ilk sapanındı senin. İlk silahındı. Kasabada olsaydın, onu kullanamazdın. Her taraf ev doluydu. Sokaklarda insanlar olurdu mutlaka. Bir gören olsa kızardı sana. Annene, babana haber verirlerdi hemen. Ama köy öyle mi ya? Büyük bahçeler, tarlalar vardı “gel“ diyen. Kuşlar vardı sayısız. (Kitabın İçinden)..

6,00TL 5,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Dünyanın en zevkli ve yararlı spor dallarında biri olan planörcülük, yurdumuzda 1931 yılında başladı. Türk Hava Kurumu’nun sivil havacılık okulu, Türkkuşu’nun 3 Mayıs 1953’te açılışından sonra da öbür hava sporlarıyla birlikte örgütlü biçimde ele alındı. Bu romanda, Türkkuşu’nun açılışından önceki yıllarda, kuşlar gibi uçmak için çırpınan Türk gençlerinin, planörcülük dalındaki ilginç serüvenini okuyacaksınız. (Arka Kapak)..

7,50TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo