Edebiyat

Edebiyat

Bu kategoride Edebiyat ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAKoşullar her ne olursa olsun hayal kurmaktan geri durmayan Neymar hayranı neşeli, yoksul bir çocuk. Geçmişi hatalar silsilesiyle dolu mutsuz, evsiz bir adam. Bu ikilinin yolları bir gün kesişirse neler olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Hayalim Neymar 1 – Evsiz Adam ve NE. Eğlenceli, komik, coşkulu, duygusal ve de sürükleyici.....

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMASevgili Çocuklar... Dünya Çocuk Edebiyatı’nın usta kalemi Jules Verne’in Parıltı Yayıncılık’tan çıkan son kitabı “Balonla Beş Hafta“ ile karşınızdayız. Yazar, bu kitabında bizleri, Afrika’nın balta girmemiş ormanlarına götürüyor. Doktor Samuel Ferguson; sadık yardımcısı Joe ve yakın dostu Dick Kennedy ile beraber, daha önce hiçbir kaşifin ulaşamadığı Afrika’nın ücra topraklarını keşif için, bir balonla yola çıkıyor. Bu yolculuğundan sizleri de Doktor ferguson’la beraber büyük bir macer..

5,90TL 5,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAnam eşikte, bahçede gül biçiyor babam beşikte, sazına söz diziyo. Ben, yüz beş yaşında bir delikanlı anam, bir şamar attı yanağıma “Git“ dedi, “babanın beşiğini salla..“ (Arka Kapak)..

15,74TL 14,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Beril ve Seza’nın masmavi düşleri vardı. Güneşi yakalayacaklardı. Böylece tüm istekleri yerine gelecekti. Ama bir gün bu güneş gibi parlak düşleri büyük bir sırla yer değiştirdi. Çocuk edebiyatımıza değişik renkler katan “Çocukların Sırrı“, çocukların sorumluluk duygusunu vurguluyor. “Ulviye Alpay“’ın “Çocukların Sırrı“ kitabı bir çocuk romanı. Yazarın “Babam Sınıfta Kaldı“, “Şirin Kız Yurdunu Geziyor“, “Harflerle Dans“, öykü kitaplarının birkaçı. “Gökçe Akgül“’ün resimleriyle “Çocukların Sırrı..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMANat’in Yeni Yuvası Büyük bahçe kapısının önünde bir otobüs durdu. İçinden zayıf, çelimsiz, üstü başı yırtık pırtık on, on iki yaşlarında bir çocuk indi. Yağmur yağıyordu. Bahçe kapısının önündeki adama doğru yürüyerek, “Afedersiniz efendim. Bhear Bahçesi burası mı?“ dedi. Kapının önünde duran adam, “Seni buraya kim yolladı?“ Çocuk, “Bay Laurence. Ondan hanımefendiye de bir mektup getirdim.“ Adam, çok yumuşak bir sesle; “Güzel. Eve git. Mektubu kendisine ver. O seninle ilgilenir, oğlum...

5,56TL 4,73TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAKlasik, kelime anlamı olarak “Üzerinden çok zaman geçtiği hâlde değerini yitirmeyen, türünde örnek olarak görülen eser.“ demektir. Bizler de Damla Yayınevi olarak dünya edebiyatının eskimeyen romanlarından oluşan diziyi siz okurlarımız için hazırladık. Romanlar sade, akıcı bir Türkçe ile dilimize kazandırıldı. Hepinize iyi okumalar... Balonla Beş Hafta Ay’a Seyahat Dünya’nın Merkezine Seyahat 80 Günde Dünya Turu Denizler Altında 20.000 Fersah Moby Dick Güliver’in Gezileri Sefille..

69,44TL 59,02TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Seçkin’in öğretmeni bütün sınıftan tatilde gelecekle ilgili bir öykü yazmalarını ister. Seçkin ne yazacağını düşünürken bir gece düşünde uzaya gittiğinin görür. Orada Günışığı, Günışığı’nın ailesi ve arkadaşlarıyla tanışır. ... (Arka Kapak’tan)..

7,00TL 6,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Oyuncak Ülkesine Harika Bir Yolculuk Dizinin Diğer Kitapları 1. Tombiş Oyuncak Ülkesinde 2. Yaşasın Tombiş 3. Tombiş İle Arabası 4. Tombiş Tekrar Geliyor 5. Tombiş Ve Noel Baba 6. Tombiş Okulda 7. Tombiş Deniz Kıyısında 8. Tombiş’in Başı Dertte 9. Tombiş Ve Sihirli Silgi 10. Tombiş Ve Şeker Ayı (Tanıtım Yazısından)..

4,00TL 3,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Göldeki yüzme dersi sırasında yüzme öğretmeni Karlos birden suyun altında kayboluverir. Tabii ki Prenses Lilliperi de onu kurtarmak için arkasından suya atlar. Karlos’u ararken tam gücünün tükendiğini hissettiği anda karşısına bir denizkızı çıkar. Lilliperi ona başlarından geçenleri anlatınca denizkızı Karlos’u bulması için Lilliperi’ye yardım edeceğine söz verir. Lilliperi’nin bacaklarını muhteşem bir kuyruğa dönüştürür ve ikisi birlikte Göl Kraliçesi’nin sarayına doğru yüzerler. Kraliçe onlar..

17,59TL 15,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Dünyanın en zevkli ve yararlı spor dallarında biri olan planörcülük, yurdumuzda 1931 yılında başladı. Türk Hava Kurumu’nun sivil havacılık okulu, Türkkuşu’nun 3 Mayıs 1953’te açılışından sonra da öbür hava sporlarıyla birlikte örgütlü biçimde ele alındı. Bu romanda, Türkkuşu’nun açılışından önceki yıllarda, kuşlar gibi uçmak için çırpınan Türk gençlerinin, planörcülük dalındaki ilginç serüvenini okuyacaksınız. (Arka Kapak)..

6,94TL 6,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATom Sawyer, dünyanın en ünlü çocuk klasiklerinden. Mark Twain’in bu eserini Bilgi Yayınevi Engin Uç’un çizgileriyle siz sevgili çocuklar için hazırladı. Akıllı, cesur, iyi ve haylaz Tom’un öyküsünü çok beğenerek okuyacaksınız. (Tanıtım Yazısı’ndan)..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Beş erkek kardeşin en küçüğüydüm. On dört yaşıma geldiğimde babam beni koleje gönderdi. Kolejde üç yıl okudum. Üç yıl sonra, okul masraflarını karşılayamadığı için babam beni kolejden almak sorunda kaldı. Doktor Bates’in yanına çırak olarak girdim. Matematik ve denizcilikle ilgilenmeye başladım. Açık denizlere çıkmak, dünyayı tanımak ve çok para kazanmak istiyordum. (Kitabın İçinden)..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Dünyanın en güzel masallarından oluşan bir dizidir. Her kitabın sonunda masallarla ilgili etkinlikler vardır. Bu etkinlikler çocuğun okuma ve anlama becerisini geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Edebiyatı Bölümünün yaptığı ineclemede bu dizi Cumhuriyet tarihinin en güzel çocuk kitapları olarak seçilmiştir. (Tanıtım Bülteninden)..

6,50TL 5,85TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Okulumuz kız-erkek karışıktı. Ekimin ilk günlerinde okulumuz açılınca yeni bir istekle koşmuş, bize gösterilen sınıfa yerleşmiştik. Alacağımız kitapları bildirmedikeri için ellerimiz ve çantalarımız boştu. (Kitabın İçinden)..

3,24TL 2,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Nuran Turan, usta bir çocuk hikayecisidir. Ne yazacağını, kimlere neyi anlatacağını iyi bildiği için hikayeleri çok sevilmiş, çok okunmuştur. Hani derler ya, ağzından bal damlıyor, işte onun gibi, tatlı ve yalın anlatımıyla hikayeleri hem öğretici hem eğlendiricidir... (Arka Kapak’tan)..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Zengin ve havalı Chloë ile popüler olma hayalleri kuran Sinead’ın ortak bir noktaları olacağı kimin aklına gelirdi? Jasmin’in, o pırıl pırıl gülümsemesinin ardında bir dolu sorunla boğuştuğuna kim inanırdı? Yakışıklı Nick’in büyük sırrı neydi? Peki ya bilgisayarlarla, insanlarla olduğundan çok daha kolay iletişim kuran Sanjay’a ne demeli? Hayatlarının en zor dönemlerinden birini yaşarken bir yandan da büyük değişimlerle baş etmeye çalışan, çok farklı karakterlere sahip bu beş genç, kaderin c..

9,72TL 8,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir uzaylının Eulenburg’da ne işi var? Babs ile Roki’nin illet edilmez bir öğretmenleri var. Geçici olarak derslere giren Bay Tunker, bizimkilerin feci sinirine dokunuyor. Günün birinde Babs, Bay Tunker’in bir uzay canavarına dönüşüşüne tanık oluyor. Ve Küçük Kafadarlar bir samanlıkta şimşekler saçan bir uzay gemisini keşfediyorlar. (Arka Kapak’tan)..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Will Scarlet, “Beni bırakın ve kaçın“ dedi. “Niye kendinizi kurtarmıyorsunuz? Eğer bana yardım ederseniz, asla ormana varamazsınız.“ “Adamlarımı eski bir elbise gibi fırlatıp atamam,“ dedi Robin Hood. “Şerif, seni yakalayamaz.“ hepsi duysunlar diye durdu. “Lee’deki Sir Richard’ın şatosundan uzakta değiliz. Onu hatırlıyor musunuz? William Linby’ye parasını ödeyemediği zaman ona yardım etmiştim. Şimdi bize yardım edebilir. Eğer şatoya kadar gidebilirsek, bizi içeri alabilir.“ Açık araziden geçti..

1,85TL 1,57TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Jeremy James endişeliydi. Saçlarını seviyordu. Saçları onun ayrılmaz bir parçasıydı sanki. Saçları olmasa kel olurdu. Kel olmak da istemiyordu. Jeremy James’in yalnız saçlarını değil, üç tekerlekli bisikletini, Üçüncü Dünya’yı ve de Richard’ın sigara tiryakisi babaannesini kurtarması gerekiyor. Ayrıca bodrumda kötü, bitpazarında iyi, Timothy’nin ellerindeyse tehlikeli bir şey buluyor. (Tanıtım Bülteninden)..

14,50TL 13,05TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Şimdi nerededir, kiminledir? Bilmiyorum... Büyülü, toz pembe bir düş gibi anımsıyorum her şeyi; çocuksu duyguların yüreğimizde köpüklü sular gibi akıp durduğu o günleri. Üçüncü sınıfı bitirdiğim yazdı. Babam, fabrikadan yıllık alıp yıkık dökük evimizi yeniden yapmaya koyulmuştu. Eski duvarları yıkıp yerine yenisini örecekti. Çocukluğundan beri çeşitli işlerde çalıştığını, dokuma fabrikasına sonradan girdiğini söylerdi babam. Elinden her iş geliyordu. Önce, derenin kenarından toprak kazıp elekt..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo