Edebiyat

Edebiyat

Bu kategoride Edebiyat ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAKoşullar her ne olursa olsun hayal kurmaktan geri durmayan Neymar hayranı neşeli, yoksul bir çocuk. Geçmişi hatalar silsilesiyle dolu mutsuz, evsiz bir adam. Bu ikilinin yolları bir gün kesişirse neler olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Hayalim Neymar 1 – Evsiz Adam ve NE. Eğlenceli, komik, coşkulu, duygusal ve de sürükleyici.....

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASize sevgisini, ilgisini, dostluğunu sunan büyülü bir kavak ağacınız var... Dalları paha biçilmez incilerle dolu, uzak gezegenlerde yaşayan canlıların bile dikkatini çeken bir ağaç bu... Günün birinde, uzaydan gelen bir dosta İncili Kavak’ınızı göstermek istediğinizde, tüm incilerin çalınmış olduğunu görseniz ne yapardınız? Ya kaderinize razı olup susar, ya da sorunu çözmek için var gücünüzle çabalardınız... Ve yine dilediğinizi yapacaksınız. ..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Süpürgeye binmek kolay iş değildir. Mildred Hubble, Bayan Cackle’ın Cadılar Okulu’nda öğrenciydi. Onun her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmakta üstüne yoktu. Süpürgeyi bile bir yere çarpmadan uçuramıyor; yaptığı büyüler hep yanlış oluyordu. Bu kitapta, Cadılar Okulu’nun en beceriksiz cadısı Mildred Hubble’ın serüvenlerini ilgiyle okuyacaksınız. (Arka Kapak)..

7,50TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Anadoluyu karış karış gezdik. Arşivleri tane tane inceledik. Türkistan’ın ak sakallı dedelerinden, ak pürçeli ninelerinden dinlediklerimizi derledik. İnci mercan misali dizdik, ilmik ilmik işledik. Lafı bal eyledik, sizlere de anlatalım dedik. Özbek-Tatar Efsaneleri Başkurt-Karakalpak-Kırgız Efsaneleri İdil Ural Altay Efsaneleri Gagavuz, Azeri, Kazak Efsaneleri Balkan, Kıbrıs Türkleri Efsaneleri Anadolu Efsaneleri Bitki-Hayvan Efsaneleri Dağ-Kaya Efsaneleri Akarsu-Göl Efsaneleri Sevg..

46,30TL 39,35TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

Kıztaşında dörtyol ağzından sofulara doğru inin. Biraz yürüyüp mezarlığı geçin. Biraz daha gidilince sağda suyu sürekli akan bir çeşme görülür. O semtte yaşayan insanları, bunca zamandır susuz bırakmamanın gururundan olsa gerek çeşmenin başı dimdik durur. Çeşmenin hemen karşısında epeyce uzun bir sokak görülür. Bu sokak Nurettin Dergahlarının birisi ile son bulur. (Kitabın İçinden)..

5,09TL 4,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

Hamza Kaptan Seksen yaşını aşmıştı. Acılı ve yatalak bir adamdı. Gelini Seher onu deniz kıyısına getirdi. O, orada bir süre sigarasını sarar, titreyen elleriyle çakmağını çakar ve dakikalarca denizi seyrederdi. Beykoz’dan daha ötede, küçük bir koyda iki odalı bir kulübeleri vardı. Bazen karayel denizi o kadar azdırır ki denizin sularına kapılacağını düşünürlerdi. Fakat deniz bu eski aile yuvasını alıp götürmezdi. Bazen taşlarda patlayan dalgalar, kulübenin pencere aralıklarından içeriye girerle..

5,56TL 4,73TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çok değil, bundan yaklaşık dört yüz yıl önce... Çok yetenekli bir insan yaşadı İngiltere’de. Shakespeare olarak anılırdı bu kişi, ki Şekspir diye okunurdu adı. Yüzyıllar boyunca etkiledi dünya sanatını... Onun oyunları dilden dile çevrildi, sahnelendi dört bir yanda. Yüzlerce, binlerce kitap yazıldı her bir oyunu hakkında. Ne mutlu ki artık çocuklar da okuyacak bu ölümsüz eserleri. Küçük yaşta öğrenecekler nasıl olurmuş bir edebiyat şaheseri... (Tanıtım Bülteninden)..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAArkadaş Yayınevi, çocuk kitaplarındaki birikimini yeni “Arkadaş Çocuk“ dizisiyle tüm çocuklara sunmaktan gurur duyuyor. Yerli ve yabancı, seçme klasik ve modern eserlerden oluşuyor bu dizi. Hem edebiyatın ölmez eserleri günümüz Türkçesiyle duru bir dille yeniden uyarlanıyor hem de modern eserlerden örnekler bulunuyor. Tür sınırı yok. Hem roman var hem öykü, hem söylenceler hem fıkralar, hem resimli bulmacalar var hem de halk hikayeleri. Sizlere bu dizinin ilk üç kitabından, edebiyatın öl..

6,39TL 5,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

Mary Lennox, çok çirkin bir kızdı. Sıska, sapsarı yüzlü, seyrek sarı saçlı biriydi. Yüzü hiç gülmezdi. Yüzünün sarılığını Hindistan’da doğmuş olmasına borçlu idi. Sağlığı da hiç yerinde değildi. Mary’nin bebekliği hep hastalıklarla geçmişti. Babası çok meşgul bir adamdı. Annesi de çok güzel bir kadındı. İkisi de bu çirkin kızla hiç ilgilenmezlerdi. Annesi zevke ve eğlenceye düşkündü. Çocuklardan da nefret ederdi. Kızını da oralarda bir “ayah“a (dadıya) emanet etmişti. Ve bir daha da onunla hiç ..

5,09TL 4,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Tom!“ Cevap yok. “Tom!“ Cevap yok. “Bu çocuk nereye gitmiş olabilir? Haydi, Tom, gel!“ Yaşlı kadın gözlüğünü burnunun üstüne indirerek çevresine bakındı; sonra başını yukarı kaldırıp aynı şeyi tekrarladı.  ..

8,80TL 7,92TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATom Gates’in “harika“ dünyasına hoş geldiniz! Tom Gates için sıradan bir gün yoktur. Her günü bir harikadır! “Okuluna dört dakikalık yürüme mesafesinde oturmasına rağmen sürekli geç kalan bir 5. sınıf öğrencisinin hayatı ne kadar harika olabilir ki?“ dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için; komik kıyafetleriyle dikkatleri üzerine çeken bir babaya, pizzaya muz katmak gibi dâhiyane fikirleriyle ün salmış bir büyükanneye, Delia adında gıcık bir ablaya, bıyıklarıyla neşe saçan (!) Bayan Kayık..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMary Poppins, merakla dört çocuğu süzmeye devam etti ve kararını verdiğini gösteren uzun ve derin bir nefes alarak: “İşi kabul ediyorum,“ dedi. Bayan Banks daha sonra kocasına bu olayı anlatırken, “Sanki bize büyük bir onur bahşediyormuş gibi bir hâli vardı,“ diyecekti. Bay Banks de ona “Belki de gerçekten öyledir,“ diye karşılık verecekti. Jane ve Michael, Katie Dadı’dan kurtuldukları için çok mutludurlar. Bu dadı, onları ve küçük ikiz kardeşleri Barbara ile John’ı bırakıp gitmiş ve an..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA 3. ve 4. sınıflara yönelik bu UZAY SETİ 5 kitaptan oluşmaktadır. Bu sette sırasıyla «Dünyamız, Ay, gezegenler, Güneş, yıldızlar» konusu işlenmektedir. Çocukların seviyeleri gözetilerek, gök cisimlerinin özellikleri, ay ve güneş tutulmalarının nasıl gerçekleştiği, meteor taşları ve güneş patlamaları… gibi birçok bilgi ASTRONOT ÇOCUK GÖKMEN’in gözlemleriyle anlatılmıştır. Tamamen özgün olan setin anlatımı ve konusu pedagojik ve psikolojik açıdan titiz bir çalışmanın sonucunda şekillenmişt..

6,48TL 5,51TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMACevabınız olumlu veya olumsuz olsun, usta bir masalcının elinden çıkmış masal öğeleri ve mesajlarıyla bezeli bir roman okumak bu soruya vereceğiniz yanıtı her an değiştirebilir... Yüzden fazla eseriyle çocuk ve gençlik edebiyatına adını altın harflerle yazdıran Aytül Akal’dan hayalin korkuyla yüzleştiği sıra dışı bir gençlik romanı: Kırmızı Arabanın Hayaleti Kırmızı Arabanın Hayaleti, Aytül Akal edebiyatının en cesur, en özgün ve en uç kitabı. Masal külliyatını taçlandıran emsalsiz bir..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİyi çeviri, özenli basım, iki ayrı kapak tasarımıylaAntoine de Saint-Exupéry, yaşadığımız bu hayatta neyin gerçekten önemli olduğunu öğreten bilgelik dolu, harika öyküsüyle okuyan herkesin dünyasını değiştirdi. Güzel çiçeğiyle anlaşamayan Küçük Prens, başka birkaç küçük gezegeni dolaştıktan sonra Dünya'ya gelir. Bilge bir yılanla, çölde bitmiş üç taçyapraklı bir çiçekle, sürekli çok yalnızım diyen bir dağla, hepsi birbirine benzeyen güllerle ve sonunda bir tilkiyle konuşur. Bu konuşmalar..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Kardeşim Şapşaliko dört yaşına gelince “Ben de pastadaki mumları söndürmek istiyorum, “ diye tutturdu. Böylece biz de ailecek, bana yapıldığı gibi, ona da ’mutlu yıllar’ şarkısını söylesinler diye doğum günü partisi için eve insan çağırmaya başladık. Kardeşim de canının istediği armağanları istemeye başladı. Homurdansam, annem bana “kıskanç“ diyor.’ Manolito böyle söylüyor. Onun gerçek kıskanç bir çocuk olup olmadığına, bu kitabı okuduktan sonra sizler karar vereceksiniz. Şapşaliko’ya ..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Haylaz mı haylaz... Yaramaz mı yaramaz... İşte Felaket Henry... Yine tadına doyulmaz bir Felaket Henry macerası. Bakalım bu sefer Henry bizi hangi maceralara sürükleyecek? Felaket Henry’nin Donu’nda yepyeni muzurluklar peşindeki Felaket Henry çevresine yine dehşet saçıyor. Neler mi yapıyor?... Okuyup beraber görelim! (Tanıtım Bülteninden)..

10,19TL 9,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çocukluğu katıksız bir sevinç ve yalın bir gerçeklikle resmeden çocukça şiirler! Şair, edebiyat öğretmeni Adil İzci’nin ilk çocuk şiirleri kitabında birbirinden güzel 41 şiir yer alıyor. Uzun yıllar emek verdiği Türk şiirinde özgün bir yer edinen şairin, engin edebiyat birikimi, duru ve zengin Türkçesi’yle derinleşen, doğaya ve yaşama övgü dolu şiirleri, okura etkileyici bir dilsel deneyim sunuyor. Şair, çocukluğa, aile ve iletişime, doğa sevgisi ve korumaya, sevgi ve hoşgörüye ilişkin şiirleri..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo