Piyes

Piyes

Bu kategoride Piyes ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA"Hey, ben arkadaşınız MİKROP! Var mısınız PİSÇİLİK oynamaya? " Dikkat dikkat, oyunda MİKROP var! "Başlar mısınız başlayalım mı? Karagöz'ün tavuğunu kıştlayalım mı!"tekerlemesiyle KOMİK MEMİŞ ve SEYİRCİ ÇOCUK arkadaşlarının başlattıkları bu oyununsevimsiz kahramanı MİKROP'a çok dikkat edin! Gölgeyken canlanan... Canlıyken gölgeye dönüşen BEBERUHİ'nin sattığı mikroplu şekerlerden kim yemek ister? Aşırı tatlı tutkusu yüzünden KARAGÖZ'ün dişi çürümüş! Korkusundan dişçi HACİVAT'a gidemiyor....

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAArzu: Bizler güzel örnek olalım. Fidanlarımızı özenle dikelim. (Parkın dört köşesine fidanları dikerler)Yavuz: Arkadaşlar, parkımız çiçek gibi oldu değil mi?Tahsin: (Önce derin bir nefes alır) Oh! Mis gibi koktu, parkın havası bile değişti.(Hülya heyecanlı bir ses tonu ile)Hülya: Bu parka Çiçekli Park ismini verelim mi?Arzu: Neden çiçekli park diyelim?Hülya: Çünkü her yeri çiçek gibi yaptık da ondan.Yavuz: Eee... Atalarımız ne demiş, bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur...

2,78TL 2,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Bir gölge veya perde oyunu olarak bilinen Karagöz ile Hacivat, Türk kültür mirasının önemli bir parçasıdır. Bu oyunda Çelebi, Beberuhi, Zenne, Tuzsuz Deli, Bekir, Külhanbeyi, Efe, Acem, Büyücü gibi çok sayıda tip olmakla birlikte oyunun başkişileri Karagöz ve Hacivat olduğu için oyuna Karagöz ile Hacivat adı verilmiştir. Osmanlı dönemindeki Ramazan gecelerinin, şenliklerin, kutlamaların özel eğlencesi olan Karagöz ile Hacivat, insanları güldürmüş ve aynı zamanda düşündürmüştür. Son yıllarda oyun..

6,00TL 5,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAKaragöz; bir gölge oyunudur. Deve veya manda derisinden yapılan ve tasvir adı verilen insan, hayvan veya eşya şekillerinin çubuklara takılıp hareket ettirilmesine dayanır. Beyaz bir perdenin arkasında ışığın yansıtılmasıyla tasvirler seyirci tarafından görülür. Onun adını başkahraman olan Karagöz’denalmaktadır.  ..

8,33TL 7,08TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA43 yıllık tiyatrocu olan Pekcan Türkeş, çocuklarımızın ve gençlerimizin tiyatro bilincini geliştirmek ve geleceğin tiyatrocularını ortaya çıkarmak amacıyla “Çizmeli Kedi“ isimli oyunuyla okurlarıyla buluştu...

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Alman Grips Tiyatrosu, yalnızca kendi dünya görüşlerine göre ve kendilerinin topluca oluşturup yazdıkları oyunları oynayan bir çocuk ve gençlik tiyatrosu olarak dünyaca çok ünlüdür. Grips oyunlarında masallara, gerçeküstü konulara, fantastik sahne gösterilerine yer verilmez; bütün oyunlar, yaşamla birebir uyumludur ve çocuğu yaşamın somut gerçeğine hazırlama amacını taşırlar. (Arka Kapak)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Çocukların içten, kirlenmemiş, korunaksız dünyalarından öğreneceğimiz ne çok şey var. Kendi önyargılarımızın, belki de kurtulmamız gereken kuralların, eleştirel bir bakışla yeniden gözden geçirilmesi, sanırım tüm çocuk oyunlarını çalışırken korumamız gereken bir yaklaşım. Sihirli Kitap sahnelenirken, çocukların yaratıcılığını ön plana çıkaracak bir çalışma yöntemi ve yalın bir dekor-kostüm anlayışı seçilmeli. Şimdi Söyle oyunu da çocukların algılayışları küçümsenmeden, bir erişkin oyunu gibi e..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAİçindekiler: Masal Bilmeyen Çocuk Canını Seven İçsin Bir Turist, Bin Turist Doğru Konuşalım Doğrunun Ödülü Dekor: Sokak. Orta planda bir evin dış kapısı, kapının üç basamak merdiveni. (Alis merdivenin alt basamağına oturmuş uyuklamaktadır. Sokaktan yoğurtçu, eskici, yemişçi vb. satıcılar geçer.) Alis: (Ağlar.) Bilmiyorum... Belma: Sus, ağlama canım. Bak, kocaman kızsın. Lafı ağzından cımbızla çekiyoruz. Adam gibi konuş da sana yardımcı olalım. Ceren: Elbette, ikimiz de sana ya..

4,63TL 3,94TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Şahane Lunapark“, savaş bölgesinden kaçarak bir lunaparka ulaşan çocuğun, lunaparkta çalışanlarla birlikte savaşa karşı çıkmasını anlatıyor. Daha önce “Teneke Şövalyeler“ ve “Yaşasın Gökkuşağı“ adlı çocuk oyunları kitaplarını sunduğumuz Ülkü Ayvaz’ın bu yeni kitabını da çok seveceksiniz. Savaşın kötü Barışın bizleri mutlu eden en önemli kurallardan biri olduğunu öğreneceksiniz.(Arka Kapak)..

4,00TL 3,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Tanzimat döneminin en önemli isimlerinden birisi olan Namık Kemal, hemen hemen tüm eserlerinde “vatan“, “hürriyet“, “millet“ kavramlarını esas almıştır. Batılı anlamda ilk tiyatro eserimiz olan Vatan Yahut Silistre, Namık Kemal’in de yazdığı ilk oyundur. Eser, Namık Kemal’in sağlığında Gedikpaşa Tiyatrosu’nda sahnelenmiş hatta gösterimin ardından çıkan bazı olaylar ve İbret gazetesinde yayımlanan bazı makaleler, Namık Kemal ve arkadaşlarının sürgüne gönderilmesine neden olmuştur. Bir tiyatro e..

5,50TL 4,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMATema ve Değerler • Değerlerimiz • Birey ve Toplum • Dün, Bugün, YarınHayatın aynasıdır tiyatro....... Ve bu aynadan gönüllerimize yansıyacak, okullarımızın drama ve tiyatro ihtiyaçlarını karşılayacak ödüllü eserler özenle hazırlanmıştır.Set İçeriği:Yol Geçen Hanı  -Yusuf Asal-Leyleğimi Arıyorum  -Erdal Çakıcıoğlu-753Oyun  -Erdal Çakıcıoğlu-Yabancılaşma  -Sevil İnan Sönmez-Önce İnsan -Erdal Çakıcıoğlu-Sevgi'ydi Adı -Erdal Çakıcıoğlu- Tutsak -Erdal Çakıcıoğlu-Karagöz ile Hacivat ..

18,52TL 15,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Arnavut asıllı Kosovalı yazar Yeton Naziray’ın bu oyununda, iki köy arasındaki köprünün yıkılma ve yeniden inşa edilme öyküsü anlatılıyor. İki köyden arkadaş olan iki çocuk, iki toplum arasında kurmaya başardıkları “dostluk köprüsü“ ile aynı zamanda yıkılan köprünün yeniden yapılmasını da başaracaklardır. (Tanıtım Bülteninden)..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yazılarıyla Türk dilinin kendine özgü niteliklerini daima övmüş, onun yabancı diller karşısında eriyip gitmesine, alıntı kolaycılığına karşı direnç göstermiş dil ustası Feyza Hepçilingirler, bu kitapta iki oyunuyla çocuklarımıza sesleniyor. Onların eğitimlerine ilişkin hataları ve Türkçe’nin doğru kullanılmasının örneklerini oyun içinde oyun yoluyla bu kez çocuklarımıza anlatıyor. (Tanıtım Bülteninden)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Gülen İpek Abalı, bu kitaptaki çalışmalarıyla çocuk gerçekliği ve çocuk bakışını çok iyi yakaladığı oyunlarında farklı bir noktadan yaklaşıyor çocuklara. Anti-otoriter yaklaşımlarla yetişkenlere yönelik eleştiriler getiriyor. Çocuğu merkeze koyarak onun düş gücünü harekete geçiren, üzerinde düşündüren, parmak sallamadan, öğüt vermeden, öncelilikle kendilerine inanmaları gerektiğini, eğer inanırlarsa başarabileceklerini göstermeye çalışıyor çocuklara.“ Dr. Nihal Kuyumcu (Arka Kapak)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAyla Çınarlıoğlu: 1939-Ankara. 1961, DGSA, Grafik bölümünü bitirdi. Bir süre grafiker olarak çalıştı. 1970’lerden bu yana çocuklar için yazıyor, kitaplardan bir bölümünü resimliyor. Çocuk yazını alanında beş ödülü ve yayımlanmış kırkı aşkın kitabı var. Bu kitapta, okul öncesi ve ilkokul çağı çocukları için yazılmış, iki perdelik bir oyun yeralıyor...

7,00TL 6,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA01 Drama Oyunu, ilköğretim okullarında, drama derslerini destekleyici bir kitaptır. Öğretmenlerin çok az bir ön hazırlıkla uygulatabileceği drama oyunlarını içermektedir. Kitap ayrıca, bir drama çalışmasının nasıl hazırlanıp planlanması gerektiği hakkında bilgiler sunar. Oyunlar, her türlü koşulda ve yaş düzeyinde kullanılabilir.Yaş grupları, süre, müzik ve sahne gereci ihtiyacı, her oyun için ayrı ayrı belirtilmiştir. Kitapta drama oyunları dokuz grupta toplanmıştır: Başlangıç Oyunları,..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Büyük gülmece yazarımız Aziz Nesin yaşamının her döneminde çocuklar için de yapıtlar üretmekten geri durmadı. İlk kez 1949 yılında “Monologlar“ adıyla yayımlanan okullar için kısa oyunlar kitabı da bunlardan biri. Aziz Nesin’in güçlü gülmece duygusuyla dolu bu oyunlarını her yaştan çocuk beğeniyle okuyacaktır. Kolay sahnelebilir özellikte olması, oyunların okullar için önemini daha da artırıyor. Yazıldığı dönemde bütün ilköğretim okullarında okutulan ve okul gösterilerinde sahnelene..

10,19TL 9,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA1- Seçme Çocuk Fıkraları 2- Seçme Çocuk Şiirleri 3- Seçme Çocuk Bilmeceleri-Tekerlemeleri 4- Seçme Çocuk Piyesleri-Rontları 5- Seçme Çocuk Oyunları İlkokul seviyesindeki çocuklara hitap eden bu kitaplar hem eğlendirici hem öğreticidir. Aynı zamanda sınıf içinde bir eğitim materyeli olarak da kullanılabilir. Birbirinden güzel seçme çocuk oyunlarının, şiirlerinin, fıkraların, piyeslerin, bilmecelerin ve tekerlemelerin yer aldığı bu kitaplar renkli ve resimli...

41,67TL 35,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kış kapıya dayanınca komşusu karıncaya gider ağustos böceği. Bir avuç buğday ister. Yaz boyu çalışan karınca, kapıyı suratına kapatır ağustos böceğinin. Bu masal hep böyle bilinir. Oysa bizim oyunumuzdaki ağustos böceği, hiç de tembel değildir sanıldığı gibi. Saz çalarak sanat yapar yaz boyu. Bunu genç karıncalar da böyle bilir. Çünkü onlar, yıkmışlardır kafalarındaki basmakalıp düşünceleri. Kış dayanınca kapıya, koşarlar diğer komşuları gibi ağustos böceğinin yardımına. Ve hep birlikte başlarl..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Müsamere“ sevgili yavrularımızın okullarda oynayacakları oyunlar için hazırlanmış metinlerdir. Konular, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Eğitici Çalışmalar Yönetmeliği“nin 58. maddesinde “Okullarda Kutlanacak veya Anılacak Belirli Günler ve Haftalar“ arasından seçilmiştir. Sevgili öğretmenlerimiz, gösteriye katılacakları seçerken, koro olarak düşünülen bölümleri de ayrı öğrencilere verebilirler. Oyunlarda “oyuncubaşı“ yönetmen olarak düşünülmelidir. Tiyatrodaki “rejisör“ karşılığı. Proval..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo