Bilim

Bilim

Bu kategoride Bilim ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAFatma Umut Beşpınar - L. Zeynep Beşpınar Türkiye’de orta üst sınıf laik ve muhafazakâr kimliklerin babalık deneyimleri üzerinden irdelenmesi: Benzerlikler, farklılıklar, önyargılar ve mesafeler Yasemin Antik Kürtaj ve maduniyet: Dört kadının öyküsü Gülsüm Depeli Temiz düşünce, pis imge: “Bakışımız hâlâ var”ken... Onur Bilginer Direniş siyaseti: Direnme hakkı ve siyasal direniş Erhan Özşeker Ötekileştirme mekanizmasının kurulumunda marjinallik ve azlık Özgür Soysal Çatışmaların barış..

14,85TL 13,36TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABir dahaki sefere bir şov görmek istediğinde, dışarı çık ve gökyüzüne bak. Bulutlar sürekli değişen şekilleri ve yapılarıyla sana bir gösteri sunacaklar. Bu kitap, bu güzel gösterilerin arkasındaki büyüleyici bilimsel gerçekleri ortaya koyuyor. Yazar Emily Morgan her türlü soruyu cevaplıyor: Bulutlar neyden oluşur? Neden bazıları beyazdır? Hangi bulutlar güzel havanın habercisidir, hangileri yağmur yağacağını belirtir? Bu kabarık ve havada yüzen pofuduk şeylere ulaşabilsen bile, üzerinde..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

Sekiz kitaplık “Çocuklar İçin Felsefe: Geniş Omuzlu Platon’un Maceraları“ serisinin dördüncü kitabı Çelişkiler Ülkesi’nde, Geniş Omuz, üstadı Sokrates’in ormandaki dersinde uyuyakalır. Rüyasında doğrunun yanlışla yan yana durduğu ve hiçbir şeyin olduğu gibi görünmediği büyülü Mantık Krallığı’nın topraklarındaki Çelişkiler Ülkesi’ne seyahat eder. Orada, sıra dışı bir kaplumbağaya ulaşmak için boşu boşuna çabalayan hızlı kahraman Aşil’le karşılaşır. Aşil ve kaplumbağa eşliğinde, Doğru’nun sarayına..

8,33TL 6,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%1

Bir uçak pistte ne kadar hızlı gider?Yolculuğunuz boyunca bagajlarınıza neler olur?Pilot uçağı hangi yöne uçuracağını nereden bilir?Bu kitapta uçaklarla ilgili bunlara benzer pek çok sorunuza cevap bulacaksınız...

3,70TL 3,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADüş gücünüzü ele geçiren bu temel dizideki kitaplarla hem bilim dünyasını keşfedin, hem de öğrenim geleceğinizin temellerini atın. Her kitabın sonunda yer alan el becerisi etkinlikleriyle ebeveynler ve öğretmenler için hazırlanmış notlar sayesinde, bir yandan öğrenirken bir yandan da yaratıcılığınızı zenginleştirin. Bu kitap sayesinde ateş dağlarını ve buzdan ırmakları öğrenebilir, gerçekten ilerleyen bir teleferik yapabilirsiniz! (Tanıtım Bülteninden)..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMALondra Bilim Müzesi Tarafından Hazırlanmıştır Bilim Hakkında Öğrenmen Gereken Her Şey, çocuklar için tek ciltli, mükemmel bir bilim ansiklopedisidir. 160 sayfalık bu bilimle tanışma ansiklopedisi, sekiz yaş ve üzerindeki çocuklar için eşsiz bir bilgi kaynağıdır. Bilgi kutucukları, şaşırtıcı gerçekler, meraklı öyküler, eğlendirici etkinlikler ve renkli illüstrasyonların zekice bileşimi, çocuğa oynayarak ve eğlenerek öğrenme fırsatını vermektedir. Çok kolay anlaşılan metinlerin yanı sır..

55,00TL 49,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKullanması kolay Oxford Temel Bilim Sözlüğü’nde fen bilimleriyle ilgili 600’den fazla sözcük yer alır. Alfabetik sırayla dizilmiş kelimelerin anlamları hem bilimsel terminolojide yer aldığı şekliyle, hem de kolay anlaşılır bir dille anlatılmaktadır. Bu, çocukların kelime hazinelerini zenginleştirmek için en uygun yöntemdir. Öğrenilmesi gereken kelimeler Oxford Temel Bilim Sözlüğü ’nde yer alan kelimeler fen bilgisi müfredatından seçilmiştir. Derslerde kullanılan kelimelerin yanı sıra ..

44,00TL 39,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir motor, bir iki tekerlek, birkaç elektronik bileşen ve pil alın ve hepsini bir levhanın üzerine monte edin; işte size hareketli bir robot! Hem eğlenceli hem öğretici olan İlk Hareketli Robotumu Yapıyorum kitabı bir ışık kaynağını bulup ona yönelen ya da yere çizilen bir hattı takip edebilen işlevsel bir robot yaparak robot bilimine aşina olmanızı sağlayacaktır. Aşamalı bir şekilde robotiğin temellerini, farklı bileşenlerini ve yapım aşamalarını keşfedeceksiniz. Bu şekilde hem elektronik hem d..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKocaman bir laboratuvara ya da karmaşık aletlere ihtiyaç duymadan eğlenceli deneyler yapabilir, bu şekilde birçok bilimsel gerçeği araştırıp öğrenebilirsiniz! Öğretmenler ve Ebeveynler! Çocuklarınızın ve öğrencilerinizin Fen Bilimleri derslerinde öğrendiği konuları bu deneyler sayesinde pekiştirebilir, onlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz.  ..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

Şişe burunlu yunus balığının sizinkinden daha büyük bir beyne sahip olduğunu biliyor muydunuz? Pekiyi ya “tulumlu“ denen deniz canlısının doğduğunda beyin sahibi olduğunu, ama üzerinde yaşayacak bir kaya bulduğunda kendi beynini yiyip mutlu bir şekilde hayatına devam ettiğini biliyor muydunuz? Beyniniz yaşamanızı nasıl sağlıyor? Beyninizi geliştirebilir misiniz? Gerçekleri öğrenin. İçindekiler;İnsan Beyninin BüyüleyiciliğiBeyin DeğişirYa Kullan Ya da KaydetBunları Biliyor musunuz?SözlükDizin Bey..

14,00TL 11,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKafanızın içine bir göz atın. İnsanı hayrete düşüren beynimizi koruduğu için kafanız gerçekten çok önemlidir. Beyniniz, sizi siz yapan zekânızı oluşturuyor. Beyninizin duygularınızı nasıl kontrol ettiğini, hatta bir başkasının düşüncelerini nasıl okuyacağınızı öğrenin. (Tanıtım Bülteninden)..

54,00TL 48,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%0

Aniden avının üstüne atlayan örümcekler, döne döne uçan kelebekler, seğirte seğirte yürüyen uğur böcekleri bu harika kitap boyunca karşılaşacağınız pek çok minik canlıdan sadece birkaçı. Sayfaları çevirdikçe bu minik canlılara dair sorularınıza cevaplar bulacaksınız. Bu sırada sakın sayfalardaki sürpriz manzara değişikliklerini kaçırmayın!(Arka Kapak)..

9,26TL 9,23TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu temel dizinin düş gücünü ele geçiriveren kitaplarıyla hem bilim dünyasını keşfedin, hem de öğrenim geleceğinizin temellerini atın. Her kitabın sonunda yer alan el becerisi etkinlikleriyle ve anne babalar ile öğretmenler için hazırlanmış notlar sayesinde bir yandan öğreneceksiniz, bir yandan da yaratıcılığınız zenginleşecek. (Tanıtım Bülteninden)..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Heyecan verici ve yararlı 20 deneyle bilimin nasıl işlediğini anlayacaksınız. Bilimsel ilkeler ve etkileyici gerçekler kitapta, sıradan araç gereçlerin kullanıldığı etkinliklerle çok zekice ortaya konuyor. Bilim daha önce hiç bu kadar eğlenceli anlatılmamıştı! Kitapta bazıları klasikleşmiş, bazıları da yepyeni olan deneyler adım adım anlatılıyor. Etkinliklerin yönergeleri oldukça açık, illüstrasyonları da göz alıcı. 8 yaş ve üzerindeki bilim adamı adayları için ideal bir kaynak. Kitapta küçük ..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHayvanların dünyasına eğlenceli bir geziye ne dersiniz? Gezegenimizi paylaştığımız bu harika canlıları yaşam alanlarında ziyaret edelim. Yağmur ormanlarında, bataklıklarda, gökyüzünde, Afrika savanlarında ya da soğuk tundrada yaşayan birbirinden ilginç hayvanları daha yakından tanıyalım. (Tanıtım Bülteninden)..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çocuklar için hazırlanan National Geographic kitapları, genç okuyucuları hem bilimle tanıştırıyor hem de onlara okuma zevki veriyor. Bu kitaplar okumayı söken ve tek başına okumaya başlayan çocuklar için hazırlanmıştır. Kitap konuları, çocuklara doğal hayatı ve bilimi sevdirecek şekilde uzmanlarca seçilmiş ve kaleme alınmıştır...

6,02TL 5,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%0

Sayesinde kendi hücrelerimizi görebildiğimiz mikroskobun icadından, milyonlarca kilometre ötedeki gezegenlerin yüzeylerini görebildiğimiz teleskopa kadar, büyük ve küçük olan tüm nesneleri incelememize olanak sağlayan teknolojiler hakkında bilgi edinin!(Tanıtım Bülteninden)..

4,17TL 4,15TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

Robotlardan oluşan bir takıma karşı top oynamaya ne dersiniz? Oynayabilirsiniz! Bazı robotlar oynuyor... diğerleri çalışıyor... ve bazıları insanların yapmaya korktukları işlere gidiyor. Hareket eden makinelerle tanışın. İçindekiler;- Robotlar Gerçek Oluyor- Bilimkurgudan Bilimsel Gerçeğe- Günlük Yaşamda Robotlar- İnsanın Cesaret Edemediği Her Yere Gitmek- Uçsuz Bucaksız Dünyaların Araştırılması- Geleceğe Bakış- Tıbbın Geleceği- Üst Düzey Robotlar- Bunları Biliyor musunuz?- Sözlük- Dizin(Tanııtm..

14,00TL 11,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%0

Pîpkin aklına hep çok büyük sorular takılan çok küçük bir penguen. Bu kez, bebeklerin nereden geldiğini merak ediyor. Keşif yolculuğunda Pipkin’e eşlik edin ve sevimli mi sevimli hayvan yavrularıyla tanışın.(Tanıtım Bülteninden)..

16,20TL 16,14TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yıldızların Peşinde On İki Astronomla Bir Uzay Serüvenine Çıkın!Geceleyin gökyüzüne bakmaktan hoşlanır mısınız? Peki, gök kubbemizi süsleyen yıldızların birçoğunun ışığının milyarlarca yıl öncesinden geldiğini biliyor muydunuz? Batlamyus, Harezmî, Nasreddin Tusi, Uluğ Bey, Kopernik, Takiyuddin, Bruno, Brahe, Kepler, Galileo, Newton ve Einstein... Doğu ve Batı’nın bu on iki müthiş bilim adamıyla birlikte henüz modern zamanın kocaman teleskoplarının olmadığı günlerde bir uzay serüvenine çıkmaya, o..

14,00TL 12,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo