Şiir

Şiir

Bu kategoride Şiir ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%15

ACIKLAMAYARALI GÜVERCİNKapanmayan bir yarası var.Dinmeyen bir acısı var.Bitmeyen bir sevdası var.Sonsuza denk sevebileceği birisi var.Ah yaralı güvercin ah!Ürkek ve korkakMasum ve yalnızGünahsız ve suçsuzAşık ve sevdalıAh yaralı güvercin ahKanadı kırık uçamazDilini yutmuş konuşamazMateme doğmuş kaçamazO ne yapsa sensiz duramazVah vah yaralı güvercin vah!Doktor çare bulmamışYarasına melhem sürmemişHastalığı aşk yarası sevmişÇağırın sevdiğini gelsin demişYarasını öpüp de iyileştirsin demişVah yara..

10,00TL 8,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu neyin yalnızlığı Bıçağın devlete dayanmasının mı Bıçak dayanaklıdıy çün aykasında halk vay Fakat beybeyde kesim sıyası bekleyken posta okuyan Ağzımdan diş kusuyoydum Yani yüksekten atlayan biy insan yeyle daha seyt öpüşsün diye Bulduğu tüm taşlayı yiyoy Canım yaa, yeyim seni (Tanıtım Bülteninden)..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir kavga içindeydik, daha ne kadar gençtikBir sevdanın hayâlini kuracak kadar dirençliydikÖnümüzde yol başı, önde giden atlımızYüreklerimizde kuşandığımız kutlu sevdalarımızBozkurtları, Deli Kurtu, Ruh Adamı okurkenSevdalıydık, serâzattık, delikandık bizSöyleşirdik: Ötükenle, Yeniseyle, TuranlaDertleşirdik, sinemize çektiğimiz vatanlaAlırdık ellerimize, ipek atlas yeşil sancağıŞeyh Şamil oynar, türküler söylerdik biz....

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMA“Yalnızca bir türlü aşk vardır; ama görüntüleri binlerce türlüdür,“ demiştir bir ortaçağ bilgesi. Görüntüsü binlerce olan aşk, şairlerin dizelerinde dile geldikçe havai fişeklerinin kıvılcımları gibi ateş ateş, renk renk saçılır. Aşk, insan aklı ve yüreğinin kaynağı bilinmeyen bir ateşle imtihanıdır. Bu imtihanda şairler bütün insanlık adına en öne atılırlar. Onların yanmaları, insan varlığının en değerli hazinesi dil’e sığınarak coşmaları, söz’ün, yazının rengi ve kokusu muhteşem çiçek..

13,00TL 10,77TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMAAşk, şiirin en önemli konularından biri. Hemen her şair aşk şiiri yazmıştır. Çünkü aşk, hayatımızın da en önemli amaçlarından biri, varlık nedenimiz. Geleneksel şiir tarzımızda olduğu gibi, çağdaş şiirimizde de aşk her yönüyle ve enine boyuna ele alınır. Soyutlamalar da, somut örnekler de şiirimizde yerini bulur. Hatta günlük yaşamın bir parçası olarak da görülür. Çağlar ve yıllar içinde aşka bakışın, yaklaşımın nasıl değişime uğradığını izlemek açısından da şiirlerin ayrı bir yararı v..

15,00TL 12,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapla, AKP iktidarının zaman içinde hafızamızda bulanıklaşan veya unutulan “günahlarını” tasnifleyip, bölümler halinde kayda geçirmek amaçlanmıştır. Bilimsel olmasa da bir tür belgeseldir denilebilir. “Sessiz Çığlıkların” belleğimizden silinmeden yazıya dökülmesi hedeflenmiştir. Unutmamak, unutturmamak istenmiştir.   Unutulmasın dediklerimiz;  AKP ve R.T. Erdoğan’ın ülkemize ve halkımıza zarar veren icraatlarıdır.  Baskı ve yolsuzluklar, yoksulluk ve haksızlıklardır. Hukuksuzluk, a..

11,01TL 9,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Manifestosuz Şiirler Her sayısında günümüz şiirinin temel sorunlarından birini enine boyuna işleyen Karagöz, 4. sayısında manifesto meselesini ele aldı. Hakan Şarkdemir’in şiirimize dair kışkırtıcı tespitlerin yer aldığı “Postmodern Türk Şiiri“ başlıklı yazısını Osman Özbahçe’nin “Karşılıksız Çek“ isimli yazısı takip ediyor. Yavuz Altınışık, “Bir Akımsızlık Cereyanı Olarak Türk Şiirinde Manifosta“ları, Enis Akın, yeniden yorumladığı kekeme kavramı üzerinden “Üzerinde Durulmaya Değer Bir Yöntemsi..

7,50TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMATURNALARTurnalar, bana da yolu gösterinYeditepe’nin neresidir serin?Hasta kardeşimin yarası derinTurnalar, bana da yolu gösterinYeditepe’nin neresidir serin? Kahpe felek, açma benim yaramıAçtığın yaraya can dayanır mı?Damla damla bitirdin o yarımıTurnalar, bana da yolu gösterinYeditepe’nin neresidir serin? Yol göründü bugün Hacı Bektaş’aKurban olayım ben böyle kardeşeÇıktı gitti dost, bilmem hangi arşaTurnalar, bana da yolu gösterinYeditepe’nin neresidir serin? İki yavru verdi sana yarad..

10,00TL 8,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAçocuk uzat saçını o simsiyâh dalından bir devr-i fâziletin hazzı yükselir ancak babil’in o büyülü asmalarından kalan muzâhir bakışından saçılır râyihalar ihtimâl ki geceye siyim siyim yağarak rehin seslenişlerin hicrânını kucaklaruzat saçını çocuk uzat ki boncuk boncuk natürel nağmelerdir yazdıklarına mehaz ılık izdüşümü âşk derin mi derin soluk ve bir de çırılçıplak sefih sesli bu san’at kuşatır çepeçevre dört yanını bembeyaz bembeyaz doruğunda mûtenâ bir saltanatçocuk saçını ..

12,50TL 11,24TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKocaman bir iğne ve kalın bir iplikle, beceriksiz, dikiyor ceketinin düğmelerini. Konuşuyor kendi kendine: Yemeğini yedin mi? İyi uyudun mu? Konuşabildin mi? Avuç açmak mı? Pencereden bakmayı düşündün mü? Kapı çalındığında gülümsedin mi? Ölüm varsa da, her zaman, ikinci gelir. Çünkü her zaman en başta, özgürlük. Yunan şiirinin ve çağımızın en büyük ustalarından Yannis Ritsos’un simgesi olan “özgürlük“ şairin seçme şiirlerini yayımladığımz bu kitabının adının da esin kaynağı oldu..

21,90TL 19,71TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABugün modern siyaset içerisinde kolektif çıkarılan bireysel çıkarlar ile nasıl uzlaştırılacağına ilişkin soru önemli bir yer tutmaktadır. "Halkın egemen olduğu" düşünülen demokrasinin kamusal iyiyi sağlayacağı konusundaki iddialar da tümüyle gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü bu rejimin, en son aşamada, kamu yararını tahrip edecek şekilde bireysel çıkarları toplumun çıkarlarının önüne geçirme ihtimali vardır. Hem günümüzde hem de demokrasinin olanaklarını ve yetersizliklerini kendi dönemind..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bahar heyecanı ve tazeliğiyle hazırladığımız 45. sayımızla yeniden birlikteyiz. Geçtiğimiz iki sayımızda ’Edebiyat ve İntihar’ konusunu derinlemesine incelemiştik. Son sayımızın basımıyla birlikte edebiyatımıza ’Ağır Roman’ klasiğini kazandıran Metin Kaçan’ın kendini ölüme bırakışına hüzünle tanık olduk. Tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Geride bıraktığımız 2012 yılı içerisinde, ülkemizde çeşitli sebepler ve gereçlerle sansürlenen kitap sayısı 48. Neredeyse her hafta bir eserin sansüre uğr..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta anlatılan olayların hiçbiri kurgu değil. Hepsi gerçek. İnsanların iç dünyalarını çok iyi analiz edebilen Ersin Erdoğdu, daha önce görülmemiş bir tarzda, birbirinden ilginç komik ve trajikomik olaylarla bizleri şaşırtıyor. Düşündürürken sorgulatıyor.Herkesten, her şeyden vazgeçtim, yalnızlığı tercih ettim diyen yazar, yalnızlığın aslında bulaşıcı bir hastalık gibi yayıldığını gözler önüne sererken, herkesin yalnızlığına bir parça dokunuyor...

8,00TL 7,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İki aylık şiir ve temaşa dergisi Karagöz, Hakan Şarkdemir’in yönetiminde yayın hayatına başladı. “Genç Şair, İki Gözüm!“ başlıklı Perde Gazeli’yle açılan dergide Oğuz Karakaş, Evren Kuçlu, Serkan Işın, Ahmet Murat, Hakan Şarkdemir ve Osman Özbahçe’nin şiirleri yer alıyor. Şiirlerin peşinden derginin Fasıl sayfaları başlıyor. İlk fasıl, “Genç Şair, Geber!“ adını taşıyor. Editörlüğünü Serkan Işın’ın yaptığı fasıl, Işın’ın, “Şair Olma, Şair Kal ya da Eh Öleceksin Zaten?“ sunuşuyla açılıyor. Ardın..

7,50TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAPerde Bahar geldi, sen geldin. Çiçekler açtı gönlümde Durup durup koktun. Selamlaştı iki yalnız adam, Ölümün kıyısında; Ecel sen oldun... Cellat çaldı kapımı bir sabah, Aldım içeri; Merhaba sen oldun. Toplandı insanlar, Hep bir ağızdan haklarını helal ettiler; Helalim sen oldun. Kazdılar toprağı, Koydular içine; Üstüme gelen toprak sen oldun. Geçti yıllar sonra, Ne gelen var ne giden, Yok mu bir amin diyen; Okunmayan duam sen oldun. ..

13,00TL 11,71TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAsol nasıl solmasın anlamadan inandıkça insan nasıl kanmasın on dört yılda bir kitap okudukça iplik neden unutmasın tüm geçmişini bunca ezilip bükülerek azaldıkça parçalanmış sol nasıl solmasın klor yağmurları hep üstüne yağdıkça çiçekle kurşun savaşında Ali İsmail nasıl yerde kalmasın baskıcılar barbarlığı aştıkça çalınarak bulandırılmış anın görülmemiş kanlı vahşetinde sol direnirken nasıl solmasın daha güzel günlere inandıkça en uzak yıldızın ışığı karanlıkta ..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAUmay’ın 645’deki şiir macerası devam ediyor !Boynumdaki şiir tasmasını kıracağım. Kıracağım şiirin ince bileğini. Boynumdaki şiir tasmasını kıracağım. Kıracağım şiirin ince bileğini...

14,00TL 12,59TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHidim ismi için, Seda Arun şöyle diyor; “Bir yazarın ya da şairin ölümünden sonra ilk kez yayımlanacak eserini hazırlamak kadar, eserine isim bulmak da çok zordur. Bu tür çalışmalarda kitabın ismi, ya içindeki bir başlıktan seçilir ya da arşive bakılarak en uygun olanı aranır. Bu kitaba isim ararken Özdemir Asaf’ın arşivi tarandı. Yayımlamayı düşündüğü, kapak tasarımlarını da yaptığı, ancak yayımlamadığı bir çok kitap ismine rastlandı. Ancak bu isimleri, ileride hazırlayacağı kendi şii..

17,90TL 16,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo