Antoloji

Antoloji

Bu kategoride Antoloji ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA“Şiir ve müzik, insanı olgunlaştıran, birliğimizi beraberliğimizi sağlayacak en önemli sanattır.”-İsmail Aydoğmuş..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA Suç-ceza, adalet, gerilim, macera… Hepsi bir arada! Polisiye denince akla gelen ilk isimlerin yanı sıra bu türün taze kalemlerine de yer verdiğimiz bu seçkide göreceksiniz ki, öyküler bir kenara, denemeler ve bir de şiir mevcut. Her birini merak içinde okuyacak, adeta kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz. Şimdi içinizdeki dedektifi ortaya çıkarma zamanı! “Koşarken sokaklarda nefes nefese kalırsınız, hani kalbiniz yerinden fırlayacak gibi olur ya… İşte, öyledir sayfalar arasında da ko..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAYazmayı bir yaşama biçimi olarak seçen kişi, bütün şartlarla yüzleşerek, bütün şartları algılamaya ve yorumlamaya çalışarak kendine has bir dünya kurar. Bu dünyanın koşulsuz davacısı olarak yaşama düzeneğini oluşturur. Onun içindir ki yazar, öncelikle yazdığını kendisi değerlendirir. Yazar; yazısının ilk okuru olarak şartları sorgular, düşünceleri ve kelimeleri elekten geçirir. Sonunda da döküntüleri atarak yazısının ifrazatını temizlemiş olur. Darası düşülmüş söz ve sözün yüklendiği anl..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

Alaeddin KOÇER - Asuman ÖZTÜRK - Atilla YÜKÜN - Celalettin OCAK - Demet YALNIZ Erhan TEZEL - Erol AVCI - Fatma TOROSLU - Hülya KURU - Kadriye YÜNCÜOĞLU ASLAN Mehmet TAPLAMACI - Mehtap PATİR - Meltem BALCAN - Meryem AKIN - Muammer BİLİM Nur AKDAĞ - Nurullah AĞRI - Özdemir YILMAZ - Özge ÖZGEN - Gülpeşe Özge YEŞİLER Sabri CEYHAN - Selma DEMİR DEMİR - Serkan YILMAZ - Servet ALKAN - Şebnem FERYAL..

18,52TL 15,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAErkekler birçok kez gider. Kadınlar bir kez.Sözler erkeklerin ağzından çabucak çıkar, beklemeden.Kadınlar bekleyip, içlerini ezip ezip bir tek kez söyler: "Bitti! "Bir kadın bir adamı gerçekten bittiğinde terk eder.Sonra ne söylesen nehir akmaz geri doğru.Nehirler geri akıtılıyorsa. Hiç gerçekten konuşulmaz artık.Hiç gerçekten gülünmez.Hayat, yaşamanın bir kötü taklidi gibi gelir geçer; değmeden, deşmeden."Böyleymiş demek," dersin, "hayat böyle bir yermiş demek ki." Kendi kendini ikna ed..

18,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAslen Belgradlı olmakla birlikte ömrünün büyük kısmını Edirne'de geçrimiş, burada vefat etmiş ve defnedilmiş olması hasebiyle "Edirneli" olarak meşhur olan Şeyh Ahmed Müsellem el-Gülşeni, Edirne Veli Dede Dergahı'nda Pir Hasan Sezayi Hazretleri'nin gözetiminde tasavvufi terbiyesini tamamlayan mutasavvıf şairlerden birisidir...

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA"Hep Bir Şeyi Unutmuş Gibi", Oscar Wilde'ın eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. "Uğruna yaşanacak yegane şey, zevktir. Hiçbir şey eskimez mutluluk kadar. "Mükemmelliğin şartı aylaklık amacı ise gençliktir."..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMAAut insanit homo, aut versus facit.  İnsan ya delirir ya da şiir yazar.  (Horatius, Sermones, 2.7.117)Semper similem ducit deus ad similem.  Tanrı hep benzerleri benzerlerine çeker.  (Erasmus, Adagia, 1.2.22) Lupus est homo homini.  İnsan insanın kurdudur.  (Plautus, Asinaria, 495) Rebus me non trado, sed commodo.  Kendimi olaylara kaptırmam, ancak ödünç veririm.  (Seneca, Epistulae Morales, 62.1)Raro simul hominibus bonam fortunam bonamque mentem dari.  İnsanoğlunda şans ve iyi..

29,00TL 24,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

7,31TL 6,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGünümüzde olduğu kadar, sonraki devirlerde de hayata ve dünyaya karşı nasıl bir tavır geliştirmeliyiz? Sosyal hayatta, ekonomide, ilimde, folklorda, şehircilikte, mimaride başkalarından nasıl ayrılacağız? Bir başka deyişle insanlık âlemine kendi rengimizle ve kendi mührümüzle nasıl bir katkıda bulunacağız? Böylesi soruları cevaplandırmanın bir yolu da elbette daha önce verilmiş olan edebiyat eserlerinin incelenmesi ve onlardan çıkarımlar yapılmasıyla olur. Elinizdeki eser işte bu amaçla ..

31,48TL 28,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Gücünü bağımsızlıktan alan Gerçekçiler, toplumsal sorunları, doğayı, bilgiyi ve düşünceyi aktarımda somut nesnelciliği savundular. Romantizm’i sona erdiren Gerçekçilik yazgıya ve sömürüye karşı durarak halkın sorunlarına değin her şeyi sanatın malzemesi yaptı. Ezilenin ezene karşı savaşım verdiği yüzyıllara dek uzanan Gerçekçilik’i tüm yönleriyle öğrenmek ve anlamak, çağdaş sanat için kaçınılmazdır. Erdoğan Alkan, Gerçekçiliğin doğuşunu, temel özelliklerini ve edebiyatın gelişimine etkilerini a..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAAtasözleri, özlü sözler ve deyimler, insanlığın günümüze taşıdığı bilgi birikimleridir. Bu sözler insanları düşündürür, geleceğe hazırlar ve hayatlarına yön verir. Özlü sözlerde insanları insan yapan değer vardır. Bu sözleri öğrenmek, anlamak ve hayata geçirmek, ciltlerce okunan kitaplara bedeldir.Eğitim bilimleri ve Davranış Bilimleri Uzmanı Murat Ertan tarafından “Tarihi Sözler Antolojisi” adıyla alfabetik, sıralı bir sözlük şeklinde hazırlanmış çalışmanın, bu sahada ciddi bir boşluğu ..

14,90TL 12,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMARus Öyküleri, Rus edebiyatının 19. yüzyılın başından 20. yüzyılın devrim öncesine uzanan en parlak döneminden bir seçki sunuyor. Puşkin, Lermontov, Gogol, Turgenyev, Dostoyevski, Tolstoy ve Çehov gibi önde gelen klasik adların yanında Türkçede ilk kez yayımlanan yazarları da içeriyor: Çehov’un öncülü olarak değerlendirilen Garşin, düzyazıda Rus romantiklerinin öncülerinden sayılan Bestujev-Marlinski, dili ve ince mizahıyla döneminin yazarlarından ayrılan Levitov ve klasikleşen Rus gerçek..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkeleştiren: Cevat Çapan-Kenan Sarıalioğlu Haiku, 16. yüzyılda Japonya'da ortaya çıkan, üç dizeden oluşan bir lirik şiir biçimidir. İnsan-doğa ilişkilerini yansıtmadaki yalınlık ve başarıyla bütün dünyada büyük ilgi uyandıran bu sanatın en seçkin örneklerini iki usta ozanımız Cevat Çapan ve Kenan Sarıalioğlu, seçip dilimize çevirdiler...

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta elli yılını edebiyat ağırlıklı yazı-çiziyle geçiren bir emektar mütercim yazarın Arap âleminden derlediği hikâyeleri bulacaksınız. Modern Arap dilinin usta hikâyeleri sizin önünüzde geçit yapacak. İsterseniz sırayla okuyun, isterseniz ’Şeytanın İşi’nden başlayın... (Arka Kapak)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEdebiyat tarihi, bir ulusun çağlar boyunca oluşturduğu edebiyat yapıtlarını, bunları yaratan edebiyatçıların yaşayışlarını ve sanat anlayışlarını tarihsel gelişim sürecinde inceleyerek o ulusun edebiyatının izlediği yolu, geçirdiği evreleri anlatan, edebiyat yaşamını bütün olarak değerlendiren bilimsel bir çalışmadır. (...) Türkiye’de edebiyat tarihi denildiğinda ilk akla gelen ad Atilla Özkırımlı’dır. Bu önemli yapıt onun onlarca yıllık deneyimlerinin ve titiz çalışmalarının sonuc..

69,00TL 62,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Öyküler, gençleri edebiyatın gücüyle tanıştırırken, yaşamın farklı yüzleriyle de buluşturuyor. Edebiyatımızın zengin türlerinden biri olan öykü alanındaki çalışmalarıyla tanınan eleştirmen Semih Gümüş’ten, gençlerimizi edebiyatın ve yaşamın farklı yüzleriyle tanıştıracak, onlara okuma keyfi aşılayacak iki kitaplık bir seçki: Gençlere Çağdaş Türk Edebiyatından Öyküler. Ergen okurun bir çırpıda okuyacağı öykülerle başlayıp, içselleştirebileceği daha karmaşık öykülerle süren seçki; içerik, hız ve ..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHer şeye rağmen hayallerinin peşinden gidip yazmaya devam etmek mi zor, en zorlu zirvelere çıplak elle tırmanmak mı? Kartal beslemek mi daha zor, laboratuvardan çıkmadan yeni formüller keşfettiğin halde adını bile geçirmeyen insanlarla mücadele etmek mi? Savaşın orta yerinde insanları kurtarmak mı zor, yoksa bir korsan gemisinde dalgalarla boğuşmak mı? Söz konusu dünyanın asi kızlarıysa tabii ki hiçbiri!Agatha Christie, Alice Ball, Audrey Hepburn, Beatrix Potter, J.K. Rowling, Nadya Mura..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHalkların iç dünyalarına ayna tutan en yetkin araçlardan biri edebiyattır. Elinizdeki kitap, seçkin yazarlarının kaleminden çağdaş Yunanistan’ın son yüzyılının serüvenini gözler önüne sererek, insanlarının nelere sevinip nelere üzüldüğünü ve bu duygularını nasıl dışa vurduklarını sergilemektedir.Yorgos Seferis, kendisine Nobel Ödülü’nün sunulduğu törende yaptığı konuşmada, “Küçük bir ülkeye aidim,” demişti. “Halkının mücadelesinden, denizden ve güneş ışığından başka hiçbir şeyi olmayan, ..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAKöy Kaframı, Selçululardan Osmanlı İmparatorluğuna, hatta Cumhuriyet'e kadar zihinlere oturmuş değildi.Köylümüz kendi kabuğu içinde kendi kaderini dövüyordu.Özellikle Osmanlı'nın işgalci politikası nedeniyle arka arkaya girilen savaşlar, büyük ölçüde kuvvet, insan ve toprak kaybına neden olmuş, bu durum köy yaşamını sefillik boyutuna indirmişti. Birinci Dünya Savaşı sonunda işgale uğrayan Türkiye, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı Kurtuluş savaşını zaferle bitirip Cumhuriyeti..

31,48TL 26,76TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo