Avustralya

Avustralya

Bu kategoride Avustralya ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

Haberler çok iyiydi. Az önce biri ölmüştü. “Hastaneye gel. Mümkün olduğunca çabuk!“ dedi doktor. Araba hastaneye yaklaşırken bu ölümün benim hatam değil, reddedemeyeceğim bir armağan olduğunu söyledim kendime. Nefesim sıklaştı. Ellerim titredi. Oluyordu. Gerçekten oluyordu. Çünkü biri ölmüştü. Aslında sadece biri değildi... Ölen babamdı. Karısı tarafından terk edildikten sonra bütün hayatını ikiz kızları Georgie ve Kay’e adayan Will’in tekdüze yaşamı, kızların her ikisine de böbrek yetmezliği..

16,20TL 14,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yeni Zelandalı aktivist, feminist yazar Cathie Dunsford, Türkçe’deki üçüncü kitabıyla aramızda. Dunsford, Cowrie serisinin bu kitabında macerayı Yeni Zelanda’dan Amerika’ya, hatta Hawai’ye taşıyor. Sert bir feminizm ve lezbiyen edebiyatının en uç örneklerinden biri olan bu kitaptan, kişinin kendini, kimliğini, yerini, yurdunu bulma serüveni olarak da bahsedilebilir. Edebiyatın kokusunu, rengini tatmak, uzak, denizaşırı diyarların egzotik havasını solumak isteyen herkese Cathie Dunsford’ı tavs..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Setin İçindeki Kitaplar İt Dalaşı “Yenilginin rengi gözbebeklerini bogsa da, hepimiz gibi yoluna devam et ve inatla gülümse. Gülümse ve karanlık kuytuların en karanlıgında yaralarını yala. Parmaklarınla yaralarına dokun ve onları hatırla.“ Kendilerini birer başarısızlık örneği olarak gören Wolfe kardeşler, kaderlerini baştan yazmak için daha önce hiç denemedikleri bir yola baş koyarlar. Bu yol kimilerinin para, kimilerinin şöhret, kimilerininse onurları için seçtikleri boks ringleridir. Peki, ..

58,33TL 49,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Otori Efsaneleri, fantastik edebiyata yepyeni bir soluk getiriyor! Otori Efsaneleri’nin ilk kitabı olan Bülbül Döşemeler; Otori Bölgesinin küçük bir köyünde yaşayan Takeo’nun Otori Shigeru ve Otori Ailesiyle tanışmasını anlatır. Mino köyü katliamı sırasında Takeo’yu bulan Otori Shigeru, bir süre sonra onu evlat edinir. Takeo’nun esrarengiz, sürprizlerle dolu serüveni tam da bu noktada başlar. Sonrasında Takeo’nun hayatı, pirinç tarlalarını saran sislerin gizlediği sırların yavaş yayaş ortaya çık..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Harikulade bir postmodern anlatı... Coşkulu, tempolu ve zekice“ -Sydney Morning Herald- Everest Yayınları, hakkında hiçbir şey bilinmeyen, hatta hangi ünlü yazarın takma adı olduğu konusunda tartışılan gizemli yazar Torsten Krol’un ikinci kitabı olan “Yunus İnsanlar“ı, Pınar Kür’ün yetkin çevirisiyle okurların beğenisine sunuyor. İkinci Dünya Savaşı bitiminde Almanya savaşta yenik düşmüş, Alman erkeklerinin birçoğu da ölmüştür. Yıkık bir şekilde yaşam savaşı veren Helga da kocasını y..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Güçlü, cesur ve etkileyici bir kadın, “derin“lere bir yolculuk... Cowrie, yaşadığı Yeni Zelanda’dan kökenlerinin dayandığı Hawaii’ye yaptığı yolculukta sadece bilmediği geçmişine değil, kendi içerilerine de uzanır. Hawaii’nin erotik atmosferinde, baştan çıkarıcı kokular, çığlık çığlığa renkler. Volkanın okyanusa kavuştuğu yeşim rengi sahiller. Zencefil, ananas, hindistancevizi. İki kadın arasındaki güçlü çekim. Bir kadını en iyi bir kadın sevebilir belki de. Dünyanın tam da “öbür ucu“ndan, P..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yazdığı tarihi aşk romanlarıyla Amerika’nın pek çok yayın organının en çok satanlar listesinde yer alan, eserleri sayısız ödüle layık görülen Avustralyalı yazar Stephanie Laurens’ın bu kitabını soluk soluğa okuyacaksınız... VIII. Meredith Kontu Charlie Morvvellan, soyunu devam ettirebilmek için sonunda evlilik kararı alır ve Sarah Conningham’ı gelin olarak seçer. Sarah, içten içe Charlie’yi sorgular ve evlenme teklifini kabul etmek için ona bir şart koşar. Cazibesini kullanıp tutku dolu bir ağ ö..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA“Yılın en çok beklenen kitabı. Olağanüstü… gerçekten muhteşem!” Publishers Weekly“Merak uyandıran, hayat dolu ve son derece ustalıkla yazılmış, nefes kesen bir roman; aynı zamanda harikulade ve sürükleyici.” The Guardian   Ödüllü yazar Markus Zusak’ın akıllara kazınacak kadar etkileyici ve şiirsel bir dille yazdığı bu roman, okuyucuya sunulan benzersiz bir hediye gibi…   “Hayatınızı böylesine derinden etkileyen başka bir kitaba daha rastlamamışsınızdır. Muhteşem!” GoodReads   “B..

35,00TL 29,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYazdığı tarihi aşk romanlarıyla Amerika’nın pek çok yayın organının en çok satanlar listesinde yer alan, eserleri sayısız ödüle layık görülen Avustralyalı yazar Stephanie Laurens’ın bu kitabını soluk soluğa okuyacaksınız... VIII. Meredith Kontu Charlie Morvvellan, soyunu devam ettirebilmek için sonunda evlilik kararı alır ve Sarah Conningham’ı gelin olarak seçer. Sarah, içten içe Charlie’yi sorgular ve evlenme teklifini kabul etmek için ona bir şart koşar. Cazibesini kullanıp tutku dolu..

11,57TL 10,41TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Her şey aydınlanacak; hayatta kalmayı başarırsak... Yağmurlu bir gecede yakın arkadaşıyla buluşmak üzere yola çıkan Cathy’nin yaşamı, aniden hayatına giren Victor’la tamamen değişir. Arabasıyla çarptığı bu adam, önemli bir biyokimyagerdir ve insanlığı tehdit eden tehlikeli bir bilgiye sahiptir. Bir kaza sonucunda yolları kesişen bu ikiliyi çetin bir kaçış ve kovalamaca beklemektedir, çünkü onlar, derin devletin acımasız hedefine ulaşmasındaki en büyük engeldir... Cathy ve Victor’u zor zamanlar b..

25,00TL 21,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

2007’nin en çok okunan romanlarından biri. İngiltere listelerinde aylarca ilk 5’te kaldı. Riverton Malikânesi, iki savaş arasında İngiltere’de geçen, muhteşem bir ilk roman. Aristokrat bir ailenin, bir evin, gizem dolu bir ölümün ve sonsuza kadar kaybedilen bir yaşam stilinin hikâyesi ve bu hikâye her şeye tanık olup on yıllar boyunca bu sırrı içinde taşıyan bir kadının ağzından anlatılıyor. Grace Bradley, Riverton Malikânesi’ne daha küçük bir kızken, Birinci Dünya Savaşı çıkmamışken, hizmetli ..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Hissettirdikleri, nefeslerimizi kesiyor. Aşk sahneleri karşı konulmaz. Laurens’ın hikayeleri parlıyor.“ Publishers Weekly- O, rüyalarının erkeği miydi? Melek kılığında bir şeytan mıydı yoksa? Cynster ailesinin en kötü şöhretli üyesi Şeytan gözü kara dadı Honoria Wetherby ile uygunsuz bir durumda yakalandığında, genç kadına evlenme teklif ederek herkesi şaşırttı. Hayatı skandallarla dolu bu çapkının günün birinde evleneceği kimsenin aklına gelmezdi. Sosyetenin önde gelen anneleri, İn..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Gençken, bir gün ormanda okla yaraladığım bir kuşun ölümünü seyretmiştim; bu dünyayı terk etme arzumu harekete geçiren işte bu olaydır. Kuşun kanayan göğsünü hatırladıkça hala ürperiyorum. Bugün bile kendimi o kuş gibi görüyorum; az önce özgürce uçabilirken, bir dakika sonra yere çakılmış can çekişen bir canlı.“ Haritacının Rüyası, insan yüreğinin aheste gezilerine tanık olma cesareti gösteren bir masalcının, çizmeyi hayal ettiği dünya haritasıyla aslında kendi varlığını yansıtan haritacı Fra M..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Cesaret, Korkuya Direnmekve Ona Galip Gelmektir. Uzak bir ülkenin yazarı olan Craig Silvey’in çok sayıda ödül alan romanı Türk okuyucularıyla buluşuyor. Yayımlandığında Avustralya’da yoğun bir ilgiyle karşılaşan yazar, başarılı en genç yazarlar listesinde yer almayı başarmış bir isim. “Pencereme gelmişti.Nedenini bilmiyorum ama gelmişti işte.Belki başı dertteydi.Belki de gidecek başka yeri yoktu...“ Sıcak bir yaz gecesi beklenmeyen bir misafirin penceresini tıklatmasıyla Charlie’nin sıradan haya..

29,00TL 24,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Gözler Karanlığa da Alışır... İnsan kendi yarasını saramaz, dost bir elin dokunuşuyla iyileşir ancak... Geçirdiği kazadan sonra gözlerini karanlığa açan Eleanor’un zorluklarla dolu hayatı, bir gece duyduğu çello sesinin izini sürmesiyle değişir. Çelloya can veren, kendisi gibi kırgın bir gençtir. Hayatın kıyısında kalıp kendi kabuklarına çekilen bu iki genç, zorlukların üstesinden birlikte gelmeye çabalarken, kendilerini ve başka yaşamları keşfetme fırsatı yakalar. Aşk ile kaybedişin, dostluk il..

25,50TL 21,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Irwin ve Nelms tarafından yazılan Temel Mühendislik Devre Analizi (Basic Engineering Circuit Analysis) adlı kitap, dünyanın dört bir yanında elektrik-elektronik mühendisliği öğrencilerinin yıllardır en çok güvendiği ve tercih ettiği devre analizi ders kitabıdır. Elinizdeki eser, yenilenen ve zenginleştirilen 10. basımın çevirisidir. Bu basımın öne çıkan özellikleri şunlardır:Her bölümün girişinde verilen uygulama örnekleri sayesinde öğrenciler, öğrendikleri kavramları nerede kullanacaklarını gö..

90,00TL 81,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMATek ortak noktaları düşmanlarına duydukları nefret olan Lief, Barda ve Jasmine, sihirli Deltora Kemeri’nin kayıp yedi mücevherini bulmak için tehlikeli bir serüvene atılmışlardı. Kemerin taşlarını tamamladıklarında, kötü kalpli Gölgelerin Efendisi’ni alt edebileceklerdi. Lief ve arkadaşları, altın sarısı topaz ve muhteşem yakutu bulmayı başarmışlardı. Bu iki mücevherin gizemli güçleri onlara üçüncü taşı bulma yolunda daha çok cesaret ve güç vermişti. Ancak, hiçbiri yasak Fareler Şehri’nd..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMACowrie’nin hikayeleri Selkie’lerin şarkısı ile devam ediyor. Cowrie, hikâyeleri olan, akıllı, duyarlı bir kadın, bir Maori, bir sukaplumbağası... Selkie’lerin Şarkısı’nın peşinden gittiği bu yolda edineceği deneyimlerle belki de hayatının en önemli iç yolculuklarından birine çıkmış olduğunu fark ediyor. Edinburgh Festivali dünyanın her yerinden birçok sanatçıyı bir araya getirmiştir. Hikâye performans grupları içindeki anlatıcılardan biri de Cowrie’dir. Ama Cowrie bile bir grup hikaye..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir süre beni içine alan ve kendimi güvende hissetmemi sağlayan mavi dikdörtgen... Mavi kucaklama... Elli dokuz yaşında, altı haftalığına, gençlikle son bir dans. Benimle kalıyor, onun anısı ve evindeki o odanın manzarası. Stalin’in ajanları tarafından ülke ülke aranan Leon Troçki, bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra Ocak 1937’de Meksika’ya sığınır. Orada ressam Frida Kahlo’nun hiç sönmeyen ateşi ve görkemiyle karşılaşır. Frida, kocası Diego Rivera’yla birlikte Leon Troçki ve karısı Natalia’..

29,63TL 26,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Deli misin Mark? Bu yüzden mi böylesin? Deli misin sen? Deli olduğunu biliyor musun, yoksa olmadığını mı düşünüyorsun? Seni yöneten delilik olmalı. Bana o ağza alınamayacak şeyleri hastalıklı ve zalim ruhun yüzünden yapıyor olmalısın. Peki bunun sebebi ne Mark? Sana da başka biri mi kötü şeyler yaptı? Bu fikirlerin kaynağı ne? Davranışların sana neşe mi veriyor üzüntü mü? Bana üzüntü veriyor Mark, bana üzüntü veriyor.  Beni aldın ve geriye eskiden içinde bir insanı barındıran bu kabuk kalana ka..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo