Cumhuriyet Dönemi Öykü ve Anlatı

Cumhuriyet Dönemi Öykü ve Anlatı

Bu kategoride Cumhuriyet Dönemi Öykü ve Anlatı ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAKimi tesadüf der tüm yaşananlara, Kimi kader, Kimi akıl erdiremez bir türlü, düşünür durur. Bilmiyorum, Bence bir kader var, o kesin. O kaderde bir tuhaflık, Ve o tuhaflığın biçimlendirdiği hayatlar… Tuhaf elbette…..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

ACIKLAMATürk edebiyatının en tanınmış hikâyecilerinden biri olan Ömer Seyfettin’in hikâyeleri modern Türk hikâyeciliğinin öncüsü olmuş fikir ve edebiyat hayatımızda derin izler bırakmıştır. Ömer Seyfettin, Osmanlı Devleti’nin yıkılarak yerine milli bir devlet kurulma çalışmalarının başlatıldığı bir dönemdeyaşamış ve umutların tükendiği bu dönemde yazmış olduğu eserleri özellikle de hikâyeleriyle millete umut kaynağı olmuştur. Ömer Seyfettin, hikâyelerinde günlük hayatı ve özellikle de tarihi o..

13,00TL 10,45TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

“...Uzaktan bakır aletlerin bir eski kadril ile bağıran sesleri ötede Büyükdere İskelesi’ne yolcularını taşıdıktan sonra gürleyerek Mesarburnu’na koşan Şirket vapurunun ufukları yırtan düdük feryatlarına karışıyor, bazen hafif bir serseri rüzgar iskele gazinosunda rıhtıma dağılmış yeni yolculara yakarıcı ezgileriyle yalvaran kemençenin yüksek perdeden bir parça sesini getiriyor, boyacılar fırçalarını kutularına vuruyor, sandalcılar rıhtıma kancalarıyla tutunmuş sandalları içinde henüz geçen vapu..

17,00TL 13,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAÖmer Seyfettin benzersiz bir biçemle yazdığı öykülerini kişisel deneyimlerine, tarihsel olaylara ve halk arasındaki geleneklere dayandırmıştır. Günlük konuşma diliyle yazması öykülerine canlı ve etkileyici bir nitelik kazandırmıştır. Çok değişik konuları işlediği yapıtlarında ayrıca yergilere, tartışmalara, komik durumlara ve toplumsal yorumlara da yer vermiştir...

15,00TL 12,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“...İşte bunun için, bu meziyetlerinden dolayıdır ki şu zamanda hemen durmayıp âşık olmak lazımdır. Dünyanın dertlerini unutmak ve felaketleri görmemek için en kestirme yol, gözlerimizi aşkın bağıyla örtmek ve kulaklarımızı aşkın pamuğuyla tıkamaktır. Her keseye elverişli, en ehven ve en şairane çare budur, aşktır!“ Refik Halid Karay, otuz beş hikâyeden oluşan mizah türündeki kitabı Tanıdıklarım’da, tanıdığı kişileri, gezip gördüğü yerleri, tattığı, kokladığı, okuduğu, kısacası aşina olduğu her..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA.“Kilometrelerce yürüyüp, dağ bayır koşup ne kurtarırsa kardır kuralınca, öne ağıtları, sonra da türküleri, koşmaları, destanları, Çukurova’nın tüm uyaklı uyaksız söz çeşitlerini, tekerlemelerini, küfürlerini avlıyordu. Folklor derlemesi filan değildi, bu iş hayat memat işiydi, özbeöz malını kurtarıyordu Çukurova’nın, sorumlusuydu kurda kuşa karşı, şaka değil.“ -Abidin Dino, Milliyet Sanat-“Yaşar Kemal, Anadolu aşık-hikayelerinin geleneğine göbek bağıyla bağlanmış bir yazar. Onu ta çocu..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Severek okuyacağınız dört öykünün her biri gerçek olaylardan alınarak oluşturulmuş; yazarın güçlü gözlem ve mizah yeteneği ile betim gücü birleştirilerek yazılmış bu öyküler güncelliğini koruyor. (Arka Kapak)..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Uyku! Işık! ve Yazgı! Saatlere eşlik eden tedirgin bir kalp! Üst üste katlanan insan yüzleri, duyguları, deneyimleri.. Sonra parçalanma... Varlığı sarmalayan, sarsan, tedirgin eden bir farkındalık.. Zamanlar ve boyutlar arasında ilerleyen, sıçrayan, devinen, caddelerden ve pasajlardan, renkli yalanlardan ve şifreli imzalardan, sarı defterlerdolusu yazılardan ve yağmurdan ve akşam yumuşaklığından geçen ve sonunda kendi öz varlığından, öykü adını alark yeniden dopğan bir bilinç. Hayatın içinde a..

12,04TL 10,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

Bu kitaba alınan on yedi öykünün on ikisi Türk edebiyatından, beşi de Dünya edebiyatından seçildi. Kitaba adın veren “Motorize Köleler“, Bekir Yıldız’ın bir öyküsü. Kendisi de işçi olan yazarın Almanya’da yaşadıklarını anlattığı öykülerden olan “Motorize Köleler“, emek-sermaye çelişkisinin açıklıkla ortaya konulduğu öykülerin başında gelir. Uluslararası sermayenin çalıştırdığı kişinin yalnız emeğini sömürmekle kalmayıp insani değrelerini de yok ederek onları köleleştirmesindeki acımazlık ortaya ..

12,96TL 10,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir hikaye yazsam onu mevzu seçerdim; bir efsane donatasam, onu alır işlerdim. Zira o, şiir de olur masal da olur, kıssa da... Daha, daha neler olmaz, neler?...Aşka ve hamaset destanı, mey ve mahabbet fermanı, bu yanık gönülden derya misali, gece demez gün demez akar durur.....

26,00TL 23,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Hurda bir Chevrolet’nin içinde yaşayan İhtiyar, etrafı tel örgülerle çevrilmiş, hep parlayan bir otoyolun çevresinde ikamet eden, aç ve sefil insanlardan biri. Otoyol çevresinin çocukları, ondan “uzaktaki şehir“ ile ilgili hikayeler anlatmasını istiyorlar. Herkesin uzun yaşadığı, sorunların ortadan kaldırıldığı bu şehre kendileri gitmese de, burayı, oradan gelen, hızla önlerinden geçen zırhlı arabalardan biliyorlar. İhtiyar’ın buraya oradan geldiğini tahmin ediyorlar. İhtiyar’ın ise aklı bir ..

6,94TL 6,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnsan hayatının unutulmaz hâtıralarının çoğu okul yıllarına aittir. Ahmed Rasim Falaka adlı eserinde, sade ve içten bir anlatımla yaşadıklanı kaleme alıyor. Bir döneme ışık tutan Falaka birçok insanı okul yıllarının sımsıcak günlerine götürecek nitelikte. Eğitim psikolojisi açısından da önemli mesajlar içren eser okumaya başlayanların elinden bırakmayacakları kadar akıcı bir dile sahip. “Meğer anamın; ’İstersen seni mektebe başlatayım.’ demesinin bir hikmeti varmış. Bu hikmeti ben Dârüş..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMABihruz Bey, zengin bir devlet memurunun oğludur. Babasından yüklü miktarda bir miras kalmıştır. Annesiyle birlikte yaşayan Bihruz Bey, yetersiz bir eğitim görmüş, yarım yamalak Fransızca öğrenmiş züppe bir tiptir. O dönemin kibarlık gereğinden saydığı şık faytonuyla Çamlıca’da gezerken gördüğü ve soylu bir aileye mensup olduğunu düşündüğü bir kadına âşık olur. Aslında soylu olmayan bu kadın, Bihruz Bey’in aklını uzun süre meşgul eder. Kadınla ilgili gerçekleri öğrendiğinde küçük düşer.Bu..

10,19TL 8,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

“Şiirimin kökü yurdumun topraklarındadır. Ama dallarıyla bütün topraklara, doğuda, batıda, güneyde, kuzeyde uçsuz bucaksız yayılan bütün topraklara, o topraklar üstünde kurulmuş medeniyetlere, bütün dünyamıza uzanmak istedim, insanoğlu nerede, ne zaman ve hangi dilde olursa olsun, yüreğime ve kafama uygun bir şiir söylemişse, onun söylenişindeki ustalığı incelemeye, ondan bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Yalnız kendi edebiyatımınkileri değil, Doğu ve Batı edebiyatının bütün ustalarını usta bildim...

36,00TL 32,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Muhterem pederim Mustafa Nazmi Ersin Beyefendi 1289/1873 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Pederi Kapalıçarşı eşrafından Hacı Şakir Efendi, validesi uzun senelerdenberi Fatih semtinde ikâmet etmiş olan bir ailenin kızı Firdevs Hanım, hemşireleri Fethiye ve Habibe Hanımlardır. Nazmi Bey pek genç yaşında Devlet-i Aliyye-i Osmaniye’nin Bâb-ı Seraskerî ünvaniyle yâd edilen Harbiyye Nezaretinde kurulmuş olan, mekteb-i küttâb-ı askerî namı altında meslekî tahsil veren müesseseye yazıl..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

26,00TL 23,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

Cemal Efendi bu tepeden inme soru karşısında önce şaşırdıysa da kendini çabuk topladı. “Ben kimseyi öldürmedim,“ diye cevap verdi. “Hasan’ı oğlum gibi severim. Ailesiyle de aramızda en ufak bir husumet yok. Durup dururken niçin öldüreyim arslan gibi delikanlıyı?“ “Sus, yalan söyleme! Cesedi sırtında çuvalla götürürken gören var. Buna ne diyeceksin?“ ...ve adalet işlemeye başladı... (Arka Kapak’tan)..

9,26TL 7,44TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Celse başladı. Ben korkuyorum. diyorum. Bunlar ile karşılaşmaktan, müzakereden fena çekiniyorum. Beş on gün müşahede ile geçirdim. Şahısları birer birer tetkik ettim. Bana cesaret geldi. Doğrusu evvelce bu Frenklerden çok korkuyordum. Kendimi onlara nisbetle hakir görüyordum. Vakıa Rusya’da böyle müzakerelere alışmış idim. Ama burada Avrupa’nın seçme diplomatları vardı. Mesaîyi tanzim etmek lâzım. Biz de buna karışmak istedik.Bizi karıştırmadılar. İtilâf Devletleri herşeyi yapmışlar. Reisleri k..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat ( Talat ve Fitnat' ın Aşkı ), Batılı yöntemle yazılan roman türününilk örneğidir. Roman, kapalı toplumların birbirinden uzak tutulan gençlerin hüzünlü yaşamınıve çok çabuk âşık olabilen, aşkları için ölümü göze alabilen iki gencin ( Talat ve Fitnat' ın)acıklı yaşamını konu alıyor...

7,31TL 6,21TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMANazım Hikmet’in daha az bilinen bir yazarlık yönünü dışa vuruyor hikayeleri ve masalları. Hikayelerde, keskin bir gözlem gücü, keskin bir alayla birleşiyor ve çelişkilerin gülünçlüğü sergileniyor. Alabildiğine doğal bir güldürü ustasıyla karşılaşıyoruz bu hikayelerin çoğunda. Şiirin büyük ustası, bazı masallarda çocuk dünyasının o sınır tanımaz hayalgücünü ayaklandırırken, bazı masallarında gelenekselden çağdaş bir yorum çıkartıyor, çağdaşla gelenekseli kaynaştıran bir anlatım dili kulla..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo