Eftalya Kitap

Bu yayınevimiz genellikle : Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri | Edebiyat | Polisiye | Fransız | Kuzey Amerika | Aşk Roman ve Öyküleri | Edebiyat (Roman - Öykü) Yerli | Roman | Araştırma - Deneme - İnceleme | Biyografi - Otobiyografi - Monografi | Tarih | Araştırma-İnceleme | Genel Konular | İnsan ve Toplum | Psikoloji | Gizem - Parapsikoloji - Büyü - Ezoterizm | Kişisel Gelişim | Sosyoloji (Diğer) | İslam | Politika | Araştırma - İnceleme | Ortadoğu - Arap | Sivil Toplum | Uluslararası İlişkiler - Dış Politika | Anı - Mektup - Günlük - Seyahatname | Türkiye Cumhuriyeti (Siyasi - Askeri Tarih) | Dünya Tarihi | Atatürk Hakkında ve Kendi Yazdıkları | Türk Tarihi Araştırmaları kategorilerinde kitap çıkarmaktadır. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz.

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAAtıldığı kör kuyudan çıkmayı hiç beklemeyen bir kızdı o;Kalbi kırgın, ruhu hasta, bedeni yorgun küçük bir kız...Ve onu kurtarmaya yemin etmiş bir çocuktu karşısındaki;Kalbi inatçı, ruhu aşık, bedeni yaralı küçük bir çocuk...Hani bir ata sözü var ya, 'Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.' diye. Yatsıya az kalmıştı, farkında değildim.Farkında olmadığım bir diğer şeyse; yatsı vakti gelince ortaya çıkacak yalanların benimkilerle sınırlı kalmayacağıydı...

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMATarih boyunca, dünyanın neresinde açlık olsa, sefalet olsa, adaletsizlik olsa, zulüm olsa, eşitsizlik olsa, “Bunlar hangi dinden, hangi inançtan” diye sormadan, açların, fakirlerin, mağdurların, mazlumların imdadına koşan tek devlet var: Osmanlı Devleti... Tek millet var: Türk Milleti… Bunun bir örneğini dünya tarihinde göremezsiniz…O örneklerden birkaçını yazacak olursak;*Bugün Dünya’nın Jandarması konumundaki ABD’nin yıllarca korunmak için Türklere Vergi verdiğini?*Peki, aynı ABD’ye il..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABirçok insan; pedofilleri, çirkin, yaşlı, izbe yerlerde saklanan ve sokaklardan geçen çocukları seyreden adamlara olarak düşünür.Ancak acı gerçek şu ki; pedofiller, bazen komşularımız, bazen güvendiğimiz arkadaşlarımız, bazen bir din adamı, bazen çocuk bakıcıları, öğretmenler, doktorlar, politikacılar, cemaat liderleri ve hatta aile bireyleri olabiliyor.Sakın; "Benim çocuğum tacize uğramaz" demeyin...Sonra da her istismar haberinde, her tecavüz haberinde, her şiddet haberinde ayağa kalkı..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADünya üzerinde kulaktan kulağa fısıltıya anlatılan birbirinden ürkütücü halk hikâyelerini senin için derledik.Her çevirdiğin sayfada artan gerilime karşı koyabilecek misin? Korkunç hikâyeleri okuyarak“Şeytanın Evi”ne misafir olmak için yeterince cesur musun?..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAİkinci Dünya Savaşı’ndan bir yıl önce, 7 Aralık 1938’de İsrail devletinin ilk yöneticisi olan ve en büyük siyonistlerden biri olarak tarihe geçen Ben Gurion, şu açıklamayı yapmaktadır:“Eğer bilsem ki Almanya’daki Yahudi çocuklarını İngiltere’ye götürerek onların hepsini kurtaracağım veya bilsem ki Kudüs’e götürerek onların yarısını kurtaracağım. Şüphesiz onları İsrail topraklarına, Kudüs’e götürmeyi tercih ederdim. Zira biz sadece bu çocukların hayatını değil, İsrail tarihini de düşünmek..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAYahudiler, Mescid-i Aksa'nın altında kendileri için kutsal sayılan Süleyman Mabedi ile Musa'nın sandığının bulunduğuna inanır. Onlara göre sandığın içinde eski ahit vardır.Yahudilere göre hem Süleyman Mabedi’nin yeniden inşası, hem de sandığın geri alınması için Mescid-i Aksa'nın yıkılması gerekir. Bu nedenle İsrail yıllardır arkeolojik kazı çalışması altında Mescid-i Aksa'nın altını oymakta, orada tüneller kazarak, kendi kendine yıkılmasını sağlamaya çalışmaktadır.Şu an Mescidi Aksa'nın..

33,00TL 29,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Garibim namıma Kerem diyorlar Aslı'mı el almış harem diyorlar Hastayım derdime verem diyorlar Maraşlı Şeyhoğlu Satılmış'ım ben” Han Duvaları Kalbe Düşen Kor; Maraş Mevlevihanesi Şeyhinin Oğlu Satılmış ile Aslı’nın yüz yıllık aşk hikâyesidir. Maraş’ta başlayan bu iki insanın büyük aşkı; Anadolu’nun Milli Mücadele dönemini yaşamış, hüzün ve sır dolu yolculuklarının, Han Duvarlarında son bulmasıdır. Hatıralardan silinmeyen o zor günlerde yaşanan bu hikâyeyi okurken, sözcükler sizleri bir a..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA“Can Yücel Sokakta yan yana yürüyorduk yine. Ama korkmuyordum artık. Can’a inandım. Can’a güvendim. Can’ın rızasıyla kalbimi açtım. Şükürler olsun verdiği güzelliklere, huzura ve sevgiye.”İzmir’de, Can Yücel Sokaktaki bir kafede çalışan, kimliğini, benliğini ve kadınlığını unutmuş genç bir kadın…Aynı sokakta eğlenmeye giden; kimliğini ve hayatını ustalıkla saklamayı başarabilen genç bir adam… Yolları kesiştiren manalı bir sokak. Can Yücel Sokak… Ve Can Yücel’in gölgesinde doğan bir aşk…U..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAHerkesin kendine göre hayatını kolaylaştırma, onu düzene sokma, hayatını güzel davranışlarla süsleme imkânı mutlaka vardır.Kendi hayatımızı güzelleştirmek, yalnız kendimize ait bir yaşam inşa etmek değildir, aynı zamanda dünya düzenini yaşanabilir hale getirmeye de katkıda bulunmuş oluruz.Evren, bir kişinin güzel yaşaması için yaratılmadı, içinde her ne varsa eşit ve adil yaşaması için dizayn edildi.Dünyanın bütün yaşam tarzları bir kişiyle başladığını ve yayıldığını unutmayın!Çevreye du..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAGenç adam hiç olmadığı kadar sert ve öfkeliydi. Gözü kimseyi görmüyordu, yaşamayı reddettiği hayatın içine adeta sürüklenmişti. Attığı her adımda yaprakların hışırtılarına karışan ayak sesleri, beraberinde esen rüzgarı peşine takarken o an tek düşündüğü geride bıraktığı hayatının intikamını geleceğiyle alacak olmasıydı.Ilya için ise durum bambaşkaydı.Nefretin iliklere kadar ulaştığı yere, itiraz etmeden yürümek zorundaydı. ''Ölmemi neden bu kadar çok istiyorsun? Ben sana hiçbir şey yapma..

31,00TL 27,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA‘İnsan bazen durup temize çekmeli kendini…Heves edip hayal kırıklığına uğradığı şeyler için de teşekkür edebilmeli… Önce kendi kalbinin kapısını çalmalı ve en iyisini istemeli...Acele etmeden, telaş etmeden, sevmekten vazgeçmeden, göğsünün ortasındaki pencereyi açabilmeli…Ne geleni ne gideni gönlünde öyle çok da büyütmemeli… Son kez bakmalı geriye, neler neler yaşadım, kimler geldi kimler geçti diye… Nerede eksik kaldım, kimlere çok geldim ben diye…Yapın şimdi kendinize acı bir kahve.Geç..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADünya üzerinde kulaktan kulağa fısıltıya anlatılan birbirinden ürkütücü halk hikâyelerini senin için derledik.Her çevirdiğin sayfada artan gerilime karşı koyabilecek misin? Korkunç hikâyeleri okuyarak “Parti Oyunları”na katılmak için yeterince cesur musun?..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAHastalıklı ruhum, kendimle savaşırken onu buldum. Parlayan güneş çillerine vuruyor, kocaman gülümsemesiyle etrafa bakıyordu. Uzun saçları omuzlarına dökülürken onu izlemeye devam ettim. Zincirlenmiş kalbimin iplerini çözdüm, onu kalbime mühürledim. Ve o saniye hayatını ele geçirdim.” Egemen Demir. Kirli geçmişinden zerre pişmanlık duymadan geleceğine yeni cinayetler yazan Sadist. Planlarının ortaya çıkmasıyla her şeyin bittiğini sanan Meyra Kaya için asıl son, şimdi yazılmıştı...

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMACep telefonum benim hem dostum,hem düşmanımdı, Elime alınca bana kendimi mutlu iken mutsuz hissettiren icat! Öküz gibi facebook sayfasına bakmaktan bunalmıştım. Ne gelen bir mesaj vardı,ne de beni canlı tutacak herhangi bir şey. Facebook,twitter,instagram… Bunlar sadece başkalarının güzel görünen hayatlarını sergileyen  Paylaşımlar ve fotoğraflarla doluydu. İnsanlar bol bol  İmrendiriyorlardı.Kimileri kurdukları muhteşem kahvaltı sofralarıyla ve harikulade ev dekorasyonlarıyla, k..

26,00TL 23,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGözlerini kapadı. Ben de kapıya yöneldim. Gittiğimi görmemek için gözlerini kapadığını düşündüğüm saniyelerde, ?Menekşe!" diye seslendi. Dönüp baktığımda ona, ?İlkbaharda senin gibi mor çiçekler açacağım, söz veriyorum," diye vaad etti bana. Şefkatle titredi kalbim sözlerine. ?Kıyamam ben senin o iğneli yapraklarına, ben seni öyle sevdim," dedim ve kapıdan çıktım.Bir doğu treninde başlayan ?Yolcu' hikâyesinin mor menekşe ile çam ağacının aşkına bürünmüş nostaljik hali...Yusuf, yarını bil..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAChemtrail uzun yıllardır dünya kamuoyunu meşgul eden bir fenomen. Bağımsız bilimsel toplulukların birçoğu hava manipülasyonu için chemtrail teknolojisinin kullanıldığını, gıda terörüne sebep olduğunu, dünya nüfusunu azaltmak için bir çeşit biyolojik terör olduğunu vurguluyor… 1930’lu yıllardan günümüze kadar sürmekte olan hava manipülasyonunu belgelere dayanarak açıklayan bu kitapta, dünya nüfusunu en az 500 milyona düşürmek isteyen elitlerin perde arkasında çevirdiği oyunlara tanık olac..

31,00TL 27,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASherlock Holmes, ünü yazarından fazla bir hayali kahraman. Zekâsını ve gözlemlerini kullanarak çözümlediği cinayetler, ileride olabilecekleri bile görmesi, ilginç kıyafeti, ağzından eksik olmayan piposu ile unutulmaz fenomen aynı zamanda. Öyle ki, bazen oturduğu yerden bile esrarengiz olayları çözebilen bu hayali kahraman için kitaplar yazılmış, dernekler kurulmuş ve heykelleri dikilmiştir. ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA‘Sercan’la evlenmek istiyor muyum?’ diye hiç sormamıştım kendime. Sorsam bile beynimin bu soruya hata vereceğine emindim. Onu tanımıyordum, hakkında bildiklerim sadece kardeşinin anlattıklarından ve şu bir ayda gördüklerimden ibaretti, o ve aşk...Ben aşk istiyordum. Kalbimde o çarpıntıyı duymak, karnımın içinde kelebeklerin uçuşmasını istiyordum. Sercan’a dönüp baktığımda ise hissettiğim mide ağrısı, heyecan ve yüz kızarıklığıydı. Bir el kalbimi sıkıyor gibi oluyordum. Bunların çoğu aşk ..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo