Eğitim Sorunları

Eğitim Sorunları

Bu kategoride Eğitim Sorunları ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%5

ACIKLAMABu kitap, geleceğin öğretmenlerini yetiştiren eğitim fakültelerinde okutulan Öğretim İlke ve Yöntemleri dersleri için hazırlanmıştır. Kitabın birinci bölümünde eğitim ve öğretim etkinliklerinin temel dayanağını oluşturan eğitim programları ve program geliştirme süreci ele alınmıştır. 2. Bölümde öğrenme ve öğretme ilkeleri ile öğrenmenin ve öğretmenin nasıl gerçekleştiği üzerinde durulmuştur. Kitabın 3., 4., 5. ve 6. Bölümlerinde ise sırasıyla öğretim sürecinde yararlanılabilecek öğretim ..

28,00TL 26,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%-8

ACIKLAMADönüştürülmüş Tamamı Çözümlü Açık Uçlu SorularAnayasa Hukuku (205 Soru) İdare Hukuku (212 Soru) İdari Yargı (63 Soru) İnsan Hakları (38 Soru) Ekonomi (109 Soru)2001 yılından bu yana kamu personel seçiminde uygulanan merkezi sınav modeliyle birlikte kariyer mesleklere girişte KPSS ve kurum sınavlarına girilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bilindiği üzere kurum sınavlarının büyük bir kısmı yapılan protokoller çerçevesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edil..

30,00TL 32,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki bu eser, 2013-2016 yılları arasında Avrupa Birliği Enstitüsü olarak yürütülen ve Enstitü’ye Jean Monnet Mükemmeliyet Merkezi unvanını kazandıran “Okulda Avrupa Değerleri” adlı projenin nihai ürünüdür. Değerler Eğitimi adlı bu eserde ilk olarak Avrupa Değerleri ele alınırken, ardından proje başında ve İstanbul özelinde öğretmenlerle yapılan niceliksel araştırmanın sonuçları paylaşılıyor. Çocuk algısını ve çocuk katılımını ele alan Üçüncü Bölüm, son yıllarda Türkiye toplumunu v..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Mesleki tükenmişlik üzerinde yapılan araştırmaların, işi gereği insanlarla sık sık yüz yüze gelenlerde ortaya çıkan tükenmenin, onların psikolojik sağlığını bozduğunu ve verimlerini düşürdüğünü ortaya koymasından sonra, eğitim iş görenlerinin mesleki tükenmişliklerinin incelenmesi birçok araştırmaya konu olmuştur. Tükenme, okul yöneticileri üzerinde duygusal, psikolojik ve davranışsal yönlerden olumsuz bir etki yapmaktadır. Tükenme yaşayan okul yöneticileri kendi varlıklarıyla o kadar ilgilidir..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Rahul Alvares’i ve “Okuldan Uzakta“yı belki de en iyi anlatan kelime çocuksu olabilir. Ve bu tanımlama en doğru tanımlama olur, çünkü kitabın yazarı Rahul Alvares de çocuk denebilecek bir yaşta. Kitabında, liseden sonra hemen üniversiteye gitmeyip, eğitimine ara verdiği bir yıl içerisinde yaşadıklarını ve öğrendiklerini gençliğin naif diliyle ve zevkle okunabilecek şekilde anlatıyor. (Tanıtım Bülteninden)..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Anne Babalar ve Eğitimciler İçin Montessori’ye Giriş’in Klasikleşmiş Kitabı... Montessori yöntemi nedir? Maria Montessori’nin erken dönem çocuk eğitimi üzerine zamanında devrim niteliği taşıyan fikirleri günümüzde de geçerliliğini koruyor mu? Ve her şeyden önemlisi, Montessori yöntemi benim çocuğumun eğitimi için iyi bir seçim mi? İşte, başta eğitimciler, çocuk bakım uzmanları ve anne babalar olmak üzere, bu soruların cevabını merak eden herkes için temel bir kitap. “Bayan Lillard, Maria Montes..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Çıkmadan Olay Yaratan Kitap! Daha piyasaya çıkmadan olay yaratan ve manşetlerden düşmeyen TV haber bültenlerinde tartışma konusu yaratan kitap... Prof. Dr. Emekli Tümgeneral Ömer Şarlak, Kışla’da başlayıp Kampüs’te devam eden yarım asırlık meslek hayatı boyunca yakın tarihimize damgasını vurmuş önemli isimlerle bir arada oldu, onları farklı yönleriyle tanıdı. Gerek altı yıllık Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı sırasında gerekse emekliliğinden sonra üstlendiği Malatya İnönü Üniversitesi ..

20,37TL 16,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOkula Dayalı Yönetim ya da Okul Merkezli Yönetim özünde okula daha çok bağımsızlık ve özerklik verilmesi anlayışıdır. Okul Merkezli Yönetim, "Etkili Okul Hareketi" nin bugün geldiği son nokta olarak görülebilir. Okula Dayalı Yönetim, okul geliştirme yaklaşımlarından biri olup okulun nicel ve nitel olarak kaliteyi yakalaması anlayışı olarak değerlendirilebilir. Dolayısıyla, "Bir Kalite Okulu" yaklaşımı olarak okula dayalı yönetim özellikle de 1990'larda öne çıkan Toplam Kalite Yönetimi, ..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMABilim ve teknoloji kurumlarını ve özellikle de üniversiteleri toplumun üst yapı kurumları olarak tanımlarsak bu kurumlardan çağdaş eğitim vermesini, bilimsel düşünebilme yeteneğine sahip araştırıcı elemanlar yetiştirmesini, toplumun kültürünü geliştirmesini, yeni değerler yaratmasını ve toplum yararına araştırmalar yapmasını bekleriz. Bilim ve teknoloji kurumları toplumdan ve onun sorunlarından soyutlanamazlar. İşte bu nedenle üniversitelerin eğitim-öğretim programı ve araştırma planları..

20,37TL 20,77TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

“Kulelerde Bayraklar“, yalnız dünün değil, bugünün de büyük öyküsüdür. Potansiyel suçlu olarak görülen, sokak çocuklarının yeteneklerinin açığa çıkartılarak özgüvenli insanlar haline getirilmesi ve Sovyet toplumuna kazandırılmasının öyküsü. Ünlü Sovyet eğitimcisi Makarenko’nun, kendi disiplinlerini ve hukuklarını kendileri belirleyen, kendi kendilerini yönetmeyi öğrenen, çalışmayı bir angarya değil de insani bir zorunluluk ve zevk olarak görmeyi öğrenen 1 Mayıs Kolonisi’ndeki gençlerin yaşamı di..

23,15TL 18,61TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA Potansiyel yöneticiler ve öğretim denetimi ve değerlendirme lisansüstü dersleri için lüzumlu bu kitap, öğretmen etkililiğini geliştirmek için gerekli olan hem bilgi hem de uygulama araçlarını sağlamaktadır. Ortaöğretim öncesi (preK-12) okullarda öğretim denetimine temel oluşturan, Dr. Zepeda’nın üçüncü baskısını yapan bu önemli kitabı şunları içermektedir: • Denetmenlere, öğretmenlerle başarılı biçimde çalışmalarına yardımcı olmak için güncel araştırma ve stratejileri, • Gerçekçi duru..

38,00TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA"...Türkiye hala yükseköğretime milli gelirinin %1’ini dahi ayırmayan bir ülke. Bütün toplam eğitim harcamaları, kamusal eğitim harcamaları olarak, milli gelirin %4’ünün altında kalıyor. Bu durumun çok ciddi bir sorun olduğu aşikar. Dolayısıyla, nitelikten ciddi bir kayba uğramaktayız. Bu kayba uğradığımızı bazen farkediyoruz, bazen farketmiyoruz. Politikacılara ve topluma ise bu sorunumuzu yansıtamıyoruz. 1998-99 öğretim yılı başlarken üniversitelerimizdeki en önemli sorunu biz üretkenl..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Kendi deyişi ile: O, “güncel bir eğitim dinazorudur.“ 1955 yılında Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmeni ve başöğretmen vekili olarak göreve başladığında 20 yaşındaydı. 1958 yılından başlayarak on iki yıl ilköğretmen okullarında kendi deyişi ile: “Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi.“ Hatay Milli eğitim müdürlüğüne atandığında 35 yaşında, “Dante gibi ortasındaydı ömrün“. Kırk yaşında Milli Eğitim Bakanlığından ayrıldı,üniversitede, kendi deyişi ile: “bildiklerinin ye..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnsanın bütün faaliyeti ve davranışları, yapıp-etmeleri bir düşünce mahsulüdür. Düşünce ürünü olmayan, şuur alanı içinde yer almayan bir davranış insan olmanın gereği değil, ya aşkın varlık alanının ya da hayvani sahanın faaliyeti olarak görülmelidir. Yüzyılların birikimi olan eğitim ve/veya pedagoji sonu görülmeyen bir hedefe yönelmek değil tasavvur edilen, hesaplanıp tasarlanan, geleceği bugünden yaşamak gayretinden başka bir şey değildir. Gelecek adına bugünden karar vermek, hatta ki..

9,90TL 8,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMA“Eğitim Yönetimi, Okul Yönetimi, Sınıf Yönetimi“ adlı bu kitapta Eğitim Yönetimi alanında görev yapanlara ve görev alacaklara kuramsal ve uygulama ile ilgili bilgilerin verilmesi amaçlanmıştır. Kitap hazırlanırken günümüzün çağdaş yönetim düşüncelerine ve bu konuda son gelişmelere yer verilmeye çalışılmış, ancak gereksiz ayrıntılardan kaçınılmıştır. Kuşkusuz daha iyi ve güzele, doğru ve yararlıya ulaşmak, eksikleri giderebilmek için okuyucunun objektif eleştiri ve önerisine ihtiyaç vardı..

15,74TL 16,06TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitabın amacı toplumsal değişim-dönüşüm serüvenimizin önemli ürünlerinden biri olan Türk Eğitim Sisteminin temel karakteristik özelliklerini belirleyen tarihsel, sosyal, ekonomik ve düşünsel dayanakları ortaya çıkarabilmektir. Osmalı-Türk toplumsal değişim süreci içinde modern eğitimin nasıl ortaya çıktığı, modern eğitimin toplumsal değişim süreci içinde nasıl bir rol üstlendiği objektif bir biçimde ortaya konmaya çalışılmıştır. Türk eğitim sisteminin hangi düşünsel temeller üstünde, nasıl şe..

16,20TL 14,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Ülkemizde eğitimin çeşitli kademelerinde okutulmakta olan fen bilgisi dersleri, fizik, kimya, biyoloji gibi fen bilimleri dersleri ve eğitim fakültelerinin değişik öğretmenlik programlarında okutulmakta olan fen öğretimi derslerinde kaynak kitap olması amacıyla bu kitap hazırlanmıştır. Kitabın ilköğretim sınıf öğretmenlerine, fen bilgisi öğretmenlerine, fizik, kkimya biyoloji öğretmenlerine, eğitim fakülteleri öğrencilerine ve öğretim elemanlarına yardımcı olacağını ümit ederim... (Önsöz’den)..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOkuma, yazar ve okuyucu arasındaki amaçlı ve dikkatli bir etkileşimi gerektiren aktif bir süreçtir. Bu nedenle öğrencilerin okuma becerilerini değerlendirmeye yönelik yapılan girişimlerin sadece bilgi toplamak değil, süreci incelemek amacına da hizmet etmesi gerekmektedir. Öğrencinin sözcük tanıma ve okuduğunu anlama düzeyi ile kullandığı stratejilere ilişkin bilgiye ulaşılmasına olanak sağlayan Formel Olmayan Okuma Envanteri, okumayı değerlendirmede birebir gözlem yapılabilmesine, yanıt..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKaygı, sınava girecek herkesin yaşadığı psikolojik bir durumdur. Önce kaygı oluşturan durumun algılanması, fark edilmesi, anlaşılması ve bilinçlenmesi söz konusudur. Bu süreç kaygıyı bilinçlendirir. Başka bir deyişle, kaygı oluşturan durum karşısında takınılacak tutum ve yapılacak davranışta bilinçli hareket imkânı doğar. Bu süreçte kaygı oluşturan nesneyle bilinçli olarak başa çıkmak için duygu, bellek, düşünce, akıl yürütme gibi yetilerin işlevinden yararlanılır. Kişiliğin kendisini ve..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo