Eğitim Sorunları

Eğitim Sorunları

Bu kategoride Eğitim Sorunları ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%5

ACIKLAMABu kitap, geleceğin öğretmenlerini yetiştiren eğitim fakültelerinde okutulan Öğretim İlke ve Yöntemleri dersleri için hazırlanmıştır. Kitabın birinci bölümünde eğitim ve öğretim etkinliklerinin temel dayanağını oluşturan eğitim programları ve program geliştirme süreci ele alınmıştır. 2. Bölümde öğrenme ve öğretme ilkeleri ile öğrenmenin ve öğretmenin nasıl gerçekleştiği üzerinde durulmuştur. Kitabın 3., 4., 5. ve 6. Bölümlerinde ise sırasıyla öğretim sürecinde yararlanılabilecek öğretim ..

27,00TL 25,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%-8

ACIKLAMADönüştürülmüş Tamamı Çözümlü Açık Uçlu SorularAnayasa Hukuku (205 Soru) İdare Hukuku (212 Soru) İdari Yargı (63 Soru) İnsan Hakları (38 Soru) Ekonomi (109 Soru)2001 yılından bu yana kamu personel seçiminde uygulanan merkezi sınav modeliyle birlikte kariyer mesleklere girişte KPSS ve kurum sınavlarına girilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bilindiği üzere kurum sınavlarının büyük bir kısmı yapılan protokoller çerçevesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edil..

32,00TL 34,56TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki bu eser, 2013-2016 yılları arasında Avrupa Birliği Enstitüsü olarak yürütülen ve Enstitü’ye Jean Monnet Mükemmeliyet Merkezi unvanını kazandıran “Okulda Avrupa Değerleri” adlı projenin nihai ürünüdür. Değerler Eğitimi adlı bu eserde ilk olarak Avrupa Değerleri ele alınırken, ardından proje başında ve İstanbul özelinde öğretmenlerle yapılan niceliksel araştırmanın sonuçları paylaşılıyor. Çocuk algısını ve çocuk katılımını ele alan Üçüncü Bölüm, son yıllarda Türkiye toplumunu v..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kitap, sınıf içi etkileşim sürecinde hem öğrencilerin ilgi ve katılımlarını artırmak hem de etkin öğrenme kapasitelerini ortaya çıkarmak bakımından öğretmenlere yardımcı olabilmek amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın son bölümünde, etkin öğrenmeye göre hazırlanmış ve uygulanmış olan Hayat Bilgisi dersine ilişkin bir ders planı örneği ile etkiniklere yer verilmiştir. Aynı zamanda söz konusu uygulamaya ilişkin öğretmen, öğrenci ve gözlemci görüşleri de bulunmaktadır. Ayrıca kitapla beraber sunulan bi..

14,00TL 12,59TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Mesleki tükenmişlik üzerinde yapılan araştırmaların, işi gereği insanlarla sık sık yüz yüze gelenlerde ortaya çıkan tükenmenin, onların psikolojik sağlığını bozduğunu ve verimlerini düşürdüğünü ortaya koymasından sonra, eğitim iş görenlerinin mesleki tükenmişliklerinin incelenmesi birçok araştırmaya konu olmuştur. Tükenme, okul yöneticileri üzerinde duygusal, psikolojik ve davranışsal yönlerden olumsuz bir etki yapmaktadır. Tükenme yaşayan okul yöneticileri kendi varlıklarıyla o kadar ilgilidir..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Rahul Alvares’i ve “Okuldan Uzakta“yı belki de en iyi anlatan kelime çocuksu olabilir. Ve bu tanımlama en doğru tanımlama olur, çünkü kitabın yazarı Rahul Alvares de çocuk denebilecek bir yaşta. Kitabında, liseden sonra hemen üniversiteye gitmeyip, eğitimine ara verdiği bir yıl içerisinde yaşadıklarını ve öğrendiklerini gençliğin naif diliyle ve zevkle okunabilecek şekilde anlatıyor. (Tanıtım Bülteninden)..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Anne Babalar ve Eğitimciler İçin Montessori’ye Giriş’in Klasikleşmiş Kitabı... Montessori yöntemi nedir? Maria Montessori’nin erken dönem çocuk eğitimi üzerine zamanında devrim niteliği taşıyan fikirleri günümüzde de geçerliliğini koruyor mu? Ve her şeyden önemlisi, Montessori yöntemi benim çocuğumun eğitimi için iyi bir seçim mi? İşte, başta eğitimciler, çocuk bakım uzmanları ve anne babalar olmak üzere, bu soruların cevabını merak eden herkes için temel bir kitap. “Bayan Lillard, Maria Montes..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Çıkmadan Olay Yaratan Kitap! Daha piyasaya çıkmadan olay yaratan ve manşetlerden düşmeyen TV haber bültenlerinde tartışma konusu yaratan kitap... Prof. Dr. Emekli Tümgeneral Ömer Şarlak, Kışla’da başlayıp Kampüs’te devam eden yarım asırlık meslek hayatı boyunca yakın tarihimize damgasını vurmuş önemli isimlerle bir arada oldu, onları farklı yönleriyle tanıdı. Gerek altı yıllık Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı sırasında gerekse emekliliğinden sonra üstlendiği Malatya İnönü Üniversitesi ..

22,00TL 18,22TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOkula Dayalı Yönetim ya da Okul Merkezli Yönetim özünde okula daha çok bağımsızlık ve özerklik verilmesi anlayışıdır. Okul Merkezli Yönetim, "Etkili Okul Hareketi" nin bugün geldiği son nokta olarak görülebilir. Okula Dayalı Yönetim, okul geliştirme yaklaşımlarından biri olup okulun nicel ve nitel olarak kaliteyi yakalaması anlayışı olarak değerlendirilebilir. Dolayısıyla, "Bir Kalite Okulu" yaklaşımı olarak okula dayalı yönetim özellikle de 1990'larda öne çıkan Toplam Kalite Yönetimi, ..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMABilim ve teknoloji kurumlarını ve özellikle de üniversiteleri toplumun üst yapı kurumları olarak tanımlarsak bu kurumlardan çağdaş eğitim vermesini, bilimsel düşünebilme yeteneğine sahip araştırıcı elemanlar yetiştirmesini, toplumun kültürünü geliştirmesini, yeni değerler yaratmasını ve toplum yararına araştırmalar yapmasını bekleriz. Bilim ve teknoloji kurumları toplumdan ve onun sorunlarından soyutlanamazlar. İşte bu nedenle üniversitelerin eğitim-öğretim programı ve araştırma planları..

22,00TL 22,43TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

“Kulelerde Bayraklar“, yalnız dünün değil, bugünün de büyük öyküsüdür. Potansiyel suçlu olarak görülen, sokak çocuklarının yeteneklerinin açığa çıkartılarak özgüvenli insanlar haline getirilmesi ve Sovyet toplumuna kazandırılmasının öyküsü. Ünlü Sovyet eğitimcisi Makarenko’nun, kendi disiplinlerini ve hukuklarını kendileri belirleyen, kendi kendilerini yönetmeyi öğrenen, çalışmayı bir angarya değil de insani bir zorunluluk ve zevk olarak görmeyi öğrenen 1 Mayıs Kolonisi’ndeki gençlerin yaşamı di..

25,00TL 20,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA Potansiyel yöneticiler ve öğretim denetimi ve değerlendirme lisansüstü dersleri için lüzumlu bu kitap, öğretmen etkililiğini geliştirmek için gerekli olan hem bilgi hem de uygulama araçlarını sağlamaktadır. Ortaöğretim öncesi (preK-12) okullarda öğretim denetimine temel oluşturan, Dr. Zepeda’nın üçüncü baskısını yapan bu önemli kitabı şunları içermektedir: • Denetmenlere, öğretmenlerle başarılı biçimde çalışmalarına yardımcı olmak için güncel araştırma ve stratejileri, • Gerçekçi duru..

37,50TL 33,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA"...Türkiye hala yükseköğretime milli gelirinin %1’ini dahi ayırmayan bir ülke. Bütün toplam eğitim harcamaları, kamusal eğitim harcamaları olarak, milli gelirin %4’ünün altında kalıyor. Bu durumun çok ciddi bir sorun olduğu aşikar. Dolayısıyla, nitelikten ciddi bir kayba uğramaktayız. Bu kayba uğradığımızı bazen farkediyoruz, bazen farketmiyoruz. Politikacılara ve topluma ise bu sorunumuzu yansıtamıyoruz. 1998-99 öğretim yılı başlarken üniversitelerimizdeki en önemli sorunu biz üretkenl..

5,00TL 4,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Kendi deyişi ile: O, “güncel bir eğitim dinazorudur.“ 1955 yılında Diyarbakır’ın Kabi (Bağıvar) köyünde İlkokul öğretmeni ve başöğretmen vekili olarak göreve başladığında 20 yaşındaydı. 1958 yılından başlayarak on iki yıl ilköğretmen okullarında kendi deyişi ile: “Essah öğretmen yetiştirmeye gönül ve emek verdi.“ Hatay Milli eğitim müdürlüğüne atandığında 35 yaşında, “Dante gibi ortasındaydı ömrün“. Kırk yaşında Milli Eğitim Bakanlığından ayrıldı,üniversitede, kendi deyişi ile: “bildiklerinin ye..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnsanın bütün faaliyeti ve davranışları, yapıp-etmeleri bir düşünce mahsulüdür. Düşünce ürünü olmayan, şuur alanı içinde yer almayan bir davranış insan olmanın gereği değil, ya aşkın varlık alanının ya da hayvani sahanın faaliyeti olarak görülmelidir. Yüzyılların birikimi olan eğitim ve/veya pedagoji sonu görülmeyen bir hedefe yönelmek değil tasavvur edilen, hesaplanıp tasarlanan, geleceği bugünden yaşamak gayretinden başka bir şey değildir. Gelecek adına bugünden karar vermek, hatta ki..

9,90TL 8,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMA“Eğitim Yönetimi, Okul Yönetimi, Sınıf Yönetimi“ adlı bu kitapta Eğitim Yönetimi alanında görev yapanlara ve görev alacaklara kuramsal ve uygulama ile ilgili bilgilerin verilmesi amaçlanmıştır. Kitap hazırlanırken günümüzün çağdaş yönetim düşüncelerine ve bu konuda son gelişmelere yer verilmeye çalışılmış, ancak gereksiz ayrıntılardan kaçınılmıştır. Kuşkusuz daha iyi ve güzele, doğru ve yararlıya ulaşmak, eksikleri giderebilmek için okuyucunun objektif eleştiri ve önerisine ihtiyaç vardı..

17,00TL 17,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Ülkemizde eğitimin çeşitli kademelerinde okutulmakta olan fen bilgisi dersleri, fizik, kimya, biyoloji gibi fen bilimleri dersleri ve eğitim fakültelerinin değişik öğretmenlik programlarında okutulmakta olan fen öğretimi derslerinde kaynak kitap olması amacıyla bu kitap hazırlanmıştır. Kitabın ilköğretim sınıf öğretmenlerine, fen bilgisi öğretmenlerine, fizik, kkimya biyoloji öğretmenlerine, eğitim fakülteleri öğrencilerine ve öğretim elemanlarına yardımcı olacağını ümit ederim... (Önsöz’den)..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOkuma, yazar ve okuyucu arasındaki amaçlı ve dikkatli bir etkileşimi gerektiren aktif bir süreçtir. Bu nedenle öğrencilerin okuma becerilerini değerlendirmeye yönelik yapılan girişimlerin sadece bilgi toplamak değil, süreci incelemek amacına da hizmet etmesi gerekmektedir. Öğrencinin sözcük tanıma ve okuduğunu anlama düzeyi ile kullandığı stratejilere ilişkin bilgiye ulaşılmasına olanak sağlayan Formel Olmayan Okuma Envanteri, okumayı değerlendirmede birebir gözlem yapılabilmesine, yanıt..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Zygmunt Bauman, “Sosyolojik Düşünmek“ adlı kitabında, sosyoloji dahil insana dair tüm disiplinlerin eksiklikten ve müphemlikten kurtulamayacağını söyleyerek, sosyolojinin “ayrıcalık“ ve “kesinlik“ iddialarına ağır bir darbe indirmişti. A. Game ve A. Metcalfe da “Tutkulu Sosyoloji“ adlı kitaplarında sosyoloji disiplininin ve üniversite düzeninin nasıl işlediğini cüretkar ama sağlam tezler eşliğinde gözler önüne seriyorlar. Üniversitelerde ne tür oyunlar oynandığını, ritüelleri ve ciddiyetiyle ko..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo