Hakkında - Tarihi - Referans

Hakkında - Tarihi - Referans

Bu kategoride Hakkında - Tarihi - Referans ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAKitap, ülkemizin çeşitli yerlerinde öğretmen ya da yönetici olarak eğitim/öğrenme sürecinde yer alan 21 başarılı eğitimcinin ‘fark yaratan uygulamaları’ndan oluşmaktadır. Her bir bölüm öğrencilerimize katkı sağlama adına gerçekleştirilen plânlama ve uygulama aşamalarını içermektedir. İstedik ki bu fark yaratan uygulamalar bir kitap haline gelsin ve bu yenilikler/emekler sınıfımızın, okulumuzun dışına taşarak yayılsın. Bu bakımdan fark yaratan uygulamalar bütün eğitim paydaşlarına yol gös..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki terimlerin sözlüklerinden derleme yoluyla oluşturulmuştur. Terimlerin yalnızca Türkçe karşılık önerileri derlenmiş, ancak tanımları, açıklamaları ve örnekleri katılmamıştır. Terimler ve bunların tanımları her bilim dalının kavramsal özünü oluşturur, olguları dizgeleştirme düzeyini gösterir.Bilimsel söylem evreninin temelini terimler oluşturur. Eğitim dilinin Türkçe olduğu üniversitede, yabancı d..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİngiltere’de devlet okullarında din eğitimi sistemi, çocukların ve genç insanların toplumda temsil edilen farklı dinlere ilişkin bilgi ve anlayış edinmelerini gerektirmektedir. Böylece genç insanların daha bilgili olacağı ve dinlerini yaşayanlara karşı daha hoşgörülü ve saygılı olacakları ümit edilmektedir. ‘’Din Eğitimi: Yorumlayıcı Bir Yaklaşım’da ele alınan metotlar akademisyenler ve öğretmenlere, belirli dinler içindeki farklılıkları ve hem yerel hem de küresel bazda dini farklılıkla..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÜlkemizde Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılandırılması çerçevesinde, 2001-2002 Öğretim yılından itibaren, öğretmen yetiştiren kurumların tümünde okutulmaya başlanan “Konu alanı ders kitabı inceleme“ dersi ile ilgili ilk anda, alandaki kaynakların azlığı nedeniyle önemli bir belirsizlik ve durgunluk yaşanmıştır. Aradan geçen süre içerisinde, bu dersle ilgili akademisyenler teorik ve uygulama olmak üzere iki bölümden oluşan bu ders için kaynak oluşturma ve uygulama bölümü için yöntem..

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Halen görev yapan öğretmenlerimize ile tüm öğrencilere, fakülte öğretim elemanlarımıza özellikle de Eğitim Fakülteleri lisans programlarında yer alan “Öğretim İlke ve Yöntemleri“ dersi için lisans öğrencilerine yazılı bir kaynak oluşturma amacı ile titiz bir biçimde hazırlanan bu çalışma altı(6) ana bölümden oluşmaktadır; Bir ekip çalışması ürünü olan ve YÖK’ün söz konusu ders için belirlemiş olduğu “kur tanımlaması“ esas alınarak hazırlanmış olan bu kitabın Birinci Bölümü’nde; eğitim ve öğretim..

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kitabın yazımında bu konuda ülkemiz dışında yazılmış önemli kaynaklardan yararlanılmıştır. Kitapta yer alan “Uygulama Yapıyorum“ tablolarında konuyla ilgili örneklendirilmeler yapılmış, “Anahtar Bilgiler“ tablolarında önemli bilgilere yer verilmiş ve sizlere öneriler sunulmuştur. Kitap bölümlerinin sonunda verilen“Kendini Değerlendirme“ çizelgeleri sorunlarla başa çıkmanızda, uygulamayı planlamanızda, ölçme ve öğretimlerinizde size ipuçları sağlayacak şekilde kurgulanmıştır. Özellikle “Zihinsel ..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir eğitim sistemi, sistem olarak ne kadar mükemmel olursa olsun, o sistemin kalitesini yükseltecek dolayısıyla onu mükemmel hale getirecek en önemli unsur öğretmendir. Okul Deneyimi ve Öğretmenlik uygulamalarında öğretmen adayları, tecrübeli öğretmenleri gözlemleyecek, değişik sınıflarda öğretmenlik yapacak,okul ortamında öğretmenlik faaliyetlerinin tümüne katılarak öğretmen olmanın ne demek olduğunu daha iyi anlamış olacaklar. Öğretmen adaylarının üniversitelerde kazandıkları bilgi ve becer..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Paula, Dave, Glenn ve Mike bugünlerde pek moda olmayan bir rejimi uygulayan, Marksist eleştiri yiyip içerek yaşayan dört yetişkin. Bu anlamda onları bilinen anlamda akademisyen diye tanımlamak doğru değildir; onlar daha çok işçi sınıfıyla beraber ve onun için çatışma vakti geldiğinde herşeylerini ortaya koyan organik aydınlardır. Ben bu beşli çetenin parçası olmaktan çok gurur duyuyorum. Dave, Mike, Glenn ve Paula çok yaratıcı yollarla Marksist kuramından güncel eğitim tartışmalarını eğitimsel..

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇok sayıda akademisyenin katkısıyla hazırlanan Öğrenme ve Öğretme Kuram ve Yaklaşımları kitabı, öğrenme ve öğretme konusunda geniş bir kuram bilgisi sunmaktadır. Bu nedenle, öğretmen yetiştiren programlar için bir kaynak görevi görebilir. Kitabın kapsadığı konular dikkate alındığında, öğretmenler için de bir başvuru kaynağı olabilecek niteliktedir. Eğitim fakültelerinin programları, çağın ihtiyacına cevap vermek için sürekli yenilenmektedir. Bu çerçevede yapılan bir değişiklik de öğrenm..

47,50TL 42,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%20

ACIKLAMAFreire’nin çalışmalarının en önemli ve kalıcı özelliği tüm eğitim etkinliklerinin siyasal doğası üzerine yaptığı vurgudur. Freire’ye göre “tarafsız“ eğitim diye bir şey yoktur. Eğitim “evcilleştirebilir“ de, “özgürleştirebilir“ de. 20. yüzyılın en tanınmış eğitimcilerinden biri olan Freire’nin etkisi, eğitim alanının dışında sosyoloji, siyasal teori, kalkınma çalışmaları, teoloji, felsefe, kültürel çalışmalar, antropoloji, dil çalışmaları ve iletişimi de kapsamaktadır. Freire’nin çalış..

19,00TL 15,28TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÜniversite öğrenciliğim yılların başlayarak yaşadığım ilginç olayların başında 2. Dünya Savaşı yıllarında ülkemize yağan “Bilgin Yağmuru“ gelir. Bu kitapta öncelikle, Hitler zulmünden kaçan Yahudi kökenli bilim adamlarını ve onların sayesinde ülkemizde gerçekleştirilen eğitim reformunu anlatıyorum. (Arka Kapak’tan)..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Cumhuriyetimizin ve Modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve idaalist kadroları türk gençlerinin eğitimini her şeyin üstünde tutmuş, gençliğin en iyi şekilde yetişmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmamıştır. Atatürk Dönemi eğitim ve kültür politikası arasında, İstanbul ve Ankara’daki yüksek öğretim kurumlarının Batı üniversiteleri düzeyinde örgütlenmesi için yurt dışında ünlü bilim adamlarının davet edilmesi ve böylece bu günkü bilim dallarının temellerinin atılaması başlı başına b..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMASınıf yönetimi, öğretim çalışmalarının en önemli unsurlarından biridir. Öğretim sınıfın iyi yönetilmesi ölçüsünde verimli ve başarılı olabilir Prof. Dr İrfan Erdoğan tarafından yazılan bu kitap, Sınıf yönetimi Sınıf yönetiminde başvurulan yaklaşımlar Sınıf yönetimim etkileyen faktörler Sınıf yönetimi için uygulamalar Sınıf içi İletişim Davranış yöntemi ve davranış değiştirme Güç, uzlaşmazlıklar ve çatışma yönetimi Sınıf ortamında sorun çözme, karar verme, planlama, değerlendirme ..

15,00TL 12,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu eser Eğitim Fakülteleri 1. ve 2. kademe İlköğretim Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölümleri için hazırlanmıştır. Bilgi çağı olarak ilan edilen iki binli yılların eğitime getirdiği yeni bakış açısı içinde kendi ihtiyaçlarını karşılayan, duygu ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşarak organize ve sistemli projeler yapabilen, yaşama alanını sürekli genişleterek bireysel ve toplumsal yaşam kalitesini yükselten, nitelikli insanlar yetiştirmeyi amaçlarken dil..

28,00TL 25,21TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Fen etkinliklerinin mutlaka laboratuar ortamında olması gerektiği anlayışına karşın, evde, bahçede hatta yolda bile yapılabileceğini gösteren, hem okulöncesi öğretmen adaylarına hem de öğrencilere hem de ailelere yönelik öğretici ve keyifli bir kitap...(Tanıtım Bülteninden)..

37,00TL 33,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Sistematik veri toplama ve analizi esas alan bilimsel araştırma süreçleri kullanılarak geliştirilmiş olan bir programın; doğruluğu, gerçekçiliği, yeterliliği, uygunluğu, verimliliği, etkililiği, yararlılığı, başarısı ve yürütülebilirliği vb. herhangi bir özelliği hakkında karar verme süreci olarak tanımlayabileceğimiz değerlendirme; bilimsel bir araştırma sürecinin aşamalarına uygun bir biçimde ele alınması ve uygulanması gereken bir süreçtir. Program değerlendirme sürecinin bilimsel bir araştır..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAUluslararası ölçekte yapılan araştırmalar ülke olarak matematik eğitiminde çok da iç açıcı bir konumda olmadığımızı göstermektedir. Bu olumsuz durumu iyiye çevirebilmek için eğitime, matematiğe ve matematik eğitimine bakış açımızda önemli değişiklikler eşzamanlı ve bununla ilintili olarak öğretmen yeterliklerinin belirlenmesi bir tesadüf değildir. Yeni gelişmeler öğretmenden beklentilerin gittikçe artmasına ya da farklılaşmasına neden olmuştur. Bu farklılıklarının doğru algılanması giril..

17,50TL 15,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Bu kitabın temel felsefesi etkinliğe dayalı yani matematiksel düşüncenin geliştirilebileceği ve böylece matematik öğrenilebileceği üzerinedir. Bu nedenle küçük yaştan itibaren çocuklardaki matematiksel düşüncenin gelişimi varolan araştırma bulguları ışığında tartışılmakta ve matematiksel etkinliğe dayalı olarak bu düşüncenin nasıl geliştirileceği örnek etkinliklerle sunulmaktadır. Her konunun başında öğretmeni ya da öğretmen adayı öğrencileri güdüleyecek, onların konu hakkındaki düşüncelerini ..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Okul öncesi eğitim dönemi bireyin yaşamında en hızlı gelişim gösterdiği dönemlerden birisi olması açısından önem taşımaktadır. Nitekim bu önem dikkate alınarak yapılan çalışmalar sonucunda bugün ülkemizde okul öncesi eğitim kapsamında ele alınmaya başlanmıştır. Bu dönemde verilecek eğitim çocuğun gelişim alanlarını desteklemenin yanı sıra çocuğu ilköğretime hazırlayıcı olması açısından da belirleyici rol oynamaktadır. 2004 yılında ilköğretim programları yenilenmiştir. Yenilenen ilköğretim progr..

17,50TL 15,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Eğitim tarihi insanlık tarihidir. Eğitime tarih boyunca birçok insan hzmet etmiştir. Eğitimin önemi tartışma götürmeyecek kadar önemli olduğuna göre eğitime tüm kesimlerin hizmet etmesi gerekmektedir. Bu çalışmada eğitime hizmet etmiş insanları tarihi dönemleri açısından incelemek eğitim bilimleri açısından önemli görülmektedir. Bu amaçlarla hazırlanan kitapta eğitime hizmet etmiş 49 insanın portreleri ve hizmet alanları yer almaktadır. Kitapta eğitime hizmet etmiş insanlar çağlara göre kategori..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo