Hakkında - Tarihi - Referans

Hakkında - Tarihi - Referans

Bu kategoride Hakkında - Tarihi - Referans ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAKitap, ülkemizin çeşitli yerlerinde öğretmen ya da yönetici olarak eğitim/öğrenme sürecinde yer alan 21 başarılı eğitimcinin ‘fark yaratan uygulamaları’ndan oluşmaktadır. Her bir bölüm öğrencilerimize katkı sağlama adına gerçekleştirilen plânlama ve uygulama aşamalarını içermektedir. İstedik ki bu fark yaratan uygulamalar bir kitap haline gelsin ve bu yenilikler/emekler sınıfımızın, okulumuzun dışına taşarak yayılsın. Bu bakımdan fark yaratan uygulamalar bütün eğitim paydaşlarına yol gös..

37,00TL 33,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Tembel insan yoktur, kuramcı, kuramsalcı, tek doğru inancı ve tek düze eğitim-öğretim yaklaşımlarıyla köreltilerek tembelleştirilmiş insanlar vardır. Her insanın kendine has yapısı olduğu düşünülerek yola çıkılırsa, farklı zeka gelişimlerine ve farklı algılama güçlerine sahip kiiişiler olduğu ortaya çıkar. Yeteneksiz insan yoktur, kendi yetilerini tanıma imkanı verilmeyen, gizil güçlerini ortaya koyabilmek veya geliştirebilmek için fırsat tanınmayan kalıplara sıkıştırılmış insanlar topluluğu va..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye’de eğitim, özellikle din eğitimi sorunu, Batılılaşma serüveninin başladığı dönemden bugüne hep en önemli tartışma konularından, siyasal ve kültürel hegemonya kurma mücadelesinin temel unsurlarından biri oldu. 28 Şubat süreci bu tartışmanın zirveye ulaştığı bir dönemdi. Mehmet Ali Gökaçtı, Türkiye’de Din Eğitimi ve İmam Hatipler’de bu konuyu tarihsel bir perspektifle Osmanlı’dan bugüne Türkiye’nin modernleşme süreci çerçevesinde inceliyor. Yazar, muhafazakâr veya islamcı diye tanımlanan ..

40,00TL 36,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Zihinsel engeli bulunan, algılama, dikkat dağınıklığı sorunu olan, hiperaktivite gibi problemi olan çocuklar özel eğitime ve özel ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu çocukların bireysel farklılıkları dikkate alınarak her öğrencinin ilgi alanına girildiğinde ve öz güveni geliştirildiğinde içlerindeki öğrenme arzusu ortaya çıkmaktadır. Her öğrenci öğrenir ama öğrenme süresi ve öğrenme süreci farklıdır. Okumak, onlar için de artık kolay... (Arka Kapak)..

13,89TL 11,81TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu yapıt, 21. yüzyıl eğitim dünyasında yeni yönelimlerin neler olduğu ve nereye yöneldiği konusunda eğitim kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Ele alınan konular, son on yılda eğitimde devrim yaratan ve dünya üzerinde pek çok eğitimci tarafından kabul görmüş yönelimlerdir. Eğitim bilim alanın paydaşları olarak, yeni bilgileri tüketmenin yanı sıra üretmeninde önemli olduğunu ilke edinen yazar kadrosu, bu yapıtı eğitim bilim alan yazınına kazandırmak istemiştir. Bu çalışmanın, öğret..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap öncelikle bilgi bankanıza ilave yapmak için değil, duygu ve düşünce bankanızı zenginleştirmeniz için yazılmıştır. En başta gelen amacım öğretmen olarak seçeneklerinizi artırmak, gelişmek ve değişmek için size fırsatlar sunmaktır. Her sayfayı okudukça, önünüzdeki iki okul günü içerisinde bu fikirleri ve bilgiyi nasıl uygulayabileceğinizi düşünün. İvedi bir uygulama olmadıkça, yerine getirmek istediğiniz değişikliklerin gerçekleşmeyeceğini araştırmacılar bize söylemektedirler. Bu ..

28,50TL 25,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Masallarda bir toplumun psikolojik, sosyolojik, ekonomik, etik, estetik değer yargılarını bulabiliriz. Ne var ki, masallar bunları sembollerle, örtük biçimde anlatır. Yavuz, örtüyü kaldırıyor ve masalların gerçek dünyasını görmenize yardımcı oluyor.(Arka Kapak)..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATüm Dünyada 1 Milyon’dan Fazla Satan Etkili Öğretmenlik Eğitimi Tekrar Okuyucularla Buluşuyor... Genişletilmiş ve Güncelleştirilmiş Yeni Baskı ! Her Yaştan Öğrencinin En İyi Özelliklerini Ortaya Çıkarmaları için Öğretmenlere ve Eğitimcilere Yardımcı Olduğu Kanıtlanan Vazgeçilmez Kitap... Dr. Thomas Gordon’un sıra dışı eğitim programına dayanan Etkili Öğretmenlik Eğitimi (Eöe.) neredeyse otuz yıldır dünyanın hemen her yerindeki öğretmenlere disiplin problemi yaşayan öğrencilerin davran..

39,50TL 35,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÜlkemizde Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılandırılması çerçevesinde, 2001-2002 Öğretim yılından itibaren, öğretmen yetiştiren kurumların tümünde okutulmaya başlanan “Konu alanı ders kitabı inceleme“ dersi ile ilgili ilk anda, alandaki kaynakların azlığı nedeniyle önemli bir belirsizlik ve durgunluk yaşanmıştır. Aradan geçen süre içerisinde, bu dersle ilgili akademisyenler teorik ve uygulama olmak üzere iki bölümden oluşan bu ders için kaynak oluşturma ve uygulama bölümü için yöntem..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kitabın yazımında bu konuda ülkemiz dışında yazılmış önemli kaynaklardan yararlanılmıştır. Kitapta yer alan “Uygulama Yapıyorum“ tablolarında konuyla ilgili örneklendirilmeler yapılmış, “Anahtar Bilgiler“ tablolarında önemli bilgilere yer verilmiş ve sizlere öneriler sunulmuştur. Kitap bölümlerinin sonunda verilen“Kendini Değerlendirme“ çizelgeleri sorunlarla başa çıkmanızda, uygulamayı planlamanızda, ölçme ve öğretimlerinizde size ipuçları sağlayacak şekilde kurgulanmıştır. Özellikle “Zihinsel ..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir eğitim sistemi, sistem olarak ne kadar mükemmel olursa olsun, o sistemin kalitesini yükseltecek dolayısıyla onu mükemmel hale getirecek en önemli unsur öğretmendir. Okul Deneyimi ve Öğretmenlik uygulamalarında öğretmen adayları, tecrübeli öğretmenleri gözlemleyecek, değişik sınıflarda öğretmenlik yapacak,okul ortamında öğretmenlik faaliyetlerinin tümüne katılarak öğretmen olmanın ne demek olduğunu daha iyi anlamış olacaklar. Öğretmen adaylarının üniversitelerde kazandıkları bilgi ve becer..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Paula, Dave, Glenn ve Mike bugünlerde pek moda olmayan bir rejimi uygulayan, Marksist eleştiri yiyip içerek yaşayan dört yetişkin. Bu anlamda onları bilinen anlamda akademisyen diye tanımlamak doğru değildir; onlar daha çok işçi sınıfıyla beraber ve onun için çatışma vakti geldiğinde herşeylerini ortaya koyan organik aydınlardır. Ben bu beşli çetenin parçası olmaktan çok gurur duyuyorum. Dave, Mike, Glenn ve Paula çok yaratıcı yollarla Marksist kuramından güncel eğitim tartışmalarını eğitimsel..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇok sayıda akademisyenin katkısıyla hazırlanan Öğrenme ve Öğretme Kuram ve Yaklaşımları kitabı, öğrenme ve öğretme konusunda geniş bir kuram bilgisi sunmaktadır. Bu nedenle, öğretmen yetiştiren programlar için bir kaynak görevi görebilir. Kitabın kapsadığı konular dikkate alındığında, öğretmenler için de bir başvuru kaynağı olabilecek niteliktedir. Eğitim fakültelerinin programları, çağın ihtiyacına cevap vermek için sürekli yenilenmektedir. Bu çerçevede yapılan bir değişiklik de öğrenm..

55,00TL 49,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

ACIKLAMAFreire’nin çalışmalarının en önemli ve kalıcı özelliği tüm eğitim etkinliklerinin siyasal doğası üzerine yaptığı vurgudur. Freire’ye göre “tarafsız“ eğitim diye bir şey yoktur. Eğitim “evcilleştirebilir“ de, “özgürleştirebilir“ de. 20. yüzyılın en tanınmış eğitimcilerinden biri olan Freire’nin etkisi, eğitim alanının dışında sosyoloji, siyasal teori, kalkınma çalışmaları, teoloji, felsefe, kültürel çalışmalar, antropoloji, dil çalışmaları ve iletişimi de kapsamaktadır. Freire’nin çalış..

19,00TL 15,28TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÜniversite öğrenciliğim yılların başlayarak yaşadığım ilginç olayların başında 2. Dünya Savaşı yıllarında ülkemize yağan “Bilgin Yağmuru“ gelir. Bu kitapta öncelikle, Hitler zulmünden kaçan Yahudi kökenli bilim adamlarını ve onların sayesinde ülkemizde gerçekleştirilen eğitim reformunu anlatıyorum. (Arka Kapak’tan)..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Eğitim Bilimine Giriş kitabı, Prof. Dr. Remzi Y. Kıncal’ın editörlüğünde, Eğitim Fakültesi öğrencilerine eğitim bilimleri alanı ile ilgili olarak, kapsamlı ve temel bir bakış açısı kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın hazırlanmasında, eğitim bilimleri alanı ve uygulama sürecinde meydana gelen değişiklikler, öncelikli olarak dikkate alınmıştır. Kitapta yer alan bilgiler aracılığıyla, eğitim bilimleri alanın güncel bilgileri, eğitimin güncel sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm öneriler..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Cumhuriyetimizin ve Modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve idaalist kadroları türk gençlerinin eğitimini her şeyin üstünde tutmuş, gençliğin en iyi şekilde yetişmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmamıştır. Atatürk Dönemi eğitim ve kültür politikası arasında, İstanbul ve Ankara’daki yüksek öğretim kurumlarının Batı üniversiteleri düzeyinde örgütlenmesi için yurt dışında ünlü bilim adamlarının davet edilmesi ve böylece bu günkü bilim dallarının temellerinin atılaması başlı başına b..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMASınıf yönetimi, öğretim çalışmalarının en önemli unsurlarından biridir. Öğretim sınıfın iyi yönetilmesi ölçüsünde verimli ve başarılı olabilir Prof. Dr İrfan Erdoğan tarafından yazılan bu kitap, Sınıf yönetimi Sınıf yönetiminde başvurulan yaklaşımlar Sınıf yönetimim etkileyen faktörler Sınıf yönetimi için uygulamalar Sınıf içi İletişim Davranış yöntemi ve davranış değiştirme Güç, uzlaşmazlıklar ve çatışma yönetimi Sınıf ortamında sorun çözme, karar verme, planlama, değerlendirme ..

13,89TL 11,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu eser Eğitim Fakülteleri 1. ve 2. kademe İlköğretim Türkçe Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölümleri için hazırlanmıştır. Bilgi çağı olarak ilan edilen iki binli yılların eğitime getirdiği yeni bakış açısı içinde kendi ihtiyaçlarını karşılayan, duygu ve düşüncelerini başkalarıyla paylaşarak organize ve sistemli projeler yapabilen, yaşama alanını sürekli genişleterek bireysel ve toplumsal yaşam kalitesini yükselten, nitelikli insanlar yetiştirmeyi amaçlarken dil..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Fen etkinliklerinin mutlaka laboratuar ortamında olması gerektiği anlayışına karşın, evde, bahçede hatta yolda bile yapılabileceğini gösteren, hem okulöncesi öğretmen adaylarına hem de öğrencilere hem de ailelere yönelik öğretici ve keyifli bir kitap...(Tanıtım Bülteninden)..

44,44TL 40,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo