Fıkra

Fıkra

Bu kategoride Fıkra ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAGülmekten Kırılacağınız Fıkralarla Eğlenmeye Hazır mısınız Çocuklar?..

7,00TL 6,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMABiz İkisini de Hoşgörenlerdeniz Bektaşi’ye sormuşlar: -Ramazanı mı seversin, bayramı mı? Bektaşi: -Biz ikisini de hoş görenlerdeniz! Ne Ramazan geldi diye düşünürüz, ne de bayram geldi diye seviniriz. ..

7,95TL 6,76TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%25

ACIKLAMAÖğretmen öğrencilere soru: -Cesaret neye denir? Birisi parmak kaldırıp yanıtladı: -Bir şeyi bilmediği halde, biliyormuş gibi yapıp, parmak kaldırmaya denir... *** Temel ile Cemal tuttukları balığın dişi mi erkek mi olduğu konusunda iddialaşmış. Temel çözüm önermiş. - Yüzbaşıya soralım. - O ne pilir ki? - Ama dediğu dediktur. *** Yaşlı bir öğretmen, Fen Bilgisi dersinde kasları anlatıyordu. Bir ara öğrencilerden birine şu soruyu sordu: -Şimdi ben boks yapsam hangi kaslar çalışı..

8,50TL 6,37TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

3,24TL 2,92TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA  Osmanlı Türkçesini öğrenmeye, okumaya ve sevdirmeye yönelik hazırlanan ve bir dizi kitaptan oluşan özel seriye 4 yeni kitap daha eklendi...   Karagöz Fıkralarından Seçmeler - Burhân Câhid (İki Dil (Alfabe) Bir Kitap - Osmanlıca-Türkçe)   Burhan Cahid tarafından hazırlanmış bu eser, dönemin en önemli halk bilgesi sayılan Karagöz'ün hayatı ekseninde oluşturulmuş ve mizahi olaylardan hareketle hikmetli nasihatlere vesile olarak kurgulanmış bir derlemedir...

20,00TL 17,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMANasreddin Hoca 15. yüzyıldan itibaren yazılı kaynaklara geçmiş bir ulu kişi… Nükteye, latifeye düşkün insanımızın çağdan çağa, dönemden döneme değişse de çok farklı kaynaklardan beslenmiş büyük bir “Nasreddin Hoca Fıkraları Külliyatı” oluşturduğu, bu külliyatı küçük bir kartopu gibi eskilerden bugünlere yuvarlaya yuvarlaya büyüttüğü, bir çığ haline getirip geliştirmeye, beslemeye devam ettiği de bir gerçek. Dr. Mustafa Duman’ın uzun yıllar sürdürdüğü çalışmalar sonucunda hazırladığı Nas..

64,81TL 58,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%25

ACIKLAMAŞakır şakır yağmur yağıyormuş. Hoca, pencereden sokağa bakarken, bir komşusunun ıslanmamak için koşa koşa gittiğini görmüş ve pencereyi açarak seslenmiş.Komşu, ne kadarayıp!.. Senin gibi aklı başında, dini bütün bir ed em hiç Allah'ın rahmetinden kaçar mı?Hoca'nın sözlerine inanan adam yavaşlamış ve ağır ağır yürümeye başlamış. Eve varması için epey yolu varmış.Tabii eve varıncaya kadar donuna kadar ıslanmış. Eve gidip olup biteni karısına anlatınca, karısı, Hoca'nın kendisine oyun oynad..

6,50TL 4,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir edebiyat türü olan fıkra toplumsal yaşamı yansıtması, eskiden olduğu gibi günümüzde de üretilmeye devam etmesi ve hatta gelecekte de üretilmeye devam edecek olması halk edebiyatı ürünlerinin özellikleri başında gelir. Halk tarafından yaratılmış, halkın kültürü, benliği, düşünce sistemi, psiko-kültür, sosyo-kültür düşüncesini yansıtmış olması, anonimleşmesi, sözlü gelenekten gelmesi gibi karakteristik özellikler halk edebiyatına özgündür. Bu çalışmamızda sözlü halk edebiyatı ürünleri..

12,04TL 10,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Espri ve fıkralar günlük yaşamda sıkça başvurduğumuz zeka ürünleridir. Yerinde ve zamanında kullanıldıklarında kullanana zenginlik katan, prestij sağlayan birikimlerdir. Hele bir de ünlü birini kaynak göstererek yapılan bir konuşma, yazılan bir yazı, verilen bir yanıtın keyfi başka olur. Bizde, dilden dile dolaşan bol miktarda espri ve fıkra olmasına karşın, kitaplaştırılan azdır. İsmail Özcan’ın yıllarca biriktirip, zengin bir kaynak taramasıyla gerçekleştirdiği bu özlü derleme, biçim ve içeri..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Klasikler, ölümsüz olmadıkları için değil sürekli okundukları için de değerlidir. Bizim klasiklerimiz başlangıçta bazı eksiklik ve acemilik taşısalar bile bu onların kurucu olma özelliklerini değiştirmez. Dil kadar hayat da yeniden kurulur onlarda. Dünkü nesiller tarafından ağır aksak da olsa okunan, sevilen ve hayatımızın bir parçasına dönüşen bu eserler bir kez daha ve günün zevkleri ve tercihleri gözetilerek çıkıyor gün yüzüne. Okundukça sevilecek bu eserler dünü selamladığı kadar geleceği ku..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA..

2,78TL 2,36TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Geçmişini yeterince algılayıp değerlendiremeyen toplumların geleceğe ilişkin açılımları da olamaz. Geçmişin kültür birikimini özümsemeden günümüzün anlaşılması olanaksızdır. Çağdaş yazarlarımızın yapıtlarını hakkıyla değerlendirebilmek, geçmişte yaratılan yapıtların tanınıp özümsenmesine bağlıdır. Kuşaklar arasındaki bağın sağlıklı bir biçimde kurulması, kültür ve edebiyatın geleceğe taşınabilmesi için geçmiş ve şimdi arasında kopukluk olmaması gerekir. Türk dilindeki gelişim ve değişim, yüz yıl..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGülmek, Tanrı’nın yalnızca insana lütfettiği çok özel bir şey olmanın dışında diller ve inançlar ne kadar farklı olursa olsun bütün insanların ortak değeridir. Yeri geldiğinde anlatılan bir fıkra o toplulukta bulunan bireylerin duygu dünyalarına tercüman olmakta, ortak noktaları öne çıkararak samimiyeti artırmaya ve barışçıl bir ortama vesile olmaktadır.Bektaşî fıkraları genellikle sadece güldürmek için anlatılmaz. Anlatılan fıkralar bir hikmeti içerir. Hayatın hakikatini ya öğretir ya d..

26,00TL 23,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMALaz fıkralarından öğretmen-öğrenci fıkralarına kadar gülmekten karnınızı ağrıtacak kahkaha tarlasına hoş geldiniz...

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOsmanlı Türkçesi’ne yeni başlayanların seviyelerine uygun okuma kitapları oldukça azdır. Bu nedenle hem tarihi değeri olan hem de Osmanlı Türkçesi’ne yeni başlayanların rahatlıkla anlayabilecekleri kitaplar hazırlanmalıdır. Elinizdeki Nasreddin Hoca Fıkraları adlı kitap da bu ihtiyaca binaen hazırlanmıştır. Fıkralar kısa olduklarından metin sıkıcı olmaktan uzak, konuşma diline yakın olduklarından anlaşılmaları da kolaydır. Bilinmediğini tahmin ettiğimiz kelimelerin sözlük anlamları da s..

13,00TL 11,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATemel hakediyor mu? Dursun ile Temel çalıştıkları işyerleri hakkında sohbet ediyorlarmış... Dursun: “Bizim patron bana çok saygılı her zaman ’evladım Dursun’ diye hitap ediyor...“ Temel biraz bozulur gibi olur: “Bizim patron biraz acaip... Eskiden bana ’hıyar buraya gel’ derdi... Geçenlerde babamla tanıştıktan sonra da ’gel ulan buraya hıyaroğlu hıyar’ diyor...“ (Kitabın içinden)..

6,00TL 5,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitapta 500 adet yeni Karadenizli Temel fıkrası bir araya getirildi. Temel’s 2001 Türkiye’de yayınlanmış en kapsamlı Temel fıkra antolojisi olma özelliğini taşımaya gelişerek devam ediyor. Temel’s 801 ve Temel’s 1501’deki fıkraların ve bu kitaptaki yeni 500 fıkranın kesinleşmiş fıkra adları ve numaraları alfabetik bir fihristte toplandı. Bu Temel dizin sayesinde fıkraları bulmak ve hafızalara kaydetmek kolaylaşıyor. (Arka Kapak)..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Gerek özlü sözler, gerek nükteli sözler ve gerek şiirsel anlatımlarda Türk dili, dünya dilleri arasında oldukça farklı bir yere sahiptir. Bunun içindir ki; dünya dilleri arasında en çok atasözleri ve deyimlerin bulunduğu dil, Türk dilidir. Oldukça kıvrak bir yapıya sahip olan dilimiz sayesinde edebiyatımızdaki sözlü gelenek binlerce yıl ötelere dayanmaktadır. Dilimizin kıvrak yapısı sayesinde edebiyatımızda nüktedanlık sanatı oldukça zengin bir görünüm arz eder. Canlılık özelliği de dilimizin kı..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMANasreddin Hoca, başkalarının onlarca sayfada anlatamadığını tek bir cümleyle ifade eden bir veli, bir ârif ve hikmet sahibi bir insandır. Gayesi, yalnızca insanları güldürmek olmayan Hoca, yaşadığı toplumun önde gelen bir düşünürü, bir âlimidir. M. Halistin Kukul, bu büyük âlimin nükteli sözlerini, 7’den 70’e herkesin tebessüm etmesini sağlayan fıkralarını, şiirsel bir üslupla büyük bir başarı ile günümüze aktarıyor. Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de bir başucu kitabı. “Gec..

15,74TL 14,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMANasreddin Hoca 1208 yılında Eskişehirin Sivrihisar ilçesinin Hortu köyünde doğdu. Babası Abdullah efendi köyün imamı idi. Ondan sonra Hoca köyünde imamlık yaptı. 1236 da Konyanın Akşehir ilçesine göçtü ve Seyyid Mahmud Hayranı ye bağlandı. 1284 yılında orada öldü. Türbesi de oradadır. Fatihin hocası ve İstanbulun ilk kadısı Sivrihisarlı Hızır Bey, Nasreddin Hocanın sülâlesindendir. Hortu köyünde Hocanın neslinden insanların mezarları bulunmaktadır.Oğlunun mezarı Sivrihisarın Sultana köyü..

6,39TL 5,43TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo