Kurumlar - Bölgeler

Kurumlar - Bölgeler

Bu kategoride Kurumlar - Bölgeler ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAKooperatifçilik Kavramı Kooperatif Kavramı, Latince coopera'tion kelimesinin kaynağı teşkil eden Fransızca'daki coeperer kelimesinden doğmuş ve tüm dünyaca genel kabul görmüş olup, birlikte iş görmek ya da iş birliği anlamında kullanılmaktadır. Uluslar arası Kooperatifler Birliği (ICA) eski yöneticilerinden W. P Watkins'e göre kooperatif, ekonomik hareketten yararlanan bir öğretim ve eğitim cihazıdır. Bununla birlikte, modern anlamdaki kooperatif kuruluşların sanayi devrimi ile önemli ö..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMAAile, duyguların yoğun olarak yaşandığı, kişiler arası etkileşimin ön planda olduğu bir sosyal birimdir. Şirket ise kâr amaçlı, mantık ve kuralların egemen olduğu sosyal bir yapıdır. Aile şirketlerindeki bu duygu ve mantık birlikteliği ya birbirini destekler ve mükemmel bir bütünlük ortaya çıkar ya da bu iki güç zamanla birbiri aleyhine işler ve iki taraf da zarar görür. Ülkemizde ve dünyada mevcut şirketlerin ezici bir çoğunluğu, aile şirketleridir. Büyük özverilerle kurulan bu şirketl..

30,00TL 24,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAÇalışmada, şu anki uygulamada halka açık şirketlerin yönetim kurullarında bir Denetim Komitesi oluşturmaları zorunlu olmakla birlikte, halka açık olsun olmasın Anonim Şirket olarak kurulan tüm aracı kurumların geniş yatırımcı kitlelerine hitap etmeleri ve söz konusu yatırımcılar açısından piyasada güven ve istikrarı sağlamadaki önemli rolleri dikkate alındığında, devamlı bir Denetim Komitesi oluşturmalarının gerekliliği vurgulanmıştır. Yatırımcıların hak ve yararlarını koruyacağı, aracı..

35,00TL 33,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yoksulluk sorunu niçin önem taşımaktadır? Yoksulluğu belirlemede ne gibi ölçütlerde yararlanılmaktadır? Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları niçin oluşturulmaktadır? Gelir dağılımı adaleti sağlama ve yoksullukla mücadelede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yeterince başarılımı mıdır? Bu çalışmada tüm bu sorulara yanıt aranmaktadır. (Arka Kapak)..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA... Bu çalışmada merkez olarak kullanılan “ekonomik çıkar“ kavramının dışında, Avrupa’nın bütünleşme sürecinde oldukça etkili olan eski “düşman“ların büyük bir kısmının, tam üyelik için Avrupa Birliği’nin kapısında sıraya girmeleri, bir taraftan Batı’nın kendine güvenini artırırken, diğer taraftan da yok olan düşmanla birlikte, bölgesel bütünleşmenin varlık sebeblerinden birisini ortadan kaldırmıştır. Dolayısıyla İkinci Dünya Savaşı sonrasında “kızıl“ tehdide karşı oluşturdukları ittifak..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAIMF ile yeni stand-by anlaşmaları imzalamaya devam ediyoruz, Dünya Bankası Türkiye’nin dış politikasına da iç politikasına da her fırsatta müdahale ediyor. Ama şu sorgulanmıyor: Bu kurumların bize bir faydası var mı, daha doğrusu bunlar meşru kurumlar mı? Ünlü ABD’li aktivist Kevin Danaher bu kurumların foyasını meydana çıkarırken, her ikisinin de kapatılıp yerlerine daha demokratik kurumların oluşturulması için 10 neden sunuyor. IMF ve Dünya Bankası’nın Güney ülkelerini (Türkiye dahil..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYirmiden fazla dile çevrilerek uluslararası bir başarıya erişen Ekonomik Dehşet, özellikle kıta Avrupa’sında yoğun ilgiyle karşılanmış, Das Kapital’den sonra en çok satan ’ekonomi kitabı’ olmuştur. Bu yapıtıyla dışlanmışların / işsizlerin / yok sayılanların ’hissiyatını’ dile getiren Forrester, ekonomi ve siyasete egemen olan seçkinlerin iş, işsizlik ve çalışma’ya dair ikiyüzyü ve sahteci tutumlarını gözler önüne sermekte, ’tam istihdam’ın bir aldatmaca olduğunu, yaşanan sürecin yoksull..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kozlu’nun 5. baskıya ulaşan ve yankılar yaratan Bulutların Üstüne Tırmanırken adlı anı kitabının İngilizce baskısı... Uzun yıllarını THY’ye vermiş, şirketin dünya ölçülerine ulaşmasını sağlamış başarılı yönetici Cem Kozlu, bu kitapta Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biri olan THY’nin bulutların üstüne tırmanışının öyküsünü anlatıyor... THY’nin tarihçesi, havacılık bilgileri, dünya havayolları şirketlerinin yaşadığı krizler ve kazalar... Bunların yanı sıra, Türkiye özelinde yaşananlar; sivil ..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMAÜlkemiz Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana, Osmanlı İmparatorluğu’ndan devralınana tarımsal ekonomik yapısını geliştirmek, sanayileşmiş ülkelerin ekonomik gelişmişlik seviyelerine ulaşmak adına çeşitli ekonomik politikalar uygulamakta, küreselleşen dünyada var olan kaynaklarını etkin şekilde değerlendirerek, dünyadaki staratejik konumu güçlendirmeye ve hal ettiği yere ulaşmaya çalışmaktadır. (Önsöz’den)..

38,01TL 36,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Faşizm, kapitalizmin ideolojik ruhudur! Bu ruh silahla, kitapla, araştırmayla, parayla, sloganla; yani aklınıza gelebilecek her türlü baskı aracıyla kendisini kurar. Gözümüze neon ışıkları verir. Sizi aydınlattım der. Geçici körlüğümüzün karanlığında iktidarını kurar. İşte ideolojik kapitalizmin faşist ruhu tam da böyle birşeydir. İroniktir! Bir şeyin tam tersini göstererek dalga geçer. Verimlilik diyorsa zinhar verimsizdir. Rasyonalite diyorsa irrasyoneldir. Şeffaflık diyorsa mafyatiktir. Rekab..

22,50TL 20,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA-Neden kanalizasyon kapakları kare değil de daire biçimindedir? -Neden bira kutularının altı ve üstü, ortasındandaha dardır? -Dünya’da kaç tane piyano akortçusu vardır? -Aynadaki bir görüntüde neden ’yukarı ile aşağı’ yer değiştirmez de ’sağ ile sol’ yer değiştirir....  ..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5
%17

Enformasyon teknolojilerinin gelişim sürecine paralel olarak, ekonomik faaliyetlerin doğası da köklü bir biçimde değişmektedir. Geçmişin genellikle yüz yüze, yazılı kayıt/form sistemine dayanan iş yapma şekli, giderek artan bir biçimde, elektronik/web tabanlı hale gelmektedir. Bu çalışmada ele alındığı biçimiyle elektronik ticaret, 1990’lı yılların ikinci yarısından itibaren, İnternet’in aynı zamanda bir iş yapma yeri haline gelmesiyle birlikte yaygınlık kazanmıştır. Günümüzde olağanüstü bir hı..

11,01TL 9,12TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASömürgecilikten küreselleşmeye uzanan zaman kesintinde dünya ekonomisinde ortaya çıkan dönüşümde dış finansman, bu bağlamda dış borçlanma üzerinde durulması gereken bir öneme sahiptir. Sermaye birikimi rejimlerine bağlı olarak dış finansman ve borçlanmanın işlevleri, boyutları ve bileşimi değişmektedir. Bu nedenle dış borç olgusunun sömrügecilik dönemi, sermaye birikiminin “altın çağı“, yetmişli yılların ilk yarısında patalayan krizi izleyen dönem be seksenli yıllarınar sonlarında belirg..

64,00TL 57,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAUzun yıllarını THY’ye vermiş, şirketin dünya standartlarına ulaşmasını sağlamış başarılı yönetici Cem Kozlu, Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biri olan THY’nin bulutların üstüne tırmanışının öyküsünü anlatıyor... THY’nin tarihçesi, havacılık bilgileri, dünya havayolları şirketlerinin yaşadığı krizler ve kazalar... Bunların yanı sıra, Türkiye özelinde yaşananlar; sivil anlayışa geçiş, bürokrasi çarkları, politik müdahaleler... Yakın geçmişe damgasını vurmuş olayların, 11 Eylül’ün, Asy..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

Bu çalışmada amaç, kurumsal yönetim düzeyi ve hisse senedi performansı bağlamında yurtdışında ve Türkiye’de yapılmış olan çalışmaların analizinin ardından, yeni bir yaklaşımla Türk şirketleri için kurumsal yönetim düzeyini saptamak, söz konusu şirketlerde kurumsal yönetim düzeyi ve finans performansları arasındaki ilişkiyi ortaya koymak ve Türkiye’de kurumsal yönetimin gelişimine katkı sağlayacağı düşünülen öneriler sunmaktır. (Arka Kapak)..

35,00TL 28,57TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Günümüzde bir işletmenin ayakta kalabilmesi, kar elde edebilmesi ve daha da önemlisi varlığını sürdürebilmesi için, işletme içinde ve dışında iyi bir üne sahip olmalıdırlar. Toplumun gözünde bir işletmenin iyi bir ünü, başka bir deyişle olumlu bir imajı yoksa, o işletme ne kadar iyi ve kaliteli mal ya da hizmet üretirse üretsin, uzun vadede pazarda ve dolayısıyla toplumda varlığını sürdürmesine imkan yoktur. Olumlu imaj oluşturmak, kısa sürede gerçekleştirilebilecek bir şey değildir. Bu çok uzu..

26,00TL 24,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde ulusal egemenliğin önemü bir göstergesi olan para basma hakkından vazgeçilerek, 1 Ocak 1999 tarihinde Ekonomik ve Parasal Birliğin kurulması ile yeni bir döneme geçiş yapılmıştır. Bu tarihten itibaren Ekonomik ve Parasal Birlik üyesi ülkelerde tek bir para birimi olan EURO kullanılmaya başlanmış ve Birlik üyelerinin bağımsız para politikası uygulama yetkileri Avrupa Merkez Bankası’na devredilmiştir. Böylece tarihte ilk kez bağımsız devletlerin para basma ve para p..

29,00TL 27,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Şirket birleşmelerinin kıdem tazminatına etkisi Sermaye piyasası kanunu açısından anonim şirket birleşmeleri İşletmelerde işveren değişikliğinin iş sözleşmelerine etkileri Birleşme ve satın almalarda işletme değerlemesi Birleşmelerde başarı ve başarısızlık Pazarlama Yönetim - organizasyon Şirket birleşmelerinde stratejik kaynak ve yetkinliklerin yönetimi İşletme bilimi literatüründe birleşme kavramı Şirket birleşme, ele geçirme ve satın alma işlemlerinin finansal çerçevesi Birleşme ve devralmala..

24,00TL 19,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu derlemede yer alan makaleler, üzerinde çok tartışılan ve konuşulan 20. yüzyılın en önemli siyasi konularını ele almaktadır. Derlememiz “Birinci Dünya Savaşı’ndan küreselleşmeye“ kadar olan dönemin bir bilançosunu çıkarıyor; olaylara yeni bir bakış getirmeye çalışıyor. Bu bakış hem burjuva yaklaşımlarından, sosyal demokrasiden hem de Sovyet bürokrasisinin uygulamalarından temelde farklıdır. İşçi sınıfı açısından yüzyılın bilançosunu yapmak isteyenler için yararlı olacağına inanıyoruz. (Arka Ka..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo