Türkiye Ekonomisi

Türkiye Ekonomisi

Bu kategoride Türkiye Ekonomisi ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA"Efendiler; ekonomi sahasında düşünürken ve konuşurken zannedilmesin ki, biz yabancıların sermayesine düşmanız. Hayır, bizim memleketimiz geniştir. Çok çalışma ve sermayeye ihtiyacımız vardır. Bundan dolayı kanunlarımıza bağlı olmak şartıyla yabancıların sermayelerine gereken güvenceyi vermeye her zaman hazırız ve isteriz ki, yabancıların sermayesi bizim çalışmamıza ve var olan ama yetersiz kalan servetimize katılsın... Mustafa Kemal AtatürkSayın H. Ford;"Türkiye acenteniz sıfatıyla uzu..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMATürkiye’de istihdamın yüzde 21’i tarımda gerçekleşiyor ve köylülük, ülke emekçilerinin en kalabalık iki sınıfından birini oluşturuyor. Ne var ki, bu sektör milli gelirin sadece yüzde 7’sini üretmektedir. Bu azgelişmiş yapı ve ona bağlı göreli yoksulluk niçin, nasıl kronikleşmiştir? Tarım ve köylülüğün kaderi üzerinde Türkiye’de araştırmayı sürdüren bir avuç iktisatçıdan biri olan Zülküf Aydın bu soruya ışık tutuyor. Kitap, bu sorunu, küreselleşmenin, finansallaşmanın dünya tarımına yansı..

38,01TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABİRİNCİ BÖLÜM KÜRESELLEŞME VE ENERJİ JEOPOLİTİĞİİKİNCİ BÖLÜM SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA VE ENERJİ İLİŞKİLERİÜÇÜNCÜ BÖLÜM KÜRESEL ISINMA VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİDÖRDÜNCÜ BÖLÜM YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI VE TEŞVİK POLİTİKALARIBEŞİNCİ BÖLÜM OECD ÜLKELERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ ARZININ BELİRLEYİCİLERİ:  AMPİRİK ANALİZ..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%2

ACIKLAMAÖrgütlerde zeka hem bireysel hem de kolektif düzeyde önem arz etmekte; süreklilik, verimlilik, performans gibi sonuç değişkenleri üzerinde etkili olmaktadır. Davranışsal sorunlar ise yönetimin çaba ve açılımlarını işlevsiz kılabilen, hatta zaman zaman iş yaşamını çekilmez hâle getirebilen unsurlardır.Üç ayrı ancak nihayetinde ilişkili yazıdan oluşan bu çalışmada; örgüt yaşamında etkili bir faktör olan bireysel zekânın erken dönemlerdeki değerlendirilme biçimleri, örgütsel zeka olarak tan..

12,50TL 12,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAMustafa Durmuş, son yıllarda kaleme aldığı yazıları, kapsamlı bir derleme içinde okurlara sunuyor.Kitap, dünya ekonomisinin krizlerini açıklayan yazılarla başlıyor; “Katar’da Dev İnşaat Projeleri ve Modern İşçi Köleler” başlıklı makale ile son buluyor. Bu ilk ve son konular Mustafa Durmuş’un ilgi alanının ve kitapta kapsanan alanın genişliği hakkında bir ilk izlenim veriyor. Bu izlenim, arada yer alan yazılarda doğrulanıyor; somutluk kazanıyor.Türkiye ekonomisinin sorunları kitapta ayrın..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

• MAHALLİ İDARELERİN VARLIKLARINA İLİŞKİN İNCELEMELER • MAHALLİ İDARELERİN HİZMET SUNUMLARINA YÖNELİK İNCELEMELER • MAHALLİ İDARELERİN GELİR KAYNAKLARINA YÖNELİK İNCELEMELER • MAHALLİ İDARELERDE KATILIMCILIK • SEÇİLMİŞ ÜLKELERDEKİ MAHALLİ İDARELERİN İDARİ  VE MALİ YAPISINA YÖNELİK İNCELEMELER • TÜRKİYE’DEKİ MAHALLİ İDARELERİN İDARİ VE MALİ YAPISINA YÖNELİK İNCELEMELER..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKitap, liderlik ve yönetimin bize özgü yönlerini ele almaktadır. Liderlik alanında binlerce eser vücut bulmuş ve bunların hemen hemen tamamına yakını Batı dünyasının iklimine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu problemi hisseden bilim insanlarımızın pek azı, ülkemize özgü liderliği ele alabilmiştir. Diğer araştırmacılar ise, yönünü Batı’ya dönerek, “çeviri yöntemi”ni tercih etmektedir.Bu kitapta Batı kültürünün hassasiyetini taşıdığına inandığımız kaynaklara pek itibar edilmemiştir. Bilim or..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAYeni kanun 30 Aralık 2012 tarihli ve 28513 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.Kanunun Yürürlüğe girmesiyle beraber Türkiye’de sermaye piyasasının yapısı ve işleyişi tamamen değişmiştir. Bu değişiklik yoğun olarak sermaye piyasası araçlarının sınıflandırılmasında ve yeni sermaye piyasası araçlarının sisteme eklenmesinde görülmüştür. Elinizde bu kaynak birincil ve ikincil düzenlemeler dikkate alınarak sermaye piyasasında gerçekleşen tüm değişiklikler kapsamında sermaye..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABaşarılı ve güçlü bir lider olmak için her gün önünüze dikilen problemleri çözmeniz gerekir. Kurumsal süreçleri gözden geçirmeli, bütçe oluşturmalı, görevleri doğru kişilere paylaştırmalısınız. İş dediğimiz şeyin kişisel boyutu da çok güçlüdür. Yeri gelir bir çalışana koçluk yaparsınız, yeri gelir üstünüzle bir meseleyi tartışırsınız. Bu tip her türlü durumda göreviniz, empati kurmanızı, güçlükleri yenmenizi ve mutlaka ama mutlaka bir amaç gütmenizi gerektirir. Başarılı olmak için pratik..

39,00TL 35,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMASosyal dayanışma ve sosyal politika kavramlarını, ne yalnızca bazı ahlaki kaygılar ne de bazı teknik uygulamalar düzeyinde ele almak gerekir. Modern anlamda sosyal politika her şeyden önce siyasal bir seçimdir; sonra da eğer insana, insan haklarına, eşitlik gibi değerlere önem veriyorsak, gerek toplumsal, gerek küresel düzeyde birlikte yaşayabilmek için etkin biçimde kullanılması gereken bir araçtır. Sosyal politika, bir arada yaşayabilmenin yalnızca ahlaki boyutunu kurmakla kalmaz, topl..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMAKitapta ülkemiz ekonomisi için oldukça önemli olan "Otomotiv Sektörü"ne ilişkin bir durum tespiti yapılarak, küresel anlamda sektörün gelecekteki beklentilerini ve ülkemizde bu beklentilere paralel olarak ortaya konan çalışmaları ve hedefleri incelemek suretiyle sektörün gelişmesini ve rekabet gücünü etkileyen faktörlerin olabildiğince belirlenmesi amaçlanmıştır. Çalışmamızın sektörle ilgili çeşitli konuların biraraya toplanarak değerlendirilmesi bakımından ilgililere bir referans kaynak..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%-8

ACIKLAMADevlet Borçlanmasinin Genel Özellikleri 2. Bölüm: Devlet Borçlarinin Nedenleri Ve Siniflandirilmasi 3. Bölüm: Türkiye’de Iç Borçlanma Yöntemleri 4. Bölüm: Türkiye’de Iç Borçlarinin Gelişimi 5. Bölüm: Osmanli Devletinin Diş Borçlanmasi 6. Bölüm: Türkiye Cumhuriyetini Diş Borçlanmasi 7. Bölüm: Kredi Derecelendirme Kuruluşlari Ve Kredi Değerliği Analizi 8. Bölüm: Borçlanmada Çikar Sorunu 9. Bölüm: Kamu Borç Yönetimi Ve Etkileri 10. Bölüm: Borçlanmanın Ekonomiye Etkileri 11. Bölüm:..

35,00TL 37,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKarl Marx’ın ve Marksizmin temel yapıtı Kapital’in tamamı, Almanca aslından çevrilmiş olarak Türkçeye kazandırıldı.Marksist iktisat alanına hâkim yetkin çevirmenlerin Almanca aslından Türkçeye kazandırdığı bu üç ciltlik kapsamlı eser, titizlikle yayına hazırlandı.  Üç cilt bir arada özel bir kutu içinde sunuluyor.“Kapital kesinlikle burjuvaların (toprak sahipleri dâhil) kafasına şimdiye dek fırlatılmış en korkunç gülledir.”  Marx’tan Becker’e 17 Nisan 1867 tarihli mektup “Yeryüzünde ka..

130,00TL 117,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%-2

ACIKLAMAØ Ana hatlarıyla doğal kaynaklar Ø Doğal kaynakların yeterliliği sorunu Ø Doğal kaynak kullanım oranında sosyal optimalite Ø Doğal kaynakların kötü yönetilmesinin nedenleri Ø Mülkiyet hakları ve doğal kaynaklar Ø Doğal kaynaklar ve ekonomi Ø Doğal kaynak mal ve hizmetleri Ø Doğal kaynakların modellenmesi Ø Yenilemez kaynaklar Ø Doğal kaynaklar ve kamusal politikalar Ø Ekonomik verimlilik Ø Kamusal politikaların türleri Ø Merkezleştirme / yerleştirme politikaları Ø Doğal kayn..

14,00TL 14,28TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA‘BETAM’ ın Türkiye ekonomisi üzerine analiz ve raporları önemli bir boşluğu dolduruyor. Etkili iktisat politikaları oluşturmak için Türkiye ekonomisini yakından takip etmek ve anlaşmaya çalışmaktır. Betam böyle bir çaba içinde. Kitapta yer alan araştırma notlarının çoğunu yayınladıklarında okumuştum. Şimdi tekrar okuyacağım. Kitap halinde basılmalarının çok yararlı olduğunu düşünüyorum.’’ -Prof. Dr. Asaf Savaş Akat-İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘‘BETAM son beş yılda içinde yaşadığımız anca..

25,00TL 21,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

21. yüzyılda ülkemiz için globalleşme veya başka bir deyimle dünyayla entegre olma, uluslararası bir kimlik kazanma çabaları hız kazanmakta ve bu deyim ana slogan olarak kullanılmakta. Bir yandan büyük ulusal firmalar arasında birleşip güçleniyor, diğer yandan da çeşitli uluslara mensup firmalar bir araya gelerek kurumlar uluslararası bir kimlik kazanıyor. Ulusal pazarların yerini uluslararası pazarlar alıyor. Fakat bunun yanısıra dünyanın çeşitli ülkelerinde etnik mücadelelere dayanan parçalanm..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Ahmet Ertürk’in işi çok zor. Ertürk’ün görevi sorunları daha fazla büyümeden ve kamuoyu vicdanını daha fazla sızlatmadan çözmek ve altına imza atmak. Ertürk bu yönde adım atabiliyor mu? Yoksa günü kurtarmaya mı çalışıyor? Göreve geldiği günden bu yana yaptığı açıklamalar ve icraatlar gösteriyor ki, Ertürk “doğru bildiği yolda“ iş yaparak ilerliyor. -Yavuz Semerci / Sabah, 05.06.2004- ...Ekonomi sınıfında uçan kırk milyar dolarlık bürokrat Ahmet Ertürk Na..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

“47 yıllık cumhuriyet tarihinde hiç kimse devlet bankalarından Demirellerin aldığı kadar kredi alamamıştır.“ 8 Şubat 1970 Pazar, Günaydın 1970 yılında Günaydın Gazetesi tarafından ifade edilen bu gerçek, son mali operasyonlardan da anlaşılacağı gibi, aradan geçen 40 yıla yakın zamanda özde farklılaşmamış, sadece şekil değiştirmiştir. ... (Arka Kapak’tan)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo