Doğu Felsefeleri

Doğu Felsefeleri

Bu kategoride Doğu Felsefeleri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

1982’de Krishnamurti şöyle sormuştu: “Neden insânlar, ırklar, kültürler, ideolojiler arasında bölünüş var? Bu ayrım neden?“ Çatışma Üzerine, Krishnamurti’nin insândaki çatışkının doğasına ilişkin en derin düşüncelerini sunuyor. Bu yaşamsal öğretiler dünya çapındaki çatışma ve şiddetin köklerinin bireysel karmaşa ve karışıklıkta yattığını gösteriyor. Doğru olduğunu bildiğimiz “içsel etkinliğin dışsal etkinliği yönettiği“ gerçeğini açığa çıkarmak bizi belki de biraz şaşırtıyor. Krishnamurti bu kit..

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABen, ulu ve gizemli Tao ile birleşmeni Tam Yol’unu öğretiyorum. Öğretilerim basittir; onlardan bir din ya da bilim oluşturmak istersen, seni yüzüstü bırakır. Derin ama apaçık, onlardadır evrenin gerçeği. Tam gerçeği bilmek isteyenler için kendilerinden istenen işi yapmak veya hizmetleri yerine getirmek bir zevktir. İşlerini tamamlayınca, kendilerini arıtmanın ve beslemenin tadına varacaklardır. Diğerleri ve kendileri ile ilgilenirken, öğretinin üstadına yöneleceklerdir. Bu basit yol, h..

8,50TL 7,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKonfuçyüs… Ünlü Çinli düşünür.Pek çok ülkede adına enstitüler kurulan, konferanslar düzenlenen ve kitaplar yazılan Konfuyüs’ü acaba kaç kişi gereği gibi anlayabiliyor?Ülkemizde basılan Çin, Çin felsefesi ve Konfuçyüs ile ilgili kitaplar genellikle Batı dillerinden çevrilmiştir. Bu kitaplarda verilen bilgilerde ciddi hatalar bulunmaktadır. Konuya, sadece çeviri olayı olarak bakmamak gerekir. Çin kültürünü iyi tanımadan Konfuçyüs’ü anlamak mümkün değildir.Elinizde tuttuğunuz Konfuçyüs adl..

14,00TL 12,59TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Bu eser, İkbal’in ilk felsefi çalışması olduğu için bazı eksiklikleri olmakla birlikte daha eksiksiz bir eser yazılıncaya dek Şarkiyat alanında önemini koruyacaktır. Bu deneme, İkbal’in birkaç yıl sonra tamamiyle reddedeceği bir dünya görüşünün -Vahdet-i Vücud- hayranı olduğu bir zamanda yazılmıştır. Kendisinin giriş bölümünde İbn Arabi’den övücü bir dille söz etmesi, gelecekteki üstadı ve rehberi Mevlana Celaleddin-i Rumi’ye metinde hemen hemen hiç yer vermemesi, herhangi başka bir felsefi okul..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇigong, ruh ve bedenimizi birlikte geliştirmemize olanak sağlayan bir canlılık bilimidir. Bedeni bir makine, sağlık ve hastalığı bir yazgı, hekimleri de bozulan sağlığı onarmakla görevli birer tamirci gibi gören yaklaşımlardan ve batıdaki spor ya da jimnastikten oldukça farklıdır. Çigong, yalnızca kaslar üzerinde değil, iç organlar, salgı bezleri, damarlar, sinirler, beyin, kemik, ilik dokuları ve hatta insanın duygular, zihin ve istenç gibi ruhsal yönleri üzerinde de çalışmaya olanak ve..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Dinlerin devri bitti. Eski maneviyatlar maddeyi def ediyordu ve ondan kaçmak istiyordu. Şimdi, her şeyi içeren ve her şeye adapte olan Evrensel Maneviyat Çağına, ilk saflığındaki manevi deneyimlerin yaşandığı Çağa girdik. Yeni maneviyat, bugünün maneviyatı maddeyi benimsiyor, ona hükmediyor ve onu dönüştürüyor. Sri Aurobindo’yla Anne ne materyalist ne de spiritüalist; her ikisini kabul ediyorlar, ama ruhun dönüştürdüğü, tanrısallaştırdığı bir madde, hakikati sürekli inkar edeceğine hakikati ifad..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bu, okült hakkında ve insanın güçleri hakkında bir kitaptır. Bazıları içsel bilgi için; sadece bu ya da şu mezhebe katılarak veya gerçek bir abonelik ücreti ödeyerek elde edilebilirler, der. Hayatın Kanunları ise, “Ara ve Bulacaksın“ der. Bu kitap, Hayatın Kanunlarına çok sıkı bağlılıkla elde edilmiş güçlerin, Tibet’in daha büyük Lama Manastırlarından seçilmiş çalışmaların ve uzun bir hayatın meyvesidir. Bu, eski Antikler tarafından öğretilmiş bilgidir. Mısır Piramitleri’nde, And Dağları’nın ..

26,00TL 23,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

’O-Sensei’yi Hatırlamak’ olağanüstü bir kitap. Farklı bakış açılarına sahip ve geniş bir yelpazede yer alan Aikido ustaları anılarını dile getirdikçe, bu büyüleyici savaş sanatçısının giderek daha canlı ve farklı bir portresi ortaya çıkmaktadır. Bu kitabı okumakla, O-Sensei’yi daha önceden hiç bilmediğim bir şekilde tanıdım. Elimden bırakamadım kitabı“. - George Leonard, ’Mastery and The Way Aikido’ kitabının yazarı “Aikido’nun kurucusu Morihei Ueshiba, yenilmez bir savaşçı, gerçek bir bilge ve..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Fikir hayatımıza kazandırdığı eserleriyle de tanınan Abdullah Rıza Ergüven, bu üçlemesinde hayatın ve dünyanın geleceğini sorgulamaktadır. Sonsuz Değişim, Doğa ve İnsan, Fizik ve Doğu Düşüncesi üç kitaptan oluşan bir bütündür. Akıcı, şiirsel. pırıl pırıl bir türkçe ile anlatılan bu eseri beğeneceğinizi umuyoruz. (Arka Kapak)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Astrolojiyi anlayabilmek için Budist bilgelik ve merhametini kullanın. Yazar Jhampa Shaneman, Budizmi Batı astrolojisine uygulamak için ilk kitapta, Tibet Budizmi’ndeki derin deneyimini çağdaş Batılı astrolog Jan V. Angel’ın bilgileriyle birleştirir. Budizm teolojik ve metafiziksel olarak zorlayıcı olsa bile aynı zamanda pratiktir. Kendi ilkeleri içinde her psikolojik durum benimsenmiş, betimlenmiş ve ışığa kavuşturulmuştur. Budist Astroloji bilinen astrolojik düşüncelerle boşluk, karşılıklı da..

22,00TL 18,22TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Nurettin Topçu mistisizmi ve Blondel’i şu şekilde anlatıyor: ’Mistisizm, dinî yaşayışta en yüksek merhaleyi teşkil eder; ruhun içten ve doğrudan doğruya Allah’la birleşmesinin mümkün olduğunu kabul eden doktrindir. Bu birleşme, normal düşünce ile insanın tabiî varlığına yabancı olan ve birbirinden ayrılmayan yeni bir varlık ve düşünce hali meydana çıkarıcıdır. Mistisizmin esası şundan ibarettir: Hayallerle kavramlar, realiteyi tanıtabilmekten uzaktırlar. Hakikate temas edebilmek için, duyularla ..

8,00TL 7,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

ACIKLAMAKapılar Serisinde insanın manevi arayışının tüm tezahürleri konu edilecek. Tasavvuf’tan Nisan ayında çıkacak olan Mükemmel Mürit’in yanı sıra Taoculuk, Hinduizm, Hıristiyanlık, Yahudilik, Budizm, Zen gibi insan bilincine katkıda bulunmuş ve bulunmakta olan tüm Kapılar’la ilgili kitaplar bu seride okuyucuya sunulacak... Sufi ermişi sarhoştur, yumuşaktır, bir sevgi yağmurudur. Bir Zen ustasında büyük bir merhamet görürsün ama sevgi bulamazsın. Merhamet onun farkındalığından, aydınlanmış o..

25,00TL 20,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

17. yüzyılda yaşayan Takuan Soho savaş sanatlarının Zen Budizmi’yle kaynaşmasını sağlayarak strateji kavramının Japonya’daki algılanışını kökten değiştirmiştir. Zen ve kılıç sanatı onun sayesinde gerçek bir senteze ulaşmayı başarmıştır. Takuan Soho’nun, “Sarsılmaz Bilgeliğin Esrarengiz Anlatısı“, “Mücevherlerin Berrak Sesi“ ve “Taia Kılıcı’nın Yıllıkları“ isimli üç bölümden oluşan Engellenemeyen Zihin isimli eseri günümüzde hâlâ büyük ilgi görmektedir. Takuan Soho’nun bu kitabının yine yayınevim..

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOsho bize Lübnanlı şair Halil Cibran'ın en ünlü şiirlerini tanıtırken okuyucularını herkesin yaşamında var olan konular üzerinden mistik bir dünyaya sokuyor. Bu kitaba adını veren ünlü dize de "aşk" ile ilgili. Ama bu aşk, romanlarda ve filmlerde gördüğümüz tipte sıradan bir aşk değil. Bize Aşktan Söz Et; düşlerimizi, yanılsamalarımızı ve yaşamın tadını tamamen çıkarmaktan alıkoyan bilinçsizlik halimizi dağıtmaya çalışan modern bir mistiğin tadını sunuyor.Bu kitap, hem kendi aşklarını ke..

29,00TL 26,09TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bilgeler gerçeği zihinde arar Buda’da değil, gerçeği zihinde değil de Buda’da arayanlar budaladırlar.“ İşte size klasik Zen metinleri içerisinde çok önemli bir yere sahip olan ve Tang döneminde yaşadığı düşünülen Zen ustası Hui Hai’nin kaleme aldığı ve Zen öğretisinin ruhunu anlatan yetkin bir kitap. Kendi özdoğasını, kendi iç varlığını derinlemesine tanımak isteyip de yola çıkmış yolcular için...(Arka Kapak) Kitap İngilizce’den çevrilmiştir...

11,01TL 9,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

13,00TL 11,71TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bana biraz kırmızı verir misiniz? Kırmızı elma veya boya değil, kırmızı...“ “Tanrı bizi neden ve niçin yarattı?“ “Neden onun dediklerini yaparsak ödüllendirileceğimizi aksi takdirde ceza çekeceğimizi söyledi?“ “Eğer onun isteklerini yapacak isek bize niye özgür irade diye bir şey verdi?“soruları ile karşılaşırsanız ne yapardınız? Eminiz bu kitabı okuduktan sonra cevaplarınız biraz daha farklı olacak. Tao Sessiz, Raymond Smullyan’dan, Batılılar için, Doğu Felsefesi’nin anlamı ve değeri üzerine m..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Bahçenizde Mutlu, Uyumlu ve Bereketli Güzellikler Yaratın Feng Shui antik bir Çin sanatıdır. bu antik sanatın temel ilkelerini uygulayarak, bahçenizdeki çiçeklerin, ağaçların ve yürüyüş yolunuz Ch’i enerjisi (manyetik yaşam enerjisi) kapınızın önüne taşımasını sağlayın. Pa-kua’yı kullanmasını öğrenin, çevrenizdeki yin ve yang enerjileri arasındaki dengeyi kurmanın yollarını keşfedin. Bahçeniz sağlık, zenginlik ve mutlulukla dolsun. Bakın bu kitap size neler öğretecek: Gizli bir bahçe yaratman..

11,01TL 9,12TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

Hiçbir gizem sonsuza dek saklı kalmaz. Her gizem daha çok tarafından ulaşılabilir kılınmak için doğru zaman, doğru yer ve doğru kişinin ortaya çıkmasını bekler. Zaman ve mekana bağlı olarak bunun tam tersi de gerçekleşebilir ve eskiden bilgi olarak geçerli olan şeyler gizemlere dönüşür, törensel - simgesel dünyanın birer parçası halini alabilirler.Bilgiler gizeme dönüştüğünde, yeni kuşaklar için kimi kadim bilgiler birer efsane yahut söylenti halini almıştır. Çoğu durumda eskiden farklı bir şeye..

35,00TL 28,13TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEski Çin Bilgeliği, aradan binlerce yıl geçmesine rağmen asla eskimeyen değerleri, yalın ve anlaşılır bir biçimde bizlere sunuyor. Bu değerli bilgileri kolayce edinebilmemiz ve yaşamlaramıza uygulayabilmemiz için bize, düşen onları tekrar tekrar okumak ve içerdikleri bilgileri uygulayarak özümsemektir...

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo