Doğu Felsefeleri

Doğu Felsefeleri

Bu kategoride Doğu Felsefeleri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAKonfuçyüs… Ünlü Çinli düşünür.Pek çok ülkede adına enstitüler kurulan, konferanslar düzenlenen ve kitaplar yazılan Konfuyüs’ü acaba kaç kişi gereği gibi anlayabiliyor?Ülkemizde basılan Çin, Çin felsefesi ve Konfuçyüs ile ilgili kitaplar genellikle Batı dillerinden çevrilmiştir. Bu kitaplarda verilen bilgilerde ciddi hatalar bulunmaktadır. Konuya, sadece çeviri olayı olarak bakmamak gerekir. Çin kültürünü iyi tanımadan Konfuçyüs’ü anlamak mümkün değildir.Elinizde tuttuğunuz Konfuçyüs adl..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇigong, ruh ve bedenimizi birlikte geliştirmemize olanak sağlayan bir canlılık bilimidir. Bedeni bir makine, sağlık ve hastalığı bir yazgı, hekimleri de bozulan sağlığı onarmakla görevli birer tamirci gibi gören yaklaşımlardan ve batıdaki spor ya da jimnastikten oldukça farklıdır. Çigong, yalnızca kaslar üzerinde değil, iç organlar, salgı bezleri, damarlar, sinirler, beyin, kemik, ilik dokuları ve hatta insanın duygular, zihin ve istenç gibi ruhsal yönleri üzerinde de çalışmaya olanak ve..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Dinlerin devri bitti. Eski maneviyatlar maddeyi def ediyordu ve ondan kaçmak istiyordu. Şimdi, her şeyi içeren ve her şeye adapte olan Evrensel Maneviyat Çağına, ilk saflığındaki manevi deneyimlerin yaşandığı Çağa girdik. Yeni maneviyat, bugünün maneviyatı maddeyi benimsiyor, ona hükmediyor ve onu dönüştürüyor. Sri Aurobindo’yla Anne ne materyalist ne de spiritüalist; her ikisini kabul ediyorlar, ama ruhun dönüştürdüğü, tanrısallaştırdığı bir madde, hakikati sürekli inkar edeceğine hakikati ifad..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bu, okült hakkında ve insanın güçleri hakkında bir kitaptır. Bazıları içsel bilgi için; sadece bu ya da şu mezhebe katılarak veya gerçek bir abonelik ücreti ödeyerek elde edilebilirler, der. Hayatın Kanunları ise, “Ara ve Bulacaksın“ der. Bu kitap, Hayatın Kanunlarına çok sıkı bağlılıkla elde edilmiş güçlerin, Tibet’in daha büyük Lama Manastırlarından seçilmiş çalışmaların ve uzun bir hayatın meyvesidir. Bu, eski Antikler tarafından öğretilmiş bilgidir. Mısır Piramitleri’nde, And Dağları’nın ..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

’O-Sensei’yi Hatırlamak’ olağanüstü bir kitap. Farklı bakış açılarına sahip ve geniş bir yelpazede yer alan Aikido ustaları anılarını dile getirdikçe, bu büyüleyici savaş sanatçısının giderek daha canlı ve farklı bir portresi ortaya çıkmaktadır. Bu kitabı okumakla, O-Sensei’yi daha önceden hiç bilmediğim bir şekilde tanıdım. Elimden bırakamadım kitabı“. - George Leonard, ’Mastery and The Way Aikido’ kitabının yazarı “Aikido’nun kurucusu Morihei Ueshiba, yenilmez bir savaşçı, gerçek bir bilge ve..

15,74TL 14,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Fikir hayatımıza kazandırdığı eserleriyle de tanınan Abdullah Rıza Ergüven, bu üçlemesinde hayatın ve dünyanın geleceğini sorgulamaktadır. Sonsuz Değişim, Doğa ve İnsan, Fizik ve Doğu Düşüncesi üç kitaptan oluşan bir bütündür. Akıcı, şiirsel. pırıl pırıl bir türkçe ile anlatılan bu eseri beğeneceğinizi umuyoruz. (Arka Kapak)..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Varlıklı olmak nedir? Çok paraya ya da paranın alabileceği bir çok şeye sahip olmak mıdır? Pek çok insan buna inanmakta ve yalnızca bu inançlarını destekleyebilmek için sevmedikleri işlerde çalışmaktadırlar. Neale Donald Walsch bizlere, varlıklı olmanın gerçek doğasını anlamamızı sağlayacak basit bir anahtar ve bu bilgiyi yaşamlarımıza uyarlamamıza yardımcı olacak, anlaşılması kolay bir felsefe sunmaktadır. Neale Donald Walsch’ın Varlık ve Doğru Yaşam üzerine yazdığı ilham verici ve zaman zaman ..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOsho bize Lübnanlı şair Halil Cibran'ın en ünlü şiirlerini tanıtırken okuyucularını herkesin yaşamında var olan konular üzerinden mistik bir dünyaya sokuyor. Bu kitaba adını veren ünlü dize de "aşk" ile ilgili. Ama bu aşk, romanlarda ve filmlerde gördüğümüz tipte sıradan bir aşk değil. Bize Aşktan Söz Et; düşlerimizi, yanılsamalarımızı ve yaşamın tadını tamamen çıkarmaktan alıkoyan bilinçsizlik halimizi dağıtmaya çalışan modern bir mistiğin tadını sunuyor.Bu kitap, hem kendi aşklarını ke..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bilgeler gerçeği zihinde arar Buda’da değil, gerçeği zihinde değil de Buda’da arayanlar budaladırlar.“ İşte size klasik Zen metinleri içerisinde çok önemli bir yere sahip olan ve Tang döneminde yaşadığı düşünülen Zen ustası Hui Hai’nin kaleme aldığı ve Zen öğretisinin ruhunu anlatan yetkin bir kitap. Kendi özdoğasını, kendi iç varlığını derinlemesine tanımak isteyip de yola çıkmış yolcular için...(Arka Kapak) Kitap İngilizce’den çevrilmiştir...

10,19TL 9,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bana biraz kırmızı verir misiniz? Kırmızı elma veya boya değil, kırmızı...“ “Tanrı bizi neden ve niçin yarattı?“ “Neden onun dediklerini yaparsak ödüllendirileceğimizi aksi takdirde ceza çekeceğimizi söyledi?“ “Eğer onun isteklerini yapacak isek bize niye özgür irade diye bir şey verdi?“soruları ile karşılaşırsanız ne yapardınız? Eminiz bu kitabı okuduktan sonra cevaplarınız biraz daha farklı olacak. Tao Sessiz, Raymond Smullyan’dan, Batılılar için, Doğu Felsefesi’nin anlamı ve değeri üzerine m..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

ACIKLAMAKapılar Serisinde insanın manevi arayışının tüm tezahürleri konu edilecek. Tasavvuf’tan Nisan ayında çıkacak olan Mükemmel Mürit’in yanı sıra Taoculuk, Hinduizm, Hıristiyanlık, Yahudilik, Budizm, Zen gibi insan bilincine katkıda bulunmuş ve bulunmakta olan tüm Kapılar’la ilgili kitaplar bu seride okuyucuya sunulacak... Sufi ermişi sarhoştur, yumuşaktır, bir sevgi yağmurudur. Bir Zen ustasında büyük bir merhamet görürsün ama sevgi bulamazsın. Merhamet onun farkındalığından, aydınlanmış o..

25,00TL 20,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEski Çin Bilgeliği, aradan binlerce yıl geçmesine rağmen asla eskimeyen değerleri, yalın ve anlaşılır bir biçimde bizlere sunuyor. Bu değerli bilgileri kolayce edinebilmemiz ve yaşamlaramıza uygulayabilmemiz için bize, düşen onları tekrar tekrar okumak ve içerdikleri bilgileri uygulayarak özümsemektir...

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kundalini Tantra iki ayrı kitaptan oluşmakta. Elinizde tuttuğunuz birinci kitapta Yoga öğretisinin candamarı olan Kundalini öğretisi bütün yönleriyle ele alınmakta, Kundalini enerjisini uyandırmanın yolları anlatılmaktadır. Yine bu kitapta Tantra öğretisinin temel sacayağı ve insan bedeninin yedi ayrı enerji merkezi olan çakralar konusunda Kundalini / Tantra yoganın büyük ustası S. S. Saraswati’nin aktardığı çok önemli bilgiler var. Bu kitabın devamı olan ikinci kitapta ise yedi temel çakrayı ..

25,93TL 23,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Japon halkının manevi inancı olan Şinto, ülkemizde diğer dinlere kıyasla oldukça az bilinmektedir. Budacılık, Hristiyanlık ve İslam’dan farklı olarak Şinto inancının ne Gautama Buda, İsa Mesih veya Hz. Muhammed gibi bir kurucusu, ne de Budacı Sutralar, İncil ya da Kur’an gibi kutsal metinleri vardır. Bu kitap ilk olarak 1960 yılında Kami’lerin Yolu: Tapınak Şintosu’na Giriş adıyla Tokyo’daki Uluslararası Din Araştırmaları Enstitüsü’nün yayını olarak yayımlandı. Mesleki hayatının tamamını bu inan..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu bir keşişin hikayesi. Kitap, onun neden bir keşiş olduğunu, çektiği çileleri ve onun görkemli aydınlanışını anlatmaktadır. Bu keşiş 25 yüzyıl önce yaşamış olsa da, bu hikaye sıradan bir öykü değildir. Eğer böyle olsaydı, kafası en yaşamsal sorulara takılan insanların bu hikayeyle bir ilgisi olamazdı. O halde hikayeyi anlatalım ve onun nasıl olup da uzun zaman önce ölen bir insanın sıradan bir hikayesi olmasının ötesine gittiğini görelim. 25 yüzyıl önce Hindistan’da kralın bir çocuğu ..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAZEN!... İÇ ÖZGÜRLÜĞE, BAĞIMSIZLIĞA AÇILAN KAPISIZ KAPI... “Zen konusunda Türk okuruna sunulan bu ilk kitap yalnız Uzakdoğu gizemciliğiyle ilgilenenlere değil, ruhbilimle, eğitimle, yaratıcı düşüncenin ve sanatların her türlüsüyle, özellikle yaşam sanatı’yla ilgilenenlerede bir şeyler söyleyebilir.“ Nasıl güçlü adalelere sahip olmak için beden egsersizleri yapmaya, bıçağın her zaman keskin kalması için sürekli bilenmesine gerek varsa, güçlü bir bilince sahip olmak da bilinci uyanık kal..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İbrahim Ülger, Işığın Kaynağı Doğu dizisinde Gilgameş, Mevlana, Şeyh Sadi-i Şirazi’den sonra, dördüncü çalışması Doğu’nun büyük dehası İbni Haldun ile yeniden okurun karşısında. Doğu’nun zenginliklerini karartan, “Karanlıklar Prensi“, sömürgeci ideoloji, yıllarca, Doğu’nun yeni kuşaklarını hücerede bıraktı. Hücrede uzun süre kalanların, gün ışığına çıkan dehaları hep Batı değerleri ile karşılaştırması, İbni Haldun’un verdiği şu örneği bize hatırlatmaktadır. Hikaye şöyle; “Hükümdar, vezirini zin..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÖyleyse sorun, sadece teorik ve yöntemsel bir tercihle ilgili değildir. “Aksine, İslam Felsefesinde ideolojik maksat ile bilgi muhtevası arasındaki ayırım, bu felsefenin genel felsefe tarihi bağlamındaki özel konumu ile pekişmiş ve kesinleşmiştir. Şu halde yapılacak her türlü itiraz ve münakaşanın bizim de belirttiğimiz gibi bu konuma karşı yönlendirilmesi gerekmektedir: Acaba Arap İslam Felsefesi kendine özgü tarihinin bir okunuşu mudur? Yoksa tam tersine kendinden ayrı bir felsefenin; ..

46,30TL 41,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

’... Usui sensei’nin tüm Reiki öğrencilerine veridiği bir eğitim el kitabı olduğu gerçeği çok önemlidir. Bu Reiki’nin ağzından aktarılan bir gelenek olmadığını ve yazılı materyalin uygulamanın önemli bir kısmı olduğunu gösteriyor. Usui sensei’nin öğrettiği felsefe ve pratik egzersizleri öğrenmek bizi Reiki’nin özüne daha güçlü bir şekilde bağlayan önemli bir anlayış seviyesi oluşturur. Bu bizim Usui sensei’nin kim olduğunu daha iyi anlamamızı sağlar ve kendimiz ve başkaları için kullandığımız şi..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu çalışmanın amacı, Hint felsefi düşüncesinin ve mantık anlayışının özgün yapısını, mevcut kaynaklar ışığında, mümkün olduğu kadar Batı’lı anlamda felsefe ve mantık anlayışı ile sistematik bir karşılaştırma yapmadan ortaya koymaktır. Bu bağlamda Hint felsefi düşüncesinin ve mantık anlayışının oluşmasına ortam hazırlayan koşullar tarihi gelişimi içerisinde incelenmeye çalışılmıştır. Hint Antikçağı ve Ortaçağı’nda mantığın gelişmesine vesile olan önemli isimler, çalışmaları ile birlikte e..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo