Uzak Doğu Felsefesi

Uzak Doğu Felsefesi

Bu kategoride Uzak Doğu Felsefesi ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAYaşamak varolduğunun, nefes alıp verdiğinin, bedensel ve ruhsal bütünlüğünün farkında olmaktır. Böyle bir farkındalığı ve duyarlığı ancak meditasyon yaparak elde edebilirsiniz. Huzurlu, uyumlu ve mutlu bir yaşamı gerçekleştirmek, zihinsel yoğunlaşma gücünüzü arttırmak, iç duyarlığınızı geliştirmek, iç potansiyelinizi açığa çıkarmak ve en önemlisi kendinizi bulmak, kendiniz olmak istiyor musunuz? Öyleyse meditasyon yapınız. Meditasyon yapmasını öğrenmek için kesinkes bir öğretmen, bir ust..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATao Te Ching 81 adet aforizmadan oluşmuştur. Tao artık bildiğimiz üzere Yol; Te (De) erdem ve bu sayede elde edilen güç; Ching (Jing) de klasik eser, külliyat gibi anlamlara gelir. Birinci kitap Yol’un külliyatı, ikinci kitap da Erdem Gücü’nün külliyatı gibi anlamlar taşımaktadır. Tao Te Ching (Daode Jing) aforizmaları aslında, insan zihninin, varoluşu anlama sürecine bir tür anlam kazandırmak ve bir biçimde referans noktası oluşturmak adına, sistematik biçimde birbiriyle etkileşen kavr..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAZamanımızdan iki bin beş yüz yıl önce yaşayan Sun Tzu'nun düşüncelerinin hala önemini koruması onun birinci özelliğini oluşturur.Savaşta hileye, aldatmaya ve ağır bir çarpışmaya girmeksizin zaferi sağlamaya yönelmesi onun geliştirdigi dolaylı tutum stratejisinin esaslarını oluşturur ve Sun Tzu bu yönü ile de önemlidir.Sun Tzu'ya göre savaşta başarı, yetenekli generaller yetiştirmeye savaştan önce iyi hesaplama ve planlama yapmaya, düşmanını ve kendi yeteneklerini tanımaya, birliklerinde ..

6,48TL 5,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABatan Güneş, “Doğan Güneşin Ülkesi” olarak bilinen Japonya’nın savaş sonrasına dair çarpıcı bir roman.Hem hayatı hem de yazdıklarıyla Japonların en ilginç yazarlarından biri olan Osamu Dazai’nin en karakteristik eseri Batan Güneş; varoluş, birey ve toplum çatışması gibi sorunları unutulmaz karakterleri üzerinden ele alıyor. Arka planda savaştan çıkmış, sosyal düzeni, ekonomisi, insanları alt üst olmuş bir ülke; özelde ise dağılıp giden bir ailenin hüzünlü öyküsüdür anlatılan.Esen Talu Çe..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAEn azından 5000 yaşındaki I-Ching, insan yaşantılarının tümünü içeren bir bilicilik kitabı. Kehanet için kullanıldı, bilinçaltını keşfetmenin bir yöntemidir. Simgesel altı-çizgiler ile yaşamdaki en güç sorunların, açmazların çözümü içinde yaşamak istiyorsak hayatta uymamız gereken yasaları açığa çıkaran bir bilgelik kitabı olarak da okunabilir. Eşsiz ve büyük bir kitap, I Ching kendisini kanıtlar nedenlerle sunmuyor, kendini övmüyor, yaklaşılması da kolay değil. Doğanın bir parçası gibi..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çinli Filozof Sun-Tzu’nun eseri olan ’Savaş Sanatı’ günümüzden 2500 yıl önce yazılmış olan bir klasiktir. Dört yüze yakın savaş stratejisinden oluşan kitap temel olarak zaferin savaşsız kazanılması amacına yönelik olarak hazırlanmıştır. Savaş liderleri dışında politika ve ekonomi alanında da liderlere rehber olma niteliği taşıyan kitap günümüz çatışma ve politik çekişmelere de ışık tutacak niteliktedir. Basit fakat derinlikli anlatımıyla tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan ’Savaş Sanatı..

9,17TL 8,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Eğer dünya tümüyle insan tabiatına dayalı bir ahlak, insanı insanlığından eden her türlü beşeri tahakküm aracının keşfine direnmeyi haklı bulan insancıl bir ahlak, doğa bilimlerinin bize sağladığı gittikçe büyüyen güçlerin ortaya çıkardığı tehlikeli seçeneklerin çokluğu ortasında izlenecek en iyi yolun soğukkanlı biçimde kararlaştırılmasına yardımcı olacak bir ahlak istiyorsa o zaman Konfüçyüs, Lao-tze, Mo-tze ve Fa-chia okulunun bilgelerine kulak vermelidir.“ Joseph Needham- (Tanıtım..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHeyecan verici bir işe girişmiş François Jullien: Klasik Çin düşüncesinin belli bir ânını (17. yüzyıl başları, Batı düşüncesiyle karşılaşmadan hemen önce), belli bir örneğini Yeni-Konfüçyüsçü yazar Wang Fuzhi) seçip gramerini çıkarmış; Batı düşüncesiyle karşılaştırmış. İki düşünce geleneğinden öğeleri tek tek karşılaştırmak yanıltıcı olacağından, öğelerin ait oldukları kümeleri, bu kümeler içinde gördükleri işlevleri, kümece işleyişlerini kıyaslamış: Süreç tasavvuruyla yaradılış tasavvu..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA Bu çalışmanın amacı, “Antikçağ Çin Felsefesi ve Mantık Anlayışı”nın özgün yapısını, mevcut kaynaklar ışığında, mümkün olduğu kadar Batı’lı anlamda Felsefe ve Mantık Anlayışı ile sistematik bir karşılaştırma yapmadan ortaya koymaktır. Bu bağlamda Antik Çağ Çin Felsefesi ve Mantık anlayışının oluşmasına ortam hazırlayan koşullar, tarihi gelişimi içersinde incelenmeye çalışılmıştır. Antik Çin’de Felsefe türünden etkinliklerin ve Mantık çalışmalarının geliştirilmesine vesile olan önemli ok..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATarihi olayların ve geçmiş çağların antik kültür derinliklerini zamanımıza taşımak elbette bir heyecan işidir. Kitapta özellikle tıbba ilişkin olanları Helenistik düşüncenin İslamın ilk dönemine rastlayışı odak alınmamış ve hemen hemen yalınzca bilim tarihi ve Doğubilimcilerin kişisel çabalarıyla bir özel durum kazanmıştır. Bu olayın ilgi çeken yönlerinden biri olan Gundi-Şapur Akademisi, gerçek anlamda gizemli bir ad olmuştur. Elinizdeki kitap; bu akademinin öyküsünü anlatırken, bizi bi..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Felsefe Tarihi serisinin birinci cildi olan Kurucu Düşünceler, kültürün ve düşüncenin belli başlı kurucu uğraklarının doğuşunu betimlemeyi, bu uğrakların kaynaklarına gitmeyi amaçlıyor. Felsefe tarihi alanında pek çok başarılı çalışmaya imza atan Jacqueline Russ yönetimindeki uzman bir ekip tarafından özgün bir yöntemle hazırlanmış olan kitapta, felsefe tarihinin Yunan düşüncesine indirgendiği klasik bakış açısı terk ediliyor ve Doğu düşüncesinin temelleri de gügün ışığına çıkarılıyor. Fikir ala..

37,00TL 33,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAFelsefe, siyaset ve hukukun kaynakları her zaman Batı'da aranır, Batı kaynaklı metinler "ilk" olarak değerlendirilip dikkate alınır. Oysa, doğuş kaynağı olarak Avrupa felsefesinin adres gösterildiği pek çok kavram yüzyıllarca önce Hindistan'da konu olmuş ve bazı tartışmalar sonucunda bambaşka bîr felsefenin temelini oluşturmuştu. İnsan yaşamının temel sorunlarını, insanın zihinsel acılarını yok ederek çözebileceğini temel alan Hint felsefesi, günümüze kadar çok az değişmiş olmasına rağme..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMAFeng Shui Akademisi’nin kurucusu uzman Zeynep Akçay sizler için yazdı: Feng Shui.Kökleri Antik Çin’e dayanan, yüzyıllardır korunmuş ve gizlenmiş 5000 yıllık bir felsefedir. “Feng” rüzgâr anlamına gelir. “Shui” ise maddeyle ilintilidir, yaşam enerjisidir. Bu bağlamda Feng Shui, bir mekânda yaşayan canlıları besleyen güçtür.• Aksilikler, şanssızlıklar yakanızı bırakmıyorsa • İş yaşamında başarısızlık söz konusuysa • Gündeminizde sürekli sağlık sorunları varsa • Başlattığınız iş ve proje..

22,22TL 17,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%15
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMAİÖ 500’de Sun Tzu tarafından yazılan Savaş Sanatı, dünyadaki en eski askeri strateji ve uluslararası ilişkiler eseri olarak tanımlanmaktadır. Pek çok konuyu bir arada anlatması dolayısıyla, ilkelere sıkı sıkıya bağlı olan bu eser, hala onlarca dile çevrilmeye ve saygı duyulan özgün değerini korumayı sürdürüyor. Askeri öğrencilerin bu ilkeleri günümüz savaş şartlarında uygulayabilmesi için, hazırlanmasından 25 yüzyıl sonra bile, savaşı idare etmede değerli bir rehber. Günümüzde artık sav..

10,19TL 8,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%15
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMABirbirine bağlı dört temel kavram, bizi Hint maneviyatının kalbine götürüverir. Bunlar karma, mãyã, nirvana ve yoga'dır. Bu hangisinden yola çıkılırsa çıkılsın, diğer üçünden de zorunlu olarak söz edilecektir. Batı felsefesinin terimleriyle söyleyecek olursak, İnsanı kozmosa bağlayan ve sınırsız ruh göçüne mahkûm eden evrensel nedensellik yasası. Bu karma yasasıdır.  Kozmosu doğuran, muhafaza eden ve bunları yaparken var olanların "ebedi geri dönüşü"nü mümkün kılan gizemli süreç. Bu, ko..

60,00TL 51,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim