Adalet - Hukuk Üzerine

Adalet - Hukuk Üzerine

Bu kategoride Adalet - Hukuk Üzerine ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAHukuk, kadim zamanlardan günümüze kadar uzanan zaman içinde, topluma üye olan bireylerin karşılıklı hak ve sorumluklarını belirleyerek, bireyler arasındaki ilişki ve faaliyetlerini düzenleyen kültürel bir sisteme karşılık gelmektedir. Aile, ekonomi, eğitim, din gibi kurumların sürekliliğine sağlamak adına çeşitli düzenlemelerle donatılmıştır. Bu çalışmada devletin otoritesiyle güçlendirilmiş hukuk normlarına ilaveten ve/ya bunlara rağmen halk hukuku düzenlerinin de düzen sağlama işlevini..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%20

ACIKLAMAKamu Hukukunun Temelleri, kamu hukuku disiplininin tarihsel süreç içerisindeki oluşumuna (onun temel özelliğini ve özgün işlevini belirtik kılarak) ışık tutuyor. Yazar kamu hukukunu, ortaçağ temel hukuk düşüncesinin sekülerleşmesinin, rasyonelleşmesinin ve pozitif bir hüviyet kazanmasının ardından varlık bulan bir hukuk türü olarak ele alıyor.Kamu hukukunun, modern devleti doğuran değişimlerin bir sonucu olarak oluştuğunu, böylelikle de modern yönetim anlayışına yetke ve meşruiyet kazand..

47,22TL 37,97TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%20

ACIKLAMAİnsan hakları modern zamanların önemli bir ideali haline gelmişse de, bütün bir yirminci yüzyıl ile yeni binyılın ilk yılları, bu hakların geçmiş çağlarla karşılaştırılamayacak derecede ihlal edilişine tanıklık etti. Elinizdeki kitap bu paradoksun tarihsel ve kuramsal boyutlarını irdelemektedir. Kitabın birinci kısmında doğal hukukun alternatif bir tarihi sunulmakta, doğal hakların zulme/tahakküme karşı verilen mücadeleyi ve insanların artık hakir görülmediği/ezilmediği bir toplum uğrun..

32,41TL 26,05TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

• I. KISIM • TİCARET HUKUKUNA GİRİŞ • TİCARİ İŞLER • TİCARİ HÜKÜMLER • TACİR • TACİR YARDIMCILARI • TİCARET ÜNVANI VE İŞLETME ADI • HAKSIZ REKABET • TİCARİ DEFTERLER • CARİ HESAP • MARKA • TİCARİ İŞLETME HUKUKU ÇALIŞMA SORULARI   • II. KISIM • ŞİRKETLER HUKUKUNA GİRİŞ • ADİ ŞİRKET • TİCARET ŞİRKETLERİ GENEL HÜKÜMLER • KOLLEKTİF ŞİRKETLER • KOMANDİT ŞİRKETLER • LİMİTED ŞİRKETLER • ANONİM ŞİRKETLER • ŞİRKETLER HUKUKU SORULARI   ..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%5

• İŞLETME VE TİCARİ İŞLETME • İŞLETME • TİCARİ İŞLETME • TİCARİ İŞLER VE TABİ OLDUKLARI HÜKÜMLER • GENEL OLARAK • TİCARİ İŞİN BELİRLENMESİ • TİCARİ İŞ OLMAYA BAĞLANAN SONUÇLAR • TİCARİ HÜKÜMLER • CARİ HESAP • TİCARİ DAVALAR VE ÇEKİŞMESİZ YARGI İŞLERİ • TACİR SIFATI VE TACİR OLMANIN HÜKÜMLERİ • TACİR SIFATI • TACİR OLMANIN HÜKÜMLERİ • TACİR YARDIMCILARI • GENEL OLARAK • BAĞLI TACİR YARDIMCILARI • BAĞIMSIZ TACİR YARDIMCILARI • TEK SATICILIK SÖZLEŞ..

23,50TL 22,32TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABirinci Bölüm GENEL BİLGİLERİkinci Bölüm İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HUKUKU’NUN AMACI, KAPSAMI, İSTİSNALARI VE UYGULAMA ALANIÜçüncü Bölüm İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HUKUKU’NA YÖN VEREN KAVRAMLARDördüncü Bölüm ÇOCUK VE GENÇ İŞÇİLER İLE KADIN ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİBeşinci Bölüm İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DENETİMİ (TEFTİŞİ) VE YAPTIRIMLARI..

40,00TL 36,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“1789 Fransız Devrimi’nin yaygın şekilde Rousseaucu yaklaşımdan beslenmiş olduğu gerçeğine rağmen, Fransız İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’nin beklenmedik surette Amerikan hak bildirgelerinin ve dolayısıyla Hollanda ve İngiltere deneyimlerinin izini takip ettiği görülmektedir. Zira, Amerikan hak bildirgelerinin 1215 Magna Carta'dan başlayarak ortaya çıkmış bir dizi İngiliz hak bildirgesinin geleneğine dayandığı dikkate alınmalıdır. Georg Jellinek'in elinizdeki küçük, ancak çok önemli..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHukuk; toplumu düzenleyen ve devletin yaptırım gücünü belirleyen yasaların bütünü olarak tanımlanabilir. Dolayısıyla hukuk terimi toplumsal bir takım konuları ele aldığı ölçüde insanları ilgilendiren bir olgu olarak ortaya çıkar. Bu olgu iki kişinin var olduğu ve birlikte yaşamaya başladığı anda işlerlik kazanır. Hemen arkasından ise toplu halde yaşayabilmek adına ortaya konması gereken değerler sistemi sorunsalı ortaya çıkar. Bu sorunsal aynı zamanda özgürlüklerin sınırlarını belirleme ..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMA*Ticaret Hukukuna Giriş *Ticaret Hukukunun Uygulama Alanına İlişkin Sistemler *Ticari İş *Ticari Hükümler ve Sonuçları *Ticari Yargı ve Ticari Davalar *Ticari İşletme *Tacir *Ticaret Sicili *Esnaf *Ticaret Unvanı *İşletme Adı *Markalar *Haksız Rekabet *Rekabetin Korunması Hakkındaki Düzenlemeler *Tacir Yardımcıları *Ticari İşletmenin Mali Yönü *Ortaklıklara Giriş *Adi Ortaklık *Ticaret Ortaklıkları *Ticaret Ortaklıklarının Birleşmesi, Bölünme ve Tür Değiştirme *Ortaklıklar Topluluğu *Kol..

24,07TL 24,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMAHukuka Olan İhtiyaç-Hukuk Terimine Farklı Anlamlar Açısından Terminolojik Yaklaşım-Hukukun Temel Sorunu-Hukukun Başlıca Amaçları-Başlıca Hukuk Sistemleri-Hukukun Bağlayıcılığının Kaynağı:Yaptırımlar-Hukukun Kaynakları-Hukukta Kaynak Kavramı-Hukukun Kaynakları-Hukuk Kurallarının Uygulanmasının Anlamı ve Hukuk Donanımı-Hukuk Kurallarının Uygulanmasında Konu Açısından Türleri-Hukuk Kurallarının Zaman Bakımından Uygulanması-Hukuk Kurallarının Yer Bakımından Uygulanması-Hukuk Kurallarındaki B..

32,00TL 32,64TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-20

ACIKLAMAHukuk Hakkında Her Şey (Kent-Çevre, Siyaset ve Sinema Üzerine Kısa Yazılar)Yazar    : Abdurrahman Saygılı Çeviren    : Türü    : Araştırma Baskı Tarihi    : Temmuz 2014 Baskı Sayısı    : Ebat    : 14*20 Sayfa    : 128 ISBN    : 978-605-5339-27-2 Fiyatı    : 10.00 TL İçindekilerI- KENT-ÇEVRE ÜZERİNE YAZILAR Kentler Tarihin Öznesidir Kaderine Terkedilmiş Bir Kent: Mağusa Çevre ve HukukII- SİYASET YAZILARI A- Türkiye Üzerine Vatan İçin Ölmek! Kanıtlayamadıklarımız Örgütlenme..

9,26TL 11,11TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sizce, Türkiyemizin 2002 yılına birikerek gelen en önemli sorunu nedir? Siz, ne derseniz deyin ama İstanbul’daki 4 lisenin 16 yaş grubu onuncu sınıf öğrencileri, ne ekonomik kriz, ne şu, ne de bu, sadece Terör’dür diyor. Gençlerin sesini dinler misiniz? (Arka Kapak)..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMANecla Fertan Ertel, bir hukuk savaşçısı, bir solcu, bir dayanışma abidesi, Minnacık Bir Dev... Bu kitapta okuduklarımız, hayatı boyunca tutarlılığını korumuş, ilkelerine sadakati hiç yitirmemiş ve sürekli olarak hukuk savaşı vermiş mücadeleci bir kadının, Necla Fertan Ertel’in on sekiz saatlik bir söyleşide anlattıklarının dökümü. Erol Köktürk, mesleğine aşık bu insanla, yakalandığı hastalığın tedavisi sürerken görüştü. Fertan’ın çocukluğu ve yetişme döneminden başlayarak yaşamının tüm ..

36,50TL 32,85TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAnayasaya Giriş, 1961 Anayasası’nın getirdiği özgürlük ve özerk üniversiteler ortamından rahatsız olanların yarattığı korku atmosferinin oluşmasından kısa zaman önce, üniversitelerin ilk sınıflarındaki gençlere bu alanda temel bilgileri vermek amacıyla yazılmıştır. (Tanıtım Bülteninden)..

49,00TL 44,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu rapor, Lawyers Committe for Human Rights (LCHR-İnsan Hakları İçin Hukukçular Komitesi) ve Crowley Program in International Human Rights (Cpihr - Crowley Uluslarası İnsan Hakları Programı) adlı iki grubun ortak bir ürünüdür. 24 Mayıs ile 5 Haziran 1998 arasında hukuk öğrencileri, fakülte mensupları ve Hukukçular Komitesi çalışanlarından oluşan on bir kişilik bir delegasyon üç temel insan hakları alanında araştırmalar yapmak üzere Türkiye’yi ziyaret etti. Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nde..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Divanı Ali’den buyana 130 yıllık bir geçmişe sahip olan Yüce Divan, özellikle aralarında eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski bakan Koray Aydın’ın da bulunduğu 8 bakanın 2004 yılında Yüce Divan’da yargılanmaya başlamasıyla çok merak edilen ve ilgi duyulan bir konu haline gelmiştir. Üst düzey kamu görevlilerinin ceza sorumluluğunu inceleyen bu kitap Yüce Divan konusundaki ulusal ve karşılaştırmalı hukuktaki uygulamalar ışığında hazırlanmıştır. Ayrıca konuyla ilgili tüm Anayasa Mahkemesi kararları i..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMAGülçin Elçin-Grassinger* Devletin Kuvvet Kullanma Tekelini Ele Geçirmesi *Özel Teşebbüs Kaynaklı Askeri Hizmetlerin Geri Dönüşü : Zor Kullanma Araçlarının Sivilleşmesi/Özelleşmesi *Güncel Silahlı Çatışmalar Hukukunda Özel Askeri Yüklenicilere Uygun Bir Statünün Bulunması   ..

58,00TL 59,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAçlık sınırında yaşayan, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, sosyal devletten nasibini alamayan ve kentlerin belli yoksul kesimlerinde yoğunlaşan insanların bilinçli bir şekilde salt mülkiyete yönelik suç işledikleri bir olgudur.Bu, sürekli adaletsizlik üreten bir toplumsal yapıda, varlığını sürdürme ihtiyacını derinden hissedenlerin, toplumsal yapıya karşı itirazı ya da isyanı mıdır?Ya da yoksul ve yoksun bırakılmış varlıksız sınıfın, zengin ve varlıklı sınıftan öç alma duygusu mudur?Ke..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo