Çeviri Üzerine

Çeviri Üzerine

Bu kategoride Çeviri Üzerine ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMA..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

“[...] bir tarafta ömürlerini çeviri yaparak geçiren pek çok kişi, yıllar içinde edindikleri deneyimleri bu kez üniversite dersliklerinde genç çevirmenlere aktarabilmek için sorgulamaya, çözümlemeye, yeniden kurmaya başladılar. Öte yandan, bu programlarda araştırmalarını sürdüren genç çevirmenler farklı pek çok soruyu gündeme getirdi ve zengin bir sorgulama, tartışma süreci başlattı - temelinde deneyimler, başka disiplinlerden edinilen bilgiler, başka disiplinlerin sağladığı araştırma ve sorgula..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADoç. Dr. Sakine Esen - Eruz çevirmen, eğitmen ve çeviribilimci kimliğiyle akademik çeviri eğitimini anlatıyor. “Çeviri“, “çeviribilim“, “çeviri edinci“ olguları bu bağlamda irdeleniyor. Kitabın odaklandığı konu Çeviri Amaçlı Metin Çözümlemesi. Uygulamanın içinden gelen yazar, kuram ve uygulamayı birbiriyle harmanlayarak çeviri eğitiminin temel taşlarından biri olan Çeviri Amaçlı Metin Çözümlemesi alıştırmalarına yönelik karşılaştırmalı örnekler veriyor. Bu alandaki kaynakların da küçük ..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASon yıllardaki teknolojik gelişmeler, görsel - işitsel ürünlerin ucuzlamasını ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. Küreselleşen dünyamızda, özellikle internet üzerinden veya farklı kanallardan, üretildikleri ülkelerle neredeyse aynı anda ulaşılabilen bu görsel - işitsel ürünler, çeviri alanında yeni ihtiyaçların doğmasına neden olmuştur. Öyle ki, üniversitelerin çeviri bölümlerinde, "dublaj ve altyazı çevirisi", "görsel basın ve film çevirisi" gibi dersler programlara dahil edilmiştir.Giderek..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Uluslararası çeviribilim çalışmalarında çeviri tarihi/tarih-yazımı yöntemlerinin “yeniden düşünülmek“ üzere gündemde bulunduğu şu sıralarda eski ve yeni Arap dünyasındaki çeviri harketlerini inceleyen bir tarihsel araştırmanın Türkiye’de yayınlanması fevkalade dikkat çekecek bir olgu. Kitapta, zaman içinde değişen Arap çeviri geleneği, geleneğin çeşitli evrelerinde etkin olan çevirmenleri, onların dilseli dinsel, etnik kimlikleri, çevirdikleri bilim, felsefe metinleriyle ve daha pek çok çeşit me..

13,43TL 12,09TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sözlü çeviri; seri düşünebilen, aynı anda birkaç işe odaklanabilen, üst düzey zihinsel becerilere sahip, dinamik, yaşama merak duyan, öğrenmeyi, değişimi, hareketi seven, riske atılmaktan korkmayan, zor koşullardan ve yoğun stresten yılmayan ve bunlarla başa çıkabilme gücünü içinde hisseden, iletişimde farklı diller ve kültürler arasında bir aracı olmanın coşkusunu özleyen insan tipinin, tadına doymadan yaşayacağı, ona bilginin tam ortasında ve dünyanın önünde olma fırsatını sağlayacak dolu dolu..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAThis work of Ali Fuad Başgil has been published many times since it was first published and it addressed to every generation one by one. As there are many things now that the book includes giving every person young or old, there will be through generations. As he mentioned, “...This book is just a guide which can be useful to the young and inexperienced apprentices of scientific and ideal workshop.“ Although he said so, this book, although being a guide to young and inexperienced appren..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki kitap, konferans çevirmenliğinde güncel uygulamaları ve araştırmaları ele almayı amaçlıyor. Kitabın iki ana temasından biri olan “Güncel Uygulamar“ kısmında, Türkiye’nin üyelik perspektifi çerçevesinde, Avrupa Birliği’nin kendine özgü “çok dillilik politikası ayrıntılı olarak irdeleniyor, bu politikanın sözlü ve yazılı çeviri uygulamalarını nasıl biçimlendirdiğine değiniliyor. Bu politikanın katılım öncesi ve sonrası dönemde Türkiye’de çeviri uygulamalarına ve eğitimine olası ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yüzyıllar boyunca farklı dillerden ve kültürlerden insan toplukları arasında bazen yüz yüze bazen de hiç karşılaşmadan iletişim kurulmasını sağlayan, kimi zaman yanlış aktarmlar sonuçunda savaşlara yol açan kimi zaman da dünya toplumları arasında barış ortamı sağlanmasında etken olan ve ülkelerin bilimsel ve kültürel yönden kalkınmalarına katkıda bulunan çeviri etkinliğine ve bu etkinliği yerine getirecek çevirmenlere dünya ile bütünleşmeye çalışan Türkiye’mizde her zamankinden daha fazla gereks..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

These essays challenge the notion that translations are derivative products of no significant function in literary and cultural history. They draw attention to ways in which modern theoretical and historical work in Translation Studies and scholarship in Ottoman literature and culture can share a forum for questioning and problematizing established perceptions and research paradigms. In the different historical and cultural contexts studied in these essays, translation (in English) connects with..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇeviri Seçkisi’nin 2. cildi dünya edebiyatının ve insan bilimlerinin seçkin yazar ve düşünürlerini “Çeviri(bilim) nedir?“ sorusu çevresinde biraraya getiriyor. Kitap, bu konuda üretilmiş başlıca kurumsal ve eleştirel yazılara yer vererek, hem çeviri kavramını hem de bu kavramı tartışan çevrebilimsel yaklaşımları başkalarının bakışıyla bizlere sunuyor: Walter Benjamin, Antoine Berman, Edmond Cary, Laszlo Dobossy, Umberto Eco, Itamar Even, Zohar, Hugo Friedrich, James S. Holmes, Roman Ja..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Medeniyet sürekli bir yürüyüştür. Her ulus, büyük medeni akışla birleşen ve ona karışan yeni bir sudur. O kendinden bir şeyler getirir; fakat onu büyük akışa katmasını bilmezse hiçbir şey yapmış olmayacaktır. Medeni akışa ayak uydurmak demek ona karıştığı yere kadar bütün fikir mahsullerini tanımak ve onlarla yoğrulmak demektir. Kendi içine kapanmış, başkalarından habersiz ve kendi kendine doğup büyüyen, devresini tamamlayan medeniyetler yoktur. Eski Sümer ve Mısır Yunan’a, Yunan Latin’..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Uygulamalı Çeviri Rehberi’nin amacı, okuyucularının sözlükten sözcüklerin doğru anlamını bulmalarına; İngilizce tamlamaları, yan tümceleri, tümceleri ve metinleri Türkçeye; Türkçe tamlamaları, yan tümceleri, tümceleri ve metinleri İngilizceye kolaylıkla çeviri yapabilmelerine olanak sağlamaktır. Bu amaçla, altı ana bölümden oluşan bu eserde, okuyucuların çeviri yapma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, çok sayıda tablolarla desteklenmiş açıklamalı örnek ve alıştırmalarla desteklenmiş etkinlikle..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çalışmamızın temel amacı Almanca yazılmış kaynakları dil engeli nedeniyle okuyamayan okur ve araştırmacılara yeni bir bakış açısı kazandırmak ve çeviribilim alanında araştırma yapanlar için bir kaynak kitap oluşturmaktır. Son olarak da çeviribiliminin farklı alanlarını içine alan araştırma konularını okurlara sunarak sözü edilen konularda bilimsel bir bakış açısının ve söyleminin Türkçe’de yaygınlaşmasını sağlamaktır.(Tanıtm Bülteninden)..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASîan, Bosna’da geçirdiği korkunç bir kaza sonucunda sevgilisini, bir bacağını, kendine güvenini, kadınlık gururunu ve aşka olan inancını kaybetmiş, otuz dört yaşında bir arkeologdur. O kazadan sağ kurtulmuştur, ancak ’ölüm’ düşüncesi yakasını hiç bırakmayan bir saplantıya dönüşmüştür. Edgar Allen Poe’nun gotik hikâyelerini andıran kâbuslarından kurtulmak için Whitby Manastırı’ndaki bir arkeolojik kazıya katılmaya karar verir. Benedikt rahipleri ve rahibelerinin, yüzyıllar önce, ruhların..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

ACIKLAMAA Review of the English Grammar Translation Exercises on Different Subjects About 2000 Words and Expressions with Their Turkish Meaning Possible Different Methods for Translation from Turkish to English and Vice Versa Türkçe’den İngizce’ye, İngilizce’den Türkçe’ye Mümkün Olabilecek Değişik Çeviri Metotları Genel Konular ve Çeviri Örnekleri Haber Nitelikli Konular ve Çeviri Örnekleri Çeşitli Sınav Çalışmaları ve Değerlendirmeleri Çeşitli Çeviri Çalışmaları ve Anahtarları..

32,41TL 26,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo