Çeviri Üzerine

Çeviri Üzerine

Bu kategoride Çeviri Üzerine ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMA..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÖteki Dilde Vor Olmak - Arapça Çeviride Eşdeğerlik, Arapça-Türkçe karşılıklı çeviriyi çeviribilim açısından değerlendiren alanında Türkiye’de yayımlanan ilk akademik eser olarak bilinmektedir. Kitapta hem kuramsal hem de uygulamalı çeviribilim konuları iç içe işlenmiştir. Sözcük, eşdizim, deyim ve atasözleri çevirilerinde karşılaşılan sorunlar ve bu sorunları aşmak için izlenebilecek çeviri stratejileri çeşitli düzeylerde analiz edilmiştir. Genel anlamda çeviribilim ve özelde Arapça-Türk..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADoç. Dr. Sakine Esen - Eruz çevirmen, eğitmen ve çeviribilimci kimliğiyle akademik çeviri eğitimini anlatıyor. “Çeviri“, “çeviribilim“, “çeviri edinci“ olguları bu bağlamda irdeleniyor. Kitabın odaklandığı konu Çeviri Amaçlı Metin Çözümlemesi. Uygulamanın içinden gelen yazar, kuram ve uygulamayı birbiriyle harmanlayarak çeviri eğitiminin temel taşlarından biri olan Çeviri Amaçlı Metin Çözümlemesi alıştırmalarına yönelik karşılaştırmalı örnekler veriyor. Bu alandaki kaynakların da küçük ..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Uluslararası çeviribilim çalışmalarında çeviri tarihi/tarih-yazımı yöntemlerinin “yeniden düşünülmek“ üzere gündemde bulunduğu şu sıralarda eski ve yeni Arap dünyasındaki çeviri harketlerini inceleyen bir tarihsel araştırmanın Türkiye’de yayınlanması fevkalade dikkat çekecek bir olgu. Kitapta, zaman içinde değişen Arap çeviri geleneği, geleneğin çeşitli evrelerinde etkin olan çevirmenleri, onların dilseli dinsel, etnik kimlikleri, çevirdikleri bilim, felsefe metinleriyle ve daha pek çok çeşit me..

16,20TL 14,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sözlü çeviri; seri düşünebilen, aynı anda birkaç işe odaklanabilen, üst düzey zihinsel becerilere sahip, dinamik, yaşama merak duyan, öğrenmeyi, değişimi, hareketi seven, riske atılmaktan korkmayan, zor koşullardan ve yoğun stresten yılmayan ve bunlarla başa çıkabilme gücünü içinde hisseden, iletişimde farklı diller ve kültürler arasında bir aracı olmanın coşkusunu özleyen insan tipinin, tadına doymadan yaşayacağı, ona bilginin tam ortasında ve dünyanın önünde olma fırsatını sağlayacak dolu dolu..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

“İnsanoğlunun en etkili özgürleşme yoludur okumak“ diyen Akşit Göktürk’ün kendi eliyle seçtiği denemelerini içeriyor Sözün Ötesi. Göktürk’ün bu yapıtı üç ana bölümden oluşuyor: Yazın, çeviri sorunları, dil-kültür. Kitabın ilk iki bölümünde, Göktürk’ün yazınsal iletişim, okuma edimi, yapıtın anlamlandırılması gibi konularla J. Conrad, V. Woolf, İngiliz romantikleri ve daha başka yazarların yapıtları üstüne yorumları var. Ayrıca aynı bölümlerde yazar, R. Ingarden, W. Iser, H. R. Jauss, H.G. Gadame..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAThis work of Ali Fuad Başgil has been published many times since it was first published and it addressed to every generation one by one. As there are many things now that the book includes giving every person young or old, there will be through generations. As he mentioned, “...This book is just a guide which can be useful to the young and inexperienced apprentices of scientific and ideal workshop.“ Although he said so, this book, although being a guide to young and inexperienced appren..

8,00TL 7,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki kitap, konferans çevirmenliğinde güncel uygulamaları ve araştırmaları ele almayı amaçlıyor. Kitabın iki ana temasından biri olan “Güncel Uygulamar“ kısmında, Türkiye’nin üyelik perspektifi çerçevesinde, Avrupa Birliği’nin kendine özgü “çok dillilik politikası ayrıntılı olarak irdeleniyor, bu politikanın sözlü ve yazılı çeviri uygulamalarını nasıl biçimlendirdiğine değiniliyor. Bu politikanın katılım öncesi ve sonrası dönemde Türkiye’de çeviri uygulamalarına ve eğitimine olası ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu çalışmada Rusça’yı yabancı bir dil olarak öğrenen Türk öğrencilerin karşılaştıkları en önemli sorunlardan birisi olan Türkçe-Rusça Çeviri alanında materyaller bulunmaktadır. Türk öğrenciler Türkçe ’den Rusça ’ya çeviri yaparken birtakım zorluklar yaşamaktadır. Bunlardan bazıları; anlatılmak istenenin doğru bir şekilde çevrilmesi, dil bilgisel olarak doğru sözcüklerin ve öğelerin kullanılması ve çevrilmek istenen metnin anlam ve mantık hatası olmadan Türkçeden Rusçaya aktarılmasıdır. ..

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yüzyıllar boyunca farklı dillerden ve kültürlerden insan toplukları arasında bazen yüz yüze bazen de hiç karşılaşmadan iletişim kurulmasını sağlayan, kimi zaman yanlış aktarmlar sonuçunda savaşlara yol açan kimi zaman da dünya toplumları arasında barış ortamı sağlanmasında etken olan ve ülkelerin bilimsel ve kültürel yönden kalkınmalarına katkıda bulunan çeviri etkinliğine ve bu etkinliği yerine getirecek çevirmenlere dünya ile bütünleşmeye çalışan Türkiye’mizde her zamankinden daha fazla gereks..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

These essays challenge the notion that translations are derivative products of no significant function in literary and cultural history. They draw attention to ways in which modern theoretical and historical work in Translation Studies and scholarship in Ottoman literature and culture can share a forum for questioning and problematizing established perceptions and research paradigms. In the different historical and cultural contexts studied in these essays, translation (in English) connects with..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇeviri Seçkisi’nin 2. cildi dünya edebiyatının ve insan bilimlerinin seçkin yazar ve düşünürlerini “Çeviri(bilim) nedir?“ sorusu çevresinde biraraya getiriyor. Kitap, bu konuda üretilmiş başlıca kurumsal ve eleştirel yazılara yer vererek, hem çeviri kavramını hem de bu kavramı tartışan çevrebilimsel yaklaşımları başkalarının bakışıyla bizlere sunuyor: Walter Benjamin, Antoine Berman, Edmond Cary, Laszlo Dobossy, Umberto Eco, Itamar Even, Zohar, Hugo Friedrich, James S. Holmes, Roman Ja..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Uygulamalı Çeviri Rehberi’nin amacı, okuyucularının sözlükten sözcüklerin doğru anlamını bulmalarına; İngilizce tamlamaları, yan tümceleri, tümceleri ve metinleri Türkçeye; Türkçe tamlamaları, yan tümceleri, tümceleri ve metinleri İngilizceye kolaylıkla çeviri yapabilmelerine olanak sağlamaktır. Bu amaçla, altı ana bölümden oluşan bu eserde, okuyucuların çeviri yapma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, çok sayıda tablolarla desteklenmiş açıklamalı örnek ve alıştırmalarla desteklenmiş etkinlikle..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çalışmamızın temel amacı Almanca yazılmış kaynakları dil engeli nedeniyle okuyamayan okur ve araştırmacılara yeni bir bakış açısı kazandırmak ve çeviribilim alanında araştırma yapanlar için bir kaynak kitap oluşturmaktır. Son olarak da çeviribiliminin farklı alanlarını içine alan araştırma konularını okurlara sunarak sözü edilen konularda bilimsel bir bakış açısının ve söyleminin Türkçe’de yaygınlaşmasını sağlamaktır.(Tanıtm Bülteninden)..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Elif- lam-mim. Bu, o kitaptır ki, kendisine (Allah katından gönderilmiş olduğunda) hiç şüphe yoktur. (O) takva sahipleri için doğru yolun ta kendisidir.“ Tefsir tarihi adlı bu mütevazi eserimizi okumaya çalışmadan evvel, okuyucuların, Kur’an-ı Kerim’in nasıl bir kitap olduğu üzerinde durması uygun olacaktır. Onun muhtelif yönleri ele alınarak yapılan pek çok tarifleri arasından en özlü olan bir tanesini sunabiliriz: Cebrail vasıtasıyla, Hz. Peygamber’e Vahy yolu ile indirilmiş, mushafl..

80,00TL 72,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMANowadays, by the development of communication devices, there is a great intercultural interaction between all of the nations. The importance of the process of translation can not be neglected in the world that is especially becoming a global village.  ..

20,00TL 19,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo