İstanbul Kitapları

İstanbul Kitapları

Bu kategoride İstanbul Kitapları ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%15

ACIKLAMASöz Eyüp olunca bizim için her şey susar!Tarihi yaşayanların maziden gelen sesleri, Haliç'in derinliklerinden Piyer Loti tepelerine ılık bir rüzgar gibi eser.Eyüp Sultan'da okunan ezanla sela arasında yaşanan bir koca ömür ışık tutuyor geçmişe.Ve... İstanbul surlarının kıyısında bir derin sevdadır ki  Eyüp; son yüzyılın hikayesine dönerek, geleceğine aynı inançla sahip çıkmasını  ister Eyüplü dostların...- Şener Türkmenoğlu..

277,78TL 236,11TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAİstanbul, geçmişinde ne kadar güzel, naif ve saftı!.. Sessiz ve kibardı!.. Saygılıydı, kanaatkârdı!.. İnsanları hazımlıydı, öteki dünya ağırlıklı, “madde”den elden geldiğince uzaklaşarak, tevekküle yönelik yaşam modelleri çerçevesinde sade ve “basit” bir ömür sürerler; ahiret yolculuğu için âdeta “suni dünyada” hazırlık yaparlardı.  Yani, “manen doyuma” önem verirlerdi ve sanki İstanbul’da yaşayan herkesin dilinden, “hırslardan arınmış, basit, sade bir yaşamın” ne denli değerli olduğunu ..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABeyoğlu’nda bir dönemin panoraması...Beyoğlu, 19. Yüzyıl ortalarında Avrupa devletlerinin sefaret saraylarının inşa edildiği bir bölgeydi. İstanbul’a gelen Levantenler de bu dönemde Beyoğlu’na yerleşmeye başladı. Bu yoğunlaşma sonunda, “Grande Rue de Pera” ve çevresi bir Avrupa semtine dönüştü. Batı tarzı pasajlar, oteller, balohaneler, birahaneler, pastaneler, tiyatrolar ve sinemalar ilk kez Beyoğlu Caddesi’nde sıralanmaya başladı. Caddenin tam ortasında yükselen Naum Tiyatrosu, Avrupa’..

50,93TL 45,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMATutku, Değişim ve Zarafet, İstanbul'un 1950'li yıllarına, Türkiye insanının mutlu hatıralarına dokunuyor. Değişimin başladığı, Osmanlı’nın hâlâ hatırlandığı, kentin hüznüne rağmen insanların kendini tatlı bir huzura bıraktığı zamanlar. Siyah beyaz fotoğraflarda kalmış unutulmaz yıllar… Elinizdeki kitap işte bu zamanın insanlarının ve gündelik hayatının izini sürüyor. İnsan hikâyelerini, gündeliğin ritmini, parıltılı yaşamlardan şehre tutunamayanlara uzanan geniş bir yelpazeyi konu alıyor..

38,90TL 35,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAWelcome to Istanbul! In this guide we have set out different routes that will help you discover the city. We have divided the city in three parts: the Historical Peninsula, the European Side and the Anatolian Side. By walking, seeing, tasting and trying, you will be guided through the fascinating and fun history of Istanbul. Let the adventure begin!..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAnadolu’ya adanmış bir hayat… Arkeolog olarak bu ülkenin yollarında dolaşmaya, bu toprakları anlatıp, dünyanın her yerinden insanlara sevdirmeye çalışmaya başlayalı 36 yıl olmuş. Arkeoloji Sanat’ın yolculuğuna başlamasının üzerindense 42 yıl geçmiş. Şimdi de yılların birikiminin, emeğinin yansıdığı farklı bir projeyle karşınızdayız. Bu toprakları, bu topraklarda yaşayan çocuklara anlatıp sevdirmek, içinde yaşadıkları muhteşem tarihe farkındalık kazandırmak hayaliyle yola çıkıyoruz. Sevgi..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bu kitap; Sanat Tarihçisi-eleştirmen Sezer Tansuğ’un , Türk sanatının tarihsel ve çağdaş sorunlarına yaptığı ilginç bilimsel-eleştirisel katkıları içeren deneme-inceleme türündeki yazılarını kapsıyor. Çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış olan yazılar, 1959’dan bu yana yaklaşık yirmi beş yılın ürünlerinden seçilerek derlenmiştir. Sezer Tansuğ’un Türk sanat bilimini irdeleyen yazıları, akademik inceleme kurallarının çerçevesini aşan bir eleştirel potansiyele sahiptir. Bu bakımdan ülkemizde ra..

70,00TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kendinden sonraki tüm bir sanat ve edebiyat dünyasını etkileyen hatta belirleyen, sembolizmin ve gerçeküstücülüğün öncüsü olarak nitelenen ve genç yaşta, tutulduğu bir melankoli nöbeti sonrası kendini asan Nerval’in Doğu’ya Yolculuk isimli ünlü seyahatnamesinin İstanbul bölümünü, ilk kez ’tam metin’ olarak çevriliyor... Yer yer gazeteci diliyle yer yer de sanatçı duyarlılığı ile Osmanlıyı ve gelenekleri ve de İstanbul’un muhteşem güzelliği karşısındaki etkilenişi kaleme almıştır. Bu ünlü seyahat..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Ellili yılların sonu ve altmışların Beyoğlu mozaiğinde, artık anılarda bile solmuş barlar, meyhaneler, Abanoz sokağı, pastaneler, pavyonlar, birahaneler, Boğaziçi motelleri ve bitirimhaneler labirentinde, acı-tatlı ama doludizgin yaşanan hayatların panoraması. Birbirlerine sevgi, güven, sadakat ve özveriyle kenetlenmiş, dostluğun kardeşliği uğruna, birimiz hepimiz hepimiz birimiz için, ilkesine inançlı bir avuç acar delikanlının yaşam öyküsü. “Demir Toros, daha çok dedelerimizden dinlediğimiz İ..

21,00TL 18,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAkademik çevrelerle işbirliği içinde Üsküdar’ın tarihi ve kültürel mirasını gün yüzüne çıkararak Türkiye’ye ve dünyaya tanıtma amacıyla düzenlenen II. Üsküdar Sempozyumu bildirilerinden oluşan kitabın I. cildinde ’Tarih İçinde Üsküdar’, ’Üsküdar’da Vakıflar ve Eğitim Kurumları’, ’Üsküdar’da Sosyal Hayat ve Çevre’, II. Cildinde ise ’Edebiyatımızda Üsküdar’, ’Üsküdar’da Güzel Sanatlar ve Mimari’, ’Üsküdar’ın Meşhurları’ konularında doyurucu bilgilere ulaşacaksınız. (Tanıtım Yazısından)..

50,93TL 45,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAArap dünyasına Batılı düşünce ve yaşam tarzını öneren Lübnanlı Corci Zeydan, bu düşünce etrafında entelektüel bir çevrenin yetişmesinde ciddi anlamda pay sahibidir. Yazım alanının hemen her dalında; romandan hikayeye, tarihten siyasete, dinî hayattan sosyal ilişkilere kadar geniş bir yelpazede eserler veren Zeydan, İslâm Medeniyeti Tarihi gibi kitaplarıyla Türk okuyucuları tarafından da tanınan bir isimdir. Zeydan’ın İttihat Terakki yanlısı bir bakış açısıyla kaleme aldığı ve Sultan II..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İstanbul, bir medeniyet merkezi olarak birçok sanata merkezlik yaptığı gibi, hüsn-i hatta da beşiklik yapmıştır. “Kur’ân Mekke’de indi, Medine’de okundu, İstanbul’da yazıldı“ sözünü söyletecek şekilde hat sanatında bir üslûbun merkezi olmuştur. Birçok sanatkâr bu yolda ellerinde gelen gayreti göstermiş, bayrağı daha yükseklere çıkarma hedefi içerisinde olmuşlardır. Amasya, Edirne ve Bursa’da yeşeren filizler İstanbul’da koca bir çınara dönüşerek dünyanın her yerine dallarını uzatıvermiştir. İst..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İstanbul’un Üsküdar, Kasımpaşa, Bahariye, Galata ve Yenikapı Mevlevihanelerinde haftanın her günü, sema ayini izlemek mümkündü. Elinizdeki eser, günümüzde yeniden restore edilen bu mevlevihanelerin kültür tarihini konu alan eşsiz bir çalışmadır. There were five Mawlawi Lodges in İstanbul. One could watch the whirling dervishes every day in Üsküdar, Kasımpaşa, Bahariye, Galata and Yenikapı Mawlawi Lodges. This book is an excelent study about the history of these Mawlawi Lodges. (Arka Kapak)..

74,07TL 66,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çocukluğu İstanbul’da Boğaz semtlerinde geçen Abdülhak Şinasi Hisar, “Boğaziçi Medeniyeti“ olarak tanımladığı bir yaşam biçiminin unutulup gitmesine mani olmak istemiş ve eserlerinde devrinin İstanbul ve bilhassa Boğaziçi hayatını tüm hususiyetleriyle ve bir nakkaş hassasiyetiyle ince ince işlemiştir. Abdülhak Şinasi Hisar’ın İstanbul’u adını taşıyan bu kitapta İstanbul’a ve Boğaziçi’ne Abdülhak Şinasi Hisar’ın penceresinden bakılarak Tarihte Boğaziçi, Edebiyatta Boğaziçi, Boğaziçi’nde Hayat..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİstanbul çelişkiler şehridir. İstanbul’da Altın Kapı da var, Zindan Kapı da. İstanbul’da “karı dırdırından“ ölen adamın mezarı da vardır, kocasının ölümü üzerine duyduğu üzüntüden ölen hanımın mezarı da. Binlerce yıllık İstanbul bir tanedir ama birçok adı, birçok öyküsü vardır. Çatladıkapı neresi? Peşkeş Kapısı nerede? Bekri Mustafa ne zaman yaşamış? İstanbul’un orta yeri nerede? Camiye giriş ücreti ödenerek dinlenen mevlut, tarikat üyelerinin çile çekmek için girdikleri çilehaneler, s..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Hatıra Defterimden: “Tıpkı çocukluğumdaki gibi, gramer kurallarını bozmak pahasına, sana “Annanecim“ diyeceğim, tüm kitap boyunca... Ne parmak uçlarını tersanelerden denize doğru uzatmış, ortasından akan dereyle yarık ikiz dağların üstünde birbirini arkalayan evlerini, ne adacıklarla çalkantılı sahilini, ne ihtiyar deniz fenerini, ne de sürgündeki prenslerden arta kalmış kalesini görmekle. Bilmiş sayılamazsınız Şile’yi...“ (Tanıtım Bülteninden)..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister. Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Çocukluğum bir ülkenin yeni yeni attığı adımların zamanla denk düşeceği bir mekânda, Koşuyolu’nda geçti. O dönemde orası kırlık bayırlık, börtü böcek dolu sarı otlu arsaların boy gösterdiği bir mekândı. 1950’li yılların başında memur ve işçi ailelerin ev sahibi olmalarını hedefleyen bir projenin ta kendisiydi. Bahçe içinde küçük küçük, bazen tek katlı, bazen iki katlı evler demekti Koşuyolu. Sonrasında dışardan farklı meslek gruplarını da çekmeye başladı kendine. Kadıköy’e, kısaca merkeze pek ya..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister. Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister. Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine ..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo