Konferans Kitapları

Konferans Kitapları

Bu kategoride Konferans Kitapları ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

Bu kitap, Türk Sosyal Bilimler Derneğinin 21-23 Kasım 2001 tarihinde düzenlediği 7. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresinde sunulan bildirilerden 3 ana konu etrafında yapılan seçmelerden birini oluşturmaktadır. (Tanıtım Yazısından)..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

26 yıl önce, düşman, 26 Nisan 1986 Cuma gece yarısından sonra Ukrayna’nın Kiev kentindeki 30 bin nüfuslu Pripyat kasabası yakınlarındaki Çernobil Atom santralinin 4numaralı reaktörünü patlattı; bir-iki saat içinde Pripyat’ı ve hızla bütün Ukrayna, Belarus ve Rusya’yı işgal etti. Daha sonra Doğu Avrupa’ya ve 4 Mayıs gece yarısı Türkiye’ye havadansaldırdı ve 5-6 Mayıs 1986’da, yağan yağmurla birlikte özellikle Marmara ve Edirne çevresini ardından Batı ve Doğu Karadeniz’i karadan-havadan işgal etti..

19,00TL 17,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKongre Teması: Sağlığın geliştirilmesi ve yaşam kalitesi Toplumsal duyarlılık Yurtdışı ve Türkiye’de hemşirelik eğitimi ve hemşirelik eğitiminde araştımanın yeri Bilişim teknolojisi ve hemşirelik eğitimi NLP ve hemşirelik eğitimi Hemşirelik eğitimi ve sosyal yaşam Probleme dayalı öğrenme Okul sağlığı hemşireliği Sokakta yaşayan çocuklarımız Hastalarda otonomi kaybı ve yeteneklerin yitirilmesi Kongre Yeri: 19 Eylül Atatürk Kapalı Spor Salonu Kongre Organizasyon Grubu Onursal..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA2009 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen IMF ve Dünya Bankası toplantısında dünya 21. Yüzyılın ilk yarısındaki en büyük ekonomik krizn içindeydi. Toplantıda konuşulanlar ve ortaya atılanlar mevcut hal ve yakın gelecek için de iyi gelişmelere işaret etmemişti. Bu toplantının ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi-Politik Yüksek Lisans programı öncülüğünde dünyadaki ekonomik krizi, nedenlerini ve yapılabilecekleri, alternatif yolları gösteren bir sempozyum düzenlendi. B..

15,74TL 14,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Ünlü Osmanlı Seyyahı Evliya Çelebi’nin, doğumunun 400. yılı münasebetiyle, 2011 yılında ülkemizde sempozyum, konferans, seminer gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Araştırma Merkezi, her yıl bahar döneminde düzenlemiş olduğu ilmî toplantıların devamı olarak 2011 yılı sempozyum konusunu bilim kurulunun ortak kararıyla “Evliya Çelebi’nin Doğumunun 400. Yılı Münasebetiyle Seyyahlar ve Seyahatnâmeler“ olarak belirlemişti. 23-24 Mayıs 2011 tar..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

2010 Yılı Kültür-Sanat Büyük Ödülü Ertuğrul Günay-, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı İş’i Görev, Arkeoloji’yi Bilgi, Bilim’i Değer Olarak Gören Bir İnsan: Prof. Dr. Halet Çambel Mehmet Özdoğan, Nezih Başgelen- Önasya Arkeolojisi’nin Türkiye’deki Öncülerinden Prof. Dr. Nimet Özgüç Aliye Öztan- (Tanıtım Bülteninden)..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Uluslararası İnsan Hakları Örgütleri ve Aydınlar İsmail Beşikçi İçin Ankara’da. Pınar Aydınlar İsmail Beşikçi Nevin Berktaş Temel Demirer Yücel Demirer Onur Hamzaoğlu Ahmet Önal Sibel Özbudun Şiar Rişvanoğlu Mesut Yeğen Ragıp Zarakolu Suzan Zengin (Tanıtım Bülteninden)..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMarmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ile İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV), tarafından ortaklaşa düzenlenen "Büyük Türk Bilgini İmâm Mâtürîdî ve Mâtürîdîlik" konulu Uluslararası Sempozyum Bağlarbaşı Kültür Merkezi ve İlahiyat Fakültesi Camialtı Konferans Salonu’nda 22-24 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılmıştır. Bu toplantı, "Temel İslâm ilimlerinin inkişâfında ve özellikle Türk dünyasında İslâm inanç esaslarının doğru anlaşılmasında oldukça önemli bir yeri bulunmasına rağmen, kl..

45,00TL 40,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Aşkıdil Akarca Anısına Karya, Karyalılar ve Milas Sempozyumu 2011 Prof. Dr. Aşkıdil Akarca (1916-2010) Arkeolojik Kariyeri, Yayınları ve Milas Sulara Terk Edilen Benzersiz Bir kültür Mirasımız Çine Çayı - İncekemer Köprüsü (Tanıtım Bülteninden)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap, dört meydan konuşmasından oluşmaktadır. 1990' da kurulup 1997' de kapatılan, genel başkanlığını yazarın yaptığı Diriliş Partisi Dönemi konuşmalarından olup, ilki, Bursa' da 13 Temmuz 1991' de Fomara Meydanı' nda "Kutlu Millet Gerçeği" adıyla; ikincisi, Adapazarı' nda 17 Ağustos 1991' de Gar Meydanı' nda "Yüce Devlet Gerçeği" adıyla; üçüncüsü Pendik' te 18 Haziran 1995' de İskele Meydanı' nda "Millet Toplantısı" adıyla; dördüncüsü, Eskişehir' de 21 Ekim 1995' de Odun Pazarı' nda..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAProf. Dr. Ahmet Konrot tarafından hazırlanan 13.Ulusal Özel Eğitim Kongresi nde bildiri sunan konuşmacıların yazılı metinleri yer almaktadır. (Tanıtım Bülteninden)..

19,44TL 17,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü tarafından yürütülmekte olup İstanbul Kültür Mirası ve Ekonomisi Envanteri adlı proje kapsamında yayınlanmakta olan bu kitapta, İstanbul gibi bir metropolün kültür yapılanması ilk defa bu derece kapsamlı bir şekilde incelenerek derleniyor. Kentin kültür yönetimi, altyapısı, aktörleri, yasal çerçevesi; Compendium sistemi içinde, bu konularda çeşitli kurumlar ve proje ekibi tarafından hazırlanmış raporlar, ..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitap, Mahmut Toptaş Hoca’nın değişik tarihlerde vermiş olduğu konferans ve bir kısmı daha önce yayınlanmış şu kitaplardan oluşmaktadır. Köleliğin Alfabesi Hürriyetin Elifbası İnsan Enerjisi ve İsrafı Zenginlere ve Zengin Olmak İsteyenlere Hz. Havva’nın Kızları Küfür Cephesinde Yeni Birşey Yok Mevlanada Cihad Anlayışı Bütün İlimler İslamidir (Arka Kapak)..

16,67TL 15,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Beyin ve sinir sistemi, değişik disiplinlerin ilgisini çekmiş bir konudur. Tıp, psikoloji, felsefe, mühendislik gibi farklı disiplinler konuya farklı yönlerden yaklaşmışlardır. Yaşamımıza iyice giren bilgisayarlarla birlikte bu yaklaşımlara yeni bir bakış da eklenmiştir. 1995’te bir grup meraklının düzenlediği “Bilgi İşleyen Makine Olarak Beyin“ adlı toplantıda, beyin cerrahisi, felsefe, elektrik mühendisliği gibi çok farklı disiplinlerin konuyla ilgili yaklaşımları bir arada ve günlük bir dill..

50,00TL 45,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Editör Notu-Bengü Cennet- Romalı Hekimlerin Büyülü Tedavileri-Erendiz Özbayoğlu- Roma Cumhuriyet Döneminde Siyaset ve Kehanet-Çağatay Aşkit- Kader Perisi mi? Şeytan mı? Antik Çağdan Günümüze Daimonun Gizemi -Bergen Çoşkun- Yahudilikte Gizem Büyü ve Din ile Kesişmesi Üzerine-Eldar Hasanov- “Gizem, Kehanet ve Büyü“nün Tiyatromuzdaki Görünümü ve Osmanlı-Türk Modernleşmesiyle ilişkisi-Fakiye Özsosyal- Yenikapı Kazıları’nda Büyü Lebhası olduğu Düşünülen Bir grup yazıt Üzerine-Ülkü Bayrak- E.M.Forster..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMEB, Gazi Üniversitesi ve Kök Yayıncılık tarafından 17-18 Ekim 2002 tarihinde yapılan “Erken Çocukluk Gelişimi ve Eğitimi Sempozyumu“na sunulan 14 sözel bildiri ve 13 posterin tam metinlerinin yer aldığı bir kitap olarak yayınlanmıştır. (Tanıtım Bülteninden)..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİslami İlimler Araştırma Vakfı 21-22 Mayıs 2011 tarihlerinde, Üsküdar Belediyesi Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim ve Kültür Merkez’inde “Dini ve Toplumsal Boyutlarıya Cinsiyet“ konulu bir ilmi ihtisas toplantısı gerçekleştirmiştir ve bu toplantıda Prof. Dr. Tayfun Amman, “Sosyolojik Boyutlarıyla Toplumsal Cinsiyet“, Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır “İslami Açıdan Toplumsal Cinsiyet“ konulu tebliğini sunmuştur. Toplantıya katılan 21 ilim ve fikir erbabı tarafından konu tartışılmış, toplantıda s..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMoskova Bienali çerçevesinde gerçekleştirilen iki aşamalı bir sempozyumda sunulmuş bildirileri bir araya getiren kitap, çağdaş sanat kültüründe “olay“ kavramının anlam ve amacıyla, felsefe ve estetik teorisiyle ve aynı zamanda sanatsal yaratımların siyasal anlamıyla ilgili sorunları ele alıyor. Küresel ölçekteki siyasal değişmeler karşısında, piyasa ve sanatın artık gösteri toplumunun bir parçasına dönüştüğü kuşkusu karşısında sanatın statüsünü ve eleştirel söylemleri nasıl anlamak gere..

28,50TL 25,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve kuruluş ilkelerine yönelik PKK bölücü terör örgütüyle yapılmakta olan mücadelenin geçmişini özetleyen ve geleceğe dair mücadele strateji ve politikalarına ışık tutması amacıyla birinci elden kaynak bir kitap olarak yayınlanmıştır. Bizler ve bizden sonraki Güvenlik Güçleri bölücü teröristlerle mücadele yaparken binlerce şehit vermiştir. Bu esnada çok sayıda terörist ölmüştür. Amaçları, bu toprakları bölüp parçalamak olan ve Türki..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Bilgi ve Özgürlük Sorunları“, 1971’de Noam Chomsky’nin, Bertrand Russell onuruna verdiği konferansın metnidir. Bu klasik metinde Chomsky, ilk kez dilbilim görüşleriyle politik görüşlerini bir araya getirir. Kitabın ilk bölümü, felsefe tarihindeki klasik ayrımlar ve önemli filozoflardan çağdaş felsefecilere kadar şu sorunun izini sürer: “İnsan, bildiği şeyi nasıl bilir?“ Özellikle dil söz konusu olduğunda, “dili nasıl öğreniriz?“. “Çocuklar çok erken yaşta, üstelik dilbilgisi eğitimi al..

21,30TL 19,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo