Makale - Deneme - Derleme

Makale - Deneme - Derleme

Bu kategoride Makale - Deneme - Derleme ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%15

ACIKLAMAErkilet Güzeli Bağlar BozuyorErkilet güzeli bağlar bozuyorKirpikleri kalem olmuş yazıyorTek tek basaraktan / Bade süzerektenİnci dizerekten / Gel canım gel ammanCevizin yaprağı dal arasındaSeverler güzeli bağ arasındaTek tek basaraktan / Bade süzerektenİnci dizerekten / Gel canım gel ammanErkilet günaydın gölge basma mıBenim sevdiceğim senden yosma mıTek tek basaraktan / Bade süzerektenİnci dizerekten / Gel canım gel amman..

18,52TL 15,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%5

ACIKLAMABirey kavramın hayatında ne denli önemli olduğunun farkına varmak zorundadır. Kavram bir nesnenin, bir duygunun, düşüncenin zihindeki genel ve soyut tasarımı olarak adlandırılıyor ise bireyin özgün düşünebilmesi ve ileriki yaşlarında yaratıcılığını ortaya koyabilmesi için çocukluk yaşlarından itibaren bireyin belleğinde kavram sayısının sürekli yetkinleştirilmesi ve zenginleştirilmesi gerekmektedir. Bellek kavramsal yönden zenginleştirilmiş ise o birey sağlıklı, doğru ve amaca uy..

39,00TL 37,05TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%14

ACIKLAMAYarını düşünmek umuttur. Umutlarını görme arzusu hayaldir. Elinizdeki bu kitap, düşlerimizi yarınlara taşıma adına umuttu. Biz birlikte kitap okuyan, öğretmen ve velilerden oluşan dostlardık. Biriktirdiğimiz hikâyeleri siz değerli okuyuculara ulaştırmak istedik. Elinizdeki bu kitabı okuyacağınızı hayal ettik.Hedefimiz eğitim ve öğretim hayatında bir çığır açmaktı. Çağrımız bu çığıradır. Beklentimiz, öğretmenler velileri ile anılarını, hayallerini, hikâyelerini kitap haline getirmeleri. Ö..

11,11TL 9,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADoç.Dr. Berdi Sarıyev, 20 yılı aşkın bir süredir ülkemizde yaptığı ilmî çalışmalar ve yetiştirdiği öğrencilerle yurt çapında tanınmış Türkmen dil bilimi uzmanıdır. Türkiye’de bulunduğu süre zarfında Türkmen Türkçesi ve edebiyatı üzerine yaptığı çalışmalarla kısa sürede bilim çevrelerinin dikkatlerini üzerine çekmiştir. Nitekim çalışmaları dolayısıyla 2015 yılında Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından bilimkategorisinde “Türk Dünyası Kızıl Elma Ödülü”ne layık görülmü..

60,00TL 54,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAFransız edebiyatının lanetli yazarı, Sartre’ın “azizlik“ payesiyle taçlandırdığı adam... Roman ve oyun yazarı Jean Genet, edebi eserler vermekten vazgeçme kararını aldıktan sonra, 68 Mayısı’ndan Kara Panterler’e, Mağripli göçmen işçilerden Filistinli mücahitlere varana kadar, kurumsallaşmadıkları sürece her başkaldırı hareketinin yanında, hatta ta içinde yer alıp çok sayıda siyasi yazı yayımlamıştır. Üçüncü baskısını yaptığımız Açık Düşman bu yazıların büyük çoğunu bir araya getiren bir ..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Kitabı baskıya hazırlarken, gerek benim öngörülerimin zaman içinde haklı çıkıp çıkmadığını, gerekse olaylara bakışımdaki değişikliği izleyebilmeniz için yazılarda konu edilen olayların tarihlerini olduğu gibi bıraktım. Ve bir de baktım ki, Türkiye’de olanları özellikle 2003 yılından beri yan yana koyunca, gerçek apaçık : Ben aslında 5 yıldır, sol elimde büyüteç, sağ elimde cımbız/kalem; ’Allah Allah, Kontesi Kim S... ?’ vakasına kanıt toplamışım! Topladığım kanıtlar, size de ipuçları v..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sıkılganlık ve Heyecan nasıl yenilir? Hayal gücünü ve beyni kullanmanın başarıdaki önemi, Zihinsel tasarımla pozitif düşünce metotları, Beden dili, Kalabalıklar önünde konuşmak, İletişim sanatı, Sosyal ilişkilerde başarı, Etkin konuşma teknikleri, (Arka Kapak)..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADaha ilk çağlarda, özellikle Aristoteles felsefesinde önemli bir yer işgal eden nedensellik problemi İslâm dünyasında filozoflarla kelâmcıları karşı karşıya getirmiş ve Gazâlî’nin tartıştığı önemli meselelerden biri olarak ortaya çıkmıştır. Düşünce tarihinin ilk dönemlerinden itibaren evrendeki düzenin değişmez bir yasalılığa tabi olduğu düşüncesi büyük ölçüde kabul görüyordu. Ancak teistik dinlerin tanrı tasavvuru onlar için söz konusu olmadığından, Tanrı-âlem ilişkisi söz konusu olduğ..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap, bir gazetecinin, kendi köşesinden son birkaç yılda memlekette yaşananlara tanıklığı aslında. Hayatın bir “Brezilya dizisi“ gibi yaşandığı memlekette, memleketin değişik hallerine bir köşeden tutulan ayna... “Ekonomi tıkırında ama bir tek hükümet farkında“diyen tanıklıkları bulacaksınız kitapta. Magandalarını memleketin, bisküviyi yasaklayan hapishanelerini, zinaya olan tutkumuzu, ölülerinin ruhuna “tık“layan vatandaşlarımızı, babaları, öğretmenleri, bir türlü usta olamayan eczacı kalf..

6,94TL 6,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÖylesine bir ortamda büyüdüm ki, oturmamız kalkmamız, yememiz ve içmemiz, yatmamız ve uyanmamız, bunların tamamına yakını Tanrı’nın bildirdiği din ve dinler üzerineydi. Yani işin doğrusu, Tanrı kelimesi ve fikri bizim vazgeçilmez düşüncemiz ve muhabbetimiz sayılırdı. İçinde oturduğum, çevremizin ileri gelenleri, bazen dini sohbetleri sabaha kadar devam ediyordu. Ben kendimi bildiğim günden itibaren her zaman, yeryüzünde var olan dini düşünceler ve çeşitlikler beynimin içine girerek, hak..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bir Şeriatçının Mehdili Hayal Dünyası: “Benim hayal dünyamın görüntüsü ile 2017 senesi şöyle boy gösteriyor: Bütün İslam alemindeki rejimler tarumar olmuş, hepsi halifelik sancağı altında tek devlet olmuşlar. (...) Kuran-ı Kerim’in sosyal hayata bakan bütün emirleri eksiksiz tatbik ediliyor. El kesme cezası hırsızlığı, recm (taşlama) cezası zinayı kökten kaldırmış. Kadınlar zaruret olmadan sokağa çıkmıyor, çıkanlar da çarşaflarını, peçelerini edeple takıyorlar. Resim ve heykel diye bir şey yok...

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu kitap çalışmasında, boğaziçi üniversitesi oyuncuları tiyatro boğaziçi ve bir sendika tiyatrosu deneyiminin birbirini takip ettiği dönemler! Anlattım. Fakat bu anlatı bir tarih değil; olsa olsa, bir tarih yazımına kaynaklık edebilecek bir düşünceler silsilesi. Tıpkı tiyatro çalışmalarımızda olduğu gibi, oyunu. Tek başıma kurmak istemedim. “isteyen oyuna dahil olabilir“ diyerek yazdım. Ömer F. Kurman (Tanıtım Yazısından)..

12,04TL 10,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Söz’ün ve suskunun annesi Meryem, sancının çarpıntısıyla kuru kütüğe tutunduğunda kütük yemyeşil olmuştu. İsa’nın sancısıydı bu. Filozofun, Hiç Kimsenin Ülkesi dediği düşünce yurdunda, her birimizde var olan hakikat çocuğunun sancısını çekmenin çarpıntısıyla kaleme tutunmak anlamına geliyor benim için yazma etkinliği. doğacak olan İsa mıdır, bilmem... İlk gençlik yıllarımdan yazmakla olan muaşakkamın beni bu küçük kitapçığın kıyısına getirip bırakacağını hiç tahmin etmezdim. Benimkisi, zaman can..

6,48TL 5,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMABilgisayar icat edildiğinde insanlığın geleceğinin tamamen bu makinelerin elinde olacağı anlaşılmamıştı belki. Fakat bugün web 3.0 gibi internet uygulamalarının ve robot teknolojilerinin bize kaçınılmaz olarak düşündürdüğü şey geleceğimizin makinelerin vereceği kararlara bağlı olduğudur. Özellikle robotların ve internet tabanlı iş otomasyon sistemlerinin hayatımıza girmesiyle günümüz insan emeğine dayalı ekonomik, sosyal ve politik sistemlerimiz kökten değişmeye başlayacaktır. Toplum kes..

23,50TL 22,32TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Cumhuriyet dönemi tefsir edebiyatı gerek telif gerek içerikleri itibariyle çeşitlilik arz eder. Telif gerekçeleri açısından bakıldığında kimi tefsirlerin klasik literatürdeki ilmi ve dini mirası Türkçeye aktarma, böylelikle geleneği koruma ve yaşatma maksadıyla, kimi tefsirlerin vaaz ve irşad maksadıyla, kimi tefsirlerin modern durumun ortaya çıkardığı sorunlara Kur’an’dan cevaplar bulma ve aynı zamanda Kur’an’ı doğrudan doğruya bugünün dünyasına konuşturma çabasıyla, kimi tefsirlerin de siyasal..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Kavramlar Üstüne“ adlı elinizdeki bu yapıt, felsefenin en eski ve en karmaşık sorunlarından birine özgün bir çözüm arayışı olarak yorumlanabilir. Okurlarımız tarafından ilgiyle karşılanacağını umuyoruz.(Arka Kapak)..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAPeygamber (s.a.v.) “oku“ emriyle sarsılmıştı ilk önce. Hira şahitti buna, tüm alem şahitti. Okumakla başlayan çağrıya uyanların bugün canına okunuyor. Burada suç başkasında mı, yoksa başımıza gelenlerin kendi ellerimizle işlediklerimizden olduğunu söyleyen vahye kulak tıkayan ümmette mi?  ..

12,00TL 10,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Mekan ile onu şekillendiren insan arasında karşılıklı özne-nesne ilişkisi bulunmakta olup medeniyet buradan doğmaktadır. İnsanın medeniyet üretmede özne rolünde olduğu izahtan varolan bir konudur. Ancak insanın öznesi olduğu medeniyet bir taraftan kendisine, diğer taraftan ise var olduğu mekana aittir. Medeniyet öznesi insan ile medeniyet kurarken nesne konumundaki mekan arasında -karşılıklı- yadsınamaz bağlar bulunmaktadır. Dahası, medeniyetin görünen yüzünü temsil eden mekan, tamamen pasif bir..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAçıklama..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bellek ve Sonsuz, Paris’te yaşayan yerleştirme sanatçısı Sarkis’in sanatı üzerine farklı dönemlerde, çeşitli sanat eleştirmenleri tarafından kaleme alınmış denemeleri, makaleleri, katalog yazılarını biraraya getiriyor. Alman sanat tarihçisi Uwe Fleckner editörlüğünde yayına hazırlanan kitap, sanatçının Nisan ve Mayıs ayları boyunca İstanbul Aksanat’ta sergilenecek olan yerleştirmesine paralel olarak yayınlandı. Kitapta Sarkis’in işleri üzerine yapılmış derinlikli okumaların yanı sıra, sanatçın..

39,00TL 35,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo