Özlü Sözler - Duvar Yazıları

Özlü Sözler - Duvar Yazıları

Bu kategoride Özlü Sözler - Duvar Yazıları ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

Sayın Şener Akalın’nın çalışmasını çok önemsiyorum. Ben büyük ve özgün sözleri sevdiğimden her gün Hürriyet’teki köşemde yer vermeye çalışırım. Anlam yüklü, dersler çıkarılabilecek bu sözler, yaşamı sorgulatır, öğretir, uyarır ve büyük düşünmeye sevk eder insanı... Yalçın Bayer (Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı) Sözler ve Gerçekler, her kütüphanede olması gerekn temel bir eser. Elinize sağlık Şener Akalın.. Arzu Çağlan (Best Fm, İnleyen Nağmeler Program Yapımcısı) (Tanıtım Yazısı’ndan)..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABen şuna inanmışım: Atalarının hayatı ile bir kimse, ne kirlenir, ne süslenir. Güçlük okuldan birinci çıkmada değil, hayata iyi not ile girebilmektedir. Güzel kelebek isteyen, çirkin tırtılı ezmemeli. Zavallı koyun sürüsü! Çobanı da o besler, çoban köpeğini de, kurdu da, sahibini de... Küçük kapılardan girmeye çalışanlar, eğilmeğe mecbur olurlar. (Arka Kapak)..

3,61TL 3,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Dostlarımız ve sevgililerimizle, yaşamınızı, düşüncelerinizi, duygularınızı ve düşlerinizi paylaşırken kim olduğunuzu ortaya koyarsınız. Gönül alıcı bu 365 söz, bizi destekleyen; geliştiren ve yaşamımızı zenginleştiren dostlarımızın, sevgililerimizin önemini ve değerini ortaya koyuyor. “Sevgi sonsuz bir bağışlayıcılık, alışkanlık haline gelen yumuşak bir bakıştır.“Peter Ustinov- “Sevgiden korkmak yaşamdan korkmaktır ve yaşamlardan korkanlar da zaten büyük ölçüde ölüdür.“Bertrand Russell- “Düny..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Atasözlerini okur ve öğrenirsek, geçmişte yaşamış büyük ve iyi insanları, kendimize yardımcı olarak buluruz. Onlar, bizlere ulaşan sözleriyle hayatımıza ışık tutarlar. Atasözleri öyle bir denizdir ki, kim bu denize oltasını atsa, mutlaka kendine göre bir balık yakalar. Sizler için atasözlerimizin en güzellerini seçtik, aradığınız sözleri kolayca bulabilmeniz için, kitabı ondokuz ayrı bölüm altında topladık. Atasözlerini okurken, anlamını bilmediğiniz kelimeler ile karşılaşırsınız, bakıp öğren..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA* Edep güzeldir, iman şarttır, ölüm muhakkaktır. * Sabır; teslimiyetin dili ve delilidir.  * Olgunluk; çirkini güzel görmek, güzeli korumaktır. * Gayet gayretliyiz, gayesizliğe! ..

13,00TL 11,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA  Dr. Tamer Çağdaş • 1962’de Deniz Harp Okulunu, 1968’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini, 1970-1975 arası Paris II (Pantéon) Hukuk Fakültesinde doktora çalışmasını, 1987’de İstanbul Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Kaymakamlık, vali muavinliği, avukatlık ve 1999-2014 arası Haliç Üniversitesinde öğretim üyeliği yapmıştır.Çıkmış Kitapları 1) Tek Yıldız, şiirler, Elazığ, Opset Basımevi, (1991) 2) İdari ve Siyasi Anılar, Anı, İstanbul, Cinius Yayınları (2013) 3) ‘Ben Seni ..

6,00TL 5,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bu çalışma, yaşamın kitaplarla paylaşılan kısımlarından damıtılmış bir sihirli ilaç. Bir ilaç benzeri, canınız acıdığında ağrınızı unutturacak bir “rahatlatıcı“; çevrenizdeki detaylarda ne çok şey kaçırdığınızı anımsatacak, olasılıkla sizin de okuduğunuz ama ilginizi bu denli çekmemiş olabilecek duyarlıkları içeren satırlara yönelmenizi ve belki o kitapları yeniden okumanızı sağlayacak, belki de kendisinden sonra okuyacağınız diğer eserlere bir de bu gözlükle bakmanıza destek verecek bir “uyarıc..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İşte erkekler hakkında son söz! Karşı cinsle hayal kırıklığına uğrayan her kadın, erkeklerin hataları, kusurları ve zaafları hakkında nükteli, keskin ve hicivli Kadınlar Venüs’ten, Erkekler Cehennem’den kitabını büyük bir zevkle okuyacaklar. Zavallı budalalar bunu ne kadar kolaylaştırıyorlar!.. “Bir şeyin söylenmesini istiyorsanız, bunu bir erkekten isteyin. Bir şeyin yapılmasını istiyorsanız, bunu bir kadından isteyin.“ Margaret Thatcher “Erkekler hamile kalabilseydi, kürtaj dini bir ayin olu..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADünya çapında tanınmış ve Türkçe’ye de çok sayıda eseri çevrilmiş Fransız düşünür Jean Baudrilliard, Cool Anılar adılı metin dizisini sürdürüyor. Bu beşinci kitap, düşünürün 2000 - 2004 dönemindeki aforizma biçimli güncesini içermektedir. Uluslararası arenanın hemen hemen her köşesine uzanan bu kısa metinlerde Baudrilliard, kendi kavramı olan “hiper gerçekliğin“ aldığı son biçimleri de gözler önüne sermektedir. Diğer yandan, hayran olduğu Canetti, Lichtenberg ve Nietzsche gibi yazarları..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Köylünün Birisi, güz vakti arı kovanlarından bal peteklerini toplar, tahta teknelere doldurarak, satmak üzere kasabaya getirirmiş. Kendisine bakkal bir müşteri bulmuş. Pazarlık yapmışlar, üç aşağı, beş yukarı derken anlaşmışlar. Sura balın tartılmasına gelmiş. Bakkal, balı tartmaya başlamış, ama terazisinin kefesine koyacak yarım okka’dan başka ağırlığı olmadığı için, köylünün getirdiği koca koca petekleri, elleriyle böler parçalar kefeye öyle koyarmış. Tabi bu arada elleri dirseklerine kadar ba..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİstanbul'daki Ermeni okullarında uzun yıllar, felsefe, Klasik Ermenice, Ermeni dili ve edebiyatı dersleri veren Keğam Kerovpyan İşkol'un hazırlayıp 1962'de yayımladığı Ermenice-Ermenice sözlük (kısmi Türkçe açıklamalı), öğrencisi Ardaşes Margosyan tarafından gözden geçirilerek tekrar yayımlandı. Sözlükte yaklaşık 10.000 maddenin açıklaması, 11.000'i aşkın Türkçe karşılıklarla veriliyor...

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAArapçaya vakıf olmak istiyorsanız Arap diline ait atasözlerini ve deyimlerini iyi bilmeniz gerekmektedir. Zira halk arasında yaygın kullanılan atasözleri söze farklı bir güzellik katar. Bu çalışma, modern Arapçada sıkça kullanılan atasözleri, deyimler ve kalıplaşmış ifadelerin mütevazi bir derlemesidir. (Arka Kapak)..

17,59TL 15,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnsanları harekete geçiren, verdikleri kararları değiştiren, yüreklerine umut tohumları eken, sıradan bir kalabalığın içinde kahramanlar yaratan, bozguna uğramış orduları toparlayıp zafere götüren, hoşgörüyü, paylaşımı, barışı sağlayan sözler... Kısacası, “bir düşüncenin canı“nı taşıyan, kısa, öz ve bilgelik yüklü sözler... İbrahim Taşel, yıllardır biriktirmekte olduğu özlü sözleri yeniden ele aldı ve iş dünyasında başarının yolunu aydınlatacak bir seçki hazırladı. Bazıları tarihin uzak ..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Onaltıncı yüzyılın sonlarında kaleme alınan “Bilgenin Kanatlı Sözleri“ yaşam boyu birikmiş bir bilgeliğin ifadesidir. Yazarın değişen bir dünyada dinginlik ve bilgeliğin gizleri üzerine tefekkürleri, Konfüçyüs düşüncesinin siyasal ve ahlaki öğütlerine uygun yetiştirilişinin, kamu hizmetlerindeki uzun süreli çalışmalarının ve altmış yaşında Taocu öğretide çıraklığa başlamasının bir uzantısıdır. Bu yazılar tapınma ya da entellektüel merak nesneleri olarak değil pratik yaşam tarzı olarak Çin düşünc..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHer milletin olduğu gibi bizim milletimizin de kendisine has şaka ve lâtife anlayışı vardır. Bu anlayış doğrultusunda bazen kişiler bazen de meçhul kahramanlar etrafında, toplumun gülme ihtiyacını karşılayan aynı zamanda onu eğiten sayısız lâtife ve fıkra üretilmiştir. Sadece Anadolu coğrafyasının değil bütün Türk dünyasının ortak değeri olan Nasrettin Hoa ile Keloğlan, Bektaşi, İncili Çacuş, Bekri Mustafa vs. bu lâtifelerin ve fıkraların isimli isimsiz kahramanlarıdır. (Kitabın İçinden..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Atasözleri, atalarımızdan kalan özlü sözlerdir. Ne zaman, kim tarafından söylendiği belli değildir. Bu sözlerin göze çarpan ilk özelliği kısa oluşudur. Çoğu bir iki cümle uzunluğundadır. Geniş bir düşünceyi etkili bir biçimde, kestirmeden anlatır. İkinci özelliği ise, herkesçe kolayca anlaşılır olmasıdır. (Kitabın İçinden)..

5,50TL 4,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Deyimler dil ağacının en güzel çiçekleridir. Genellikle mecazlarla yüklü olduğu için söylemek istediklerimizi, hatta açıkça söyleyemediklerimizi kısa ve özlü biçimde anlatıverir. Çoğu deyimin ardında bir öykü, bir efsane gizlidir. Dil, deyimlerinin zenginliği ile güçlenir ve renklenir. İfademizi zenginleştirmek ve derinleştirmek, deyimlere ve anlamlarına hakim olmak ve onları sıkça kullanmakla olur. Unutulmamalıdır ki, dilimiz kültürümüzü zenginleştirir. Zengin ve köklü kültürü olan, buna sahip ..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yaşadığımız çağda bilgi, birikim ve tecrübenin önemi büyüktür. Toplumdaki bireyler yaşam standartlarını bilgilerini günlük hayatta kullanmalarıyla belirlerler. Günlük yaşam, sahip olunan birikimlerin yeri ve zamanı geldikçe kullanılmasıyla olaylaşır. Bireyler birbirlerinin tecrübelerinden yararlanarak da hayatlarını istedikleri bir seviyede sürdürebilirler. Bireyler arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımının en etkili biçimi etkileşim ve iletişimdir. İletişimin yegane aracı ise konuşmadır. Konuşma..

6,94TL 6,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Antikçağ’ın lamba isi kokan odalarında, balmumundan tabletlere kazınan yazılardan çıkarılan bu bilgece deyişlerin her biri, doğanın, insanın, yaşamın ve kültürün en yalın ve en etkin anlatımlarıdır. Bu deyişler sayesinde, herkesin bildiği doğrular, bilgec düşünen, zeki, nüktedan ve her şeyden önce yaşam ustası olan edebiyatçıların dilinde yoğrularak kolay ve çarpıcı bir yöntemle aktarılır. (Arka Kapak’tan)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo