Ülke - Kent Rehberleri

Ülke - Kent Rehberleri

Bu kategoride Ülke - Kent Rehberleri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMABu kitap, milliyetçi siyaset ile küresel kapitalizm bağlamında, yemek ile milliyetçilik arasındaki ilişkiyi kapsamlı bir şekilde incelemektedir. İktidar ve otoritenin elinde yemek bir milletin biçimlendirilmesine yönelik olarak kullanılan bir araca dönüşür. Yemeğin ulusal otantikliğine dair sembolik tartışmalar da bunu uluslararası bir çerçeveye taşır. Ichijo ile Ranta yemeğin siyasetle bu denli iç içe geçmiş olmasını masaya yatırmaktadır. Milliyetçilik çalışmalarında ihmal edilmiş olan ..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKent, yalnızca mimarinin ya da planlama yaklaşımlarının ko­nusu olan bir gerçeklik değildir. Kentlere dönük her üretimi ya da mimar/plancı müdahalesini çeşitli toplumsal nedenler çerçevesinde anlamak ve toplumsal etki ve maliyetleri çerçe­vesinde değerlendirmek de gerekir. Bu açıdan bakıldığında, değerlerin analize katılması ayrı bir önem taşımaktadır.Ki­taptaki yazıların ana fikri, kentsel yaşamın kalitesinin yük­seltilmesi, toplumsal adalet, eşitlik ve katılımın artırılması, yoksulluğu..

26,00TL 23,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAOkurum, Gezerim, Yazarım...Himalayalar’dan Umman Denizi’ne, Ranthambore’dan Varanisi’ye, Udaipur’dan Chennai’ye, Delhi’den Cochin’e, Pencap’tan Keşmir’e Her satırı yaşandıktan sonra yazılmıştır.Ulu Ruhun Ülkesi...HindistanYuvarlak Dünyanın Köşeleri serisi ile 40 yılı aşkın meslek deneyiminde, 100’den fazla ülkeye seyahat eden Bülent Demirdurak’ın gezi güncelerini sizlerle buluşturuyoruz. Şehri duyarak, koklayarak, görerek ve hissederek yaşamanız için, kitabınız, rehberiniz.....

29,90TL 26,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAGünümüzde kentler tüm Dünyada dikkatle izlenen ve çok karmaşık ilişki ağlarına sahip kozmopolit mekânlar haline dönüşmüştür. Kentler, bünyelerinde barındırdıkları yoğun nüfusları, merkezi konumları ve ürettikleri çok çeşitli mal ve hizmetleri sayesinde büyük nüfus kitlelerini etkilemektedir. Hızlı büyüme sürecinde önemli sorunlarla karşı karşıya kalan kentlerin bu sorunlarını çözmek giderek güçleşmekte ve büyük mali kaynaklara ihtiyaç duyulmaktadır. Kentleşme konusunda karşılaşılan sorun..

95,00TL 85,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAÜnlü tarihçi Richard G. Hovannisian tarafından derlenen 14 ciltlik ‘Tarihi Kentler ve Ermeniler’ dizisinin dördüncü kitabı İzmir, bu kozmopolit liman şehrine, 13. yüzyılın ortalarından 1922 yılına dek İzmir’in ticari, kültürel ve sosyal hayatının en önemli aktörlerinden olan Ermenilerin tarihinden bakıyor. Kitapta, ticari ve etnik gruplar arası ilişkiler, eğitsel ve kültürel çalışmalar ve mimarinin yanı sıra, İzmir Ermenilerinin ‘Aydınlanma Dönemi’ne şekil veren matbaacılık faaliyetleriy..

37,04TL 33,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAMehmet Naci Dedeal, yaşamını çizgi dünyasında geçiriyor. Bilgisayar oyunları, çizgi roman ve çizgi filmlerin yanı sıra, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı ve Eğitmeni olarak meslek hayatını sürdürüyor. Deneyimlediklerini ve çıkarımlarını paylaşmayı seviyor. Alanına giren konularda kitapları var. Her fırsatta paylaşmayı sürdürmeye kararlı. Bu kitapta da karakter tasarımı hakkındaki deneyimlerini ve önerilerini sizlerle paylaşıyor. ..

184,26TL 165,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAOkurum, Gezerim, Yazarım... Berlin’den Münih’e, Frankfurt’tan Bremen’e Düsseldorf’tan Köln’e, Şatolar ve müzeler ülkesi Almanya' dan Hollanda’nın lale süslü romantizm şehri Amsterdam’aDas neu berlinYeni berline hoşgeldiniz...Her satırı yaşandıktan sonra yazılmıştır.Yuvarlak Dünyanın Köşeleri serisi ile 40 yılı aşkın meslek deneyiminde, 100’den fazla ülkeye seyahat eden Bülent Demirdurak’ın gezi güncelerini sizlerle buluşturuyoruz. Şehri duyarak, koklayarak, görerek ve hissederek y..

29,90TL 26,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKitabın rehberliğinde, bu önemli iki şehri sanat ve kültürüyle tanımaya çalışan bir grup çocuğun sanat macerasına, bu şehirleri ziyaret eden diğer çocuklar ve aileleri de katılsınlar istiyoruz. Sizleri bu şehirleri fikirleriyle, eserleriyle inşa eden sanatçılarla tanışmaya, onların sevdiği yemeklere, gittikleri mekanlara kısaca rengarenk bir dünyaya davet ediyoruz.Bizler gibi sizler de, Floransa ve Venedik sokaklarında geçmişin izleri peşinde keşiflerde bulunun. Floransa’da Rönesans san..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAOkurum, Gezerim, Yazarım... Menton’dan Saint Tropez’yeMonaco, Nice, Cannes, Grasse… Roquebrune-Cap-Martin, Saint-Paul-De-Vence Hauts-de-Cagnes, Juan-Les-Pins, Mougins, Frejus… Le Pan-bagnat, La Socca… Menekçe, lavanta… Ve Parfüm, Çiçeğiyle, mutfağıyla, zenginliğiyle, şehirleri ve biblo köyleriyle…İşte size mavisiyle, yeşiliyle… Güneş, Deniz ve Işık Ülkesi Cote d’Azur Her Satırı Yaşandıktan Sonra Yazılmıştır. Yuvarlak Dünyanın Köşeleri serisi ile şehri duyarak, koklayarak, göre..

29,90TL 26,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKitabın rehberliğinde, Barselona’yı sanat ve kültürüyle tanımaya çalışan bir grup çocuğun sanat macerasına bu şehri ziyaret eden diğer çocuklar ve aileleri de katılsınlar istiyoruz. Sizleri bu şehri fikirleriyle, eserleriyle inşa eden sanatçılarla tanışmaya, onların sevdiği yemeklere, gittikleri mekanlara kısaca rengarenk bir dünyaya davet ediyoruz.Sizler de bizim gibi, Miro ve kızı Dolores ile uzayda gezintiye çıkın; Gaudi ile onun çılgın evlerini gezin; Dali’nin düşsel dünyasını tanıyı..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAOkurum, Gezerim, Yazarım...Bangkok’tan Phnom Penh’e, Hanoi’den Luang Prabang’a, Zümrüt Buda Tapınağı’ndan Yatan Buda Tapınağı’na, River Kwai Köprüsü’nden Phuket Adası’na bir yudum Yılan likörü ya da pirinç şarabı, bir şişe Bia Hoi, bolca deniz ürünü, egzotik meyveler ile Güneydoğu Asya' nın Gizemli Ülkeleri Tayland, Kamboçya, Vietnam, Laos Her satırı yaşandıktan sonra yazılmıştır.Yuvarlak Dünyanın Köşeleri serisi ile 40 yılı aşkın meslek deneyiminde, 100’den fazla ülkeye seyahat eden Bü..

29,90TL 26,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%-20
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMAFarklı açıdan farklı bir yaklaşımla, kendisi ve değerleriyle barışık bireyler için… Bir Etüt Merkezinde Öğrenilendenden Fazlasını ÖĞRENCİLER  Bu Eserde Bulabilirler.Bize ne, niye ve nasıl öğretiliyor?  Öğretilenler doğru mu, yanlış mı?  Bu doğruların ne kadarını alabilir, onlardan nerede yararlanabiliriz?  Yanlışlar için cevabımız nedir? Arkadaşlarımızı o yanlışların etkilerinden nasıl uzaklaştırabiliriz?  O yanlışların yerine biz hangi doğruları arkadaşlarımıza kazandırabiliriz? B..

16,00TL 19,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%10

ACIKLAMATıpkı insanlar gibi, şehirleri de zengin kılan, biriktirdikleri değil midir? Üsküdar altın şehir, Üsküdar zengin şehir. Onda bütün bir tarihimiz birikti, edebiyatımız, sanatımız, musikimiz… Öyle gayesiz adımlarla sokaklarında yürümek ve bunca birikmiş olana yokmuş muamelesi yapmak olur mu hiç? İşte, ustalar ustası Koca Sinan, bir parça Mihrimah ve bir parça da Şemsi Paşa olmuş, Boğaz'ı seyrediyor. Nedim, bir Lale Devri çeşmesinin kitabesinden bizlere tebessüm ediyor. Aziz Dede'nin neyind..

129,63TL 116,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%17

ACIKLAMA- Renkli, Ayrıntılı, Harita- Barselona'nın En İyi Restorantları, Barları, Mağazaları ve Otelleri- Günlük Geziler ve Hafta Sonları İçin Önerilen Gezi ProgramlarıBarselona, yaratıcı mimarisi, güneşi plajları ve çok iyi bilinen enerjik gece hayatı ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Katalan yaratıcılığı, Gaudi’nin büyüleyici Sagrada Familia’sı ve mozaik işlemeli Parc Güell’den büyük değişim geçiren sahil bölgesine kadar baktığınız her yerde kendisini gösterir. Barri Gothic’de vintage modası..

43,52TL 36,04TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister. Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çe..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAAre you interested in the Middle East and North Africa? Look closer!Are you going to make investment in the Middle East and North Africa? Look closer!Are you worried about your company's investment in the Middle East and North Africa? Look closer!This book is meant for you!Are you working in a company, which invests in the Middle East and North Africa? Look closer!Do you have a career planning as manager in the Middle East and North Africa? Look closer!Dr. Özdeş Türkel is sharing wi..

23,15TL 19,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kanada ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabileceğiniz samimi bir kaynak eser. Bu kitabı, Kanada’yı daha iyi tanımak ve anlamak isteyenlerin, göçmen ya da öğrenci olarak gelecek kişilerin ve Kanada’yı merak eden kişilerin; püf noktalarını bilmeleri ve daha kolay bir geçiş aşaması yaşamaları için yazdım.(Tanıtım Yazısından)..

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA1608 yılında Nürnberg’de, adı Türkçe’ye “Almanya’dan Konstantinopolis’e ve Kudüs’e Yapılan Bir Yolculuk Hakkında Yüz Adet Güzel ve Yeni Çizimle Donatılmış Üç Kitaptan İbaret Yeni Bir Yolculuk Öyküsü“ diye çevrilebilecek bir kitap yayınlandı. Bu kitap, Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu’nun İstanbul’a gönderdiği elçinin maiyetindeki din adamı Salomon Schweigger tarafından yazılmış ve resimlendirilmişti. Schweigger kitabında 1577’de Viyana’dan yola çıkarak Budapeşte, Belgrad, Sofya, Filibe ..

30,50TL 27,45TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Arkeoloji için “duygusal bilim“ denildiğini duymuştum, çünkü geçmişi keşfetme tutkusuyla harmanlana romantizm en katı bilimsel yöntemlerle birlikte uygulanmaktadır. Dilbilimin konumu da farklı değildir; pek çok dilbilimci toplumların evrimi ile konuştukları dil arasında bağlantı kurarak, aynı dilin lehçelerini, farklı halkların dillerini birbiriyle kıyaslayarak dilin evrimiyle insanınki arasında paralellikler kurmaya çalışır. (Önsöz’den)..

69,44TL 62,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABelediye mevzuatı başta olmak üzere, idare ve imar hukuku alanında çalışmaları ile tanınan M. Lamih Çelik ile, idare hukuku ile ceza hukuku alanlarındaki çalışmalarıyla bilinen Cüneyd Altıparmak tarafından, Yeni Büyükşehir Belediye Modelinin detaylarını ele alan bu kitap; güncel ve yalın anlatım biçimi önemsenerek hazırlanmıştır.Bu kitapta, getirilen yeni sistemin temel özelliklerine yer verilmiştir. Bunun dışında, uygulamada geçiş sürecinde nelerin yaşanacağı konusunda öngörüler ve öner..

36,94TL 33,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo