Hayvan Çiftliği

22/06/2019 Tarihli INSTAGRAM Çekilişi Kitaplığından
%25
Hayvan Çiftliği
  • 20,00TL
  • 14,95TL
  • Havale / EFT
    %5 İNDİRİMLİ FİYATI :

    14,95TL
    14,20TL
  • KAZANCINIZ : 5,80TL
ACIKLAMA
İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940’lardaki “reel sos­yalizm“in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir. 
Hayvan Çiftliği’nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin’i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir. 
Altbaşlığı Bir Peri Masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.
 

Ürün Detay Özellikleri
Basım Dili : Türkçe
Basım Tarihi : Ağustos 2018
Basım Yeri : İstanbul
Çeviren : Celal Üster (Celâl Üster)
En / Boy : 12,00 / 19,00 cm.
Kağıt Türü : 2. Hamur
Kapak Tasarım : Utku Lomlu
Kapak Türü : Karton Kapak
Orjinal Dil : İngilizce
Sayfa Sayısı : 160
YAZAR : George Orwell