Kadın - Erkek İlişkileri

Kadın - Erkek İlişkileri

Bu kategoride Kadın - Erkek İlişkileri ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAGiderek usta bir hikaye anlatıcısına dönüşen Çağlar Çabuk, en karmaşık mesleki konuları bile rahatça izlenir, kolayca anlaşılır bir dilde aktarmayı başarıyor. Onu okurken, sizinle bilgi paylaşıldığını hissetmiyorsunuz bile. Muzip bir fıkra,  hoş bir şarkı dinler gibi, sayfaları bir solukta tüketiyorsunuz. Kitabın kapağını kapadığınızda ise, dudağınızda hafif bir tebessüm ama dimağınızda acı bir lezzet bırakıyor, güle oynaya deşilen toplumsal gerçekler. Solu-Can'da bir adım ilerisi de va..

16,90TL 15,21TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAİstatistikler Batı ülkelerinde, toplumdaki yeni bunama olgusu sıklığının, son yirmi-otuz yılda % 20 oranında azaldığını gösteriyor. Ayrıca bunamanın başlangıç zamanının 85 yaş sonrasına kaydığına işaret ediyor. Bunun iki önemli sonucu olacak: (1) Kişiler beyinleri sağlıklı olarak, bunamadan önce daha uzun süre yaşayacak. (2) Bunamalı yaşam yılları kısalacak. Peki ne oldu da bunamanın başlangıcı ileri yaşlara ötelendi? Daha uzun süre görülen eğitim ile yüksek tansiyon, diyabet, yüksek..

27,00TL 24,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKız gibi durma” diyenlere inat, kız gibi duranların,  kız gibi direnenlerin hikâyesi.“Tüm o büyük halka küpelerin, üstümüze birkaç beden büyük kot ceketlerin, yüksek bel kotların, ince saç örgülerin, kalın dudakların ve simsiyah kuyruklu eyeliner’ların kökeni Amerika’nın yasaklı mahallelerine uzanıyor aslında. ‘90’lar modası’ diye sunulan ve son yıllarda ortamları kasıp kavuran bu modanın köklerinin Amerikan varoşlarına ve suç örgütü bağlantılı çete hayatına, azınlıklara, Latino’lara ve..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABugün erkekle kadın arasındaki büyük bir fark, kadınların en azındanbaskı altında olduklarını biliyor olmalarıdır.Erkeklere küçük yaştan itibaren, dünyanın “erkeklerin dünyası” olduğu,ayrıcalıklı cins oldukları söylenip durur.Sahip oldukları “ayrıcalıklar” arasında sürekli derinleşen hayalkırıklıklarıyla, tükenmişlikle ve yalnızlıkla dolu bir hayatı yaşama vekadın muhataplarından çok önce göçüp gitme ayrıcalığının dabulunduğunu keşfettiklerinde, çoğu kez çok geç kalmış oluyorlar.Erkekler..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAHer ilişkide sorun yaşanır. Çünkü her insan tektir, biriciktir ve birlikte yaşamaya başlayan iki kişinin bir süre sonra bazı sorunlar yaşaması kaçınılmazdır. Başlangıçta değilse de yıllara uzanan birliktelik sırasında günlük basit şeylerden ekonomik sıkıntılara, cinsel beklentilerden duygusal anlaşmazlıklara, kıskançlıktan değer vermemeye kadar pek çok konuda sorun çıkabilir. Eşler bunları konuşabiliyor ve anlayabiliyorsa elbette çok büyümeden ve ciddi bir sıkıntıya yol açmadan aşıla..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAKadın sağlığı; ruhsal, zihinsel, duygusal, sosyal ve fiziksel iyiliği içermekte ve fiziksel olduğu kadar, hayatın sosyal, politik ve ekonomik boyutu tarafından da belirlenmektedir. Yazar da eserinde mesleki deneyimleri ve gözlemleri çerçevesinde kadınların doğal halleriyle gündelik hayatta kapladıkları izleri sürmektedir. Nihayetinde yaşam pratikleri içinde belirleyici olan özneler değil bireylerin ilişkileri olduğundan kadın-erkek ilişkisi cephesinden kadın anlatılmaya çalışılmıştır.Aşı..

22,50TL 20,25TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMASevgi emek ister, sevgili muhabbet etmek ister. Muhabbete de hizmet gerek.Muhabbeti istiyorsun sevdiğine adım adım yaklaş, onun adımlarını saymadan ve beklemeden.Ona hizmet et. Elinle, ayağınla, dilinle, gözünle, kulağınla, aklınla ve tabiî ki gönlünle.Muhabbet yolundaki taşlara dikkat et.Sevgi gönülden doğar, akılla beslenir büyür.Akıl sevgiyi beslemezse o sevgi kısa zamanda ölür gider.Evlilikte gönül ve akıl işbirliği çok önemlidir. Gönül ve akıl el ele verirse sevginiz hiç azalmaz, gü..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAAnılarınızı Birlikte Yaratın!Bu günlük bir çiftin, ilişkilerinin zaman kapsülünü kolaylıkla yaratabilmesi için tasarlandı. Her günün sayfasını açıp sorulara birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Tek bir cümle bile birlikte geçirdiğiniz yaşamın güzel bir anını ölümsüzleştirmeye yetecektir. Yıllar geçtikçe cevaplarınızdaki benzerlikleri, farklılıkları ve değişimi göreceksiniz. 12 Ocak“Yapacak olsaydın şoke olurdum.”- Annenin sana aldığı giysileri onu kırmamak için giymeyi reddetmek gibi bir..

49,90TL 44,91TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAİstediğiniz Aşkı Elde Etmek, milyonlarca insanın daha aşk dolu, destekleyici ve son derece  doyurucu ilişkilere erişmelerine  yardımcı oldu. “Bu kitap her birey için yakın ve içten bir ilişkinin tüm gizlenmiş  karışıklıklarının altında saklı olan, istedikleri aşkı  bulmalarına yardımcı olacaktır. Ben bu prensipleri gerçek hayatta uygulayanları gördüm ve gerçekte işe yarıyorlar!” -JAMES A. HALL (Tıp Doktoru) “İstediğiniz Aşk Elde Etmek” yakınlık ve tutku dolu bir yol arayan insanlar i..

37,00TL 33,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAEşler arasındaki küskünlükte, atışmada veya kavgada; İlk tebessüm eden, ilk bağışlayan, İlk özür dileyen, ilk barış adımını atan, ilk söz alan, ilk konuşan ilk kazançlı çıkacak olandır.  Çünkü; eşine anlaşma veya barışma konusunda “rehberlik” yapmış olur.  Malum rehber, aranan ve kabul gören kimsedir. Aksi hâlde; “Sen küsersen, bende küserim. Sen konuşursan, ben de konuşurum tabii... Sen bağırırsan, ben niye bağırmayayım ki... Senin hakların varsa, benim de haklarım var. Sen çok..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAErkeklik karmaşası kadının nevrotik bir karakter kazanmasıdır. Kadınların nevrotik bir kişilik geliştirmesinde çocukluk travmaları kadar, eril sosyalleşme sonucunda erkeğe duyduğu büyük hayranlığı, onu elde etmek için içine girdiği savaşım ve dişiliğiyle onu elde tutmaya çalışması da sayılabilir. Böyle kadınların en büyük hedefi evlenmek ve bir erkeğe sahip olmaktır. İçsel güçsüzlüğü fazla olduğu için bir erkeğin sevgisini gözünde büyüten ve bu sevgiden sürekli aşırı ilgi ve korunma gibi..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%-20

• Onunla İlgili İlk Ne Düşündün, Sence Nasıl Biri? • Sevgi mi, Aşk mı, İhtiyaç mı? • Evlilik Zorunlu mu, Gönüllü mü? • Gelenekler Evliliğe Destek mi, Engel mi? • En Büyük Sorumluluğum Seçmek ve Tercih Etmek Değil mi? • Evlilikte Haklarımı ve Sorumluluklarımı Biliyor muyum? • Eşimle Nasıl Kaliteli İletişim Kurabilirim? • Evlilikte Kavgalar Kaçınılmaz mı? • Eşler Birbirinden Aslında Ne Bekliyor, Ne İstiyor?   Yaşadığını hissettiğin oldu mu?  Hayır, yanlış okumadın!..

18,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABekarlar ve evlenmeye hazırlananlar!Ve evliler!Muhabbetli bir hayat isteyenler...Birbirimizi seviyoruz fakat sevginin tadını kaybettik diyenler...Kavgalardan yorulduk diye şikâyet edenler...Neden mutlu olamadığımızı anlamıyorum, nerde yanlış yapıyoruz diyenler...İşte bu kitap tam size göre!Sema Maraşlı'nın sade ve samimi anlatımıyla, "evlilik okulu dersleri"  size bambaşka bir pencere açacak.Sizi çok iyi tanıyan bir yakınınızla sohbet eder gibi...Hatalarınızı görecek, yer yer sarsılacak,..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnsanlığın başlangıcından bu yana kadın rkk ilişkilerinin evrimi diyalektik materyalist bir görüşle ele alınmıştır. Tek eşlilik insanların gentik yapısına uygun olsaydı kanunlarla korunmasına da zaten gerek kalmazdı. Sonuç olarak aldatma veya aldatılmanın olumsuzlanması doğru olur mu? ..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADr.Haluk ALAN yalnız psikoterapist kimliğiyle değil, insanın varoluş sorunlarını ele alan yazılarıyla da eserler vermeye devam ediyor…Elinizdeki bu kitap, psikoterapist Dr.Haluk Alan’ın kadın erkek ilişkileri perspektifinde; ilişkiler ve sorunların çözümüne yönelik danışan görüşmelerinden esintiler ışığında kurgulanan hikâyeler ve denemelerinden oluşmaktadır.  Bu kitapta içimizden birilerinin iç dünyalarındaki yaşantılarına şahitlik ederken, aynı zamanda bir psikoterapistin terapi süres..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATutkulu ve sıradışı kadınların akıl dolu neşeli sözleri... Virginia Woolf'tan Madonna'ya, Marilyn Monroe'dan Rahibe Teresa'ya, Oprah Winfrey'den Simone de Beauvoir'a... Aşk, evlilik, erkekler, güzellik, para, yolculuk, gençlik..."Erkeklerden hoşlanıyorum ama bana asıl ilham veren, kadınlar." -Monica Bellucci-"Kadınlar orgazm taklidi yapabiliyor olabilir ama erkekler bütün ilişkiyi yalandan yaşayabiliyor." -Sharon Stone-"Bir kadın yazacaksa eğer, parası ve kendine ait bir odası olmalı."..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA İnsanlık yaratılışından beri hayatın anlamını çözmeye çalışmış, bu şekilde huzura kavuşacağını düşünmüştür. Ancak yaşadığı hayata baktığında onu üzen, ruhunu sıkan, hoşlanmadığı birçok musibetle karşı karşıya gelmektedir. Tarihin derinliklerinden günümüze kadar insanların canını sıkan onları derin acı ve ıstıraplara gark eden deprem, kasırga, fırtına, tsunami (deniz suların kabarması), tedavisi uzun yıllar alan hastalıklar, kuraklık, onun beslediği açlık ve kıtlık gibi doğal olaylar ve..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAErkekler, sosyal yaşamda başıboş mudur? İstedikleri gibi hareket edip, konuşup, istediklerini yapmakta özgür müdürler? Yoksa Kur'an ve sünnet onlara da yasaklar getirmiş midir? Halk arasında söylenen: "Erkektir yapar, erkektir elinin kiridir? Erkek adam, aslan sütü içer. Erkektir, dayanamaz! Güzele bakmak sevaptır, Namusumu temizlemek için karımı öldürdüm?" gibi sözler, İslam Dini ile ne kadar uyuşmaktadır. Bu küçük çalışma, bu ve buna benzer sorulara cevap aramaktadır. Nur suresin..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo