Psikiyatri - Psikanaliz

Psikiyatri - Psikanaliz

Bu kategoride Psikiyatri - Psikanaliz ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMASerge Lesourd, Jacques Lacan’ın söylem türleri kuramından ve uzun yıllara dayanan klinik deneyimlerinden yola çıkarak, önceki çalışmalarında ele aldığı öznel ıstırabın yeni ifade biçimlerini tartışmayı sürdürüyor. Yazar, postmodern laf ebeliklerinin şekillendirdiği yeni toplumsal ilişkilerin, psikanalizin temel öğretilerinden biri olan “Doyum, her insani yaşamın bencil amacıdır” saptamasını çok iyi benimsediğini, ancak hemen onu izleyen bir diğer öğretisini unuttuğunu hatırlatıyor: “Her ..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAUluslararası Psikanaliz Yıllığı 2017 derlemesi Yıkım, Yeniden Yaratım ve Cinsellikler başlığını taşıyor. The International Journal of Psychoanalysis (IJP) makalelerden derlenen seçkiyi, geçen yıl yayımladığımız “Ölüm Dürtüsü” başlıklı 2016 derlemesindeki tartışmaların bir devamı olarak da okuyabilirsiniz. Bu defa yıkıcı ve saldırgan dürtülerin akıbetini, yıkıcılığın yaratıma dönüştüğü yaratıcı ruhsal hamleyi ele alan metinlerle konunun farklı yönleri ele alınıyor ve genişletiliyor. “Yüce..

32,00TL 28,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADünya, anne babalarımızın bizim yaşlarımızdayken yaşadığı dünya değil, 10-15 yıl önceki dünya bile değil. Her şey hızla değişiyor ve biz en çok bedenimizin maruz kaldığı sorunları biliyoruz çünkü en görünür olanlar onlar. Oysa artık dijital çağdayız, bilgisayarlar, cep telefonları adeta vücudumuzun bir parçası. Sosyal medyanın ve medyanın hem kendimiz hem de uzak yakın ilişkilerimiz üzerinde muazzam bir etkisi var. Dünya değişti. Ruhumuz bu değişimden en çok etkilenen en hassas yanı..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADeğerler ve ahlak, son dönemlerde sosyal psikolojinin en heyecan verici ve en fazla araştırma üretilen alanları hâline gelmiştir. Elinizdeki bu kitap da, değerler ve ahlak konularında Türkiye’de geliştirilmiş veya Türkçe’ye uyarlanmış belli başlı ölçekleri gözden geçirmektedir ancak yalnızca bir ölçek derlemesi olmakla kalmayıp ölçeklerin dayandığı kuramsal altyapıyı da sunmayı hedeflemiştir. Böylelikle değerler ve ahlak alanındaki hem geleneksel hem de güncel belli başlı kuramlar konusu..

30,00TL 27,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%25

ACIKLAMABismillah ile...İnsan ruhunun da beden gibi birçok ihtiyaçları vardır. Tatmin edilmemiş sonsuz istek ve arzularımız bilinçaltına atılarak. bizde çeşitli zamanlarda buhranlara, çeşitli iç sıkıntılarına yol açar. Dua ile en gizli, en mahrem duygularımızı dile getirir. içi-mizi boşaltır, ümidimizi kuvvetlendirir. korkularımızı hafifletiriz. İçimize eşsiz bir rahatlık gelir ve gerginliklerimizi gideririz. Dua ile kişi kendini Allah'a daha yakın hisseder. Dua ile egomuzu yenip aşabiliriz. Dua..

9,00TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta entellektüel dünyayı ve akademiyi derinden etkileyen, aynı zamanda siyaseti de etkilemiş olan Psikanaliz (Freud/Lacan) ve Althusser’in teorik etkileşimleri inceleniyor. Freud’un adıyla birlikte anılan Psikanaliz, insanı yapay bir varlığa indirgeyen beş yüz yıllık psikoloji geleneğinin ihtişamına son vermişti. Marx ise, kurduğu tarih bilmiyle hem klasik felsefenin hem de klasik politik ekonominin ihtişamıına son vermişti. Marx 1883 yılında, Freud ise 1939 yılında hayata veda et..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Bu kitap Psikanalizin doğumundan bu yana yaşanan yüz senelik sürecin üzerinden bir kuş bakışıdır. Bu kuş bakışında öne çıkarılan ve vurgulanan olgu, kökendeki psikanalizden günümüzün değişik dinamik psikoterapilerine evrimleşmedir. Kitapta bu evrimleşme sürecinde kilit rol oynayan kavramlar olan aktarım ve karşıaktarım irdelenmiştir. Ayrıca psikanalizden dinamik terapilere geçişin en çarpıcı oluşumları olan kısa dönemli dinamik terapilere özel bir bölüm ayrılmıştır. Psikanalizdeki kurumsal ve ..

9,00TL 7,45TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Aile içi şiddet, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı olgularının tanımlanmasında, tedavi, destek ve rehabilitasyonun yanı sıra, toplumda şiddetin azaltılmasında, önleme, koruma ve erken müdahaleyi içeren şiddetsiz bir kültür oluşturulmasında başta sosyal hizmetler olmak üzere eğitim, sağlık ve emniyet gibi kamu çalışanlarına önemli görevler düştüğü gibi bu alanda faaliyet gösteren uluslararası/ulusal sivil toplum örgütlerine ve medyaya da çok önemli görevler düşmektedir. Kamu çalışanları,..

7,50TL 6,75TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATehlikesiz Fikir Yoktur! Açık toplumlarda temel uzlaşı zeminidir düşünce... İnsan Hakları bildirgesinde ilk sırada yer alır. Kişi, ülke sınırlarına bakmaksızın, her türlü bilgiyi ulaştırma ve edinmede özgürdür. Ne zaman ki gönül rızâsı yâhut zorla emekli edilir, işte o vakit, büyük umutlarla tutunduğumuz, lâkin çoraklaşacağı kaçınılmaz olan hayat zehirlenir. Tartışma ve yayınlama özgürlüklerinin yerini kısıtlama, yasak, suç ve ceza doldurur. Başka bir deyişle korku ve kaygı, baskı, sans..

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÖlümden sonraki Yaşamın Bilimsel Kanıtları - 2. cilt “Ölüme yakın deneyim“ (ÖYD) olgusu, ruhu temelinden sarsan derin bir aydınlanmayı beraberinde getirdiği gibi, yapılan araştırmalara göre, bu deneyimi yaşayan kimselerin hayatlarını kökünden değiştirmek gibi bir güce de sahiptir. Bu çok özel ÖYD anlatıları seçkisi, okuyucunun kendini daha iyi tanıması ve kabullenmesi, kendine ve başkalarına karşı daha fazla merhamet ve duyarlılık göstermesi yoluyla yaşam kalitesini arttırmak; ölüme ve..

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMAİçindekiler; Sunuş Ferhan Özenen- Narsisizmin temelinde... Öteki: Erken ilişkisel deneyimlerin doğası Regine Prat- Freud’un ilksel narsisizm düşüncesinden özneleşme düşüncesine, birbirini tamamlayan iki psikanalitik yaklaşım Bernard Penot- Utanma ve Narsisizm Talat Parman- İmgeyi yakalayan çocuk Hatice Nihal Aslan- Aşk ve Narsisizm: Freud ve Mevlana’nın kesiştiği noktalar Ali Algın Köşkdere- Kohut’un Narsisizm teorisinin klinik katkısı Yoram Hazan- Narsisizm, düş ve gerç..

17,00TL 17,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMADilin psikanaliz için taşıdığı önem yadsınamaz. Psikanaliz her şeyden önce bir dil uğraşıdır. Dil ötekini anlamak, tanımak ve anladığını aktarmak çabasıdır. Buna kimileri doğrudan tedavi etme amacını da eklerler. Ötekini anlamak, tanımak, aktarmak ve hatta tedavi etmek için de olsa dil temelinde ruhsallığın tanımını yapılmasını da sağlar. Lacan “bilinçdışı dil gibi yapılanmıştır“ derken ne denli haklıysa, Laplanche da “dil bilinçdışı gibi yapılanmıştır“ derken o denli haklıdır. Bu bir tu..

22,00TL 22,43TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-2

ACIKLAMAFlorence Quartier’nin düşüncesi yazıklanmadan, polemiğe girmeden, elverişsiz yönetim rüzgarlarına, tıp ve psikiyatri servislerine akan insan sellerine karşı, sonuçta her koşulda gerçekleştirilen klinik çalışmaya odaklanıyor... Yardım isteyen hastayla yapılan herhangi bir görüşme işlenmeye açık terapötik potansiyeller barındırır. Dikkatle kulak vermek, kuramlaştırmayı esneklikle uygulamaya dökmek alışıldık bakımınn kalitesini yükseltir; çeşit çeşit yaptırımlar altından boğulan sağlık pro..

22,00TL 22,43TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİlk baskısı 1989’da yapılan, çeşitli değişiklikler ve gelişmeler sonucu beşinci baskıya ulaşan kitap; terapötik beceriler, terapötik koşullar, terapötik koşulların birbirleriyle olan ilişkileri, psikolojik danışmaya başlama örnekler ve sonlandırma ile duygu yansıtan sözcük ve deyimlerin anlamsal çözümlemesi bölümlerinden oluşmaktadır. Kitapta, okuyucunun terapötik koşulları ve terapötik becerileri kavraması amaçlanmıştır. Çalışma, terapötik iletişimin doğası gereği bilişsel olmanın yanı ..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABen ve Savunma Mekanizmaları’nı Anna Freud 1936 yılında babasının 80’inci doğum gününe armağan olarak yayımladı. Yazıldığı yıldan beri güncelliğini yitirmeyen kitap, bugün hâlâ gerek çocuk gerekse erişkin psikanalizini öğrenenler için en etkileyici ve yararlı eserlerden biri olma özelliğini koruyor. Psikanalizin dört okulu “dürtü kuramı, ben psikolojisi, nesne ilişkileri kuramı ve kendilik psikolojisi“ içinde Anna Freud’un kitabı ben psikolojisi okulunun kurucu metinlerinden biri olarak..

16,50TL 14,85TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA2011 yılında yayımlanmış metinlerden yapılan seçkinin Türkçe çevirisi. İçindekiler; Uluslararası Psikanaliz Yıllığı -Bella Habip- Psikanalitik Münazaralar Giriş: “Psikanaliz Kuramı ve Uygulamasında ’Geç Dönem Bion’un Önemi“ -Rachel B. Blass- Psikanalitik Münazaralar: Psikanaliz Kuramı ve Uygulamasında “Geç Dönem Bion“un Önemi -Rudi Vermote- Psikanalitik Münazaralar: Vermote’un “Psikanaliz Kuramı ve Uygulamasında ’Geç Dönem Bion’un Önemi“ Adlı Çalışması Üzerine Bir Açımlama -Davi..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Gıdıklanan Özne“de düşünürler arasındaki geçişlerle, etkiler ve sonuçlara dair bir yolculuk da yapan Zizek: Kant, Hegel, Heidegger, Adorno, Horkheimer -tabii ki- Lacan, David Lynch, Althusser, Foucault, Badiou, Balibar, Ranciere, Laclau, Mouffe... gibi uzayıp giden isimler üzerinden çizdiği kuramsal çerçevede, birbiriyle mücadele eden tüm taraflar arasında sessiz bir uzlaşma sağlayan Kartezyen özneyi yeniden-öne-sürme ve savunma çabasını üstleniyor. Bundan hareketle son bölümde aşkın öz..

38,01TL 34,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%18

ACIKLAMAKendilik temsillerini psikanaliz kuramına sokan ilkkuramcılardan olan Edith Jacobson, eğitimciliği ve süpervizörlüğünün yanı sıra, klinik çalışmalardaki başarısıyla da tanındı. Karl Abraham’ın nesne ilişkileri üzerine yazdıklarının ve Heinz Hartmann ve Ernst Kris’le tartışmalarının kuramı üzerinde büyük etkisi oldu. Psikopatoloji açısından oldukça gerilemeli vakalarla çalışan Jacobson, Freud’un birincil narsisizm ve mazoşizm kavramlarını tartışarak, yaşamın başında libido ve saldırganlık..

20,00TL 16,32TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYıllardır “panik atak“ yaşayan bir işadamı... Kendini peygamber ilan eden bir doktor... Çok temiz olmak uğruna evlerini “çöp apartman“ haline getiren güzeller güzeli üç kız kardeş...Kendini bildiği günden beri, babası başta olmak üzere, çevresindeki bütün erkeklerden dayak yiyen genç bir kadın... Ağır ceza reisi bir babanın “fahişelik“ mesleğini seçen kızı... Radyo ve televizyonlardaki bütün şarkıların kendisi için çalındığını zanneden genç bir devlet memuresi... Dünyaya kız olarak ..

40,00TL 36,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Postmodern Hesaplaşmalar, milenyumdan psikanalize, kuantum kuramından kaçıklık kuramına kadar bir dizi temayı işleyen bir seridir. Bu kitapların her biri çağdaş düşüncenin keskin ucunda duran anahtar bir fikri ele almakta ve yirmi birinci yüzyıl düşüncesinin temellerini atmış paradigmatik düşünür ve beyinlerin yaklaşımlarını anlaşılır bir dille ortaya koymaktadır. (Arka Kapak) 1990’ların başlarında, psikoterapi görmüş veya danışma seanslarında katılmış kişilerde, kendini çocuklukta hiç yaşanmam..

4,00TL 3,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo