Anı - Mektup - Günlük

Anı - Mektup - Günlük

Bu kategoride Anı - Mektup - Günlük ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMABazen fazlaca zorlanıp tamam her şey bitti, buraya kadarmış noktasına bile gelebiliyoruz ve işte tam bu noktada kalkıp yeniden, sıfırdan başlayabilmek, her şeye rağmen iyilerden ve kendin kalabilmek önemli oluyor.  Sana bütün bunları yaşatan yüce Rab’binin muradı, aşırılıklarınla O’nun görevine soyunarak haddini aştığını, halbuki O’nun dilemediği hiç bir şeyi olduramayacağını, aczini anlaman. Bu noktadan sonra gerçekleşiyor tekamül de. Vazgeçmek üzerine onca ahkam kesseniz de, bazı şey..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHacdan yaşanmış hayat hikayeleri. Bu hikayeler arasında haccı yeniden yaşıyorsunuz. Hacca gitmeyenlere Mebrur bir hac yapılması için gereken bilgiler var. Kutsal toprakların coğrafik yapısı ve Arabistan'ın mevsimi hakkında bilgi veren rehber bir kitap. Peygamberimizin 99 mucizesi istifadenize sunulmuş. Ayrıca imanın altı tane şartı anlaşılır bir dil ve örneklerle anlatılmış. Tavaf ve Sa'y da yapılan duaların anlamı da ilave edilmiş. Kısaca bu kitap okuyucuyu hac atmosferine sokuyor. Hac ..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMAElinizdeki kitap, yazı hayatına 20 Nisan 1956 tarihli Son Saat gazetesinde “İftar“ başlıklı yazıyla veda eden ve sekiz gün sonra ebedî âleme irtihal eden Ahmet Semih Mümtaz’ın eski İstanbul’un ramazan ve bayram yaşantısına ait yazılarından oluşmaktadır. Eski İstanbul’da üç aylar, bayram hazırlıkları; konaklarda ve saraylarda iftar ve sahur; toplumsal hayatımızda hâlâ nostaljik olarak yaşatmaya çalıştığımız eğlenceler; bayram merasimleri ve gelenekleri Ahmet Semih Mümtaz’ın akıcı anlatım..

13,00TL 11,71TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAİnsan nedir? Güzele bakmak sevap mı? İnsanın esiri olduğu üç daire nedir? Asrımızın hastalığı nedir? Gözün görmediğine inanılmaz mı?..

3,00TL 2,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Herkese seslenen, herkesle halleşen, herkese sevgi ve şefkatini yönelten bir dede olabilir mi? Birinin, birilerinin, tek ailenin değil; herkesin, hepimizin dedesi olmayı, hepimizi düşünmeyi, yüreğine hepimizi sığdırmayı başaran bir güzel insanı tanımak ister misiniz? Bütün amacı, insanların imanlarına hizmet ve yardım etmek olmuş... Böylece herkesin hem bu dünyasını, hem de ahiretini Cennet etmeye çalışmış. Böylesine bir maneviyat büyüğünü daha yakından tanımak istemez misiniz? Hem de rahat anla..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMedine… Hz. Peygamber’in teşrifleriyle nurlanmış (münevvere), O’nun gelişiyle güzelleşmiş (Taybe) şehir Medine. Hicret yurdu Medine, Peygamber şehri Medine.   Hüküm âyetlerinin indiği, Muhacir ile Ensar’ın buluştuğu yerdir Medine.  İslam’ın ilk başkenti…  İlk gazveler sende yapıldı, ilk elçiler sende gönderildi dört bir yana. Yönümüzü sende döndük Kâbe’ye.    “Eğer bilirseniz Medine sizin için daha hayırlıdır.” buyuruyor Efendimiz. Nasıl olmasın ki, Allah’ın elçisi buradadır. Her yerde..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÇok bilen, sağlam bilen ve bildiklerini hayata geçirerek onları hem kendileri, hem de -daha ziyâde- başkaları için en yararlı biçimde değerlendiren yirminci yüzyıl bilgeleri arasında yer alan Gönenli Hoca, “eğer güçlüysen, sözünü yumuşak tut“ prensibini benimseyen sürekli ümit veren, ufuk açan ve insanın içini karartmayan bir ışık insandı. Zorda yılmayan, kolayda gevşemeyen, her hâlûkârda herkese ulaşmaya çalışan bir himmet ve hamiyet adamı Gönenli Baba... Doksan yıl süren bu dünya hay..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

İslam düşüncesi, tasavvuf, felsefe ve kelam ekolleri diye anılan üçlü bir yapı üzerinde oturmaktadır. Bu akımlar arasındaki ilişkiler, bazen çeşitli sosyal ve siyasal nedenlerin de katkısıyla olumsuz görünümler kazanmış olsa bile, özellikle entelektüel düzeyde konular ve yöntemler arasında büyük ilişkiler ve yakınlıklar kendini gösterir.Bu anlamda her üç ekolün birbirleri için gerek yöntem ve gerekse malzeme sunmada ön açıcı ve besleyici bir işleve sahip olduğunu gözlemlemek mümkündür. Bu ekolle..

12,50TL 11,24TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Allah’a yakınlığı ertelemeyin.”  İlk cildi beğeniyle karşılanan Huzur Defteri, ikinci cildinde bizi bu dergâh ve çevresinde yaşananları, Safer Efendi’nin huzurunda tuttuğu notları ve dinlediği sohbetleri bizimle paylaşmaya devam ediyor. Huzur Defteri’nin bu cildinde sözlü kültürün içinde saklı kalmış detayları, irfanî güzelliklerimizin kaynakları ve abide şahsiyetlerin hatıraları bizlere eşlik etmeye devam ediyor. Hz. Pîr Nûreddîn-i Cerrâhî ve halifeleri; Şeyh Fahreddîn Efendi, Gönenl..

27,50TL 24,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMASıradışı bir Diyanet görevlisinin hatırâtı Bir gönül adamının penceresinden görünen dünya. Çilenin, mücadelenin, hayat kavgasının, bilmeye duyulan açlığın, kitapların, güzel dostların, sonsuz sohbetlerin, vefanın, ahlakın hayata asıl değerini kazandıran birer cevher olduğunun ispatı bir ömür. Davut Özgül, Bir İnsan Biriktirdim isimli hatıratında okurlarını derin bir hayat tecrübesine tanıklığa çağırıyor. Alusi 1851’de Bağdat’tan İstanbul’a geldikten sonra Çengelköy’den İstanbul’a bakar..

28,00TL 25,21TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAristokrat ve Katolik bir aile içinde yetişti. Seçkin tabakaya mensup çocukların okuduğu okullarda eğitim gördü. Profesör oldu. Birçok ülkenin pek çok üniversitesinde dersler, konferanslar verdi. Fransa’nın dünya çapında en saygın bilim ve araştırma kurumu, Îlmi Araştırmalar Millî Merkezi’nde (CNRS), yönetici ve uzman olarak çalıştı. Yüzyılımızın en ünlü bilim ve fikir adamlarıyla beraber oldu, onları yakından tanıdı ve kendileriyle ortak çalışmalar yaptı. Bir gün İkbâl’i, onun arac..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Çocukluğumun geçtiği kadro iki bin senelik bir tarihi temsil etmekte idi.“ “Çok dokunaklı bir duyguydu bu: Allah kelamını içmek istemiştik.“ “Hayalimde Çanakkale’nin ve Selanik cephesinin hemen her tarafını dolaştım,Türk ordusu’nu Sina Çölü’nde adım adım takip ettim.“ “Türk sevgisi Cezayir’i sarmıştı.“ “Yerin dönmediğini keşfettim!..“ “Merkezi ve temel bir konudan başka her şey gözümden düştü,sadece tek bir mesele ile meşguldüm artık; ’İSLAM’ dı.“ “E. Dinet,fırçası kadar kuvvetli olan kal..

14,00TL 12,59TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYaşadığı devrin manevi sahibi olan Hazret-i Mevlânâ insanlığın şifa bulmak için sarıldığı bir çok eserin de sahibidir. Hazret-i Mevlânâ’nın bütün eserleri derin araştırmalar ve incelemelere tabi tutulmuş, tasavvuf ilminin anlaşılmasında ve özellikle sosyal ilimlerin geliştirilmesinde kaynak olarak kullanılmıştır. Her eserinde farklı hikmetler, farklı idrak seviyelerine hitaplar bulunmasına karşılık, Mesnevî isimli esere bütün tasavvuf tarikatları ayrı bir önem atfetmiştir. Zira Mesnevî, ..

24,00TL 21,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

Eğer isteseydim saf bal, arı buğday ve ipek giysiler gibi dünya zevklerine giden yolu seçebilirdim; Fakat, Hicaz ve Yemame’de hiç doymayanlar ve bir ekmeği bile bulamayanlar varken, arzularım beni peşlerinden sürükleyip, iştahım beni güzel yemekler yemeğe götüremez. Çevremde aç karınlar ve susuz ciğerler varken, doymuş bir işkembeyle mi yatayım? Dünyanın güçlüklerini halkla paylaşmadıktan sonra, kendime ’müminlerin emri’ denmesine razı mı olayım? Yoksa, hayatın zorlukları karşısında onlar için b..

10,00TL 8,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMALeopold Weiss, Avrupa’da Madam Gorki ile görüşme fırsatını ele geçirip gazetecilik mesleğine atıldığı ve Ortadoğu’ya gazeteci olarak gönderildiği zaman, bundan sonra hayatını İslâm dünyasında ve Müslümanlar arasında geçireceğini hayal bile etmemişti. Ama kısa zamanda Müslümanların yaşayış tarzı, Batılılardan çok farklı kültürleri ve dünya görüşleri onu bu dünyayı daha yakından tanımaya zorladı. At ve deve sırtında, Mısır’dan Afganistan’a, Yemen’den Rusya’ya kadar uzanan uçsuz bucaksız co..

35,00TL 31,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAbdürreşîd İbrâhîm, Sibirya’da 1857 yılında doğmuş hayatını İslâmiyet’e ve onu anlatmaya adamış gönül insanlarından biri. İslâm’ı anlatma yolunda verdiği mücadeleler, bu uğurda dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar yaptığı yolculuklar, hele de dünyanın tam da büyük bir buhrana sürüklendiği zamanlarda İslam adına yaptığı fedakârlıklar, günümüzün modern insanı için tam bir ibret tablosu. Sadece İslâmiyet’i yayabilmek için Türkistan’dan başlayıp Japonya’ya uzanan bir coğrafyada seyahat etm..

69,99TL 63,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Ve işte o zaman bir yazarın eylemi (işi), bir konuşmacının, bir öğretmenin, bir mütercimin, bir ideologun, bir fikir önderinin, bir tarihçinin, bir aydının eylemi konuşmaktır: Ateşli sözlerden oluşan kurşunları düşmanın kara ordusuna yağdırmak, uyuyanları uyandırmak, cehalet gecesinin kara çadırını yırtıp yakmak ve düşünce alevi ile geceyi ateşe vermek, kışı ısıtmak, tek kelimeyle “mesajı“ halkın kulağına iletmektir. Tarihleri alt üst eden, zamanları yaratan, medeniyetleri kuran peygamberler mes..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMADayanabilen yüreklere.... Her gün okuyucularımdan onlarca mektup ve mesaj alıyorum. Bu da onlardan birisiydi. Ama öylesine ibretli, öylesine yakıcıydı ki, ilk okuyuşta, kelimenin tam anlamıyla şaşırıp, kalmıştım. Hiç düşünmeden “bu mutlaka kitap olmalı“ diye geçirdim içinden... Yazıyı gönderen okuyucumla görüşüp, hayat hikâyesini dinleyince de; şaşkınlığım büsbütün artmıştı. “Allah’ım ! Olamaz böyle bir şey“ diye inledim, hayretler içinde kalarak.... İşte insanın kanını donduran, aklı..

15,99TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir kez daha anlıyorum ki değişik parçalarda yaşayan Kürtlerin birbirini tanımaya ihtiyaçları var. Onların birbirine anlatacağı çokça şeyleri vardır. Kürtler birbirini tanıdıkça birbirini daha çok sevmeye başlıyorlar. Çizilen sınırlar, konulan yasaklar, Kürtleri ne yazık ki birçok konuda birbirinden uzaklaştırmıştır. Uzaklaşmanın getirdiği yabancılaşmanın başında hiç şüphesiz ki dil meselesi geliyor. Zaman içinde oluşan bu yabancılık ancak zamanla aşılacaktır. Bu nedenle ayrı parçalarda ..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo