Dini Roman

Dini Roman

Bu kategoride Dini Roman ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMAİnsanların, ahiret korkusu ile hareket etmedikleri takdirde karşılaşacakları azaba bir başka hadîste şöyle işaret edilmektedir.“Hz.Peygamber namazgâha gitti ve orada insanların ticâri muamelelerde bulunduklarını gördü.Onlara: - Ey tacirler topluluğu, diye hitap etti.Onlar da Peygambere döndüler, dinlemeye başladılar ve Hz.Peygamber sözlerine şöyle devam etti: - Muhakkak ki, tacirler kıyamet gününde günahkâr olarak yar¬gılanırlar.Ancak Allah’tan korkan, iyilik işleyen ve sadaka verenler..

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAİnsan, “Elest Bezmi’nde” Allah’a bir söz verdi. Yüce Allah: “Ben sizin rabbiniz değil miyim?” dedi, insanlık ise “Evet aynen öyle!” dedi. Bu söz, insanın kulluk ekseninde yürüyeceğine dair itirazsız, isyansız ve riyasız verdiği sözdür. İnsanoğlu, verdiği sözün gereği ile amel ettiği zamanlarda huzur ve refah içinde yaşamıştır. Verdiği sözün gereğini yapmadığındaysa huzursuz bir ortamda çilekeş bir hayatı yaşamak zorunda kalmıştır.   Tarih boyunca yaşanabilir bir dünya, her zaman sözünün..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAElinizdeki bu çalışma giriş ve üç bölümden oluşmaktadır. Girişte kabile sisteminin genel özellikleri ve kabilecilik anlayaşının Arap sosyal ve siyasi hayatına etkileri hakkında temel bilgiler aktarılmıştır.İkinci bölümde kabilecilik anlayışının manevi anlamda kurucu unsuru olan asabiyet kavramı ve asabiyetin sosyal hayattaki görünümleri üzerinde durulmuştur. Bu kısım asabiyetin mahiyeti, asabiyetin temel dayanağı/kaynağı olan soy çizelgeleri ve asabiyet tezahürleri başlıkları altında sun..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

95,37TL 85,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMABu yolculuk, inanç ve aklın kapısına yönelmenin yolculuğudur. Atılan her adım, zihnin merak ve hayretine ilişkindir. Yolculuk süresince sokaktan saraya çıkan Sühreverdi ile saraydan sokağa inen Cicero’yu tanıyacak, şehrin delisi Erasmus’un sözcükleriyle  coşkuya kapılacaksınız. Stoalıların arasından geçerek Platon’un izini sürecek, Arabî’yi selamlarken Aristo’ya seçkinler sofrasında rastlayacaksınız.Şems’in peşinden giderken Celâleddin’in gözyaşlarını göreceksiniz. Haz bahçesinde Epikur..

18,52TL 15,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMAHalime... Şefkat abidesi, hasret yorgunu Halime... Doyamadı... Duyulur muydu en sevilene? “Yeter” denilir miydi sevdiğinin yanındayken geçip giden zamana? *** Sevgi dolu, şefkatli; Emanet’inin üzerine aşkla titreyen bir anne... Sütannelerin en hayırlısı... Asr-ı Saadet’in ayak seslerini duyabileceğiniz bir fedakârlık, hasret ve sahipleniş romanı. Sergül Vural, akıcı ve şiirsel üslubuyla ilk’leri sevenlere, karanlık gecelerde Yıldız’ların izlerini sürenlere doğumundan ölümüne kadar..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMADr. Zerrinkûb, Mevlana Celaleddîn-i Rumi’nin hayatını, düşüncesini ve yolunu bütün ayrıntılarıyla ortaya koyduğu bu kitabını kaleme alırken, okurun ilgisini çekmek ve akıcılığı sağlamak amacıyla öykü roman türünü tercih etmiş; dipnot kullanmak yerine faydalandığı eserleri kitabın sonunda vermeyi uygun görmüştür. Olayları anlatırken, günümüz gençlerinin kullandığı dil ile eski dilin bir karışımı olan kendine özgü dil ve ifadeler kullanmıştır.Eserde kullandığı ifadelerin tarihi gerçeklerle..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA610 yılında ilk vahyin gelişiyle Hz Muhammed’in (sas) Peygamberliği başlamıştı. Yaklaşık altı yüz yıl süren bir fetret dönemi sona ermiş, Allah’ın emri ile son peygamber ortaya çıkmıştı.En son İsa peygambere indirilen ilahi vahiy, aradan geçen yüzyıllar boyunca birçok kez tahrif edilmişti. Artık tahrif edilen inançların yerine yeni bir inanç sistemi, yeni bir peygamber gelmişti. Eski mukaddes kitaplarda Allah tarafından gönderilen evrensel mesajları da içeren bu son ilahî din,  kadîm top..

17,50TL 14,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA..

20,00TL 17,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAYeryüzünde insanların firavunlaştığı, insanların köle olarak kullanıldığı, gelir düzeyinin belirli kişilerde toplandığı; insanların inim inim inlediği zamanlarda; Rabbimiz Allah Rahman ismi, şefkatli, merhametli, kucaklayan anlamına gelen ismi, bozulan düzeni tekrar düzeltmek için kitap ve elçi görevlendirir ve elçinin dilinden insanlara seslenir. Bu sesleniş, en cahil bedevilerin ve benim gibi ilk başladığı okulu bitiren cahillerin anlayabileceği bir sesleniştir.Seslenen Rabbim, insanla..

9,26TL 7,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMA “Düş ile Gerçek Arasında Beşir ve Abdulhamid” romanında, kahramanımız Beşir, genç bir delikanlıdır. Düşlerinde tarihsel süreç içinde yolculuk yapmaktadır. İslam tarihinin örnek şahsiyetleri ile tanışmakta, bilimsel ve sanatsal gelişmelere şahitlik etmektedir. Çocukların ve gençlerin zihin dünyalarının İslam kültür ve medeniyetine uygun şekilde genişlemesi ve güzelleşmesine katkı sağlayacak olan romanımız farklı olay örgüleri ile okuyucusunu bazen heyecanlandırmakta bazen de düşündürmek..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMATur Dağını yaşa Ki bilesin nerde Kudüs  Ben Kudüs’ü kol saati gibi taşıyorum.  Ayarlanmadan Kudüs’e  Boşuna vakit geçmesin  Buz tutar  Gözün görmez olur.  Mısralarının yazarı Nuri PAKDİL; “Ku¬düs anadır.” Der. Göklerin övüncüdür Kudüs, ilk kez Kudüs’e secde ettik. Mir‘ac hediyemiz namaz orada verildi. Peygam¬ber, Cebrail’in bile erişemediği sırlara o gün arada erişti. Anne sevgisi her şeyin önünde gelir. Her türlü tecrübeyi şekillen¬dirir. Onun kokusu ve varlığı ile can bulur insan..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%10

ACIKLAMAHayalin Mekke’nin fethi ise eğer, hakaretleri sineye çekeceksin, hicretten zevk alacaksın. Taif’te taşlansan bile vazgeçmeyeceksin. Sevr dağının yamacı aşılmaz olmadığı gibi, zirvesi de korkunç değildir. Yoldaşın sadık ve güvenilir ise sığınağın emniyetli olur.Bedir’de çarpışırsın ama ölmezsin. Uhut’ta kaybeder ama yenilmezsin. Bir planın varsa başkasının planının bir parçası olmazsın. Küçük düşünürsen eğer, yüksek kapılardan geçerken bile başını önüne eğersin, büyük düşünürsen eğer Mekk..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%-20

ACIKLAMAEbu Hanife, şehadet anının gelip çattığını anlayınca uzandığı yerden başını hafifçe kaldırdı. Yaşlı gözlerle ona bakan dostlarına gülümsedi . Hiçbir acı çekmiyormuş gibi son derece rahat ve okşayıcı bir sesle:- Beni, gasp edilmemiş bir toprak parçasına gömün! diye fısıldadı. Sonra ellerini göğsünün üzerinde kenetledi. Gözlerini kapattı. Kuru dudaklarıyla birkaç kez Kelime-i Tevhid'i mırıldandı.Derin bir soluk aldı ve göğsünün üzerinde kenetledi. Gözlerini kapattı. Kuru dudaklarıyla birka..

12,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA"Seni bilemedik. Sen sendeyken, sen bizdeyken yoluna toprak olamadık. Sultânî lûtuflarının dilencisi olan âcizliğimizdeki güzelliği bile göremedik.Ey, bendesine bende olduğum! Güzellerin güzelliği, gül diyârının gönül bayan râyihâsı... Ey, âlimlerin ilmi, âlemlerin Rabbı! Sen ey, âhların âhı gariplerin Allâh’ı, gözümün yaşı, gönlümün sırdaşı! Sen, canımın canı… Vay, kara bulutların rahmeti, onca yaman mâcerânın zahmeti!"..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABuralar, Hz. Âdem ve çocuklarının yurt edindiği, Hz. İsa’nın dünyaya geldiği, Hz. İbrahim’in yıllarını geçirip ruhunu teslim ettiği; Hz. Yakup’tan Hz. Yusuf’a, Hz. Musa’dan Hz. Süleyman’a yüzlerce peygamberin doğduğu, yaşadığı, vefat ettiği topraklar... Kâbe’den önceki ilk kıblemiz, Peygamber Efendimizin (a.s.m.) Miraç’a yükseldiği yer... Önce Hz. Ömer, sonra Selahaddin-i Eyyübi ve en son Yavuz Sultan Selim tarafından fethedilen ve 400 yıl Osmanlı hâkimiyetinde huzur bulan şehir... Bu..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABir Müslüman’ın en büyük vazifesidir Allah’a imandan sonra namaz kılmak. Peki, bunun nedeni ve hedefi nedir dersek; tüm inananların, iki dünyanın cennetini kazanmasına vesile olmaktır demek hiç de abartılı olmaz. Bir Müslüman olarak vazife edinilmesi gereken en büyük nimetin namaz olduğunu anlamak ise kurtuluş anahtarını bulmaya sebeptir.İnsanın Yaratıcısını bulması, inanması, tanıması, sevmesi ve sevgisini O’nun emirlerini yerine getirmekle ispat etmesidir iman. Namaz ise denilebilir k..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHaddi aştı kalem ve aşkı yazdı. Bu kalem bana verilen kalemdi. Her ne kadar kalem bana verilse de kelam O'ndandı. İlhamı veren O'ydu. Bursa'daydım. Üftâde'nin aşk arayışını yazdım haddim olmayarak. Onunla birlikte aradım ben de aşkı. Onunla yaşadım. Üftâde oldum aşkı tanıdım. Hüdayi oldum nefsi tanıdım. Lâkin bulamadı aşk beni. Üftâde âşık oldu. Hüdâyi nefsini yendi bense sadece yazabildim. Bu hikâyede Bursa'nın ehl-i aşkı Üftâde'yi ve onun aşka sunduğu en büyük eseri Aziz Mahmud Hüdayi'..

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA“ Yürek ister sevmek… Ama öyle sıradan değil… Beyt-ü hüda olmayı başarmış bir yürek… Rahman-ü Rahimin her gün defalarca yoklayıp ziyaret ettiği bir yürek… Kinden,hasetten,suziandan arınmış bir yürek… Tıpkı “O”nun yüreği gibi.Mümkün mü  O’nun gibi olabilmek?Asla ve kat’a…Hiç kimse olamaz onun gibi.Lakin bir nebze de olsa benzeyebilmeli  bir mümin o yüreğin sahibine… Ve O’nu candan öte canan bilen Ali’lere,Ömer’lere...(r.anhüm)”                     “Onların hayatlarına her yönelişimizde m..

9,26TL 7,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo