Nora Kitap

Bu yayınevimiz genellikle : Bilim-Teknoloji-Mühendislik | Bilim (Diğer) | Çocuk Kitapları | Çocuk Romanı | Hikaye - Öykü | Edebiyat (Roman - Öykü) Çeviri | Alman - Avusturya | Edebiyat | Anı - Mektup - Günlük - Hatıra | Rus - Eski Sovyet Cumhuriyetleri | Modern Klasikler | Araştırma - Deneme - İnceleme | Aşk Roman ve Öyküleri | Biyografi - Otobiyografi - Monografi | Dünya Edebiyatı | Roman | Öykü | Senaryo - Oyun - Tiyatro | Felsefe | Bilim Felsefesi - Yöntembilim | Genel Konular | Adalet - Hukuk Üzerine | İnsan ve Toplum | Sosyoloji (Diğer) | Referans - Kaynak Kitap | Hukuk - Mevzuat | Tarih | Araştırma-İnceleme kategorilerinde kitap çıkarmaktadır. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz.

Göster:
Sırala:
YENİ
%15

ACIKLAMA“İlkel dünyayı doğal olmayan bir dünya olarak düşünememesine karşın Hobbes, savaşın Devletsiz düşünülemeyeceğini, bu ikisini bir karşılıklı dışarıda bırakma ilişkisi içinde düşünmek gerektiğini ilk fark eden olmuştur. Ona göre, insanlar arasındaki toplumsal bağ şu “herkesi hizaya getiren ortak iktidar” sayesinde kurulur: Yani, Devlet savaşa karşıdır. Peki bunun karşısında ilkel toplum, daimi savaşın sosyolojik alanı olarak bize ne söylüyor? İlkel toplum, Hobbes’un söylemini ters çevirere..

12,04TL 10,23TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAİyi ve kötü nedir?İnsanın tamamen iyi ya da tamamen kötü olması mümkün müdür?Tanıdığınız birinin tanımadığınız yüzleri olabilir mi?Dr. Jekyll ve Mr. Hyde’ın hikâyesi, bu soruların cevabını bulmanıza yardımcı olacak. “Bu, bana kalırsa, karşılaştığımız bütün insanların iyilik ve kötülüğün bir bileşimi olmalarından kaynaklanıyordu; Edward Hyde ise insanlığın içinde pür kötülükten oluşan tek örnekti.”..

9,26TL 7,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAÇocukluk kayıp bir ülkedir, neşeli, masum ve kalpsiz..!Sadece yetkinleşmemiş olanlar büyür, gelişir. Oysa mükemmel olan artık tamamlanmıştır, ne büyümeye, ne de gelişmeye ihtiyacı vardır. Tıpkı büyümeyi reddeden Peter Pan gibi.Yazıldığı günden bugüne cazibesini hiç kaybetmeyen bu kitap, sadece hayal gücümüzü tahrik etmekle kalmayıp aynı zamanda bütün okurlarını normallik ve yetişkinliği, aklı, sevgiyi, sadakati, bağlılığı, fedakârlığı, değişimi ve en önemlisi özgürlüğü yeniden düşünmeye ..

12,96TL 11,02TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA“Bazı şeyler o kadar korkunçtur ki bir parça delilik tek akıllı karşılıktır.”1920’ler, Londra. Savaşın anıları henüz tazedir. Kızı Frances’le Camberwell’deki büyük evlerinde mütevazı bir yaşam süren dul Bayan Wray, iki oğlunu savaşa kurban vermiş, ardından kocasını da kaybetmiştir. Maddi zorluklar onları evlerinin iki odasını kiraya vermeye mecbur bırakır. Böylece genç çift Bay ve Bayan Barber, evin yeni pansiyonerleri olacaktır. Ama pansiyonerlerle Frances arasında kurulan ilişki evin t..

36,11TL 30,69TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMAO eski tür yazarlardan Kesey, hani şu ahlak eleştirmenlerinden, vahiysiz peygamberlerden biri; tavan arasında unuttuğumuz o güve yeniği yünlü kumaştan, bir-iki isim verecek olursak Tolstoy’la Dostoyevski’nin kumaşından biri. Sorular soruyor ama cevaplarını veremiyor. Fakat insanın kafasına takılan o rahatsız edici sorulardan var elinde, en başta da şu: Bu boşluğu ne yapacağız, bu rüya, amaç ve vizyon eksikliğini?Charles Bowden, deneme yazarı, gazeteciKesey, tıpkı Guguk Kuşu’nda olduğu gi..

45,37TL 38,56TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%15

ACIKLAMA“Yalan olduğunu bilsen dahi inanacaksın insanoğluna, yani dinleyeceksin onu, niçin yalan söylediğini anlamaya çalışacaksın. Bazen yalan, insanın özünü doğrulardan daha çok açığa vurur...”Şüphesiz modern Rus ve Sovyet edebiyatının en önemli yazarlarından biridir Maksim Gorki. İşçilerin, köylülerin ve “sıradan” insanların hikâyelerini anlattı. Bu büyük ustayı, en hüzünlü ve en felsefi hikâyelerinden biriyle selamlıyoruz. İyi okumalar.....

9,26TL 7,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMA“Şu sıralar yaşadığım hiçbir şey gerçek değil, bir şekilde gerçekleşiyor sadece, seninle olan hayat ise gerçekleşmiyor, ama hiç şüphesiz gerçek.”Temmuz 1923’te, Kafka nekahet dönemini geçirmek için gittiği Baltık Denizi’nde Diamant’la tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Kafka kırk yaşındadır ve tüberküloz yüzünden ölmektedir, Diamant ise yirmi beş yaşındadır ve Kafka için yaşamın özü gibi görünür. Kafka, yine de Diamant’la Berlin’e taşınır. Berlin o dönemde siyasi çalkantıların yaşandı..

23,15TL 19,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMAYaşamlarını göçebelikle ve basit tarım ve hayvancılıkla sürdüren komünal topluluklar halinde örgütlenmiş Kırgız toplumu, aniden sökün eden Bolşevik Devrimi’nin ardından yepyeni bir dünya hayal etmeye koyulur.Başlangıçta bu hayaller sınırlı sayıda bireyin ve hatta bazı durumlarda tek bir bireyin hayalleridir. Ve dirençle karşılaşır. Ama paylaşıldıkça ve desteklendikçe tüm toplumu değiştirir ve dönüştürür.Tıpkı İlk Öğretmenim’de olduğu gibi…Düyşen, devrim ideallerine inanmış bir Kırgız gen..

9,26TL 7,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMADinleyin! Gizemli, şeytani, büyüleyici bir Pagan Tanrısı gibi Afrika’nın tam ortasında ateşler içinde kıvranan Kurtz, çağımızın özetini sunuyor: “Dehşet! Dehşet!”Beyaz Adam’ın talan ettiği Afrika topraklarında, Beyaz Adam’ın rehberliğinde Karanlığın Yüreği’ne doğru ilerliyoruz: Orada kan ve dehşete, kibir ve açgözlülüğe, gözyaşı ve merhametsizliğe tanık olacağız. Zor bir yolculuk bu; çünkü İnsan’la karşılaşacağız.Elinizdeki kitap, İngiliz dilinin en büyük eserlerinden biri. Delilikle met..

12,96TL 11,02TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMAKapital’i Okumak, yayınlandığı yıl olan 1965’ten bugüne, hâkim Marx ve Kapital okumalarında önemli bir yarık oluşturmuş ve egemen Hegelci-tarihselci okumadan bir kopuşu mümkün kılmıştır. Louis Althusser’in öğrencileriyle birlikte 1964-65 yıllarında École Normale Supérieure’de hazırlayıp gerçekleştirdiği bu seminerler, sonrasında kitaplaştırılmıştır. Hümanizmin özne kategorisine derinden eleştiriler getiren ve Marx’ın yapıtlarının, bütün insan bilimleri sahasına genişletilebilecek bilimse..

60,19TL 51,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Gün ÜCRETSİZ Kargo
%15

ACIKLAMADostoyevski’nin başyapıtlarından biri olan Budala’da, 19. yüzyıl Rusya’sının çalkantılı yaşamının mükemmel bir yansımasına, zaman zaman yazarın sarsıcı özyaşam öyküsünün izlerine ve onun zihnindeki ideal insanın ete kemiğe bürünüşüne şahit oluyoruz. Her eserinde olduğu gibi, Budala’da da insan varoluşunun yakıcı sorunlarını yarattığı karakterler üzerinden sorgulayan Dostoyevski, romanının örgüsünü ‘budala’ denecek kadar kötülük bilmez Mışkin karakteri ile onun etrafını saran sıradan insa..

45,37TL 38,56TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMAİyi yürekli dedesinin himayesine terk edilmiş küçük oğlan balık olmayı, böylece Isık-Göl’de yavaşça seyreden beyaz gemiye ulaşmayı düşler. Gemide hiç görmediği babası vardır; çocuğun yanıbaşındaysa engin ve korkutucu bir orman... Dedesi hamarat Momun küçük torununa kimsesiz çocukların ve ormanın koruyucusu Boynuzlu Geyik Ana’nın masalını anlatır durmadan. Boynuzlu Geyik Ana ormanın içinden elbette çıkıp gelecektir; gelişiyle insan gaddarlığının bütün gerçekliğini gözler önüne sererek…“De..

12,96TL 11,02TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMA“Hollywood hep dışarıya kapalı bir kulüp olmuştur,” diye anlatıyor James Franco. “Kapılarını sizlere açıyorum. Hoş geldiniz. İçeriye bakın.”    Lirik makalelerden insanı şaşkınlığa uğratan görüşlere, manasız SMS’lerden hayaletvari dipnotlara birçok tarzı barındıran ve Anonim Alkolikler’in On İki Adımıyla On İki Geleneğinin üzerine kurulu bu kitap, ünlülerin karanlık kalplerine inanması zor, şiddetli bir yolculuk.“Anonim Aktörler, Hollywood’un yüzeyinin altını keşfetmekten hoşlananlara ..

32,41TL 27,55TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMADorukları, doruklardan izleyebilirsiniz ancak!Tüm zamanların en büyük heykeltıraşı Rodin’e Rilke’nin gözlerinden bakmak, büyüklüğün, dehanın ne demek olduğunu anlamamıza imkân sunuyor. Sadece bir sanatçıyı değil, aynı zamanda sanatı da, Rilke’nin sanat üzerine düşüncelerini de anlamamıza imkan sunuyor.Bu ayrıcalığa Rilke bile sahip değildi! İyi okumalar…“Rilke’nin şahsında, bütün o harikulade korkulardan ve ruhun bütün sırlarından en fazla etkilenmiş insanı, bu dünyanın en ince, en ruh d..

15,74TL 13,38TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMAMrs. Dalloway bütün büyük romanlar gibi bir çöküşün romanıdır!Yüz yıl önce yayınlanan bu muhteşem yapıt, aristokrasinin, bürokrasinin, burjuvazinin, parlamenter demokrasinin, emperyalizmin ve bunların taşıyıcısı olan insanların ekonomik, siyasi, etik, ahlaki ve estetik çöküşünü, yozlaşmışlığını resmeder. Dâhiyane bir biçimde tek bir günün, bir ülkenin, bir toplumun içinde bütünü tasvir eder... Artık evrensel hale gelmiş olan bu kokuşmuş yapıyı hem içerden hem de dışardan ifşa eder Woolf,..

18,52TL 15,74TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMA1916 yılında Albert Einstein tarafından ortaya konulan genel görelilik ve bir sonucu olan kütleçekim dalgaları teorisini deneysel olarak kanıtlamak, bir asırdır bilim insanlarının en büyük gayelerinden biriydi. Einstein’ın makalesinin yüzüncü yıldönümünden bir sene sonra da olsa, 2017 yılında kütleçekim dalgalarından beklenen ses nihayet duyuldu ve bu keşif, projenin yürütücüleri Rainer Weiss, Barry C. Barish ve Kip S. Thorne’a Nobel Fizik Ödülü’nü kazandırdı. Janna Levin, kendisinin de ..

23,15TL 19,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMAHikayemiz şöyle: Tanrılar Hermes ve Apollo, Toronto'da bir bardadırlar. İçiyorlarsa da, sarhoşlukları alkolden değildir. Tanrıların hep yaptığı gibi, insanlığın tabiatına dair, amaçsız bir sohbete koyulurlar. İnsanların, mesela bitten ya da filden kötü veya iyi olmadıklarıyla başlayan muhabbetleri şu soruyla noktalanır: Hayvanlarda insan aklı olsaydı nasıl olurdu? Böylece Apollo ve Hermes, insan aklına sahip olsalar, hayvanların insanlardan daha mutsuz olup olmayacaklarına dair bahse tut..

23,15TL 19,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMABüyümek ne demektir? Ergenlikten, çocukluktan nasıl çıkar, nasıl yetişkin olur insan? Sorumluluk sahibi biri olduğunda mı, yoksa kendisini çevreleyen dünyaya, koşullara başkaldırdığında mı? Aytmatov, Sultanmurat’ta işte bu evrensel sorunun peşinde koşuyor.  On beş yaşında bir çocuğun, ve dört arkadaşının, okul sıralarından kalkıp doğayla ve insanlarla çetin bir mücadeleye giriştiği çarpıcı bir hikâye Sultanmurat! Savaşın, sert ve acımasız doğal ve toplumsal koşulların gölgesinde kıyasıya..

12,04TL 10,23TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%15

ACIKLAMABu eser, 20. yüzyıl hukuk kuramı alanında tartışmasız kilit metinlerden biridir.Kelsen’in benim en önde gelen yazarım haline gelmesinin tek bir basit nedeni vardı: Bir hukuk fakültesi içerisinde hukuk hakkındaki teorik düşünüşümün ‘genel hukuk teorisi’ ile örtüşmüş olması gerektiğini fark etmiştim, bir seferinde bunu ‘filozofların’ değil ‘hukukçular’ın hukuk felsefesi olarak ifade etmiştim. Ve Kelsen’in abidevi eseri bana tam da ihtiyacım olan modeli verdi: Alman hukukçularına nadiren na..

27,78TL 23,61TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

ACIKLAMA“Yorgunum, hiçbir şey bilmiyorum ve tek istediğim yüzümü kucağına koymak, ellerini başımın üzerinde hissetmek ve sonsuza kadar öyle kalmak.”Kafka'nın, öykülerini Çekçe’ye çeviren karizmatik ve yetenekli Milena Jesenská'ya yazdığı mektuplar başlarda iş yazışması niteliği taşırken zamanla büyüyen bir aşka aracılık eder. Milena evlidir ve kocasıyla Viyana’da yaşamaktadır, Kafka’ysa nişanlıdır ve Prag’dadır. Kafka’nın ölümünden kısa bir süre öncesine dek süren ve mektuplarda yaşanan bir aşka..

23,15TL 19,68TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo