İnsan Hakları

İnsan Hakları

Bu kategoride İnsan Hakları ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMADr. Snow ve Erhard'ın başarıları bize Albert Einsten'in ünlü "problemlerimizi, problemleri yaratan düşünce tarzı ile asla çözemeyiz" sözünün haklılığını göstermektedir. Dr. Snow ve Erhard karşılaştıkları problemin çözümünde, problemin gerçek nedeni üzerine giderek başarılı olmuşlardır. Bütün bunlar bize doğru iktisat politikasının önemini göstermektedir. Hazırlanan bu çalışmada vergi politikasını ve vergi politikasının koltuk değnekleri olarak kabul edilmiş vergi teorisi bütüncül bir yak..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKitabımın temel tezi, insan haklarının kesinlikle Batılı olduğu ve Batı’da bu hakları ortaya çıkaran yapının, kültürün ve her şeyden önce de sürecin (ABD ve Fransa) damgasını taşıdığıdır. Ancak bu hakların Batılı olmaları evrensel olamayacakları anlamına gelmez. Yine de, bu hakların evrensel olup olmamalarının ölçütü, tanım itibariyle, Batılı = Evrensel denklemi olamaz. Bu hakların evrenselliğinin ölçütü, onların kabul edilebilirliği (üstelik bu kabulün Batı eğitimi almış olan veya bir b..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Uluslararası İnsan Hakları Örgütleri ve Aydınlar İsmail Beşikçi İçin Ankara’da. Pınar Aydınlar İsmail Beşikçi Nevin Berktaş Temel Demirer Yücel Demirer Onur Hamzaoğlu Ahmet Önal Sibel Özbudun Şiar Rişvanoğlu Mesut Yeğen Ragıp Zarakolu Suzan Zengin (Tanıtım Bülteninden)..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%-8

ACIKLAMABir organizasyonun insan kaynakları yönetimine ilişkin yönetsel süreçlerle sorumlu olan bölümü İKY’dir. İKY organizasyonun yüksek performans hedefleri doğrultusunda çalışanların davranışlarına ve organizasyonun çalışanlarına karşı tutumların ilişkin politikaları oluşturur ve uygulanmasına nezaret eder. Amaç, çalışanları doğru işlerle eşleştirilerek, olası riskleri azaltmak ve yatırım getirisini maksimize etmektir. Bu amaçla başta insan kaynaklarını planlama, eleman bulma ve işe alma, işe..

23,15TL 25,01TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkiye’nin 1959 yılında üyelik için başvurduğu AET, bugünkü adıyla Avrupa Birliği ile ilişkileri, Türk siyasi hayatının en çalkantılı, en yorucu ve zahmetli süreçlerinden biri, hatta en önde gelenidir. Cumhuriyet’in kuruluşuyla birlikte Batı ile entegrasyonun bir devlet politikası olarak benimsenmesi sebebiyle, değişen iktidarlara rağmen AB ile ilişkilerin ivmesini değiştirmemiştir. Ülkenin siyasi, kültürel ve iktisadî yapısının AB ile uyumlu hale getirilmesine yönelik düzenlemeler de, ..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATarihi anlamak için bugünü anlamak gerekir. “Belirli bir zamanda, belirli bir ölçüde ve belirli koşullarda ırkçılıktan geçmemiş hiçbir modern devlet yoktur.“ -Michel Foucault- Tarihin neredeyse her döneminde “biz“ ve “onlar“ ayrımına rastlamak mümkündür. Ancak ırkçılık bütün ayrımcılıklardan farklı bir düzey ve arka planla çıkar karşımıza. O halde ırkçılığın ayırt edici özelliği nedir? Tarihin bir döneminde neden böyle bir kavrama ihtiyaç duyulmuştur? Irkçılık her toplumda kendini ayn..

12,96TL 11,66TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

Ben ne bir tarihçi, ne de bir araştırmacı yazar değilim. Böyle olabilmek için özel bir çabam da yok. Sadece, ülkesini seven sade bir vatandaş olarak sorunlarımıza karşı kayıtsız kalmamaya çalışıyorum. Yetmiş yılı geçen yaşamım içinde yaptığım gözlemleri ele alarak doğru bildiklerimi genç kuşaklara aktarabilmek istiyorum. Çünkü içinde yaşadığımız bu dönemde, ulus olarak karşı karşıya geldiğimiz pek çok sorun ve olumsuzluklar var. Ne yazık ki, ulusalcılık duygusundan yoksun ve kendi kendilerine a..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

’’ Olayları yazmak, oldukları gibi değil ama kendimi de ekleyerek yazmak, olayları basitleştirmiyor; çok daha zorlaştırıyor.’’ Jean Gino, ’’ İtalya’da yolculuk’’ kitabının başında bunları yazıyor. Belki de şöyle söylenmeli: Olaylar yolculuğuna eklenen kimlik, kimliği de etkileyip değiştiriyor; iç hesaplaşmayı hazırlıyor. Andre Malraux’nun ’’insanlık hali’’ serüveni yeniden yaşanıyor. Benim düşünsel yolculuğumda kalkış noktası Sorbonne’lu yıllar oldu: İdeolojilerin kurşun sessizliğinden farklı b..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Demokrasili devletler, ne yolla olursa olsun, insan haklarına aykırı bir uygulamanın varlığını öğrenirlerse, bunu ortadan kaldırmanın yollarını ararlar. Karşıtlarından gelen bilgilere değer vermemek diye bir şey söz konusu olamaz. “Yasaların biçtiği cezalara, cezaevlerindeki yetersizliklerden, yönetim bozukluklarından doğan birtakım eklemeler yapılması, maddi manevi baskılarla insanlara fazladan acı çektirilmesi çağdaş devlet anlayışıyla kesinlikle bağdaşmaz. “Ayrıca yasaları uygulayanların yan..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADünyadaki hiçbir savaş haberlerdeki, TV görüntülerindeki gibi olmamıştır. Mermiler parçalar, yaralar, sakatlar ve öldürür. Orada olmak, asker olarak çatışmanın tam ortasında olmak başkalarına nasıl aktarılabilir ki? Adları ne olursa olsun askeri “Mehmet“ diye biliriz. Oysa askerler de hepimiz gibi birilerinin evlatları, kardeşi, nişanlısı ya da babası olan adı sanı belli insanlardır. Mehmedin Kitabı’nı böyle 42 genç insan yazdı. Onlar askerliklerini 1984-98 arasında Güneydoğu’da, Olağan..

33,80TL 30,42TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

İnsanlık ailesinin tüm üyelerinin niteliğindeki onuru eşit ve ayrılmaz haklarını tanımanın dünyada özgürlük, adelet ve barışın temeli olduğunu, İnsan haklarını gözardı ederek horgörmenin insanlık vicdanını yaralayan barbarca eylemlerle sonuçlandırdığını ve insanlığın söz ve inanç özgürlüğüyle korku ve yokluktan arınma özgürlüğünden yararlanacağı bir dünyanın herkesin en yüksek beklentisi olduğunun ilan edilmiş bulunduğunu, İnsanın zorbalık ve baskıya karşı son bir yol olarak ayaklanmaya başvurma..

4,63TL 3,94TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

İran’ın Asi Gençlerinin Günlükleri Batı’dan ve Türkiye’den bakıldığında mollaların yönetiminde baskıcı, kapalı bir İran görünüyor ama gerçekte çok farklı bir İran daha var. Sanal günlüklerin anlattığı bu İran’ı tanıdığınızda şaşıracaksınz... İlk fark ettikleri şey makyajımdı! Disiplin Formu’na işaretlediler: Ağır Makyaj! Ve bana ahirette bu yüzden hesap vereceğime dair vaaz verdiler! Makyajlı olmak yamyamlık ya da benzer bir günah mı? Rüşvetçi devlet memurlarımızdan ne haber? Onlar hiç kimse..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMA Sendikalar ve siyaset ilişkisi üzerine zengin bir deneyim hazinesi vardır. Sendikalar tarihi, tecrübeler, kazanımlar ve kayıplar tarihidir. Yeni sürecin inşasında bu deneyimlerden faydalanabilir. Türkiye’de fiili meşru bir hat üzerinde “enternasyonalist devrimci sendikalizmin” yeniden teorik bir temeli ve programı oluşturulup bunun üzerinden bir örgütlenme inşasına girişilebilir. Sendikalar bugün basit toplu sözleşmeler ve hükümetlerin tek taraflı önerilerine boyun eğmekle kapitalizmi..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Erdoğan Yağız; Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde Sağlık Tesisleri kurulmasının fikir babası, İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün de ilk hekimi... Erol Çakır; Türkiye’nin en büyük ilinin eski Valisi... Hasan Özdemir; Türkiye’nin en büyük ilinin eski Emniyet Müdürü... İstanbul Organize Suçlar Şubesi’nde görevli bazı Başkomiserler, aynı şubede görevli bazı sivil-resmi polis memurları ve daha kimler, kimler... Kitabın kahramanları arasında yeralan yukarıdaki şahsiyetlerin hepsi, tek bir organizas..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

ACIKLAMASosyal haklar nedir? Sosyal haklara neden ihtiyaç vardır? Sosyal haklara sahip olmak, bu haklardan yararlanabilmek için yeterli midir? Sosyal haklar neden eleştirilmelidir? Sosyal haklar denildiğinde, herkes aynı şeyleri mi anlamaktadır? Sosyal haklar konusunda devletin rolü nedir? Sosyal hakların özünü liberal felsefe oluşturuyor olabilir mi? Sosyal haklar ile korunmak istenen aslında kimdir? Sosyal hakların kapitalist sistem içindeki yeri nedir? Sosyal hak ihlalleri, uluslarar..

18,06TL 17,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADaha San Francisko Konferansı’ndan itibaren bütün Soğuk Savaş dönemi boyunca, Birleşmiş Milletler ve özellikle Güvenlik Konseyi içinde, ihmal edilen ve Konseyin daimi üyeleri arasında bir ideolojik karşıtlık ve ayrışma faktörü olan insan hakları, günümüzde Güvenlik Konseyinin uluslararası barış ve güvenliği sağlama amacıyla yürüttüğü çalışmalarda, tüm uluslararası hukuk öznelerinin karar alma süreçlerine etki eden bir ortak payda durumuna gelmiştir. Esasen insan haklarının böylece barışı..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bolivya’nın 2009 yılında yürürlüğe koyduğu yeni anayasa, insanlık tarihinde yapılmış en ileri anayasalardan biri. Ülkede yaşayan bütün halkların kültürlerini, dillerini ve yurttaşlık haklarını garanti altına alan; doğa varlıklarının sömürüsünün ve uluslararası tekellerin yağmasının önüne geçen; toplumu bütün çeşitliliği ve zenginliğiyle tanıyan bir anayasa. Bolivya Anayasası: Hukuk, Demokrasi, Özerklik, Bolivya Anayasası’nın İspanyolca orijinalinden ilk tam metin çevirisini sunmasının yanında, ..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

21. yüzyılın özgürlük manifestosu! Fransa’da 2 milyon sattı. Avrupa’da aylarca listebaşı oldu. Şimdi Türkçe... “Aydınlanma Kitaplığı“nın ikinci kitabı Öfkelenin’in yazarı Stéphane Hessel 94 yaşının baharını süren genç yürekli bir bilge. Aynı zamanda pilot, diplomat, arabulucu, danışman, eğitimci, filozof ve sosyalist olan Hessel İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransız Direniş Hareketi’ne katılmış, nazizme karşı mücadele etmiş, faşistler tarafından işkenceye uğramış, toplama kamplarında asılmanın ..

7,41TL 6,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu kitapta Doğu’da ve Batı’da "kozlarını paylaşma"nın karşılaştırmalı tarihsel sosyolojisini bulacaksınız. Toplumların tarihlerini yazarken erkeklik, mertlik, namus ve şeref olgularının temel alınması ilk bakışta biraz yadırganabilir. Ancak tarihi yapan yalnızca krallar, ordular ve yönetici sınıflar mıdır? Sıradan insanların günlük yaşantıları, alışkanlıkları, davranışları, kültürel etkinlikleri ve toplumsal ilişkileri de tarihin yaratılmasında en az onlar kadar, hatta onlardan daha da f..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAlbert Einstein bilimsel çalışmalarıyla dünya tarihine geçmiş bir bilim insanıdır. Bilimsel başarılarının dışında toplumsal konulara ilişkin çok sayıda yazı, mektup ve konuşmaları bulunmaktadır. Aslında her bilim insanının sahip olması gereken toplumsal duyarlılık ve sorunlara bilimsel çözümler öneren bakış açısı Einstein'da oldukça gelişkin bir şekilde görülür. Bu gelişkinlik kendi sosyal konumundan o günkü dünyanın durumuna değin bir çok sebebe bağlanabilir. Ancak Einstein'in toplumsal..

12,04TL 10,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo