Ulus - Milliyetçilik

Ulus - Milliyetçilik

Bu kategoride Ulus - Milliyetçilik ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%15

ACIKLAMAAmerikan siyah müslümanlarının en önemli temsilcilerinden biri olan Malcolm X'in, atalarının geçmişine ve Amerika'da yaşadığı sıkıntılara yönelik değerlendirmeleri...

30,00TL 25,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMACumhuriyet döneminde Türkçülük fikrinin en önde gelen ideologlarından biri olan Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan bu eserinde 21. yüzyılda vatanına sahip çıkmaya çalışan bütün Milliyetçi / Türkçü gençlere yol gösteriyor. 21. yüzyılın modern Türkçüsünün bilmesi gereken her şey bu kitapta ele alınmış. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağının bilincinde olan her Türk milliyetçisinin mutlaka okuması gereken temel eserlerden biri. Bu kitapta Türk soyunun tarihi hakkında verilen temel..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Milliyetçiliğin Dirilişi Üçüncü bin yıla adımımızı attığımız şu dönemlerde dünya giderek küçülürken etnik gruplarla milletler arasındaki engeller kalkarken, tüm dünya kitle iletişimi ve teknolojik aracılarla donanırken kısacası dünya tek bir mekan haline gelirken etnik çatışma ve milliyetçilik niçin yeniden diriliyor? Dünyada milliyetçilik, millet ve etnisite kuramları ile ilgili en yetkin isimlerden biri olarak görülen 1933 doğumlu London School of Economics’te sosyoloji profesörü Anthony D...

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye’deki Kürt toplumsallığı ve içinde bulundukları sorunlar ile ilgili pek çok bilimsel yayın olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak bunlardan hemen hepsinin tarafgir söylemler merkezinde yazıldığı ifade edilebilir. Kimi zaman devlet merkezli, kimi zaman ideoloji (Türk Milliyetçiliği, Kürt Milliyetçiliği, Liberalizm, Sosyalizm vs.) merkezli, kimi zaman yazarların kendi dünya görüşleri merkezli ve kimi zaman ise henüz merkezinde hangi felsefi doktrinin bulunduğu tespit bile edilemeyen pek çok ya..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

31,50TL 28,35TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAFrankfurt Okulu/Eleştirel Teori’nin yeni kuşak araştırmacılarından Helmut Dubiel, ‘80’lerin başından beri siyasetin teorisine ve pratiğine damgasını vuran Yeni Muhafazakâr akımın düşünsel kaynaklarını vukufla ortaya koyuyor. Yeni Muhafazakârlığın “yeni” görüşleri, kültür, demokrasi, eşitlik, refah, sınıf ve ilerleme gibi ‘hassas’ konularda, bir yandan iyice eski köklere dayanıyor; diğer yandan, onları sahiden “yeni” kılan bir güncel bağlam da var. Bu bağlam, çağdaş kapitalizmin, Sosyal R..

21,50TL 19,35TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

1970 günlüğünün ilk sayfasında Francis Tompson’dan şu dörtlük var:“Ölümsüz bir güçle, uzak veya yakın her şey gizlice birbirine bağlantılıdırlar.“Öyleki, yıldızları rahatsız etmeden bir çiçeğe dokunamazsınız“ “Ölümsüz güç... Yüce Allah... 1970’te bu halkı sen koru. O’na dayanma gücü ver. İmanını gevşetme.-1 Ocak 1970-Bir yıl daha geçti. Makarios’un en çok 24 saatte halledilmesini istediği Kıbrıs Türk’ü hala ayakta, inançla mukavemetini sürdürüyor...31 Aralık 1970- (Arka Kapak)..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Alev Coşkun, AKP’nin hazırladığı anayasa taslağını mercek altına alıyor; anayasa değişikliği ile bir sivil darbe gerçekleştirmeyi, yandaş bir “yargı“ yaratmayı hedefleyen AKP’ye karşı, yurttaşlık bilincine sahip herkesi uyarıyor...(Tanıtım Bülteninden)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Modern Japonya’nın Doğuşu adlı bu eserde, “kendi kültürünü kaybetmeden Batılılaşma“nın, kalkınmanın örneği olarak sunulan (özellikle “Üçüncü Dünya“ya) Japonya’nın öyküsü anlatılır. “Japon Mucizesi“ bağlamında Türkiye’de de sürekli tartışma konusu edilen, fakat hakkında kapsamlı bir kitabın bulunmadığı Japonya’nın çarpıcı öyküsünü merak edenler için kaynak bir eser... Eserde, Japonya’nın on dokuzuncu yüzyıl ortalarında silah zoruyla Batı’ya yeniden açılışıyla yayılmacı bir güç haline gelişi, II. ..

56,00TL 50,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

Millî ülkü haline gelen ideallerin, milletlerin gönüllerinde yaşadığı, onların da arzuları ve istekleri olduğu, kaynağını; coğrafyanın şartlarından, tarihî olaylardan, milletin geleceğini ilgilendiren hayati önemi olan konu ve kavramlardan alarak beslendiğini, gerçekçi temellere dayandığı için de, kalıcı olduğunu görebiliyoruz. Son iki yüzyıl içinde insanların, özellikle gençlerin bütün hayatlarını dolduran mücadelelerinde ön sıralarda yer alan ideolojiler, genellikle dünyanın her kesiminde ve ..

44,00TL 39,60TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sosyal bilimler açısından Kıbrıs konusu zengin bir maden yatağı gibidir. Bu kitap da kendi çapında işlenmiş bir maden parçasına benzetilebilir. Sözü edilen maden yatağı, Öyle büyük ve zengindir ki; ekonomistinden dış politikacısına, stratejistinden tarihçi ve iletişimcisine kadar hemen her sosyal bilimcinin, dokunmaya kalkışmasıyla bulup buluşturabileceği bir fitiz (=fikir) vardır. Durum bu olunca, Kıbrıs sorunsalı, tek başına bir ekonomi parantezine alınıp sı kıştı rıtamazdı. Zaten o yüzden, bi..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye gündemini son aylarda ve günlerde en çok meşgul eden konulardan biri hiç kuşkusuz milliyetçilik tartışmalarıdır. Özellikle Yeni Anayasa yapım süreci ve şu anda ülkemiz gündemini adeta esir almış olan açılım süreci de bu tartışmayı, kelimenin tam anlamıyla fitillemiştir. Tartışmalarda fikir beyan edenlerin milliyetçilik kavramının ne anlama geldiği veya gelmediği konusunda çok da fazla bir derinlemesine bilgi sahibi oldukları kanaatinde değilim ne yazık ki. Zira tartışmalarda kavram tarih..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sermayenin küreselleşmesi dünyanın geleceğini ne ölçüde değiştirecek veya küreselleşmenin yeni aktörleri kimler olacak? Yeni sermaye merkezlerinin ortaya çıkışı, yeni paylaşımlar nasıl gerçekleşecek veya küresel kapitalizmin alternatifi ne olacak? Arif Dirlik, küreselleşme literatürünün uluslararası saygınlıktaki yazar ve akademisyenlerinden biri. Soğuk Savaşın bitimiyle yaşanan dönüşümleri yorumladığı yazılarında postkolonyalizm, küreselleşme, ulusaşırıcılık, yer(li)ler ve modernitenin yeniden..

39,00TL 35,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMalatya cezaevinde ilk gecemiz... Saat 02.30 - 03.00 suları... 8.10 kişilik bir gardiyan grubu müşahadiye’ye gelerek tam benim karşımda durdu. Oğuzhan Cengiz sen misin? Benim, dedim. Merakla bakıyorum... Gel ulan buraya!... Kapı açıldı. ... (Arka Kapak’tan)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Doğu Akdeniz’de yer alan Kıbrıs adasında, Kıbrıs Türkleri ve Kıbrıs Rumları dört yüz yılı aşkın bir süreden beri yaşamaktadırlar. Bu süre zarfında değişik yönetimler altında birlikte yaşadılar. Önce Osmanlı İmparatorluğu bilahare de İngiliz Sömürge İdaresi altında yaşadılar. Bağımsızlıklarını kazandılar ve üç yıldan sonra yıkılan bir Ortaklık Cumhuriyeti kurdular. Barış içinde de yaşadılar, savaş içinde de yaşadılar. Bir zamanlar birlikteydiler; şimdi ise ayrıdırlar. Bu kitap, bu güzel Adanın ik..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yirminci yüzyıl boyunca, sol enternasyonal bir düzen kurmak için çalıştı; sağ ise buna karşı ulusal değerleri savundu. Sosyalist sistemin çökmesinden sonra ise, sermayeci sağ kapitalist enternasyonal kurarak, küresel bir emperyalizm ile ulusal devletleri tehdit etmektedir. Kapitalist sağcılık neoliberal görünüm altında bütün ulus devletleri teslim almaya çalışmaktadır. Birçok ülkede, sağ akımlar ulusalcılıktan uzaklaşmışlar ve liberal görünüm altında küresel emperyalizmin işbirlikçiliğine soyunm..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABağımlılığın özünde kendine olan güvensizlik, yetersizlik ile başkalarına duyulan hayranlık duygusu vardır. Bağımlılık paradigması kendi kendine yeterlilik şuurunun kaybedilmesiyle başlar. Hâkim iken mahkûm, güçlü iken güçsüz hale gelen toplumlar varlıklarını yeni şartlar altında da sürdürebilmek için güçlüyü taklit ve uygulamalarını da tatbik ederler. Zaman içinde taklit eden ile taklit edilenin zihinsel formları da davranışlarına uygun hale gelir. Bu uyum sürecinde kaybeden, gerileyen ..

25,00TL 22,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%5

İçindekiler RSDİP’nin Ulusal ProgramıUlusal Sorun Üzerine Eleştirel NotlarDiller Sorununda Liberaller ve Demokratlar“Ulusal Kültür““Ulusal Özümleme“ Umacısı“Ulusal Kültür Özerkliği“Ulusların Eşitliği ve Ulusal Azınlığın HaklarıMerkezileşme ve ÖzerklikUlusların Kendi Kaderlerini Tayin Etme HakkıUlusların Kendi Kaderlerini Tayin Etmesi Nedir?Sorunun Somut Tarihsel KonumuRusya’da Ulusal Sorunun Somut Özellikleri ve Bu Ülkede Burjuva Demokratik DönüşümUlusal Sorunda “Pratik Olma“Ulusal Sorunda Liber..

12,00TL 11,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%20

ACIKLAMAMilliyetçilik, 19. yüzyılda Avrupa’da milli devletlerin kuruluş dönemi ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra sömürgeciliğe karşı milli kurtuluş mücadeleleri dalgasından sonra, yeni bir baharını yaşıyor. Kara bir bahar bu: Milliyetçi çatışmalar, düşmanlaşmalar büyük yıkımlara yol açıyor; bin türlü sorun yüküyle biriken öfkeler, kendi gibi olmayana karşı beslenen “milli“ hınçların potasına akıtılıyor; toplumlar “milli birlik“ adı altında teksesli korolar olmaya zorlanıyor; tek “sahici“ kimlik olar..

32,00TL 25,73TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

MHP için 1991 - 2003 dönemi, özel bir dönemdi. Büyük bir popülerleşmenin tadına vardı...“Marjinallikten“, “merkez partisi“ konumuna terfi etti...Tarihin en büyük oy oranına erişerek hükümet ortağı oldu...Sonra 2002 sonunda yeniden parlamento dışı kalarak ağır bir krize girdi...Bu dönem aynı zamanda, hareketin korucu ve simge-lideri Alparslan Türkeş’in ölümünün ve Türkeş-sonrası bir MHP’nin oluşumunun gerçekleştiği bir dönemdi. Devlet Ocak Dergâh adlı kitaplarında ülkücü hareketin 12 Eylül 1980 s..

42,99TL 38,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo