Yönetim - Devlet Üzerine

Yönetim - Devlet Üzerine

Bu kategoride Yönetim - Devlet Üzerine ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMA..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMASosyal dayanışma ve sosyal politika kavramlarını, ne yalnızca bazı ahlaki kaygılar ne de bazı teknik uygulamalar düzeyinde ele almak gerekir. Modern anlamda sosyal politika her şeyden önce siyasal bir seçimdir; sonra da eğer insana, insan haklarına, eşitlik gibi değerlere önem veriyorsak, gerek toplumsal, gerek küresel düzeyde birlikte yaşayabilmek için etkin biçimde kullanılması gereken bir araçtır. Sosyal politika, bir arada yaşayabilmenin yalnızca ahlaki boyutunu kurmakla kalmaz, topl..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMABirinci Bölüm Kamu mali yönetimiİkinci Bölüm Tbmm, bakanlar kurulu ve başbakanlıkÜçüncü Bölüm Mali yönetimle doğrudan ilgili bakanlıklarDördüncü Bölüm İcracı diğer bakanlıklarBeşinci Bölüm Hazine müşteşarlığı, merkez bankası ve gelir idaresi başkanlığıAltıncı Bölüm Denetim, denetim türleri ve denetleyici kurumlarYedinci Bölüm Düzenleyici kurullarSekizinci Bölüm Düzenleyici kurumlarDokuzuncu Bölüm Yerel yönetimlerOnuncu Bölüm Kamu iktisadi teşebbüşleri..

29,00TL 26,09TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye Cumhuriyeti, Avrupa Birliği’ne giriş için bir Ulusal Program hazırladı. Bu programın en çok tartışılan bölümlerinden birisi, basında yer aldığı şekliyle “Kürtçe TV“, “Ana Dilde Eğitim“ gibi hassas konular... Doç. Dr. Naz Çavuşoğlu, “Azınlık Hakları“ kitabında bu soruların uluslararası insan hakları hukukunda nasıl ele alındığına dair bilimsel bir çerçeve çiziyor. Anasaya Hukuku Pofesör’ ü Bakır Çağlar ise, kitaba yazdığı sunuşta şöyle diyor: “Avrupa Konseyi bünyesinde hazırlanan ve 199..

14,00TL 12,59TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

’Boz - Yap Oyunu’ uluslararası ve hükümetler üstü güçlerin Türkiye ve dünya üzerindeki ’kumpanya’sını anlatıyor. Yazar kimi zaman parçaları okuyucunun bütünlemesine bırakıyor, kimi zaman kendisi birleştiriyor. Birbirinden bağımsızmış gibi gelişen olayların tek bir ’yapboz’un parçaları olduğu sayfalar ilerledikçe belirginleşiyor. Uluslarüstü sermayeye yeni pazar yerleri açmak için önce devletlerin omurgaları bozuluyor, ardından yeniden yapılandırmaya gidiliyor. Ortam sermayeye uygun hale getirili..

10,00TL 8,28TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATarih Tezleri’ne El-Cevap’ta Başbakan Erdoğan’ın aşağıdaki “tarih tezleri“ne cevap verilmiştir... CHP, İnönü camileri kapattı, sattı, ahır, yatakhane, depo, parti merkezi yaptı! Türkçe ezan zulümdür!Türkçe ezan milletin değerlerine saldırıdır! Türkçe ezan iç karartıcıdır! CHP Kur’an-ı Kerim’i yasaklattı, ezanı susturdu! Ezanı Menderes’in DP’si (tek başına) aslına çevirdi! Dersim isyan etmedi, bahanelerle operasyon yapıldı! Seyit Rıza isyancı değil din mazlumudur! CHP, İnönü Dersim’de..

54,50TL 49,04TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMA..

8,50TL 7,65TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASoğuk savaş sonrasında ülkelerin ulusal güvenlik siyasetlerini oluştururken daha önce geri plana attıkları iç tehdit algılamalarını daha ön plana çıkardıkları, ulusal güvenlikleriyle ilgili tehdit algılamalarında köklü değişiklikler yaptığı görülmektedir. Ulusal güvenlik, yurt savunmasını kapsayan bir kavram olduğu için, bu savunmanın siyasetini saptamak için, ileriye yönelik genel içerikli plan ve programların yapılması hep bir Milli Güvenlik Siyaseti izlemekle olanakladır. Yürütme, hü..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İletişim Yayınları’nın sosyal bilimler alanında büyük ilgi görenansiklopedik-kitap dizisi Modern Türkiye’de Siyasî Düşünce’nin yedinci kitabı olan Liberalizm, okurlarımızın ilgisine sunuldu. Editörlüğünü Murat Yılmaz’ın yaptığı bu ciltte 50’nin üzerinde yazı var ve 40’ın üzerinde yazar katkıda bulunuyor. Bu ciltte yer alan yazı ve yazarlar kitaptaki sıralarıyla şöyle: Mustafa Erdoğan, Liberalim ve Türkiye’deki Serüveni, Ahmet İnsel, Türkiye’de Liberalizm Kavramının Soyçizgisi, F. Hasan Arol, Me..

78,00TL 70,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMA“Ergenekon davası“, 5 Kasım 2007 günü, ABD Başkanı Bush’un, Oval Ofis’te Tayyip Erdoğan’a verdiği talimat doğrultusunda açılmıştır. Ergenekon’daki amaç Kürdistan’ın sınırlarının genişletilmesidir. Milli güçler bu nedenle tasfiye edilmiştir... Av. Mehmet Cengiz- Büyük Orta Doğu Projesi’nin içerisindeki temel hedeflerden birisi Özgür Kürdistan hedefidir. Özgür Kürdistan haritası da ABD’nin Pentagonunda yayınlanmıştır. ... Türkiye’yi bölen, parçalayan ve Kuzey Irak ile birlikte İran’dan..

17,00TL 15,30TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Kendine has fikir metoduyla sonraki nesiller üzerinde derin izler bırakan meşhur tarihçi, sosyolog, filozof ve devlet adamı İbn Haldun, bu eserinde, bir kurum olarak ’devlet’i ele alıyor ve pek çok siyaset teorisyeninin değinmediği konulara açıklık getiriyor. ..

14,04TL 12,64TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMALenin, 1918 Ocak ayında, “Alman devriminin yokluğunda yenilgiye mahkumuz“ demişti. Yenilgi, Lenin’in beklemediği bir yoldan geldi. Birinci Dünya Savaşı sonrasında ortaya çıkmış Alman devrimci hareketinin yenilgisi yeterince kavranmadığı sürece, bunu takip eden Nazizmi anlamak mümkün değildir. 1930’larda Avrupa’yı kasıp kavurmuş olan Nazi barbarlığı, yenilgiye uğramış devrimin yıkıntıları arasından doğmuştur. Buchenwald ve Auschwitz’e giden yol, 1919 ve 1920 yıllarında. Berlin ve Bremen’..

26,00TL 23,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Medya patronlarından Haldun Simavi, Erol Simavi, Aydın Doğan ve Dinç Bilgin’le ilgili bilinmeyenler. Gökkafes’in Sahibi Mustafa Süzer hangi gazetecileri boğaz manzaralı daire sahibi yaptı? Hangi Başbakan Rahmi Turan’a rüşvet teklif etti? Hürriyet’in yazı işleri toplantısında hangi ünlü yazar Erol Simavi’ye muhbirlik yapıyordu? Aydın Doğan’ın ölene kadar beraberiz dediği iki ünlü isimden Rahmi Turan’ın yazılarına son verilirken Aydın Doğan, öldüğü için hangi diğer gazeteciye sözünü tutabilmi..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“’Rabıta’nın Zabıtası’, Rabıta kitabından 26 yıl sonra yayınlanıyor ve ilk kaleme alındığından bu yana olaylar ile kişilerin üzerinde öbeklenen tozları silkeleyerek, şu anda kimin nerede olduğunu, büyük Rabıta planının hangi noktaya varmış bulunduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, kimi girişimlerin ardındaki gerçek nedenleri daha iyi kavrıyorsunuz, Rabıta’nın güncellendiği bu yapı sayesinde.“ 4+4+4’lü eğitim sisteminin bütün yapı taşlarının nasıl Rabıta örgütü tarafından sabırla hazırlandığını görü..

12,00TL 10,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

...Sivil itaatsizlik, haksızlıklara karşı bütün yasal yolların tükendiği noktada kamu vicdanına çağrıyı amaçlayan bir eylem türü. Düşünen, kendisiyle barışık yaşamak isteyen, “onur“dan hala haberdar olan insanların daha vahim toplumsal felaketlerin önüne geçmek için başvurabilecekleri bir çare. Bireyin, kişisel çıkarlar, parti, grup ve çevre çıkarlarından bağımsız olarak, kendisiyle vicdani hesaplaşmasının sonunda giriştiği “demokratik bir isyan türü“. Vicdanın zorladığı bu isyana başka insanlar..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAYalnızca günümüzün “28 Şubat Operasyonu“nu değil, “Ergenekon“ ve “Balyoz“ davalarını ve Türkiye’de ne olup bittiğini daha iyi anlamak için de eşsiz bir başvuru kaynağı... Necmettin Erbakan’ın Başbakan, Tansu Çiller’in Başbakan Yardımcısı olduğu 1997 yılının 28 Şubat’ında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu toplantısının yankıları, 2013 Türkiyesi’nde de hâlâ sürmekte. Kimilerince “şeriat tehlikesi“ne karşı TSK ve MGK’nın anayasal haklarının kullanımı, kimilerince de “postmodern darbe“ olar..

29,00TL 26,09TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İnsanları yönetme ve genel düzeni sağlama düşüncesi şehirlerde doğdu. Hukuk ve siyasi iktidar şehirde ortaya çıktı. Uygarlıklar şehirde gelişti ve tarihte kurulan ilk şehirler aynı zamanda ilk devletlerin habercisi oldu. Batı’da 14. yüzyıldan itibaren merkezi hükümet karşısında güçlenen şehirler, yerel parlamentolarını ve yönetim organlarını, mesleki ve sivil örgütlenmelerini tamamlayarak modern demokratik devlete geçişin şartlarını hazırladı. Kendi iç dinamikleriyle toplumsal dönüşümünü sağlay..

26,00TL 23,39TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Bölügiray Paşa ile tanışmamızı anımsıyorum. Yıl 1989. Bölügiray Paşa’nın “Sokaktaki Asker“ isimli kitabı çıkmıştı. Muhteşem bir kitaptı ve bir solukta okudum.“ “Bölügiray Paşa, bana, bazen mektuplar gönderir ve ben de bir çoğunu yayımlamışımdır. Çünkü onlar, topluma sunulması gereken belge ve fikirlerdi. O mektuplardan çok şey öğrenir ve okurlarımla paylaşmak isterdim.“ “Yayımladığım mektuplar hep ses verir, hürriyet okurlarından çok sayıda olumlu tepki gelirdi, Bölügiray Paşa, bu mektupları ..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Büyük Satranç Tahtası’nı uzun zamandır bekliyorduk : Amerika’nın Soğuk Savaş sonrasındaki dünyada stratejik çıkarlarını kusursuzca açıklayan keskin bakışlı, sağlam görüşlü bir kitap. Tarihi, coğrafi ve siyasi tahlillerin muhteşem sentezi. Samuel P.Huntington, Harvard Üniversitesi  ..

33,50TL 30,15TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

İlk önce geldiler komünistleri alıp götürdüler, ben sesimi çıkartmadım. Beni ilgilendirmiyordu. Sonra Yahudileri aldılar toplama kamplarına, işkenceye götürdüler ben yine sesimi çıkarmadım. Çünkü bana göre bir şey yoktu. Sonra sosyal demokratları vurmaya, hapse atmaya, toplama kamplarına götürmeye başladılar. Ben yine sesimi çıkarmadım. Çünkü bana dokunan yoktu. Bir gün kapım çalındı. Beni alıp toplama kampına götürdüler: İşkenceye... Kimse sesini çıkarmadı. Çünkü ses çıkaracak kimse kalmamıştı...

17,50TL 14,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo