Yönetim - Devlet Üzerine

Yönetim - Devlet Üzerine

Bu kategoride Yönetim - Devlet Üzerine ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
YENİ
%10

ACIKLAMA..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
YENİ
%10

ACIKLAMABirinci Bölüm Kamu mali yönetimiİkinci Bölüm Tbmm, bakanlar kurulu ve başbakanlıkÜçüncü Bölüm Mali yönetimle doğrudan ilgili bakanlıklarDördüncü Bölüm İcracı diğer bakanlıklarBeşinci Bölüm Hazine müşteşarlığı, merkez bankası ve gelir idaresi başkanlığıAltıncı Bölüm Denetim, denetim türleri ve denetleyici kurumlarYedinci Bölüm Düzenleyici kurullarSekizinci Bölüm Düzenleyici kurumlarDokuzuncu Bölüm Yerel yönetimlerOnuncu Bölüm Kamu iktisadi teşebbüşleri..

26,85TL 24,16TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
YENİ
%10
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMASosyal dayanışma ve sosyal politika kavramlarını, ne yalnızca bazı ahlaki kaygılar ne de bazı teknik uygulamalar düzeyinde ele almak gerekir. Modern anlamda sosyal politika her şeyden önce siyasal bir seçimdir; sonra da eğer insana, insan haklarına, eşitlik gibi değerlere önem veriyorsak, gerek toplumsal, gerek küresel düzeyde birlikte yaşayabilmek için etkin biçimde kullanılması gereken bir araçtır. Sosyal politika, bir arada yaşayabilmenin yalnızca ahlaki boyutunu kurmakla kalmaz, topl..

42,00TL 37,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%10

Darbeler niçin yapılmıştır? Cunta sözcülerinin ve onları destekleyenlerin beyanlarına bakılırsa bu soru özetle şöyle cevaplandırılabilir : 12 Mart, DP’nin dikta rejimini(!) ortadan kaldırmıştır! 12 Mart, ülkeyi kana bulayan Marksist-Leninist terörü sona erdirmiş ve ordu içinde yuvalanmış bulunan Marksist cuntanın ülke yönetimini ele geçirmesini önlemiştir! 12 Eylül, ülkeyi uçuruma sürükleyen kardeş kavgasına dur demiştir! 28 Şubat ise Türkiye’yi “din temeline dayalı“ bir yönetim şekline doğru hı..

18,52TL 16,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Orgeneral (E) Sabri YİRMİBEŞOĞLU, “Askeri ve Siyasi Anılarım“ adlı 2 ciltlik eserinde, Cumhuriyet Tarihimizin; tek partili döneminden, çok partili hayata geçişini, çok partili hayat dönemlerini ve askeri müdahaleleri ve önemli gelişmeleri ele almıştır. “Devleti Güçlü Kılmak“ isimli bu kitabında, devleti küçülmek tarzında tartışılan bir konuyu, bilgi çağına ayak uyduracak bir devletin yeniden icadı şeklinde ele almakta, devletin kürek çekmekten kurtulup dümeni tutması gerektiğini açıklığa kavuşt..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nin düzenlediği Salı Toplantıları hayatın nabzını tutan konu ve konuşmacılarıyla artık bir gelenek haline geldi. 1997-98 dönemi Salı Toplantıları iki ana eksen üzerinde tamamlandı: Hayat ve Ayrıntı: 7 Fiil; Hayat, Bilim ve Etik Elinizdeki kitap, merakla izlenen on dört Salı Toplartısı’nı kütüphanenize taşıyor. Hayat ve Ayrıntı: 7 Fiil Dönmek / Aydın Engin, Doç. Dr. Tevfika İkiz, Ömür Akyüz, Ertuğrul Kürkçü Seçmek / Artun Ünsal, Perihan Mağden, Murat Sertel, Reşit Erzin..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABu ülke neredeyse her dönemde kamplaşma süreci yaşadı ve çok ağır faturalar ödedi. Sağcı-solcu çatışmaları askeri darbelere sebep oldu ve Türkiye’nin, onlarca senesini kaybetmesine sebep oldu. Alevi-Sünni kamplaşması toplumu derinden sarstı, bu ülkenin düşmanlarına büyük avantajlar sağladı. Türk-Kürt kavgası onlarca yıldır körükleniyor; kayıpların envanterini tutmak bile mümkün değil. Laik-antilaik kutuplaşması da cinnet sınırını çoktan aşmış durumda. Bu kamplarda mevzileri sağlam tutma..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATerörle mücadeleden, teröristle müzakere sürecine nasıl gelindi? AKP Hükümeti, yasama ve yargıyı nasıl tahakküm altına aldı? Türkiye nasıl hukuk devletinden korku diktatörlüğüne dönüştürüldü? AKP dış politikası takiyyeci zihniyetten teslimiyetçi zihniyete nasıl dönüştü? AKP dış politikasının stratejik derinliği var mı? Dün dostu olan Esad’ı Erdoğan bugün neden tehdit ediyor? Peşmerge başı Barzani neden kırmızı halıyla karşılandı? MHP’ye kim, neden saldırıyor? MHP’nin küreselleşme..

25,93TL 23,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Türkiye Üzerine Düşünceler“ kitabı son iki yıllık yoğun çalışmamızın bir ürünüdür. Bu eserde; ülkemizin temel siyasi ve hukuki sorunları, demokrasi ve demokratikleşme konuları, sosyal ve temel kültürel haklardan kaynaklı sorun alanları ile ekonomik ve uluslararası siyasetin oluşturduğu temel problemlerin ele alınmasının yanında, bu meselelere ilişkin çözüm, analiz ve önerilerimizi göreceksiniz. Ak Parti ile birlikte birçok sorun bu ülkenin kaderi olmaktan çıkmıştır. Ak Parti kadroları, en başt..

40,00TL 36,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASiyaset bilimine büyük katkılarda bulunan Tunaya Hoca batılılaşma hareketlerini incelerken, bu hareketleri yaratan düşünceleri olaylara bağlayarak ayrı ayrı çözümleyip bunlardan bir senteze ulaşmaya çalıştı. Bu değerli çalışması aradan geçen bunca zamana ve kendisinden sonra gerek öğrencilerinin gerekse yerli, yabancı diğer bilim insanlarının yaptığı değerli katkılara rağmen önemini korumaktadır. Yıllar önce yazdığı önsözde bu kitabın ne anlama geldiğini belirtirken, Mozart’a atfedilen ş..

25,93TL 23,34TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMADerin devlet her zaman vardı ve her zaman da var olacak. Sadece Türkiye’de değil, en başta Batılı demokratik ülkelerde faal durumda. Zaten bizdeki de Batılıların bir üretimi veya taklidi değil mi, diğer pek çok şeyde olduğu gibi. Ancak kimse derinlerin tasfiye edildiğini düşünmesin. Sadece yeni ortak ve müttefikler ediniyor ve dönüşüyorlar. Muhafazakâr kitlenin temsilcilerinin de derin masalarda sandalye sahibi olduğu anlaşılıyor. Ergenekon’un yanına Teşkilat yerleşiyor, devletin gizli..

10,00TL 9,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkiye’nin Hümanizmi, Hümanizmin Türkiye’si Felsefe, sosyoloji, din sosyolojisi ve İslami sosyoloji alanlarındaki çalışmalarıyla tanınan Yümni Sezen’in daha önce Ayışığı Kitapları arasından çıkan Hümanizm ve Atatürk Devrimleri başlıklı kitabı, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla İz Yayıncılık’ta. Hümanizmi tarihsel ve teorik bir çerçevede ele alarak İslam, liberalizm ve laiklikle ilişkisini inceleyen, Hümanizm ve Türkiye başlığıyla satışa sunulan kitap, Türk hümanistlerini ve Atatürk dev..

48,00TL 43,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOsmanl - Türk modernleşmesinin başat güdüleyicisi olan diplomasinin derinlemesine incelendiği bu çalışmada salt bir on dokuzuncu yüzyıl Osmanlı diplomasisi çözümlemesiyle sınırlı kalınmamaktadır. “Modern“in kavramsal analiziyle birlikte sınıfsal bir pratik olan diplomasinin çözümlenmesi için devletin sınıfsal temelleri Doğu-Batı karşılaşması ekseninde tarafların yapısal durumu dikkate alınarak gözden geçiriliyor. Bu çerçevede, diplomatik pratiğin ortaya çıkışıyla birlikte bu pratiğin ne ..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKalkınmakta olan ülkeler, otoriter-totaliter rejimler, dengesiz büyüme, ekonomik kriz... Ve tüm bunların karşısında toplumsal hareketler, devrimler... Dünyanın üç ayrı köşesinden üç farklı deneyimin kitabı bu: İran, Nikaragua ve Filipinler. Misagh Parsa, Nikaragua ve İran’da devrimci toplumsal dönüşümün, Filipinler’de ise siyasal altüst oluşun kodlarını deşifre ederken, devrimci sürecin öznelerine, onların katılım biçimlerine, ittifaklara, çatışmalara, uluslararası politikanın gücüne oda..

46,00TL 41,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%15

Erdoğan’ın başkanlığındaki AK Parti döneminde Araplara yönelik gerçekleşen gelişmeler neticesinde Türkiye bugün bütün Ortadoğu sorunlarının çözüm masalarında kolaylıkla yer alabilmektedir. Bununla kalmayarak Ortadoğu’yu çevreleyen coğrafyada da büyük ölçüde ağırlığını hissettirmektedir. Türkiye’nin, kendilerine bu kadar olumlu yaklaştığını gören İslam ve Arap dünyası, kapılarını görülmemiş bir şekilde sadece Türkiye’ye açmıştır. Kudüs, Şam, Bağdat, Riyad, Dubai, Doha, Kahire ve Tahran Erdoğan’ı ..

9,26TL 7,87TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Türkiye’nin Sorunu, Dünya’nın Sorunu, Amerika’nın 21. Yüzyıldaki Durumu, Yeni Dünya Düzeni, Çok Kutuplu Dünyanın Mahiyeti (Tanıtım Bülteninden)..

6,00TL 5,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATürkiye gibi bir ülkenin, on-on beş yıllık bir istikrar dönemi geçirmesi demek, gerçekten de dünyanın önde gelen ekonomileri arasındaki yerini alması demektir. Bu durum, dünyanın merkezi diyebileceğimiz bu coğrafyada planları olan güçlerin ne kadar işine gelir? Bu sebeple, “Türkiye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öngördüğü gibi 2011 seçimlerinin ardından başkanlık sistemine geçebilir mi?“ diye sorulan bir soru, pek çok faktörün uygun şekilde bir araya gelmesinin yanı sıra, dünya denge..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%17

Hem Askeri Hemde Diplomatik Savaşın Ayrıntıları İlk Kez Bu Kitapta!... Kıbrıs, bir küçük ada ve üzerinde Türkiye dışında kimsenin tanımadığı bir ’’ cumhuriyet var. KKTC, Türkiye’nin tüm adımlarını kilitlemesine rağmen vazgeçilebilecek bir kara parçası da değil... Bu ada yalnız dış politikada değil, iç politikada da gündemden hiç düşmüyor. 20 Temmuz 1974’te Kıbrıs Türklerini topluca ölümün eşiğinden alan Türkiye, savaş kararının üzerinden geçen yılların ardından gelinen süreçte, stratejik bir ka..

38,89TL 32,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İnsan, Devlet ve Türkiye... Bu kitap işte bu üç ana meseleyi tartışmaktadır. Teorik bir çaba ve tecrübî bir birikimin biraraya geldiği bölümler boyunca meseleler teorik çerçeveler içinde ele alınmış ve hipotetik bir anlatımla okuyucuya interaktif bir okuma-düşünme imkanı sağlanmaya çalışılmıştır. Okuyucunun bu çalışmadaki tez ve tesbitlere getireceği itirazlar ne kadar fazla olursa, maksat o derece hasıl olmuş olacaktır. Çünkü, bilimi reddetmeyen ama câri bilimsel kriterleri çok fazla dikkate al..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İçindekiler - Avrupa Birliği’nin Bütünleşme Süresince Avrupa Birliği Parlamentosunun Gelişimi- Avrupa Parlamentosunun Yapısı ve Parlamentoda Rol Oynayan Aktörler- Avrupa Parlamentosu’nda Siyasi Gruplar ve Parlamentosunun Politikası..

23,00TL 20,70TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo