Plastik Sanatlar

Plastik Sanatlar

Bu kategoride Plastik Sanatlar ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMABu kitap, Alman idealizminin önemli ismi F. W. J. von Schelling'in sanat, doğa ve güzellik ilişkilerine eğildiği çalışmalarından yapılan bir seçkidir."Plastik Sanatlar Ve Doğa Arasındaki İlişki Üzerine" başlıklı ünlü konuşması, System des transzendentalen Idealismus başlıklı çalışmasından bir bölüm ve Jena Üniversitesi'nde verdiği derslerden biri, "Sanat Biliminin Akademik Çalışmalarla Olan İlişkisi Üzerine" alt-başlıklı "On Dördüncü Ders" biraraya getirilmiştir.Schelling'in sisteminde s..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

... İzleyicinin ilgisini çekmek için bienal sergilerinin kentin farklı merkezlerinde olması, sanatçılara çekici gelecek tarihsel yapıların kullanılması, kurum ve kuruluşların sergilere katkıda bulunmasının sağlanması, Türkiye sanat ortamının çok sayıda sanatçıyla temsil edilmesi, modern ve çağdaş sanat müzesi olmayan bir ülkenin 20. yüzyıl sanatının temsil edilmesi gibi ilkelerle Aya İrini, Ayasofya Hamamı, Resim ve Heykel Müzesi, Hareket Köşkü ve Askeri Müze salonları bienal için kullanıldı. Bu..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%26

ACIKLAMAÖğretmenlerinizin Size Büyük Ressamlar ve Heykeltraşlar Hakkında Asla Anlatmadığı Şeyler... Cinayet, Sahtekarlık, Düzenbazlık Ve Büyük Sanat Üzerine Gerçek Hikayeler... Leonardo’dan (sözde sodomist) tutun da Caravaggio’ya (hüküm yemiş katil), Edward Hopper’a (karısını dövmekle itham edilir) varana kadar herkes hakkında taşkın anekdotlar sunan Büyük Sanatçıların Gizli Hayatları, büyük ustaların uluslararası sanatının gerisindeki ahlaksızca, buğulu ve gözü kara hikayeleri anlatıyor. Mich..

29,00TL 21,58TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Bazı şeyleri renkler ve şekillerle söyleyebildiğimi anladım, başka türlü dile getiremediğim, sözcüklerle ifade edemediğim şeyleri.” – Georgia O’KeeffeBir çiçeğin en küçük ayrıntısını ve güneybatı topraklarının manzarasını görüp hayran kalabilme yeteneğine sahip Georgia O’Keeffe bizi de onların içine çekmişti. İnzivaya çekildikçe dünyayı kendine daha çok çekiyordu. Onun yaşadığı efsaneyi bugün bile bu kadar güçlü kılan ne?..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İnce uzun yontular...Görüntünün ardında yatan büyülü gerçeklik...Tutkulu bir arayış...Altüst oluşlar, heyecanlar, kopuşlar...Süreksizlik boşluğun etkin varlığı...İstek, çalışma, serüven...Bu kitapta, yontu, desen ya da gravürleri aracılığıyla değil, yazılarıyla dünyayı yutmak, gerçekliği yakalamak için sabırsızlanan bir Giacometti ile karşılaşacaksınız.(Arka Kapak)..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA'…resmi sadece bir çerçeve içinde yapılmış bir iş olarak görmeyelim, resim vizüel (görsel) bir tecrübedir, daha doğrusu vizüel tecrübelerin toplamıdır.Yani insan elinden çıkmış binlerce eşyanın ölçüleri ve renkleri meselesidir.' Ömer Uluç, 1967Bugün ise 6.yıl anmasını, Ömer Uluç'un epeyce erken bir dönemde katıldığı açık oturumu (Varlık Dergisi tarafından 1967'de düzenlenmiş, 1968 Varlık Yıllığı'nda yayınlanmış) kitaplaştırarak imlemek istedik. Kendisinin önem verdiğine tanık olduğum ve..

20,00TL 18,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAİnce uzun yontular... Görüntünün ardında yatan büyülü gerçeklik... Tutkulu bir arayış... Altüst oluşlar, heyecanlar, kopuşlar... Süreksizlik boşluğun etkin varlığı... İstek, çalışma, serüven... Bu kitapta, yontu, desen ya da gravürleri aracılığıyla değil, yazılarıyla dünyayı yutmak, gerçekliği yakalamak için sabırsızlanan bir Giacometti ile karşılaşacaksınız. (Arka Kapak)..

32,41TL 29,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABugün insanların içinde yaşadığı yalnızlığı kim önceden bilebilirdi? Her gün dünyaya ilişkin gövdesiz ve sahte bir imgeler ağı tarafından yeniden onaylanan bir yalnızlık. Ama imgelerin bu sahteliği bir hata değil. Eğer kar peşinde koşmak insanlığın kurtuluşunun tek yolu olarak görülürse, gelir elde etmek mutlak öncelik haline gelirse, o zaman gerçekten varolmanın itibar görmemesi, görmezden gelinmesi ve baskı altında tutulması gerekir. Bugün resim yapmak, yaygın bir ihtiyaca cevap veren..

13,50TL 12,15TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Desen gücü olmadan herhangi bir objenin, figürün, büyükten küçüğe hiçbir şeyin resmi yapılamaz. Resmin temelini oluşturan çizgi ve desen bilgisini pekiştirmek için çok çalışmak gerekir. Bu gücün temelinde yatan asıl güç; göz, beyin ve el üçlemesinin koordineli bir biçimde çalışmasıdır. Bunun sonucunda ise kişide desen gücü artar ve olgunlaşır. Herhangi bir insanda, özellikle gözdeki görme aksaklığı ve görsel algılama yetersizliği, desen bilgisi oluşumunu olumsuz yönde etkiler. Resim eğitimi için..

175,00TL 157,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMASanatta Anlamın Görüntüsü ciddi bir amaç güderken sizi mucizevi bir dünyaya götürüyor... Richard Leppert, ister yapılışında ister seyrinde, ister kendi devrinde isterse de günümüzde olsun, yüksek ya da düşük hiçbir sanat eserinin toplumsal, siyasal ve ekonomik anlamlardan yoksun olmadığını ileri sürüyor. Ona göre her şeye kaçınılmaz olarak toplumsal konumumuzdan etkilenerek baktığımız için dünyayı olduğu gibi görece ’saydam bir gözyuvarı’ diye bir şey yoktur... Sanatın siyasal doğası üze..

46,30TL 41,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Soyut sanatın 16. yüzyıldaki zaferi.” – Benno GeigerAlgı ve (sözcüksel ya da kültürel) anlamın ötesinde bir değerler dünyası vardır: Arcimboldo’nun yaptığı portrelerden biriyle karşılaşınca, yalnızca okumak, tahmin etmek, bulmak ve anlamakla kalmıyorum, aynı zamanda resimden hem hoşlanıyorum hem hoşlanmıyorum. Bana huzursuzluk, korku, gülme ve partiye katılma isteği veriyor. – Roland Barthes..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“Ben sizleri tanıyorum, biliyorum. Sanatı seviyorsunuz... Sanat için, resim için zaman ayırıyorsunuz. Bu iyi bir şeydir. Sergileri dolaşıyorsunuz, yazılar yazıyorsunuz... Görüyorum, biliyorum. Keşke böyle sizler gibi 5-6 kişi olsa...“ Sabri Berkel “Sanatçılara ve sanata gösterdiğiniz ilgi çok ilginç... Ve bir sanatçı olarak bu beni hem düşündürüyor, hem minnettar kılıyor. Biz bu tip ilgilerden her zaman sevinç duymuşuzdur.“ Turan Erol (Arka Kapak)..

19,44TL 17,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Asya ile Avrupa arasında köprü olan Türkiye, tarih boyunca birçok uygarlığa sahne olmuş ve değişik uygarlıkların kültür zenginliklerini bağrında barındırmış, aynı zamanda uygarlıkları da birbirine bağlamıştır. Türkiye, bu özelliğinin bilincinde olarak, kendi toprakları üzerinde gelişmiş olan bu kültürleri tüm dünyanın ortak mirası kabul etmekte ve yurtdışında düzenlediği sergilerle bu mirasın tüm insanlık tarafından tanınmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, ülkemizin değişik illerindeki..

370,37TL 333,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Gün ÜCRETSİZ Kargo
%10

ACIKLAMA“Rubens’in öylesine olağanüstü bir hafızası vardı ki doğa bütünüyle aklına kazılı haldeydi, doğa bütün ayrıntılarıyla onun emrine amadeydi.“ [sic]  – Johann Wolfgang von Goethe17.yüzyılın en büyük Flaman ressamlarından olan Peter Paul Rubens dünyaca ünlüdür ve Avrupa kültürünün gelişimindeki en büyük katkısı herkesin malumudur. Yapıtlarından fışkıran yaşama sevinci öylesine canlı, varoluşun değerlerine olumlu bakışı öylesine kuvvetlidir ki Rubens’in tabloları bugün bile bize canlı bir e..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASanatın temel kuramlarıyla ilgilenen okurlar için el kitabı. Bu ciltte önde gelen tüm Romantik sanatçıların yaşam öykülerini, yapıtlarının renkli ve siyah-beyaz basımlarını, resim, heykel, mimarlık, edebiyat ve müzikte Romantik fikirlerin uygulanmasını bulacaksınız. (Arka Kapak )..

50,93TL 45,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Erdoğan Tanaltay, sadece bir sanatçı, bir sanatsever değil nefis bir yazardır. O eline almış olduğu konuyu önce özümser, sonra da tel tel açar ve okuyucularına bir sevgi buketi halinde sunar. İlk kitabından bu yana geçen yaklaşık beş yıl içinde, kendileriyle söyleşi yapmış olduğu sanatçıları bir kez daha en ince detaylarına kadar inceleyerek o insanları, kendilerine büyük bir sevgi ve hayranlık duyan dostlarının karşısına çıkartıyor. (Kitabın İçinden)..

19,44TL 17,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAÖzgünlük her sanatçının  kendine has vizyonunun ve çiziminin karakterine bağlıdır.  – Georges SeuratSanat uyumludur. Uyum da ton, renk, çizgi açısından –neşeli, dingin ya da kederli düzenlemelerle yapılmış bir aydınlatmanın etkisi altında-ve egemenliği açısından zıtlarından analojisidir, benzerlerin analojisidir. – Georges Seurat..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10
GELİNCE BİLDİR!

Üne kavuşmadan yalnızdı Rodin. Ve kavuştuğu ün onu belki daha da yalnızlaştırdı. Çünkü ün, yeni bir isim çevresinde oluşmuş tüm yanlış anlamalar topluluğundan başka şey değildir.Rodin’in çevresi böyle pek çok yanlış anlamayla kuşatılmış durumda; bunları açıklığa kavuşturmak ise uzun ve zahmetli bir iş. Sonra, gereği de yoktur böyle bir şeyin; yanlış anlamalar Rodin’in yapıtlarının değil, isminin çevresinde yer alıyor, yapıtların kendileri serpilip boy atarak ismin akustiğinden ve çerçevesinden h..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%-2
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMABeş yıllık bir süreci içeren bu yazılar belli bir dönemde (1990’lı yılların başından itibaren), Türkiye’deki sanat anlayışının oluşumuna yapılmak istenen katkıların bir belgesi olarak sunulmaktadır. Plastik sanatlarda ele alınan yazılar bu konumu tarihsel ve güncel olarak sergilemektedir. Tarihsel olduğu kadar günceldir de; çünkü 1990’lı yılların başındaki sergilerden ve tartışma alanlarından söz etmektedir; günceldir, çünkü tarihsel bir zaman kesitinden itibaren ele alınan konuların gün..

12,96TL 13,22TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim
%10
GELİNCE BİLDİR!

ACIKLAMA“Sanat Kitabı“ sanata yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Bu pratik, bilgilendirici ve eğlenceli rehber kitap, ortaçağdan modern dönemlere kadar uzanan bir zaman diliminde A’dan Z’ye, 500 büyük ressam ve heykeltıraşı içeriyor. Her dönemin, okulun, görüşün ve tekniğin yetkin örneklerini biraraya getirerek, sanat tarihi sınıflandırmalarını geçmişe gömüyor. Yalnızca burada Michelangelo ile Millais, Picasso ile Piero della Francesca ve Rodçenko ile Rodin birarada yer alıyor. Her sanatçı tipik..

27,78TL 25,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim