YAZARIN KİTAPLARI : Serap Nazlı

Bu yazarımız genellikle : Aile (Kadın, Erkek ve Çocuk) | Aile İçi Eğitim | Akademik | Psikoloji | İnsan ve Toplum | Kişisel Gelişim | Sosyoloji (Diğer) kategorilerinde kitap çıkarmaktadır. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz.

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMAÜlkemizde 2000'li yıllardan itibaren toplumsal yapıdaki değişime bağlı olarak, ailelerin desteğe ihtiyacı artmış; aile danışma merkezlerinde, okullarda, üniversite ve benzer kurumların psikolojik danışma merkezlerinde çalışabilecek, yetkin aile danışmanlarına ihtiyaç vardır. Bu kitap, Mesleki Yeterlik Kurulu'nun tanımladığı aile danışmanının yetişme sürecini desteklemek için yazılmıştır. Kitaptan, lisans ve lisans üstü programlarda “aile danışmanlığı” dersinde öğrenciler; sahada aile ile..

34,26TL 30,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAile Danışmanlığı alanı hızla değişim ve dönüşüm gösteren disiplinlerden birisi olmuştur. 1950'li yıllarda şizofren ailelerle, 'tedavi odaklı' başlayan ve daha çok 'psikiyatrist' kökenli aile terapistlerinin hakim olduğu çalışmalar; 1980'li yıllarda gelişimsel önleyici odaklı hizmet vermeye başlamıştır. Diğer bir ifade ile doktor hasta aile etkileşimi, aile danışmanı danışan aile etkileşime yönelmiş; bu sahada farklı disiplinlerden gelen aile danışmanlarına ihtiyaç duyulmaya başlamıştır...

35,19TL 31,67TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAKitabın 5. baskısı geliştirilirken şunlara dikkat edilmiştir: PDR lisans programlarına ' Rehberlikte Program Geliştirme' dersinin konulması, 'program' odaklı uygulama yapan gelişimsel rehberlik anlayışının psikolojik danışman adaylarının eğitiminde bu anlayışı benimsemeleri oldukça önemlidir. Özellikle bu derse kaynaklık etmesi için kitap kapsamlı olarak gözden geçirilmiştir. Ulusal ve uluslararası program geliştirme literatüründe, bazı kavramlar değişmiştir. Örneğin standart kavramı yer..

50,93TL 45,84TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10
GELİNCE BİLDİR!

Psikolojik Danışma alanında, “aile“ benim ilgimi çeken konuların başında geldi. Yaklaşık beş yıldır aile danışması alanında yoğun bir şekilde çalışmaktayım. Bu çalışmaların sonunda bir kitabın oluşması beni çok fazla mutlu etti. Aile danışması kitabı on bölümden oluşmaktadır. kitap için düşündüğüm beş bölüm daha vardı ancak bunların ilk baskıda konulmasının erken olduğunu düşünereke şimidilik yer vermedim. Öncelikle değerli meslektaşlarımın görüşlerini almayı uygun buldum. (Önsöz’den)..

11,11TL 10,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Gelince Haber Verelim