Cumhuriyet Dönemi ve Günümüz

Cumhuriyet Dönemi ve Günümüz

Bu kategoride Cumhuriyet Dönemi ve Günümüz ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMA“İşimiz zor bizim... Biz ki, hem deniz kaplumbağalarına, hem zencilere hem Filistinlilere, hem Yahudilere hem Kızılderililere acırız. Bizim işimiz zor. Dünyayı cici ve kaka diye ayırarak bir kısmı için“oh olsun“ deseydik, mutlu olacaktık. Fakat mutlu insanlar değil mutlu kelekler olurduk. Kef harifini kelekler mim yapar ve kendilerini melek sanırlar. Şu halde bizim matemimizi felekler tatsa revadır. Paslanmış tel kafeslerde doldurulmuş kuşlar ağlasın.“ Hüsrev Hatemi, şiirlerinde Türk t..

23,15TL 20,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHüzün: toz pembe yüzün, toprağa açılan gözün. Beyazlara bürün... Meleklere beyaz görün. Ölümdü adın! Ağıt söylesin varsın, beni yitiren kadın. (Arka Kapak)..

6,48TL 5,83TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAAltmışlı yılların başından bu yana otuz küsur yıllık şiir yolculuğunda, hemen her yere hemen her insana uğramış, geceyle yorulmuş günle doğrulmuş şiirler... Her mevsimden her coğrafyadan beslenmiş Berfe’nin şiiri. Kısaca tarif edersek: Dünyalı, kronik... Şimdiye dek yayımlanan tüm şiirlerini biraraya getirirken adını Kalfa koydu... Hep ironik.  ..

44,44TL 40,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%11

Ne asırlar geldi geçti bu dünyadan, Muradını alamazsın, huzur bulmadan Önce yüce Allah’a inan Büyüklerine, küçüklerine karşı sevgili, saygılı davran Merhameti olmayan, insanların farkı yoktu, hayvandan Kendi kendini koru iftiradan, yalandan Adımlarını doğru ve tutarlı at, Çıkma yüce Allah’ın, doğru yolundan Sabırsızlığa kapılma, yapacağın işin heyecanından Doğru dürüst hareket et, Yararlan yüce Allah’ın mükâfatlarından Fayda bulamazsın, Her hangi kötü niyetli yapacağın davranıştan. Hatırla giden..

3,70TL 3,29TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMASarıyı Anlatıyorum Sen yeşilsin yaprak yaprak Az da turuncu var çiçeğinde Biz sarıyız düpedüz sarı İki milyon kişi en azdan Sarının ülkesinde tutsak Sarıyız iliklerimize kadar Gövdemizde sarı bir kabuk Çıkmaz bıçakla kazısak Hanlara hamamlara yol sıra Allı pullu arabalara Boy boy apartmanlara bak Her taşın altında biz varız Biz yaptık bu ehramları Bu saltanatı biz kurduk..

8,33TL 7,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA1968 yılında Almanya'da doğdu. İlkokul birinci sınıftan itibaren hikâyeler yazmaya başladı. 1980 yazında Türkiye'ye kesin dönüş yapan Albayrak, 12 Eylül günü çabucak büyüdü. Develi İmam Hatip Lisesi, Gebze İmam Hatip Lisesi, Gebze Lisesi, Ankara Çankaya Lisesi ve Cumhuriyet Ticaret Lisesi'nde okudu. Milli Gazete'nin dağıtımında, Çağdaş Sanat Tiyatrosu'nda, Zaman Gazetesi'nde, Belde Gazetesi'nde çalışan Hakan Albayrak, 1983 Ağustos'unda Halka Işık Dergisi’ni, Şubat 1989'da da Nihat Genç'l..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Hani Hani, Kadere kızıp da mahkemeye vermiştin ya Seninle olan aşkımı... Hani, Haciz de getirmiştin sevgimize.. Ve, Alıp götürmüştü icra memurları, Bendeki senin olan her şeyi: Umudu, Sevgiyi, Mutluluğu.. Bir de benden çaldığın o güzelim yıllarımı. Ve, Hani sürüp gitmişti ya Bu aşkın mahkemesi, Gıyabımda haksızca... Sen ellerin, Ben, Kara toprağın olana dek.. Çocuk sevgilim. (Kitabın İçinden)..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAMurathan Mungan’ın üzerinde çalıştığı kitaplardan elli parçayı bir araya getiren özel bir kitap Elli Parça. Okura yazarın çalışma masasının üzerini gösteriyor, yazarın bugününü paylaşmaya davet ediyor. Kitapta farklı edebi türlerden parçalar var: hikâye, şiir, roman, oyun ve deneme. Bugün Elli Parça’yı vareden, ileride ise birer kitap olarak okuyacağımız dosyalar şu başlıkları taşıyor: Şairin Romanı Harita Metod Defteri Tren Sayfadaki Gibi Sayfadaki Gibi Yedi Kapılı Kırk Oda Kan ..

18,00TL 16,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

San’at Sen, mermeri yaratırsın; Ben, ondan saray yaparım! Suya ektiğin kamışı Keser, biçer, ney yaparım! Yuvada Havvâ’yı gelin Âdem’i güvey yaparım! (Tanıtım Yazısından)..

22,22TL 20,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%10

ACIKLAMABen siliyorum çizmişler her şeyi Buğulu cam taşımıyor planlarımı Ateş piramitten geçip renklere ayrılıyor Bütün renkler kırmızı Bütün mumyalar kundaklanmış, bütün bebekler bin yaşında (Arka Kapak)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOrhan Veli: Türk şiirinin “zincirkıran“ı, “kasketgiydiren“i, “sivilleştiren“i, “açıkhavaozanı“ ... “Orhan Veli çok daha ileriye bir adım attı: Şiirin kendi öz bir dili, bir vezni olmadığı gibi kendine öz konuları da olmayacağını gösterdi, ahengin, musikinin de şiirden kaldırılabileceğini anlattı.“ -Nurullah Ataç “Orhan Veli’nin kavgası, edebiyatımızın en büyük kavgasıdır, buna inanıyorum. Irmağın yatağını daha doğal bir vadiye indirdi. Şiire kasket giydirdi, sivilleştirdi onu. Bugünkü..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHenüz vakit varken, gülüm, Paris yanıp yıkılmadan, Henüz vakit varken, gülüm, Yüreğim dalındayken henüz, Ben bir gece, şu Mayıs gecelerinden biri Volter Rıhtımı’nda dayayıp seni duvara  Öpmeliyim ağzından  Sonra dönüp yüzümüzü Notrdam’a Çiçeğini seyretmeliyiz onun,  Birden bana sarılmalısın, gülüm, Korkudan, hayretten, sevinçten  Ve de sessiz sessiz ağlamalısın,  Yıldızlar da çiselemeli İncecikten bir yağmurla karışarak. ..

8,00TL 7,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Nazım Hikmet ne bir siyasal lider ne de bir ideologdur. O, çağımızın en önemli şairlerinden biridir. Dolayısıyla şiirini salt siyasal bir yaklaşımla yorumlamak indirgemeci bir tutum olur. Sanat, eğer evrensel bir öz taşıyorsa, günceli, siyasal görüş ve ideolojileri aşmalıdır. Bu anlamda Nazım Hikmet’in yapıtı elbette insancıl ve evrenseldir. Ama onun şiirini, yaşadığı dönemden ve siyasal savaşımından da ayrı düşünemeyiz.“ ... (Arka Kapak’tan)..

33,33TL 30,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%26

ACIKLAMAÇile Gaiblerden bir ses geldi: Bu adam, Gezdirsin boşluğu ense kökünde! Ve uçtu tepemden birdenbire dam; Gök devrildi, künde üstüne künde... Pencereye koştum: Kızıl kıyamet! Dediklerin çıktı, ihtiyar bacı! Sonsuzluk, elinde bir mavi tülbent, Ok çekti yukardan, üstüme avcı. Ateşten zehrini tattım bu okun. Bir anda kül etti can elmasımı. Sanki burnum, değdi burnuna (yok)un, Kustum, öz ağzımdan kafatasımı.Baş eser… 1925’de «Örümcek Ağı», 1928’de «Kaldırımlar», 1932’de «Ben ve Ö..

36,00TL 26,78TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%26

ACIKLAMAEser, büyük şiirini, dünya edebiyatına “Çile“ ile armağan eden Büyük Türk Şairi’nin 1947 yılından başlayarak birçok gazete ve dergide “Ozan“ veya “Ozanbaşı“ gibi çeşitli isimlerle yayınlanmış satirik mahiyetteki günlük şaka ve fantezileriyle, nazım formu içinde anlık tespit ve öfkelerini noktalayan bazı manzumelerinden ibaret olup, “b.d. yayınları“ tarafından derlenmiştir.  ..

22,22TL 16,54TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABindiğin düş atı yorulmuş oysa Üstündeki binici çoktan değişti sana sormadan Kendine uygun bir ayna bile bulamadan Kalalırsın baktığın boşlukta Bakarsın baktığın kadarsın Bundan sonrası Geç kaldığın yerlerdeki korunma duyguna bağlı anlarsan, anlamanın anlamazsan, anlamamanın boşluğundasın İşte şimdi Kırmızı! (Kitabın İçinden)..

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATutuklunun Günlüğü’nde Attila İlhan, klasik Türk şiirinin sesini, havasını yeni, çağdaş ve toplumsal bir içerikle doldurarak yeniden kuruyor. Bir kısmı şarkı olmuş; zaten müziği içinde saklı bir sesi olan şiirler, notalarla kolayca sarmaş dolaş oluvermiş: “gün döndü geceler uzar hazırlık sonbahara / o mahur beste çalar müjgan’la ben ağlaşırız“. “İncesaz“, “rubailer“, “deniz kasidesi“... her birine darbelerin yaraları, bunalımı, acıları, dehşeti sızmış, simgesel, derin mi derin şiirler.....

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Tohumlar Tuz İçinde, Hasan Hüseyin’in öldükten sonra yayımlanan şiir kitabıdır. İki bölümden (Tohumlar Tuz İçinde - Yitik Şiirler) oluşmaktadır. Ozan burada da kendine has üslubuyla art arda sıralamaktadır dizelerini...(Tanıtım Yazısı’ndan)..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGÜN GELİR Açtığın zaman yarayı Üstüne kül dök kan dursun İnsan bu yükü Taşıyamaz sonuna kadar Gün gelir unutursun Bırak olduğu yerde dursun Resimler konsal ve radyo Onlara baktığında Bir değişmezde belki bir düşü Gerçekleştirmiş olursun Kitaplarım sende kalsın okursun Gece vakti uykun kaçarsa sendeki şiirlerimi atma Belki onlarda bizi bize gösterecek Bazı doğrular bulursun - Afşar Timuçin- (Arka Kapak)..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAZengin bir imge dünyası, doğru ve yanlış yönleriyle unutulmayacak karakterler, önemli ahlaki sorular ve ağ gibi örülmüş sürükleyici bir öykü… Tarihin güçlerine bağlı erkek egemen bir toplumun sert gerçeklerini cesurca ortaya dökmekten kaçınmayan Baldwin’in romanındaki canlı ve aydınlatıcı ayrıntılar bizi dinin, kültürün ve geçen yüzyılın son dönemindeki Hindistan’ın çok katmanlı dünyasına çekiyor. Sıkıcı bir aile yaşamının yavaşça nasıl dehşetli bir dünyaya dönüştüğünün anlatıldığı ilk..

41,67TL 37,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo