Cumhuriyet Dönemi ve Günümüz

Cumhuriyet Dönemi ve Günümüz

Bu kategoride Cumhuriyet Dönemi ve Günümüz ile ilgili kitapları bulabilirsiniz. Dilerseniz FİLTRELERİ kullanıp kitapları filtreleyebilir ya da sitemizdeki yüzlerce KATEGORİDEN kitapları inceleyebilirsiniz. Üstelik HER HAFTA KAMPANYALI KİTAPLAR, KAMPANYALI KATEGORİLER ve KAMPANYALI YAYINEVLERİNİN FİYATLARIYLA.
Hemen Bir Gözatın ;)

Göster:
Sırala:
%10

ACIKLAMABen siliyorum çizmişler her şeyi Buğulu cam taşımıyor planlarımı Ateş piramitten geçip renklere ayrılıyor Bütün renkler kırmızı Bütün mumyalar kundaklanmış, bütün bebekler bin yaşında (Arka Kapak)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAOrhan Veli: Türk şiirinin “zincirkıran“ı, “kasketgiydiren“i, “sivilleştiren“i, “açıkhavaozanı“ ... “Orhan Veli çok daha ileriye bir adım attı: Şiirin kendi öz bir dili, bir vezni olmadığı gibi kendine öz konuları da olmayacağını gösterdi, ahengin, musikinin de şiirden kaldırılabileceğini anlattı.“ -Nurullah Ataç “Orhan Veli’nin kavgası, edebiyatımızın en büyük kavgasıdır, buna inanıyorum. Irmağın yatağını daha doğal bir vadiye indirdi. Şiire kasket giydirdi, sivilleştirdi onu. Bugünkü..

22,00TL 19,80TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAHenüz vakit varken, gülüm, Paris yanıp yıkılmadan, Henüz vakit varken, gülüm, Yüreğim dalındayken henüz, Ben bir gece, şu Mayıs gecelerinden biri Volter Rıhtımı’nda dayayıp seni duvara  Öpmeliyim ağzından  Sonra dönüp yüzümüzü Notrdam’a Çiçeğini seyretmeliyiz onun,  Birden bana sarılmalısın, gülüm, Korkudan, hayretten, sevinçten  Ve de sessiz sessiz ağlamalısın,  Yıldızlar da çiselemeli İncecikten bir yağmurla karışarak. ..

8,00TL 7,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“Nazım Hikmet ne bir siyasal lider ne de bir ideologdur. O, çağımızın en önemli şairlerinden biridir. Dolayısıyla şiirini salt siyasal bir yaklaşımla yorumlamak indirgemeci bir tutum olur. Sanat, eğer evrensel bir öz taşıyorsa, günceli, siyasal görüş ve ideolojileri aşmalıdır. Bu anlamda Nazım Hikmet’in yapıtı elbette insancıl ve evrenseldir. Ama onun şiirini, yaşadığı dönemden ve siyasal savaşımından da ayrı düşünemeyiz.“ ... (Arka Kapak’tan)..

33,33TL 30,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo
%26

ACIKLAMAÇile Gaiblerden bir ses geldi: Bu adam, Gezdirsin boşluğu ense kökünde! Ve uçtu tepemden birdenbire dam; Gök devrildi, künde üstüne künde... Pencereye koştum: Kızıl kıyamet! Dediklerin çıktı, ihtiyar bacı! Sonsuzluk, elinde bir mavi tülbent, Ok çekti yukardan, üstüme avcı. Ateşten zehrini tattım bu okun. Bir anda kül etti can elmasımı. Sanki burnum, değdi burnuna (yok)un, Kustum, öz ağzımdan kafatasımı.Baş eser… 1925’de «Örümcek Ağı», 1928’de «Kaldırımlar», 1932’de «Ben ve Ö..

36,00TL 26,78TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%26

ACIKLAMAEser, büyük şiirini, dünya edebiyatına “Çile“ ile armağan eden Büyük Türk Şairi’nin 1947 yılından başlayarak birçok gazete ve dergide “Ozan“ veya “Ozanbaşı“ gibi çeşitli isimlerle yayınlanmış satirik mahiyetteki günlük şaka ve fantezileriyle, nazım formu içinde anlık tespit ve öfkelerini noktalayan bazı manzumelerinden ibaret olup, “b.d. yayınları“ tarafından derlenmiştir.  ..

22,22TL 16,54TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMABindiğin düş atı yorulmuş oysa Üstündeki binici çoktan değişti sana sormadan Kendine uygun bir ayna bile bulamadan Kalalırsın baktığın boşlukta Bakarsın baktığın kadarsın Bundan sonrası Geç kaldığın yerlerdeki korunma duyguna bağlı anlarsan, anlamanın anlamazsan, anlamamanın boşluğundasın İşte şimdi Kırmızı! (Kitabın İçinden)..

16,00TL 14,40TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMATutuklunun Günlüğü’nde Attila İlhan, klasik Türk şiirinin sesini, havasını yeni, çağdaş ve toplumsal bir içerikle doldurarak yeniden kuruyor. Bir kısmı şarkı olmuş; zaten müziği içinde saklı bir sesi olan şiirler, notalarla kolayca sarmaş dolaş oluvermiş: “gün döndü geceler uzar hazırlık sonbahara / o mahur beste çalar müjgan’la ben ağlaşırız“. “İncesaz“, “rubailer“, “deniz kasidesi“... her birine darbelerin yaraları, bunalımı, acıları, dehşeti sızmış, simgesel, derin mi derin şiirler.....

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Tohumlar Tuz İçinde, Hasan Hüseyin’in öldükten sonra yayımlanan şiir kitabıdır. İki bölümden (Tohumlar Tuz İçinde - Yitik Şiirler) oluşmaktadır. Ozan burada da kendine has üslubuyla art arda sıralamaktadır dizelerini...(Tanıtım Yazısı’ndan)..

28,00TL 25,20TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAGÜN GELİR Açtığın zaman yarayı Üstüne kül dök kan dursun İnsan bu yükü Taşıyamaz sonuna kadar Gün gelir unutursun Bırak olduğu yerde dursun Resimler konsal ve radyo Onlara baktığında Bir değişmezde belki bir düşü Gerçekleştirmiş olursun Kitaplarım sende kalsın okursun Gece vakti uykun kaçarsa sendeki şiirlerimi atma Belki onlarda bizi bize gösterecek Bazı doğrular bulursun - Afşar Timuçin- (Arka Kapak)..

14,81TL 13,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAZengin bir imge dünyası, doğru ve yanlış yönleriyle unutulmayacak karakterler, önemli ahlaki sorular ve ağ gibi örülmüş sürükleyici bir öykü… Tarihin güçlerine bağlı erkek egemen bir toplumun sert gerçeklerini cesurca ortaya dökmekten kaçınmayan Baldwin’in romanındaki canlı ve aydınlatıcı ayrıntılar bizi dinin, kültürün ve geçen yüzyılın son dönemindeki Hindistan’ın çok katmanlı dünyasına çekiyor. Sıkıcı bir aile yaşamının yavaşça nasıl dehşetli bir dünyaya dönüştüğünün anlatıldığı ilk..

41,67TL 37,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAŞair Hayriye Ünal yeni şiir kitabı Sert Geçecek Bu Kış’ı yayınladı. Şiir dünyası bu kitapla yeni tartışmalara girecek gibi. Son dönem şairleri içinde en çok dikkat çekenlerden biri olan Hayriye Ünal’ın Saçları Vardır Aşkın (2000) ve Âdemin Kızlarından Biri (2003) kitaplarından sonra Sert Geçecek Bu Kış kitabı eylül ayında Hece Yayınlarından çıktı. Ünal, Türk şiirinin krizde olduğunun söylendiği bir zamanda şiire farklı, özgün ve güçlü bir ses ile katkıda bulunmaya devam ediyor. Türk şi..

13,89TL 12,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Bağıra Çağıra Sen... Gözlerimde tutuklu bir buğulanışın Yağmura öykünen ıslaklığı var... Ve sensizliğe gebe gecelerde hayalin bağıra çağıra gezinip durur karanlığın süratle yol aldığı içimde... (Tanıtım Yazısından)..

9,00TL 8,10TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA“İyilik ve Kötülük Üzerine“, kötülüğün binlerce yıldır insan üzerine oynadığı oyunları, kurduğu acımasız planları ve kötülüğün aslında ne olduğunu deşifre eden bir şiir kitabı. Kitap, yaratılış öncesi ve ilk günahla başlayıp, kötülüğün günümüze kadar süregelen sinsi ve zeki planlarıyla devam eden ve kötülüğün yakın gelecekteki dehşetli nihai hedefini açığa vuran hayati bir yolculuk aslında. İyiliklerin canlı tarihinin yanında şeytanın kronolojik olmayan sanal tarihi... Bu yolculukta n..

9,26TL 8,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMA..

11,00TL 9,90TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

Sanki, bir göktaşı geçti üzerimizden... Gözlerimiz kapandı Yaşamımız, doğamız, yüreklerimiz kirlendi Heyecanlarımız söndü Umutlarımız tükendi Dostluklarımız bitti İlişkilerimiz bozuldu Duygularımız yozlaştı Yalnızlıklarımız arttı Donuklaştık, körleştik Gözlerimizdeki ışık Gönüllerimizdeki sevda Kucaklarımızdaki şefkat Kayboldu. Bir şiirin yamacında durmak Ve ölümüne şöyle haykırmak geçti içimden: Aşklar daha ölmedi Aşklar daha ölmedi! (Arka Kapak)..

15,00TL 13,50TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

“düğün gibi dernek gibi toy gibi yaren gibi ceren gibi tay gibi ekmeğin şarabın tuzun aşkına benim gönlüm suya düşmüş ay gibi“ “yakılmış şiirlerin külü kalmış geriye kolay değil tuz basmak böyle derin yaraya külü görüp umudun sarsılmasın ey ozan güven duy içindeki aşkla yanan çıraya“ “Günümüz şiirinde Ozan Telli diye biri yoktur. Çoğu kimse Ozan Telli’yi anımsamaz bile. Şiir seçkilerini açıp bakın, ı-ıh. Sanki bu mahlasta biri yok gibidir. Oysa Ozan Telli ’70’li yılların bir Zabata’sıdır. Abar..

4,63TL 4,17TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

İngilizce yazılmış şiirlerden düz metine, haiku tarzından klasik şiire uzanan her-şekil bir şiirler derlemesi Hakan Arslan’ın ikinci şiir kitabı. Gündelik yaşamın hem içinde olmayı isteyen, hem de dışında kalmayı seçen insanların bir yansıması. (Yapı Kredi Yayınları Kataloğu) gömülsün bana ne sonsuz bir oymak var düşümde, düşkün bir oymak harley-davidson, yabyum, navaholar ve yunus, herşeye dışarlıklı biraz herşeyin içinde kime ne beğendireyim. “Bir ’Bilinçdışı Uzmanı’ndan serbest şiirler...“..

3,70TL 3,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMAVelâkin sırlarını açma Necip Fazıl’a İstemezsen ya manzum yahut mensur yazıla Dinlemez görünse de onu Peyami Safa Zamanında çıkarmak şartıyla koyar rafa Halil Fahri yazacak şiir bulmazda şayet Dostlarının sırrını ifşa eder nihayet Yahut İsmail Habip’e söylersen bir kelime Ertesi gün bir tomar destan geçer eline Esrarını duyarsa bir gün Nurullah Ataç Eşyanı derle topla kutb-uşimalîye kaç Eğer Nâzım Hikmet’e duyurursan yasını Parçalar gür sesiyle elin kafatasını En iyisi derdin..

20,37TL 18,33TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

1-3 Günde Kargo
%10

ACIKLAMADağından ayrı düşmüş bir kurt uluyor. bir yel esiyor alnımda saçlarımı karıştıran bir el... göğsünü karla ovduğum bir kış bitiyor. görüyor musun: yıllar önce attığım ok şimdi düşüyor. aşk sende heves bende kaldı çok seneler geçti adın hâlâ bir alaçiçek gibi duruyor, büyüyor şuramda. (Tanıtım Yazısından)..

5,56TL 5,00TL

Sepetinizde

Sepetten Çıkardınız

Aynı Günde Kargo